Jump to content
BulForum.com

Кое такси предпочитате да ползвате в Пловдив


Extremista

Кое такси предпочитате  

127 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Да де ама ако ще е от точка до точка да уточняват кои да са точките. И щом има такива за които взимат повече тогава какво правим с тези за които е трябвало да вземат по-малко? Верно че шанса да си под 2лв е минимален като се замисля и при такива сметки е по-бързо да отидеш пеша отколкото с такси освен ако не носиш нещо тежко...

Link to comment
Share on other sites

Да де ама ако ще е от точка до точка да уточняват кои да са точките. И щом има такива за които взимат повече тогава какво правим с тези за които е трябвало да вземат по-малко? Верно че шанса да си под 2лв е минимален като се замисля и при такива сметки е по-бързо да отидеш пеша отколкото с такси освен ако не носиш нещо тежко...

 

Те са уточнили хората каква е промоцията, просто явно някой не е разбрал.

 

под 3лв се заплаща сумата на апарата.

от 3 до 5лв се заплаща 3лв.

над 5 лв се заплаща с 20% отстъпка

 

Реално ако живееш в рамките на града (изключваме Тракия), таксито до където и да е от центъра излиза по 3лв.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Питам защото искам да поработя като таксиметров водач с кола под наем и искам да разбера коя фирма има повече работа, а не със цел за някое социологическо проучване.

ако заработиш в елма дай си личния номер на ЛС ще се обаждам на теб и без т'ва всеки ден ползвам по веднъж 2 пъти услугите им :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 9 months later...
  • 2 months later...

ЕКО ТАКСИ - 6155 в момента трепят рибата! 45 стотинки на километър :)

 

А като ги извикаш имат ли коли? В дъжд? Не че нещо ама досега само 6116 и 6142 не са ме връщали вечер късно, когато е валял сняг или силен дъжд.

 

Като бяха затворили 6ти септември миналия месец майка ми на някои от тези с промоциите 20 минути ги чака да дойде кола след което им се обадихме пак да ги питаме какво става, казаха "ами изчакайте" и си звъннах на 6142, които дойдоха на 5тата минута.. та така за тези с промоциите...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

В момента кои таксита са най-изгодни за пътуване извън града? Има ли някои, които возят само на апарат в едната посока без да се плаща обратния път или да правят отстъпки от тарифата като е за повечко километри?

Link to comment
Share on other sites

По принцип е забранено да се взимат 50% или колкото и да е над апарат за извънградско. Последно като излизах с такси извън града на отиване си хванах от стоянка и си го каза за 50%-те процента (дадох му ги), но на връщане си викнах по телефона и човека си искаше колкото пишеше на апарата

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Да съживим малко темата с настоящото състояние на таксиметровите фирми и услуги в града. Интересува ме кои от фирмите в момента са с най-качествена услуга, в смисъл на (почти) нови автомобили, а не купчина от ламарини, която всеки момент се очаква да се разпадне сред облаци от пропан-бутан и уравновесени шофьори, а не пернишки бекове, за които "състезанието" с трафика до следващото кръстовище е последното събитие в живота им. Цената е без значение. Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Май такива нови таксита в Пловдив няма :D Аз ползвах 6160 като бяха 3лв от точка до точка,но сега вече я няма тая далавера :( Ангел да каже.

 

В София Има едни с Приуси и Убер :D 

Link to comment
Share on other sites

Към момента фирмата с най-добри автомобили е 6112. Ако им се обаждаш за поръчки почти сигурно е, че ще ти пращат относително по-големи и по-комфортни коли, все пак има и малка вероятност да попаднеш и на по-малка кола, защото имат и няколко такива. Шофьорите са ОК. Единствено ме притеснява дали апаратите им за отчитане са 100% изправни, защото например като сравнение наскоро пътувах едно и също разстояние с тях, около 15 километра почти без престой. Същото разстояние го пътъвах и с друга фирма, 6160, обаче с около 15 минути престой. И в двата случая сметката беше приблизително еднаква, с минимална разлика, което не мога да си го обясня как става, при положение, че тарифите са еднакви.

Link to comment
Share on other sites

Да съживим малко темата с настоящото състояние на таксиметровите фирми и услуги в града. Интересува ме кои от фирмите в момента са с най-качествена услуга, в смисъл на (почти) нови автомобили, а не купчина от ламарини, която всеки момент се очаква да се разпадне сред облаци от пропан-бутан и уравновесени шофьори, а не пернишки бекове, за които "състезанието" с трафика до следващото кръстовище е последното събитие в живота им. Цената е без значение. Идеи?

Аз ползвам 6112. Дори си имат приложение и не е нужно да звъня на оператора, което е супер удобно.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.omgm.taxistars.omg.omg

Link to comment
Share on other sites

В момента цените на такситата са едни и същи, аз лично ползвам Елма 6665 или 6155, защото имат най-много коли и е най-голям шанса да не чакам. Абсолютно всички таксита и фирми обаче са с "помпи" настроени на различни проценти +... И двете фирми са със сравнително нови коли и ги карат всеки ден да ги карат на автомивка

Link to comment
Share on other sites

За 6665 последните няколко пъти все се возя на гробници някакви. Наближава им времето да ги сменят.  Последния път беше миналата седмица.

Link to comment
Share on other sites

6155 - ЕКО такси са ужасно нелюбезни. И диспечърките и шофьорите.

 

На един му казах да кара към McDrive в 6 сутринта и малко преди да пристигнем, взе нова поръчка и като му казах , че след това продължаваме към друг адрес, той ми отговори, че вече бил взел поръчка и щял да ме остави на McDrive и да викнел някой колега. Още малко щеше да ме изгони от колата. Ненужно е да казвам, че "колега" не дойде. И това не е единичен случай.

 

Няколко месеца преди това бях на купон и дойде време да тръгваме на някъде. Всеки започна да звъни незнайно на кое такси. Аз се обадих на 6155 и отсреща след като казах адреса ми отговориха с "Ако се обадите 100 пъти няма да ви намеря по-лесно коли." и ми затвориха...

 

Коментара мисля е излишен.

 

Затова - приложенийцето в което за момента са само Перфект такси. Всички са супер любезни защото мога да им ударя нисък рейтинг и никой да не ги ползва. Диспечър няма. На всичкото отгоре виждам къде ми се намира таксито на картата.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм много доволен от Такси1. Винаги навреме и супер любезни. Никога не съм имал проблеми с шофьорите и цената си е до стотинка. 9142 или *1912

Link to comment
Share on other sites

Такси1 също ги ползвам. Но съм се возил и в големи дараци там, което май е в противоречие с едно от изискванията на Кръстника.

Link to comment
Share on other sites

На един му казах да кара към McDrive в 6 сутринта и малко преди да пристигнем, взе нова поръчка и като му казах , че след това продължаваме към друг адрес, той ми отговори, че вече бил взел поръчка и щял да ме остави на McDrive и да викнел някой колега. Още малко щеше да ме изгони от колата. Ненужно е да казвам, че "колега" не дойде. И това не е единичен случай.

Tова в случая си е кофти комуникация и от 2ма ви. Първо като няма да слизаш казваш че ще обикаляш малко, и подчертаваш, че първата точка е еди къде си, но след това ще продължиш.

 

От друга страна той е следвало да те попита дали го освобождаваш там и след като е станало ясно недоразумението да се обади на центъра да отмени приетата заявка.

 

 

Аз ползвам и 6142 и 6116 ама има всякакви коли.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам само виайлет понеже сме приятели със собственика, но те взимат в своя ефир всякакви коли и в случая са неподходящи.

 

6665 като че ли са най-големите дараци, плътно до тях са тези със зелената табела 6155.

 

Перфекта (6112) имат някакви обемни седани, май корейски и като че ли най ще допаднат на нашия човек.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...