Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Е не честно това фениксите са най-отвратителния юнит в цялата игра. Ужасно бърз. Евтин. Стопява работниците по-бързо отколкото можеш да си помислиш и след това си плюе на петите преди да се усетиш.

 

Току-що в игра 2v2 направих 12 феникса, минах през минералите на протоса и отнесох поне 12тина проби, зерга засилва 5 муталиска неясно защо, протоса докато направи някакви стокъри аз изтребих муталиските бягайки към зерга, отнесох в движение 2 кралици, 2 стокъра и после на зерга 10тина дрона... Той изкара някакви коруптори но аз обратно бегом към протоса - 3 проби в движение и бегом обратно към къщи. Минавайки виждам експанд без нищо наоколо - бум кралица и 3 дрона и 2мата просто излизат от играта. Мисля че забелязах някакви заблудени зерглинги да ми се наливат на пробите но аз предвидливо имах зелът и 3 кули там... не знам кое ги стресна повече но в рамките на 1 минута с тези 12 феникса (от които загубих цели 2) направих такива мизерии че почти няма какво друго да се сравни с това (дроп с темплари или хелиони евентуално)

 

Единственото гадно е че обикновено имам по-малко точки от другия човек заради микрото на фениксите и щото забравя да пусна 8 гейта че да блъскам зелъти оттам та обикновено му пращам 500-600 минерала които са се натрупали.

 

Ей тая част още много ми куца - докато правя микро да пускам да се прави армия. Ако можеше някак да наглася сградите за колко време колко армия да напускат стига да има пари...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Разочарован съм от снощното събитие като цяло.

 

Първо - не знам защо се надявах на различен резултат. Макро теран е 100 пъти по-страшен от различните 1-2 base all-ins, на които Идра се е нагледал в Корея. На една от картите третата база на Джинро беше преди третата на Идра, което е просто немислимо. Освен това Идра не игра на достатъчно високо ниво, поне според мен. Винаги беше много назад с ъпгрейдите, губеше ужасно много муталиски и често избираше доста неподходящи моменти за атака срещу сийджнати танкове. А с 3/3 марини шега не бива.

 

Второ - тоновете хайп и епичността на събитието бяха набързо смачкани от това, че не беше на живо, но най-вече заради на моменти огромната разлика между картина и коментар. Малко е тъпо да видиш как например Идра самоубива ято мути и 10 секунди след това Инк да пропищи "Уааааааа, Идра самоуби ято мути!".

 

Трето - пищенето на Инк и неспособността на Греторп да каже 1 смислено изречение. Инк е много добър коментатор, не знам защо реши да прибегне до такива леко фейк възклицания в стил Хъски.

 

А на всичкото отгоре голяяяямата новина на Инк, за която се правят спекулации през последния месец, беше разкрита с едно 40 секундно клипче, без никакви подробности и коментари. Вярно, 400 000 долара е внушителна сума и съм убеден, че това ще бъде титанична старлига, но след толкова много приказки трябваше това обявление да бъде малко по-грандиозно.

 

Блях.

Link to comment
Share on other sites

Не, до колкото разбрах имало някъде във франкфурт някви проблеми с оптики и бнет както и jtv и imgur също са били проблемни.

Link to comment
Share on other sites

IMMvp vs July -> 0:2

IMMvp отпада от надпреварата в новия сезон на GSL, от безпомощен зерг. :) И Айдра колкото и да се напъва да доказва имбаланс в ТвЗ -то, такъв няма. И дори е леко в полза на зерга, но не дотам че да може да се нарече имбаланс. /добавка: но може да се превърне в непреодолим такъв, на подходяща карта и локация/

 

Въпросът е дали въобще е изненада или не, горния резултат ? :)

 

---

Успешен бейнлинг бъст, и то на IMMvp !!! Кой разправяше, че вече бил отживелица ? :lol:

Та така.

Link to comment
Share on other sites

1 успешен бейнлинг бъст > 10000 неуспешни?

 

Ти това как го сметна ? Дай методология, статистика. Или просто така ти хрумна. :)

Най-вероятно търсиш билд и тактика със 100 % успеваемост. ;)

gl&hf в търсенето.

 

Просто ползвам твоята такава.

 

Ах, така си и помислих. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Доста колоритната личност Naniwa отново е в центъра на събитията в SC2 обществеността, след като лийкна информация за следващия пач, получена от Близард.

 

[14:34] <dignitas\nani> 1. Bunker

[14:34] <dignitas\nani> a. Build time increased from 35 to 40

[14:35] <dignitas\nani> 2. Baneling

[14:35] <dignitas\nani> a. Morph time decreased 20 to 10 – probably wont do this one[

[14:35] <dignitas\nani> 3. Ghost emp

[14:35] <dignitas\nani> a.Making it an upgrade - Again, probably won’t make this change, but we’re getting quite a few reports from pro players that the early emp push is too strong

[14:38] <dignitas\nani>Infestor

[14:38] <dignitas\nani> a. +20 or +30 health

[14:37] <dignitas\nani> c. Fungal is a movement speed slow instead of stun 50~70% speed penalty

[14:38] <dignitas\nani> b. Fungal does +50% more damage vs. armored

[14:38] <dignitas\nani> Corruptor

[14:38] <dignitas\nani> a. Change +6 massive damage to +4 arm

[14:40] <dignitas\nani> 3. Stimpack

[14:40]I<dignitas\nani> a. Research time increased from 140 to 170

 

Забележка: нищо от това не е потвърдено!

Link to comment
Share on other sites

В днешния СОТГ ще е и собственика на НАСЛ както и на Госукоучинг, Ръс някой си, ще има доста неща за лигата там, както и едно бързо QA от Инконтрол - http://www.justin.tv/incontroltv/b/280199728

 

20-25$, определено ще се поръчва това.

Link to comment
Share on other sites

Хм, я сподели? Щом ще му изпуши главата - значи още ще ринат тераните :Р

Виж на предната страница последния пост на Сай.

 

:D

Vmesto da si trovq nervite, prosto shte mina zerg mai skoro. Tiq neshta ako stanat fakt, Blizzard sa ludi.

Това ще го чакам с нетърпение. Просто ще получа душевен оргазъм в момента, в който кажеш, как терана няма спиране... :D

Link to comment
Share on other sites

Доста колоритната личност Naniwa отново е в центъра на събитията в SC2 обществеността, след като лийкна информация за следващия пач, получена от Близард.

[14:35] <dignitas\nani> a.Making it an upgrade - Again, probably won’t make this change, but we’re getting quite a few reports from pro players that the early emp push is too strong

ХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХХА

ХАААААААААААААААААААААААААААААААААААХАХАХАХХАХАХАХА

Това ми направи деня :) и 50% + на фънгал срещу армърд.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...