Jump to content
BulForum.com

Кое такси предпочитате да ползвате в Пловдив


Extremista

Кое такси предпочитате  

127 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tова в случая си е кофти комуникация и от 2ма ви. Първо като няма да слизаш казваш че ще обикаляш малко, и подчертаваш, че първата точка е еди къде си, но след това ще продължиш.

 

От друга страна той е следвало да те попита дали го освобождаваш там и след като е станало ясно недоразумението да се обади на центъра да отмени приетата заявка.

 

 

Аз ползвам и 6142 и 6116 ама има всякакви коли.

Аз вина нямам никаква. Да ме е питал. Сливи ли има в устата? Аз ако искам мога и да си мълча. Не дъм длъжен да му обяснявам на дълго и на широко с влизането. Как пък друг не се е объркал до сега. Само тоя.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Дори си имат приложение и не е нужно да звъня на оператора, което е супер удобно.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.omgm.taxistars.omg.omg

 

Я кажи за това приложение, как става плащането - в брой ли плащаш или ти дърпа пари от картата, има ли някакво оскъпяване на сметката (заради такса за услугата на фирмата, която е разрабитила приложението).

Също така виждаш ли информация колко километра си изминал с таксито, колко минути ти е бил престоят, примерно за да сравниш после дали тези данни съвпадат с данните от касовата бележка, т. е. да видиш дали има помпа или не таксито.

Пише също така за някакви промо ваучери, има ли такива, или както е с някои други подобни услуги - ако поканиш други хора от твоя профил има ли бонус безплатни пътувания или кредит по сметката?

Link to comment
Share on other sites

Плащам на шофьора аз. Електронното плащане не го знам как става. Ако шофьора си цъка приложението от неговата страна, всичко си излиза и при теб. Много често не оперират както трябва обаче и не се изписва. Спират го по-рано, за да вземат друга поръчка, не го пускат като тръгват и разни такива.

 

За ваучерите не знам.

Link to comment
Share on other sites

Аз се доредих за един от тези ваучери. Не знам дали мога да го използвам и как да взема още.

Link to comment
Share on other sites

Миналия уикенд пътувах с тях (6112) и той имаше нещо като навигация или таблет пред себе си и например се виждаше колко други коли има да чакат в зоната и той кой номер поред е. По същия начин както и при теб, прекъсна приложението на таблета 2 - 3 минути преди да пристигнем, очевидно с цел да се нареди по-бързо на опашката като свободен и да вземе друга заявка.

Между другото сам виждаш, че това е нормална практика малко преди крайната точка, която си му казал, той да счита, че като стигнете мястото клиентът ще слезне и таксито ще е свободно. И с други таксиметрови фирми, когато съм пътувал, примерно в 30 - 40% от случаите малко преди да стигнем мястото, шофьорът се обажда по радиостанцията и казва в коя зона е и че е свободен, т. е. за мен също е нормално ако сте няколо човека в колата и всеки ще слиза на различно място още в момента на качване да му се каже на шофьора, че отивате еди къде си, но после ще се продължи към друго място.

Link to comment
Share on other sites

Между другото сам виждаш, че това е нормална практика малко преди крайната точка, която си му казал, той да счита, че като стигнете мястото клиентът ще слезне и таксито ще е свободно. И с други таксиметрови фирми, когато съм пътувал, примерно в 30 - 40% от случаите малко преди да стигнем мястото, шофьорът се обажда по радиостанцията и казва в коя зона е и че е свободен, т. е. за мен също е нормално ако сте няколо човека в колата и всеки ще слиза на различно място още в момента на качване да му се каже на шофьора, че отивате еди къде си, но после ще се продължи към друго място.

 

Това си е техен проблем. Според теб какво да правя на McDrive в 6 сутринта като последна дестинация във видимо нетрезво състояние? :D На всичкото отгоре той си прие другата поръчка без да ме пита нищо и 2 минути преди да ме остави. 10 секунди след това не си направи труда да я отмени. Тия дето ми дънят чалга от същата компания, пушат ми в лицето или колата мирише на нещо отвратително и неопределено, пак ли аз съм им виновен? :)

Link to comment
Share on other sites

Това си е техен проблем.

Ами не е точно така, аз мисля по друг начин. Ако си кооперативен и им споделиш информация за твоите намерения в началото на твоето пътуване за всички ще е по-оптимално, по този начин шофьорът ще може да си осигури 2 - 3 минути преднина и особено в по-натоварени моменти или когато има по-малко свободни таксита за другите чакащи клиенти ще е една идея по-бързо. В твоя случай шофьорът не е длъжен да знае (при положение, че може да има 8921648725942 причнини), нито му влиза в задълженията, да те пита какво точно ще правиш на McDrive в 6 сутринта, просто ти като клиент си му казал крайна дестинация и той изпълнява.

Относно чалгата, пушенето, мръсотията и т. н. в такситата - ти си клиент и имаш право да откажеш поръчката. Като го видиш, че шофьорът пуши в колата просто му казваш, че това не те кефи и не се качваш, ти си клиентът. Като ти се случи това няколко пъти с една и съща фирма направо спираш да им даваш бизнес и толкова. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз вина нямам никаква. Да ме е питал. Сливи ли има в устата? Аз ако искам мога и да си мълча. Не дъм длъжен да му обяснявам на дълго и на широко с влизането. Как пък друг не се е объркал до сега. Само тоя.

Принципно си прав, но както казах можеше и ти в началото да му кажеш, че ще обикаляш. Защо не е искал да откаже следващата поръчка - не знам - може да е някаква мацка, дето му плаща в натура и да му се ***** примерно. Все едно. Мисълта ми е, че хората доста често предполагат някои неща, понякога грешно, затова аз гледам да съм максимално ясен пък като стане объркване - майната му. То пък остана и за това да се товаря.

 

 

 

Това си е техен проблем. Според теб какво да правя на McDrive в 6 сутринта като последна дестинация във видимо нетрезво състояние?

Може да работиш там примерно...

 

На всичкото отгоре той си прие другата поръчка без да ме пита нищо и 2 минути преди да ме остави. 10 секунди след това не си направи труда да я отмени. Тия дето ми дънят чалга от същата компания, пушат ми в лицето или колата мирише на нещо отвратително и неопределено, пак ли аз съм им виновен? :)

И да, прав си, не е коректно от негова страна ама пък и ти много си се натварил. Можеше да слезнеш от таксито и да му кажеш "изчакай ме" вместо да му платиш :) Пък той като е толкова навит може да тръгне и си на далавера ходенето до там. Като тръгне да се заяжда му казваш, че ти не си го освободил и е можел да попита дали го освобождаваш, а пък той нека се разправя.

 

Явно не си им толкова редовен клиент, че да те знаят. Преди като ги ползвах повече дори в най-натовареното време като няма хващаше някой диспечерката за ушите от друг район да дойде за мен. Верно аз си им оставях едно 20%-30% отгоре винаги та и те си бяха доволни...

Link to comment
Share on other sites

Ами техен проблем е. Самия факт, че ми се е случвало само веднъж го доказва.

 

Аз съм клиента. Може да искам да седя седнал в таксито 40 минути на паркинга. Този буквално ми хвърляше рестото през прозореца щото много бързаше и трябваше да го събирам по паркинга като някакъв пропадняк. Еми извинявай ама.....

 

Всички останали:

 

"До тук ли сме?"

"Да, колко ви дължа?"

"3.50"

"Заповядайте, Благодаря, лека вечер"

"Лека вечер"

 

Или "Не, продължаваме към еди кой си адрес."

 

За другото си прав. След тия две изцепки просто спрях да им виждам колите по улицата и телефона им изчезна от указателя ми. 70-80 лв на месец мога да ги давам и на друга фирма.

 

@djadomraz: никой не те знае дали си редовен клиент или не. С приложението дето ползвам, като видят 5те звездички на рейтинга ми, идват дори и за кратки разстояния.

 

Аз съм си решил проблема. Тия дето седят и чакат по 10минути да се свържат с оператора - да се оправят.

Link to comment
Share on other sites

Хм, това с приложението е интересно. Какви са тия звездички в рейтинга, дето толкова ги уважават, я раздуй малко повече подробности?

Иначе благодаря на всички за коментарите!

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz: никой не те знае дали си редовен клиент или не. С приложението дето ползвам, като видят 5те звездички на рейтинга ми, идват дори и за кратки разстояния.

Диспечерите, на които звъниш ти виждат номера и те си знаят редовните клиенти, които всеки ден звънят по 2-3-4 пъти...

Link to comment
Share on other sites

Ами ти слагаш рейтинг на шофьора. Шофьора слага рейтинг на теб. И ги гледат. Говорил съм си с няколко шофьори, които са ми казвали, че обръщат внимание на рейтинга на клиента. Единия казваше как някакви ги викали за по 200метра да си правят гавра. Слагали им ниски рейтинги и вече видели ли някой с турско или гръцко име в определен район, изобщо не отивали. И спрели. Друг ми беше казал, че съм объркал адреса на заявката (въпреки че си го посочих по картата, но явно джипиеса се е преебал) и ако не бил видял високия рейтинг, нямало да обикаля да мв търси. (Беше рано сутринта и адреса беше до едно нощно заведение, та беше ясно от къде съм пуснал заявката). Третия път, един пътува 2км за да ме закара на супер кратък курс. Пак каза, че е заради високия рейтинг. Приложението ти казва кога таксито наближава и кога е на адреса. Като пристигне, имаш 3 минути да слезеш. Тече таймер. Понякога съм се забавял малко и са ме чакали след 3те минути. Пак заради рейтинга. По-любезни са като цяло като знаят, чв мога да им дам 1*. "Добър вечер, заповядайте" не ми бяха казвали като се качвам в такси преди. В повечето коли е топло. Музиката е тиха и не-чалга. Мирише приятно. Има и изключения разбира се, но значително по-малко. От малко по-малко от година не съм се возил на друга фирма, освен ако някой деуг не я е викал или просто не ми се е занимавало на пияно да викам такси през програмката.

 

@djadomraz: искам да те видя в 6-7-8 сутринта на 5-6 големи, изгладнял и изморен, защото си излезнал преди 10 часа, как се разправяш с таксиметъра...

Link to comment
Share on other sites

Ами ти слагаш рейтинг на шофьора. Шофьора слага рейтинг на теб. И ги гледат.

Мдам, ясно, занчи не е за моя случай. Ще си ползвам диспечерите, но ако в автомобилите им наистина е така прилично както го описваш, ще взема да ги пробвам. Значи чалга горе-долу бих понесъл, но воня на цигари - абсурд.

Link to comment
Share on other sites

Ами то няма значение какъв ти е рейтинга реално. След 3 пътувания ще ти е 5 звезди. Не виждам как те бърка това. Диспечъра има 1 номер на който звънят всички. По време на баловете - успех със свързването. А и шофьорите предпочитат да вземат директно клиент през приложението отколкото през диспечърката по някаква причина. Това един друг ми го каза. Ползвай си приложението и да не ти пука. Докато си връзваш обувките, то ще ти търси кола. После ти показва най-краткия маршрут на картата и шофьора си кара по него. Няма как да те лъже с разстоянието примерно. Дори пази история на пътуванията, ако се напиеш и забравиш в колко часа от къде са те взели и до къде са те карали. :)

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz: искам да те видя в 6-7-8 сутринта на 5-6 големи, изгладнял и изморен, защото си излезнал преди 10 часа, как се разправяш с таксиметъра...

Е те в такива моменти съм най-крив (да не кажа зъл)... до момента не съм успял да отнеса бой ама на 2 пъти бях на косъм :)

Link to comment
Share on other sites

След 3 пътувания ще ти е 5 звезди.

Ако е така ще го пробвам това приложение. А дали покриват и маршрути извън Пловдив да речем в периметъра от 20-30 км?

 

ПП. Дедо е много зъл, хахахаха. :lol:

Link to comment
Share on other sites

На Uber е подобно с рейтинга.Държат на реноме и човек с рейтинг под 4 няма.Аз им давам 5 звезди повечето пъти.

Link to comment
Share on other sites

Ако е така ще го пробвам това приложение. А дали покриват и маршрути извън Пловдив да речем в периметъра от 20-30 км?

 

ПП. Дедо е много зъл, хахахаха. :lol:

Е за това не знам вече. Може и да покрият, защо да не. Те си имат такса за подобен тип пътувания.

Link to comment
Share on other sites

И като не ти хареса някой таксиметров шофьор - даваш му 1*. И той веднага ти връща жеста ли? 

Link to comment
Share on other sites

Той не вижда рейтинга, който е получил. Аз мога да му дам рейтинга 2 дни по-късно. Шофьора трябва да даде рейтинг при края на поръчката.

 

А и ако не ме кефи, мога да го блокирам. Така няма да ми го праща повече.

Link to comment
Share on other sites

ПП. Дедо е много зъл, хахахаха. :lol:

Аз съм душица бе. Само когато не съм се наспал и са ми се качили на главата преди това съм в настроение да се заяждам. Т.е. говорим за около 80% от времето :P

 

PS: Вземи се обади да пием 1 бира докато си тука

Link to comment
Share on other sites

PS: Вземи се обади да пием 1 бира докато си тука

Ще се обадя разбира се, но като пристигна живот и здраве в края на май. Сега все още проучвам нещата, за да смекча малко "културния шок" в началото. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мдам, имам това усещане и се подготвям психически. Все пак навремето когато многократно обикалях из Европа за по седмица-две, връщането беше доста тежко, а сега след 10 години отсъствие мога само бегло да си представям какво точно може да се очаква. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...