Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Брей, Хък Нани 1:2 и точно хващам четвъртата игра. 3 от 5 е сигурно.

 

...баси, точно почна, станах за 2-3 минути и свършила ?!? Вероятно 2:2 щом още тях двамата на РС -тата дават.

Защо в бракета дават, че е свършило 3:2 за Нани ?

 

Хък е бил МС ли ? И това сега май е гранд финала ?

 

Бях за Нани, но Хък просто го outsmart -на жестоко... Показа ненормална класа. Как обърна чисто загубена игра. :)

Явно е наистина креативен, или поне много по-креативен от Нани.

 

---

wow Тарсън е взел сет на МС. :) Честно казано щеше да е по-добре Идра да беше стигнал до МС, но...

И малко тъпо, че само миръри са останали, ама какво да се прави.

 

Вчера голямо впечатление ми направи колко луд е МС, в момента в който влизаше в мейна на Нани с двата дарка, как само за хилядни от секундата се усети, че Нани има обс и ги изтегли... думи нямам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Him: omg

Him: so lucky

Him: can you give me this game, i want 10 wins in a row

Me: ok

Him: ok?

Me: ok

Him: you have to leave then :D

Him: gg

Me: ok

Him: you are not going to do it...

Me: no

Him: bastard

Me: yeah

 

<3 SC2

Link to comment
Share on other sites

Душица мамина ! Как ти е дало сърцето да не му пуснеш една победа ?

 

---

Сега разгледах, пътя на Полт в последния ГСЛ и стигнах до извода, че трябва да се свали от Арена и да се гледа - явно има какво да се види.

 

А ТОВА пък е готино превю за следващия ГСЛ, за който не го е чел де. Сай знам, че го е чел вече. Ама много малко зерги нещо... що така Сай, Рънър ? :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен е поради същата, поради която на предната страница в снимката, която съм качил топ 8 са 6 терана и 2 протоса. Просто зерга е толкова имба, че не могат да се класират...

Link to comment
Share on other sites

Според мен е поради същата, поради която на предната страница в снимката, която съм качил топ 8 са 6 терана и 2 протоса. Просто зерга е толкова имба, че не могат да се класират...

 

Runner, в лейт частта си, или по-точно бруд/инфестора, определено е имба в ТвЗ. Но явно тераните правят чудеса само и само да не се стигне до лейт. Което в известен смисъл даже и разваля кефа, щото интересен ТвЗ лейт е по-рядък от снеговалеж през лятото.

Link to comment
Share on other sites

Runner, в лейт частта си, или по-точно бруд/инфестора, определено е имба в ТвЗ. Но явно тераните правят чудеса само и само да не се стигне до лейт. Което в известен смисъл даже и разваля кефа, щото интересен ТвЗ лейт е по-рядък от снеговалеж през лятото.

Според мен, ако двама играчи са на едно и също ниво, терана ще бие в повечето случаи. Трябва зерга да е малко по-добър от терана, за да успее да се защитава докато стигне до бруд/инфестор и чак тогава да вземе играта. Проблема от това, е че когато тераните спрат да правят само танк/марин и започнат да отговарят адекватно на въпросната комбинация, тогава зерга дори да е по-силен, пак ще пада в повечето ТвЗ-та.

Link to comment
Share on other sites

Според мен, ако двама играчи са на едно и също ниво, терана ще бие в повечето случаи. Трябва зерга да е малко по-добър от терана, за да успее да се защитава докато стигне до бруд/инфестор и чак тогава да вземе играта. Проблема от това, е че когато тераните спрат да правят само танк/марин и започнат да отговарят адекватно на въпросната комбинация, тогава зерга дори да е по-силен, пак ще пада в повечето ТвЗ-та.

 

Не съм много съгласен с теб /естествено/ ! :)

Не малко примери има как малко по-слаб зерг взима игра на малко по-добър теран, без участието на бруд/инфестор. Но най-пресен пример ми е втория сет между Полт и Лозира, от последния ГСЛ. Можем да приемем, че Полт е поне малко по-добър /все пак спечели гейма срещу Лозира с 2:1, пък и целия турнир :)/, и въпреки това загуби във втория сет от линг/блинг/мута...

Link to comment
Share on other sites

Правилно ли разсъждавам, че за да се приеме един мачъп за балансиран /относително разбира се/, е редно структурата на победи:загуби да е почти еднаква в ърли, мид и лейт гейма ?

ТвП като че ли е точно така. ТвЗ обаче победите на терана са над 90% в ърли и мид...

Link to comment
Share on other sites

И според мен това е начина, за да се определи дали една раса е балансирана спрямо друга. В ТвЗ-то наистина терана взима игрите в ърли и мид, но то не е реално да искаш да вземеш и лейта с комбинацията марин/танк...

Link to comment
Share on other sites

Хубаво ще е да има такава статистика, но ми се струва адски сложно - трябва да се имат предвид всички карти и всички варианти на началните позиции.

А и какво е точното определение за ърли/мид/лейт гейм? От минутите ли се определя, от степента на развитие ли? Щото може 40 минути да се трейдват марин/танк и линг/блинг/мута, може и като Нерчио на 14 минута да имаш брудлордове.

Ако гледаме развитието, кое е лейт гейм от страна на терана? При зерг е сравнително ясно очертано - хачери, леър, хайв.

 

Гоуст например иска барака, тек лаб, гоуст академи.

Банши иска барака, фактори, старпорт, тек лаб.

Банши по-лейт гейм ли е от гоуст?

 

И т.н.

 

При всички случаи ми се струва, че е логично лейт гейм тек армия на зерга да бие мид гейм тек армия на терана.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да се съди по развитието на зерга и от там да се определя в кой етап е играта. :) Ако оставиш терана да определя, ще се играе само ърли/мид... :D

Link to comment
Share on other sites

:) Да, само зерг ще гледаме !

 

За мен ърли/мид/лейт се определя от тека.

Иначе да, логично е лейт тек армия да бие мид, ама точно тук е и проблема де - коя лейт комбинация от терански единици би трябвало да е съответстваща на зергската бруд/инфестор + туй онуй ? Вие хубаво предлагате разни работи, ама досега почти не съм видял да се получават, за което основна вина за мен носи инфестора, откъдето пък идва и имбаланса.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък почти не съм видял да се ползва, но съм видял и игри, в които хем се ползва, хем става. Не може да не тренираш дадена тактика и да искаш да печелиш с нея. Едно време хората си пращаха банелингите на атака и тераните размазваха всичко що е зерг...

Link to comment
Share on other sites

Абе инфестора може ли да паразитва кериъри и батълкрузъри? Защото нали не може да паразитва ултралиски и се замислих...

Link to comment
Share on other sites

Стрийма на whitera е н1. Последната игра ребилдна 6 мадършипа срещу зерг в 'едночасов трилър'. Мощно еър, кериъри, войд, 1000 експанда, 1*10^100 кули fun :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...