Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

...

 

 

BTW да говориш за торове в ТвП е несериозно.

 

 

Относно играта която показа - ами извинявай ама протоса игра в пъти по-добре отделно че темпларите не ги изкара ведната а първо изкара колоси. И повечето му битки бяха със стокъри и блинк. А терана си беше ебати тъпото парче - през цялото време само на био армия игра как 1 танк не извади. Можеше да направи ghost-ове, так и не направи едно свястно ЕМП. Изобщо не разбрах защо я показа тази игра. Терана точно като освободител си се разхождаше с цялата си армия напред-назад с 2-3 изключения... а да и правеше бункери наляво надясно, докато протоса на 3 пъти поне видях как армията му е разделена и напада от различни страни или пък си пази да не му направи дроп с 5-6 стокъра... Протоса направи 1 камара темплари и аркони - няколко EMP-та щяха да обърнат хода на играта и то колко пъти. Отделно че терана доста избърза с първата си атака и експанда. Ако беше пуснал малко повечко марини щеше да е друго. Онзи още нямаше колоси и около 8мата минута можеше много по-грозно да му се налее вместо на 6:30 с тази никаква армия. Та тази игра не разбрах защо я пусна - терана беше ултра зле. Подобни упорити магарета и аз съм ги бил със сторм и feedback.

 

 

 

BTW. Не разбирам защо го презираш този юнит толкова - скъпи са, но са и доста здрави и бият доста кофти по стокърите (и не само). Няколко тора с МММ покрай тях вършат чудеса пък има ли и 1-2 scv-та да поправят са направо безсмъртни. От сторм не е нужно и да ги дърпаш даже щото леко ги почесва, стънват иморталите и колосите (ако нямаш викинги за последните). И в комбинация с танкове ако не друго дейстава сериозно върху психиката.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Първата игра беше малко кофти в началото, но с добро микро и перфектни форсфийлдс спечели. Втората игра направо го прегази.

Link to comment
Share on other sites

Искам официално да ви уведомя, че в полунощ ритуално ще се застрелям. Преди малко паднах от един протос, който имаше в армията си 25 (!!!) сентрита. Земната ми армия беше любезно натикана в обор от ФФ, след което дългокраките пилета запяха своята "пиу-пиу" песен отзад.

Link to comment
Share on other sites

Искам официално да ви уведомя, че в полунощ ритуално ще се застрелям. Преди малко паднах от един протос, който имаше в армията си 25 (!!!) сентрита. Земната ми армия беше любезно натикана в обор от ФФ, след което дългокраките пилета запяха своята "пиу-пиу" песен отзад.

 

:) Еее това звучи като песен направо. Пусни репчети да му се радваме.

Даже със сай стормове ще стане още по-красиво. :lol:

 

Хубаво е, че има още много място за креативност в тази игра.

И в момента протосите наистина са във възход, точно както тераните са в низход.

Link to comment
Share on other sites

Искам официално да ви уведомя, че в полунощ ритуално ще се застрелям. Преди малко паднах от един протос, който имаше в армията си 25 (!!!) сентрита. Земната ми армия беше любезно натикана в обор от ФФ, след което дългокраките пилета запяха своята "пиу-пиу" песен отзад.

 

:lol: Представи си сега 2v2 същото но с теран и терана просто най-спокойно докарва 6 танка, siege-ва ги на безопасно разстояние и така... Като се замисля и тор-ове може да са... не бях пробвал маса сентрита + торове досега но ми хареса като идея.

Link to comment
Share on other sites

Брей, тамън щях да лягам, но това ще се гледа - поне до 2-3:0 за Айдра. Сега ще се види баланс в действие :) . И двамата са прилично скилнати та ще е любопитно.

Не знам ама за мен прекалено много зависи от обстоятелства извън расата и играча: карта /вид, големина, брой локации/, позиции и др. такива. Особено в този мачъп.

 

---

Зел нага ако я вземе теран значи просто зерга се е осрал и нищо друго. Както в случая Айдра :) . Toва ако беше Мороу никога нямаше да изглежда по-този начин.

Link to comment
Share on other sites

Да не намекваш, че Мороу е по-добър от Идра?

 

Иначе като гледам чата на стрийма ме хваща срам просто какви хора има сред нас. Пълно с тролове, хейтъри и разни пълно олигофрени и идиоти.

Link to comment
Share on other sites

Ами честно да си кажа в прав текст, твърдя го. Аз поне така го виждам. Не може само на макро да разчиташ, Моровица може чак да прекалява с микрото си понякога, но определено много му помага. Айдра не виждам въобще да знае какво е микро.

И си мисля, че особено в началото някоя и друга хлебарка много добре ще поеме основния бой, за да се пласират блингите. Отделно никакъв крийп не видях, което в защитата на експанда щеше да изиграе ключова роля. Обзалагам се, че за това малко време Мороу щеше да е преполовил картата с крийп.

 

/Пък може и Джинро да е станал много зъл, де да знам, но Айдра направо ме изненадва колко слабо успява да играе.

 

Айде сега да видим: сет 3 - перфектни за зерга крос позиции на голяма карта като Шакурас.

Не че нещо, но първи крийп тумор на 68 -та минута...

Тук логиката беше неумолима, въпреки солидни грешки като това да си натресеш мутите на марийн бол.

О, Шакурас - крос - гг - next map pls.

Link to comment
Share on other sites

Ей сега, очаквам Светлия да изцепи, колко Идра е слаб и как тия загуби се дължат на тоталната му олигофрения и неразбирането на играта, и лошото разпространение на крийпа...

Link to comment
Share on other sites

Ей сега, очаквам Светлия да изцепи, колко Идра е слаб и как тия загуби се дължат на тоталната му олигофрения и неразбирането на играта, и лошото разпространение на крийпа...

 

Всъщност той вече го направи :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, да, а преди това предвиждаше, как Идра ще вземе срещата без загуба, нали? :D

 

Свърши - 4:2 за Джинро.

 

Добре кажи ми сега, че първата и втората игра Айдра игра добре. Ако така мислиш значи направо не мога да намеря допирни точки за оценка на този шоумач.

Зелнага е в задължителната програма на зерга, естествено че понякога има изключения, но Айдра игра отчайващо там.

И ще се повторя - поне в момента Мороу показва доста повече скилс от Айдра. Чак му се кефя на малкия мишок как се справя.

 

---

 

Кво кво? Я преведи за работещите в момента

 

Ами то е ясно, терана ако види крос на Шакурас, почти няма смисъл да се мъчи и да пада духом по този начин, ами гг и направо на следващата, ако има де...

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно! Идра игра, колкото му позволяваше скила. Едва ли искаш да кажеш, че Джинро е класи над Идра. Просто както ти започна, така смятам да завърша аз - моментното състояние на баланса просто си каза думата!

Link to comment
Share on other sites

И какво показва повече от идра? Стига с тези обобщителни изказвания на базата на няколко грешки в няколко игри.

 

http://nasl.tv/

 

Дам за обобщението може и да си прав. Малко време отделям последно време, но от последните игри на Мороу които гледах и последните на Айдра... Мороу /в тези игри/ просто ми се вижда много по-напред с материала. Така че това е от моята гледна точка, като цяло нещата може и да не стоят така.

Аз не твърдя, че Джинро е показал нещо изключително, въпреки че игра много добре. Твърдя че Айдра се би сам на игрите които гледах, и специално на Зел нага.

 

Рънър :) защо говориш така ? Кажи ми колко зерга си видял да играят така на Зел нага ? Щото за мен това беше първия такъв.

Ами Айдра директно подари центъра на Джинро... мега груба грешка, точно центъра позволява на зерга на тази карта да държи терана в постоянен шах, и същевременно да си пази всички експанди прекрасно.

Link to comment
Share on other sites

Просто както ти започна, така смятам да завърша аз - моментното състояние на баланса просто си каза думата!

 

нали,моментното състояние е 3/3 марини докато идра пропуска ъпгрейдите и някак си успява да загуби с около 30+ муталиска на такава огромна карта.

 

 

на шакурас можете ли да дадете логично обяснение що джинро падна по толкова кофти начин?

 

 

много сте ми интересни - първо вой до небесата как ръшовете са мега небалансирани и как на терана нищо не му коства да ръшва,ама после играта като протече без къвто и да е ръш - имба било щото марините това марините онова.:huh:

 

 

просто джинро игра по-добре от идра

има си причина два пъти поред да е на полуфинали на ГСЛ-а

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...