Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Huk, който е един от най-добрите, креативни протоси, го изкарахте най-слабия играч на света. Тая игра не е само да си напишеш домашното (направиш билда) и акъл трябва ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

баш пък на хък какво му е креативното?

ужасен играч е - победите му са 70% сиреняци,20% безумен късмет и 10% от умения и то само срещу по-слаби играчи

 

самите финали бяха отвратителни

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми беше, че някои хора разправят как някой не използвал никакво микро, не бил заравял хлебарките и да ги мести и т.н., като всичко това беше направено превъзходно, но просто нямаше как с този брой заредени сентрита да има друг изход. И двамата изиграха тактиките си превъзходно и в двата двубоя, просто едната беше по-добра в случая. Просто някои хора тук от неигране вече и "теорията" им куца и само приказват.

Но нали трябва да се плюе и заяжда :)

Превъзходно казваш заравял хлебарките... че чак и ги местил? Офталмолога за такива като теб пита. По нищо не се различаваш от тези "другите"... даже ги задминаваш в цивренето. А за заяждането - гледам редовно се опитваш да го правиш. Чак ми втръсна да ти чета плоските заядливи постове. С Runner и Светлия може и да е трудно да се стигне до съгласие, но поне не се опитват да дават квалификации на другите. Виж дори Тристан (кореец запомнен с една от първите забавни игри на една от "новите" ГСЛ карти) който не е про реагира 5 пъти по-добре от идра при заравяне на хлебарки.

ПС: нямаше как да има друго развитие при така заредени сентрита единствено и само при стратегията, която избра идра. С толкова съплай напред трябваше само да фейкне 2 пъти атака, да направи бъроу и да върни хлебарките които се регенват достатъчно бързо. Най-много да беше загубил 2-3 хлебарки, а МС нямаше да има повече ФФ. Лакомията, грешните му решения и ужасното му микро в тази ситуация го съсипаха.

 

Мерк, не само, че е креативен... но и микрото му е добро. След Тайлър ми е единственият американски протос който ме радва да го гледам. И 2та кефат с разчупените си билдове и способността да пускат мощен чийз.

 

Baba_qga, и ти си прав... като го гледах по ГСЛ-те наистина играта му беше една права линия. Винаги обаче когато се представи изненадващо, то е с нова тактика или чийз. Т.е. разчупване на играта. Самият финал не съм го гледал, но предполагам, че е нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

баш пък на хък какво му е креативното?

ужасен играч е - победите му са 70% сиреняци,20% безумен късмет и 10% от умения и то само срещу по-слаби играчи

 

самите финали бяха отвратителни

Изобщо не съм съгласен с ни един от вас. Хък е стабилен играч, който понякога чийзва. Играта му се характеризира с 80% стандартност, 20% стандартна агресия, 100% стабилност. Примерно, не може да падне от чийзове като Банши, ДТ или бейнлинг бъст. Играта му е като една права линия, нищо не става, нищо не го отклонява от пътя му. Ако обаче някой се беше сетил да хване 2 бързи експенжъна и да го залее с лайна, хък щеше да падне по простата причина, че щеше да играе все едно играе срещу 1 експанд. Така че в светлината на казаното, Хък не само не блести с особена креативност, но си е и един вид ръб.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че ще се ебавам с развалените радио-станции, то друго не остава. Не знам за каква мисъл говориш в постовете на Светлия, като той тръгва от заключението и после търси "фактите", за да го подкрепи и гледа абсолютно всичко - резултати и самите игри, изцяло избирателно. По същия начин и "дискутира" с останалите.

Щом дори не може да рзличи едни очеизвадно фалшиви пач ноутс, то не знам за какво повече да говорим. Когато спре да повтаря едно и също и започне да мисли И да играе играта, тогава може и да кажа нещо по-различно по негов адрес (не че има смисъл толкова в дискутиране и дървчене на тази тема по принцип).

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко е добър Хък, но определено се радвам много за него.

Свалям си и ГСЛ -а да видя колко зле е бил Пол... :) А и от ДриймХъка има интересни неща предполагам.

 

---

basten само захранваш форумния трол. Кофти, на системата на форума е, че не филтрира и цитатите. :)

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам - от всички тука liquid точно най-малко е коментирал IMBA темата и се е намесвал само чат-пат като прекалите с дръвченето общо взето малко преди аз да го направя. Баш пък за него да говорите че бил форумен трол е някак неуместно... освен да сте имали предвид друг и аз да не съм схванал

 

А HUK - изгледах една-две от игрите му - така лошо омаза Moon, че просто шанс не му даде. Не виждам как би могъл той да хване 3та база при положение че втората му още не беше заработила като му се наля толкова грубо...

 

 

ПС: Не вярвах че сентритата са толкова силен юнит... освен за ФФ аз не ги ползвах за друго а те излезе че са си доста прилични и за атака...

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам - от всички тука liquid точно най-малко е коментирал IMBA темата и се е намесвал само чат-пат като прекалите с дръвченето общо взето малко преди аз да го направя. Баш пък за него да говорите че бил форумен трол е някак неуместно... освен да сте имали предвид друг и аз да не съм схванал...

 

Дядо, вярно е, дръвчим се, НО забелязал ли си обидни квалификации и злоба в нечии други постове, освен на трола ? В общи линии смятам, че сме уцелили верния тон на разговора, лично аз се забавлявам, надявам се и Сай, Runner, basten и другите. Чат-пат става по-разгорещено да, но без да сваляме нивото до това на трола.

 

П.П. Пък ИМБА темата е такава благодат, че не знам защо я подценяваш така ? :)

Link to comment
Share on other sites

Бъркаш злобата с подигравка и присмиване, защото постоянно отклоняваш темата в безплодни разговори за баланс, които не водят до никъде и темата става безсмислена. Най-смешното е, че дори не играеш играта, а само приказваш и си се оплел толкова много в баланса, че не знаеш кое е черно и кое бяло. Утре ще напиша в нета едни патч ноутс и ще идваш тук да ги постваш и да казваш как от Близърд слушат специално Идра и правят промени изцяло по неговите мнения и аргументи. Как да не те ебава човек? Приеми, че в идните 3 години няма да има 100% баланс и си играй играта и си прави кефа, толкова много неща могат да се дискутират и кое от кое по-приятни и интересни, но не - трябва да се злобее с/у Идра и подобни, трябва да се говори само за баланс и нищо друго.

Ти поне оригинална имаш ли я играта? Една тема има във форума и е превърната на нищо. Дори когато всички искаха да се остави темата (баба яга, рънър и т.н.) пак ти я подхвана с поредната доза "смислени" изказвания. После аз съм бил трола :)

Link to comment
Share on other sites

Дядо, вярно е, дръвчим се, НО забелязал ли си обидни квалификации и злоба в нечии други постове, освен на трола ?

 

Аз и liquid не съм видял да е обидил някой.

 

 

П.П. Пък ИМБА темата е такава благодат, че не знам защо я подценяваш така ? :)

 

Ами едно и също е през цялото време. След някой пач - да се коментира - да. Ама през цялото време едно и също като развалена грамофонна плоча поне на мен ми е скучно и да си призная половината неща не ги чета.

 

Хиля се на някои постове но доста прескачам като видя че пак за това пишете.

 

Единственото за което съжалявам че PSY престана да преразказва игрите "цветно". Много ме кефеше a много малко от тези игри имам възможност да гледам.... въпреки че напоследък с ipad-a докато се "облекчавам" успявам да изгледам някоя и друга игра от youtube преди жена ми да изреве че ме чака от половин час да излезна :lol:

 

 

 

PS: Има ли откъде да се свали всичко от последния DreamHack с HD качество?

Link to comment
Share on other sites

PS: Има ли откъде да се свали всичко от последния DreamHack с HD качество?

x2

Старкрафт е НАЙ - яката игра изобщо, вижте колко сме изписали, то не бяха заплахи, обиди, имби, баланси, съюзи (Аз и Светлия срещу Пси и Рънър), не бяха сирена и моцарели. Балансът може и да не е перфектен за някого, за друг - да е, но важното е, че играта е толкова добра, че предизвиква такива дискусии и пали толкова страсти.

 

п.С: Зерг е имба.

 

 

 

 

п.с (2)(За Рънър и Пси) Горното ми изказване за зерга е майтап. А може и да не е :)

Link to comment
Share on other sites

А и по-добра ще става. Колко ли нови единици ще се появят в очакваните експанжъни...които после да се чудят, как да ги балансират... :D

Link to comment
Share on other sites

http://goo.gl/LKDDY

 

Пълен пакет с риплеи от Дриймхак. VOD-ове качват в sc2casts.com.

 

-------------------

 

В момента: NASL Open - топ 8 се класират за втория сезон на NASL.

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/Axeltoss

 

-------------------

 

FruitDealer е заявил, че ще се "пенсионира", ако този сезон отпадне от Code S. В групата му са TOP (T), Virus (T), Genius (P) - според мен отпадането му е много, много вероятно, ако не и сигурно. :(

 

-------------------

 

Някой с платен GSL дали ще се навие да заеме паролка или да рипне едни клипчета :love. Чета, че имало някакви зергски магии в мача между DongRaeGu и SCfOu, който са давали като бонус към финала на Super Tournament-а.

 

Оказа се, че клиповете са безплатни :)

 

http://www.gomtv.net/2011super1/vod/65568

Link to comment
Share on other sites

Днес отново е хубав ден за SC2 :)

 

1. GSTL започва към 13 часа с повторение на финала от миналия сезон - Slayers vs MVP. MMA vs DongRaeGu FTW!

 

2. Към 14 часа започва HomeStory Cup III. Ще се изиграят мачовете от следните групи (първо и второ място от всяка група се класира нататък):

 

Group A:

(T)Jinro

(Z)MoMaN

(P)NightEnD

(P)SaSe

 

Group B:

(T)ThorZaIN

(Z)HayprO

(P)ToD

(P)HasuObs

 

Group C:

(Z)IdrA

(P)Grubby

(Z)Delphi

(T)ClouD

 

Group D:

(Z)Ret

(T)Jimpo

(P)Socke

(P)Adelscott

 

Ако Идра не излезе с 6:0 от тази група, ще си изям шапката!

Link to comment
Share on other sites

Slayers vs MVP

 

 

Zerg orgasm incoming!

 

Slayers vs MVP

 

Slayers повежда 3:1

 

MVP пуска DongRaeGu

 

DongRaeGu > Boxer

DongRaeGu > Ganzi

DongRaeGu > MMA

 

Not today, MMA!

 

QlPpt.jpg

 

 

Сори за спойлването, просто бях превъзбуден.

Link to comment
Share on other sites

FXO vs Startale

 

 

 

qxc (T) < Tiger (P)

2 base DT, qxc не беше подготвен и понесе много щети, последващата атака със зелот/аркон/стокър го смаза.

 

Sheth (Z) > Tiger (P)

Gas, pool vs nexus first. Sheth пуска адски бърза трета и малко по-късно четвърта база, които впоследствие губи от мас войд/мас гейт армия, но през това време трупа мас хидри и с помощта на смелите дрончета отблъсква атаката, контрира с линг/блинг/хидра и разбива протоса, който едва сега стартира трета база. <3 Sheth!

 

Sheth (Z) < Curious (Z)

Hatch first за Sheth vs gas, pool, bling nest. Добра първа атака на Curious, Sheth губи доста дрони. Следва макро, макро, макро. Curious уцелва момента преди излюпването на инфесторите на Sheth и го прегазва с огромно количество роуч. :(

 

Oz (P) > Curious (Z)

Oz е първият баш кореец, който се присъединява към некорейски отбор. Да видим какво може.

2 base 8 gate blink +2 attack push! 2 manner нексуса пред експото на зерга! Curious беше 50 съплай напред! Брутално! :)

 

Oz (P) < Squirtle (P)

Blink vs DT. Ez.

 

Moonan (T) < Squirtle (P)

Още една лесна и бърза победа за покемончето, даже не видях какво стана :)

 

FXO vs Startale - 2:4

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...