Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

Ми видимо ходят до София, защото ако проверяваш даже със смотания speedtest показва че пинга до Пловдив ( куулбокс) е точно двоен на този до София

 

Не видимо, ами направо си ходят и си се връщат от и до София:

 

Tracing route to filibe.net [80.80.128.10]
over a maximum of 30 hops:

1 	0 ms 	0 ms 	0 ms local.nety [169.254.25.1]
2 	1 ms 	2 ms 	2 ms 46.40.84.1
3 	4 ms 	4 ms 	4 ms jun-mx960.bg.bulsat.com [46.40.64.1]
4 	4 ms 	4 ms 	4 ms evolink.bix.bg [193.169.198.101]
5 	5 ms 	4 ms 	3 ms 30.po1.cr2.sof2.evolink.net [85.14.2.70]
6 	7 ms 	6 ms 	6 ms 1325.po3.cr1.pld1.evolink.net [85.14.20.202]
7 	6 ms 	6 ms 	6 ms 85.14.14.142
8 	6 ms 	7 ms 	6 ms host.langame.net [80.80.128.10]

Trace complete.

 

И какво, няма статичен адрес, няма локална свързаност, намалиха входа за сметка на изхода, нета се клати в натоварен трафик и да не забравя константните загуби към гейта ... баси кефа :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ето малко резултати от стара загора:

...

 

През някой централен рутер или сървър предполагаме, защото такива скорости са абсолютно невъзможни за крайни клиенти, особено скорости над 20мбита до сървъри извън страната. Тези 70мбита до Лондон просто избиха рибата...

Link to comment
Share on other sites

През някой централен рутер или сървър предполагаме, защото такива скорости са абсолютно невъзможни за крайни клиенти, особено скорости над 20мбита до сървъри извън страната. Тези 70мбита до Лондон просто избиха рибата...

 

Направо е боднал оптиката в компютъра. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Това добре, ама лошото е , че при интернета нещата са като при пенсията - не е важно колко ти е голяма - важно е колко дълго я вземаш :laughing: То е ясно , че сега нещата наистина са по системата "кой колкото успее да загребе" - това е правилен ход от страна на Булсата, защото ако почнат да уреждат още от 1 вия ден нещата докато стигнат средата вече щяха да имат само кабели по дърветата и никой на тях :bgrin: на печелившите честито аз обаче се махам, че експериментите не са ми по душа и сърце... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ами да ида да изкарам над 100 мбита до NY тогава от офиса на някой от другите доставчици в Пловдив, а? (познаваме се щото). Спираме за 5 минути трафика на всички и оставам само аз "на клона" после гледай гигабитов трафик до Лондон... ама ще е за кратко и ще съм само аз...

 

Отделно че човека има точно 1 единствен пост във форума...

Link to comment
Share on other sites

ами след 3 дена като се прибера в пловдив и от там ще пусна резултати , просто и на мен ми беше интересно с тези скорости, но ми харесва, може и да съм сам на клона , може защото е понеделник преди обяд , но това са си резултатите, не съм ги измислял.

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми е интересно, защо се получава така?

 

Със Ангел Гаров от енджъл соф един път разисквахме тази тема.

И доколкото успях да разбера,е в това че,касперски връща изпратения трафик обратно и така го удвоява,нещо такова беше.

Link to comment
Share on other sites

Със Ангел Гаров от енджъл соф един път разисквахме тази тема.

И доколкото успях да разбера,е в това че,касперски връща изпратения трафик обратно и така го удвоява,нещо такова беше.

 

Еми, възможно е, но ако е така, то следователно реалната връзка до Лондон е 110Мбита...

Link to comment
Share on other sites

при касперски даунлоуда е скоростта, с която чете тъпата програма от харда и няма нищо общо с връзката.

но тези тестове наистина съм ги правил без касперски (той много рядко дава под 100мегабита)

Link to comment
Share on other sites

при касперски даунлоуда е скоростта, с която чете тъпата програма от харда и няма нищо общо с връзката.

но тези тестове наистина съм ги правил без касперски (той много рядко дава под 100мегабита)

За да сме сигорни пусни една снимка с колко сваляш от убунту :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ееее не така де даи снимка :laughing: Ако е вярно бая бонус пускат :tongue

3792795641332802087128320034096RRG9NqlIJroGeLes3x.JPG

 

Но при следващите опити беше по-ниска, може да е щото сме го дърпали няколко човека... Въпроса е до кога ще издържи мрежата такова натоварване и ще смогнат ли после да я оправят... :)

До сега при мен се отчетоха с 3 смени на Ip и 1-2 прекъсвания, но в пиковите часове ме няма.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Не знам как ги вадите тези скорости, ама от друга страна за същите 2:20 мин, които виждам на картинката, на около 5 MB/s свалих 720MB от този файл, докато тук показва 9MB, а в същото време свалени едва 456 MB, което идва средно малко над 3 MB/s. :huh:

Link to comment
Share on other sites

2 опита (одеве и сега) и еднакви резултати - 7.46 на 1-вия и 1.23 на 2-рия файл.

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...