Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

Ето един пинг към геита. В кичука съм.

 

....

Е, то и при мен в момента е така:

 

Pinging 46.40.96.1 with 32 bytes of data:

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=1ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=2ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=3ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=2ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=1ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=2ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=4ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=3ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=1ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=2ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=1ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=2ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=1ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=1ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=1ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=2ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=1ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=1ms TTL=63

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=2ms TTL=63

 

Ping statistics for 46.40.96.1:

Packets: Sent = 20, Received = 20, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 0ms, Maximum = 4ms, Average = 1ms

 

но това не означава нищо, защото в следващия момент почва да е средно 12, максимум 20 ms, макар и без загуби.

 

И друго, тоя гейт да не е за целия град, защото третия ми октет от IP-то ми е различен от 96, някой който не е от кичука да каже кой му е гейта..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Е, то и при мен в момента е така:

 

но това не означава нищо, защото в следващия момент почва да е средно 12, максимум 20 ms, макар и без загуби.

 

И друго, тоя гейт да не е за целия град, защото третия ми октет от IP-то ми е различен от 96, някой който не е от кичука да каже кой му е гейта..

Тя мрежата им май не е много подредена. 88, 91 и т.н. ми ги е давало.

Link to comment
Share on other sites

...И друго, тоя гейт да не е за целия град, защото третия ми октет от IP-то ми е различен от 96, някой който не е от кичука да каже кой му е гейта..

Къшияка:

 

Pinging 46.40.88.1 with 32 bytes of data:

 

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time=2ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

 

Ping statistics for 46.40.88.1:

Packets: Sent = 21, Received = 21, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 0ms, Maximum = 2ms, Average = 0ms

 

IP адреса не ми се сменял досега.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Един бърз въпрос относно антената на Булсат:

Как се държи тя при лошо време - силен дъжд, мъгла, снеговалеж? Струва ли си да си купя друга антена и друг конвертор?

 

Извинявам се предварително за офтопика.

 

По-голямата чиния е задълже - много по-добре е за потребителя. Особено пък по отношение на снега. Антените на Булсатком са параболични и по-голямата не позволява натрупване на сняг пред конвертора. Не знам какъв лепкав сняг трябва да бръсне, че да създаде проблеми. Неприятно е обаче да слагаш такава антена на тераса. Моята лично е на покрива на блока и съм се постарал да е на по-завет. За момента съм много доволен (откакто смених малката чиния).

Link to comment
Share on other sites

По-голямата чиния е задълже - много по-добре е за потребителя. Особено пък по отношение на снега. Антените на Булсатком са параболични и по-голямата не позволява натрупване на сняг пред конвертора. Не знам какъв лепкав сняг трябва да бръсне, че да създаде проблеми. Неприятно е обаче да слагаш такава антена на тераса. Моята лично е на покрива на блока и съм се постарал да е на по-завет. За момента съм много доволен (откакто смених малката чиния).

Че, чинията на Булсатком е малка... няма спор. Би ли дал модел и производител на твоята, както и на конвертора. Иначе общо взето съм се спрял на модели, но техническите характеристики на книга и тези в реалността са различни. Затова още събирам информация.

За терасата е така... при наличие на нормални съседи, но при наличието на келеши - не рискувам.

Благодаря.

 

едит/

конвертор:

http://www.inverto.tv/products/product.php?section=1&id=57&cat=4

антена:

http://www.triax.com/AntennaSystems/SatRec/Dishes/Basic.aspx?productId={28E1B15E-0EF9-4E5A-8EF8-CC2546E63BAD}&Tab=0

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

ами доколкото разбирам има някои ,които са на кофти клон на мрежата и други които са си ок.

а възможно ли е затова че са оставили високи скорости на всички да се поретоварва някои и друг клон ?

защото аз скорост си държа и пинга до гейта ми е <1мс , и не съм го видял да скача до 20мс.юю

 

.....

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.88.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

 

Ping statistics for 46.40.88.1:

Packets: Sent = 600, Received = 600, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 0ms, Maximum = 1ms, Average = 0ms

Edited by Galin plovdiv
Link to comment
Share on other sites

ами доколкото разбирам има някои ,които са на кофти клон на мрежата и други които са си ок.

а възможно ли е затова че са оставили високи скорости на всички да се поретоварва някои и друг клон ?

защото аз скорост си държа и пинга до гейта ми е <1мс , и не съм го видял да скача до 20мс.юю

 

.....

..

Това не би обяснило тогава, как така преди намесата им е имало доволни "клонове", които след намесата им вече са недоволни. Клоновете са си същите очевидно. А преди намесата им също бяха пуснати неограничения, и за 20 лв стигах до 11 МБ/с и същевременно пинга ми не скачаше над 1-2.

В момента не мога да се изкривя, Average 1, всичките отговори са 1ms, (е, преди бяха 60% <1ms и Average 0, но тва как да е), но това е по-скоро изключение. Поне от досегашните ми наблюдения. Моят район е рядко окабелен, т.е. абонатите на Нетгруп са разредени, а не са нагъсто.

Link to comment
Share on other sites

Момчета, проблема с ъплоуда не е от рутера. Практически нямам ъплоуд или клони към 0 (все пак поствам това мнение). Свалям с 1 милион, но не мога да качвам. Спеедтеста не може да ми отчете никакъв ъплоуд. Торенти - курец. Да направя игра онлайн - курец. Вързах кабела дирекшън към PC-то и ъплоуда си ми седи на 0. :( ПОМОЩ!

Току що се оправи. :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

WTF?!?!

 

Едва ли има нещо общо... :lol: Но в името на идеята - ще пробвам като стане пак. :D

Това за трафика беше шега, понеже само аз съм им генерирал към 1,5 ТБ за 2-3 седмици, а смяната на IP-то сиг. няма да помогне, но винаги можеш да пробваш :)

Link to comment
Share on other sites

Това за трафика беше шега, понеже само аз съм им генерирал към 1,5 ТБ за 2-3 седмици, а смяната на IP-то сиг. няма да помогне, но винаги можеш да пробваш :)

Добре де, смяната на MAC не го ли прави автоматично "непознат" клиент, в смисъл "пират, който няма да има връзка с нета". Нали по MAC си разпознават абонатите. Ако номерът минава, има само един извод :) .

Link to comment
Share on other sites

Добре де, смяната на MAC не го ли прави автоматично "непознат" клиент, в смисъл "пират, който няма да има връзка с нета". Нали по MAC си разпознават абонатите. Ако номерът минава, има само един извод :) .

По-горе бях цитирал Ангел и там май беше обяснено най-точно - в момента всички сме един непознат мак адрес и толкова, който и да се свърже има нет :) След края на този месец сигурно ще пуснат филтрация, но в момента такава няма... :)

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

и като махнат примоцията всички да ползват независимо от мак-а от суича ще потече боза :)

 

това дето го е писал ангел е малко измислена история защото аз като отидох в касата ми имаха и

адреса и мак-а и всичко.

питах ги защо мога да влизам и с 2-те пцта едното от които не е описано

и ми казаха, че това е само за 1 месец. след това щели да ги спират.

Link to comment
Share on other sites

и като махнат примоцията всички да ползват независимо от мак-а от суича ще потече боза :)

 

това дето го е писал ангел е малко измислена история защото аз като отидох в касата ми имаха и

адреса и мак-а и всичко.

питах ги защо мога да влизам и с 2-те пцта едното от които не е описано

и ми казаха, че това е само за 1 месец. след това щели да ги спират.

А обясниха ли ти защо изобщо е позволено понастоящем? :rolleyes:

Не им вярвай ако ти кажат, че е някакъв "бонус" по повод мизериите, които причиниха на досегашните абонати на Нетгруп.

Link to comment
Share on other sites

и като махнат примоцията всички да ползват независимо от мак-а от суича ще потече боза :)

 

това дето го е писал ангел е малко измислена история защото аз като отидох в касата ми имаха и

адреса и мак-а и всичко.

питах ги защо мога да влизам и с 2-те пцта едното от които не е описано

и ми казаха, че това е само за 1 месец. след това щели да ги спират.

 

 

Аре СТИГА ВЕЧЕ А ?????? знае ли те мак а и всичко останало :angry1 :angry1 :angry1 лайна и то големи. Нищо не знаят тия и няма да знаят скоро. Преди когато имах проблем с нета само като звънна и кажа на кой адрес съм, мацката веднага казваше:

- Рестратнете си рутера господине - тя

-Рестартиран е няколко пъти -аз

След това полочавам отговор веднага ще кажа на техниците да проверят, и до максимум 1 час идва нета . За протокола само мога да кажа, че до като както бях на другите съм имал много малко прекъсвания и проблеми с качеството на нета. С ТИЯ от както дойдоха не съм видял много хубаво :angry:. Днеска окончателно взех решени в мига който се подаде Гаров на хоризонта им бия шута на тия. Защо ??? Защото днеска се пребирам по обяд и о чудо нямам нет :bgrin: питам сестрата от кога е така и тя ми вика от час, ок няма проблеми техника всичко става викам си, ся ще хапна и ако не дойде до половин час ще звънна. Мина се малко повече от половин час и звъня на телефоните. О чудо стационара не отговаря викам ок има някаде проблем за тва званят оки значи ще дойде нета. Минава още положин час няма нет званя аз тоя път на мобилния и май нацелих момента дига няква кака и много плахо ми казва Булсат ком добър ден :laughing: оки до тук добре няма проблеми. Казвам и аз адрес и име и и казвам нямам нет от 2 часа. И ПЪРВОТО НЕЩО КОЕТО МЕ ПОПИТА а ВИЯ ПЛАТИХТЕ ЛИ СИ ГО WTFFF ??? Та ми взе ЕГН-то, адреса, телефона и след като видя, че съм платил нета беше по приказлива. А след като по питах кога да очаквам резултати тя ми отговори ми по приинцип ПРЕДНАТА фирма отговаряха на проблема в рамките на деня НО НИе ако не успеем днес най- рано утре :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: . МОЖЕ мадамата да е нова незнам, може да е под голям стрес незнам но не мерси като се има на предвид, че съм на 5 мин пеш от тяхния офис БЛАГОДАРЯ

 

Вярно е, че всеки има различно мнени по въпроса и всеки търси различни неща от предлаганата услуга но за мен не е важно дали ще сваля филма за 5 или за 10 мин за мен е важно стабилност и нисък пинг това за сега нито едното нито другото тези НОВИТЕ неми предлагат. И като недоволен клиен от тяхните услуги ще си търся нов доставчик и вече съм си избрал.

Edited by ma6inata1
Link to comment
Share on other sites

а сега по водопровода ли пусна този пост :)

нали няма друг доставчик , а нямаш интернет :)

 

Ти иначе до вчера незнаеше какъв е проблема човек да има висок пинг,а днес вече боравиш и с терминологии :D

 

ами възприех ги от разбирачите тук :)

и знам какво е да ти е висок пинга, но не знам каква е разликата от 5 милисекунди

и как точно се отразява на социалния ми статус и за какво точно да отправям клетви

като ломска циганка по доставчика си.

когато бях с кабелен модем пинга ми до гейта никога не е бил под 60-80мс.

Edited by Galin plovdiv
Link to comment
Share on other sites

а сега по водопровода ли пусна този пост :)

нали няма друг доставчик , а нямаш интернет :)

 

А да ти дойде на акъла, че може човека да има 2 жилища на различни места? Да ти дойде на акъла, че може да са му пуснали нета ДНЕС (каката е казала, че ако не днес, може утре, човекът не е осмял директно факта, че може утре да го оправят) и той да е писал веднага? от обяд до сега са 5-6 часа. Това че може би са му пуснали нета днес, не омаловажава казаното от машината1. Машина, кефиш обаче, и то много :bgrin:

 

...

когато бях с кабелен модем пинга ми до гейта никога не е бил под 60-80мс.

Аха, значи за теб 60 мс вероятно е зле, ама има хора, които и 100 мс не им дреме, значи пак опираме до възприятия и индивидуалност. Разлика в немалко дейности, между 1 и 10 мс се усеща, колко пъти трябва да се каже. Не е особена болка за умиране, но въпросът беше принципен, преди беше 1, сега е 6 (примерно), преди имаше стабилен пинг, сега играе (примерно от 3 до 20), в игри се усеща, спорадичния дроп дразни в игрите също, и т.н. Кое трябва да потретим за да се разбере..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

а сега по водопровода ли пусна този пост :)

нали няма друг доставчик , а нямаш интернет :)

 

 

 

ами възприех ги от разбирачите тук :)

и знам какво е да ти е висок пинга, но не знам каква е разликата от 5 милисекунди

и как точно се отразява на социалния ми статус и за какво точно да отправям клетви

като ломска циганка по доставчика си.

когато бях с кабелен модем пинга ми до гейта никога не е бил под 60-80мс.

 

Разликата въобще не е 5 милисекунди,а по-скоро 15 и нагоре.Това е напълно достатъчно в сървър с 32ма(че и с по-малко) души "да се събудиш умрял".Кабелния модем въобще не го споменавай,той е за темите на ДЦЦ и Близу.

Link to comment
Share on other sites

Пиша по "ВОДОПРОВОДА" :bgrin: :bgrin: :bgrin: Преди по малко от половин час ми се обади една мадама от НЕТ ГРУП wtf ????????? да ме по пита дали имам нет :tongue :wacko: :blink: :blink: (тая мадама изкара много секси глас) та бях толкова ошашавен, че направо си глътнах езика и забравих да питам как така от нет груп като съм вече абонат на булсатком :woot :beer:. Но както и да е, незнам какво става и не искам да хвърлям бобец за да гадая. Решението е взето и не подлежи на промяна за смяна доставчика ми.

 

П.с. в джобс.бг бях попаднал на обява от преди 1-2 дни, че нет груп набират служители за окабеляване :bgrin: :devil :woot

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...