Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

Трити , плииииизззз обясни ни - какво става с ТАЯ ,прословута , уникална , никому непозната РНК катo влезне в клетката и спри да ръсиш простотии,които нз на селската седянка пред блока ли си чула???? Вирусите били по стари от всичко -разбиииш ли, ми как са се размножавали кат е нямало нищо? И не цитирай някоя рандъм хипотеза , защото има много , ама много , дори че са извънземни на метеорит пристигнали и зародили живота... дай нещо plausable.

 

edit

Уоууу сега като ти прoчетох задълбочено.... нещата , ест. че (-)РНК не кодира белтък, затова вирусите си "носят" един ензим- РНК-зависима-РНК-полимераза . С него се получава +РНК и не виждам какъв ти е проблема с тези вируси??? :confused :confused

Edited by Qzoveca
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Смених подзаглавието на тази тема и от тук нататък всеки, който тръгне да си мери дължината или дълбочината на нещо си, дето го има или го няма - ще бъде любезно помолен да се премести тук, за да не досажда на останалите.

Link to comment
Share on other sites

1...., а другата е, че за производството на вирусни белтъчини въпрос изобщо не съм повдигала аз.

2.А ако искаш просто да си ги мерим....

И те така. :)

1.А за какво спориш , ако не беше за РНК (-)? и моля най-учтиво(този път) формулирай го кратко и ясно , защото от 20-те поста, освен нахвърляни еи така някави неща- не се разбира особено? Само това би ме удовлетворило, няма нужда за втория въпрос.

2.Не искам просто да си ги мерим...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Сексуалният интерес е свързан с основни човешки нужди, смятам го за нормален. (Мога да се обоснова.)

Ами обоснови се, де!

Егоизмът на хората расте, при това в геометрична прогресия. Ако дядо ти е искал само нива, ти искаш 4 (с къща и кола), а детето ти иска цяло село, пък внукът ти иска няколко града. Закономерно е, изследвали са го, мога да се обоснова.

Това нещо реално не е егоизъм и не расте (пак ти повтарям) Просто способите и възможностите за трупане на ресурси са повече и по-големи от колкото по времето на дядото. Принципът на инфлацията важи и за тези неща. Замисли се какъв ресурс са били двадесет - тридесет крави преди стотина години и до какви ядове можеш да се докараш ако ги притежаваш сега (забележи, че не говоря за стотици или хиляди глави) Помисли си добре, какъв стандарт са можели да ти осигурят тогава и колко биха ти смъкнали стандарта ако ги притежаваш сега!?

Не говорим за борба за оцеляване изобщо, а за наблюдаваната склонност човек да се презапасява, която чисто поколенчески градира, не само като вид на запасената стока, но и като количество. И разликата на хомо сапиенс с другите биологични организми, е огромна именно в отношението с презапасяването.

Тук вече грешиш жестоко. Разликата между човека и другите животни е в това, че човека притежава невероятна гъвкавост и умее да се приспособява до степен която никое друго животно не притежава. Именно заради това Хомо сапиенс е доминантен вид на тази планета, а не е изчезнал малко след появата си. На практика приспособимостта ни е основното ни оръжие. Всяко живо същество се стреми да се презапасява и колкото са по екстремни условията в околната среда, толкова повече този стремеж нараства, факт.
Просто нито един жив организъм не трупа толкова голямо количество ресурси, които физически няма как лично да употреби. (пак мога да бъда много обстоятелствена и с нужните примери)
Да, така е но в животинските ритуали на брачните танци влиза инвентар като песни, перене на перушини шарени перушини, битки и маркиране на територии, показване на първични и вторични полови белези и т.н. все похвати и неща които липсват при човека. Като се има предвид универсалното правило, че самката избира за партньор самеца който според нея ще обезпечи по-силно и здраво поколение (или освен това)и повече ресурс за отглеждането му... нали се сещаш кое е водещото при избора на човешката самка?(нищо, че си жена и най-вероятно ще се пробваш да избягаш от този отговор) Точно това имах предвид като казах, че в главите на дечурлигата се набива как кинтите могат да заместват топките.

Защото ние имаме корем, така е, но имаме и мозък, при това доста еволюирал и погледнато чисто биологично, не би трябвало да се борим още за оцеляване на планета, където имаме самочувствието да сме абсолютен господар.

Както вече казах мозъкът ни е основното оръжие в борбата за оцеляването ни като вид (а, тя далеч не е приключила), нищо, че повечето неща с които се борим за оцеляване на този етап са именно плод на огромните за размерите ни мозъци. Което, бахти и иронията, ще доведе до още по-силно развитие на тези мозъци... А, чувството, че си господар на нещо, съвсем не те прави такъв, защото много често нещото си има собствено мнение по въпроса ;)

Мислех, че въпроса за това що е изкуство и що е халтура е кристално изяснен! Всяко нещо което се прави с основна цел - генериране на печалби си е чиста проба халтура! Това, че при създаването на някои филми участват и талантливи хора прави този продукт само по-качествен, но съвсем не го превръща в изкуство.

Защото универсалният аршин на киното касае неговата масова консумация.
Точно тук е заровено кучето! В изкуството няма нищо универсално (освен това, че предназначението му е да предизвиква емпатия) и то никога не е било предназначено за масова консумация.
Прави се един филм, който се очаква да бъде видян от милиони зрители. Универсалното му е неговият начин на разпространение, но все пак в този филм се съдържа така поднесена история, че тя бива възприета по различен начин от различните хора, а често и по различен начин от един и същ човек. Точно както въздействат други произведения на изкуството - картини, литература, музика, сценично изкуство, архитектура...

Вероятно и затова киното също е изкуство; или поне следва да бъде. Разбира се, хората могат да създадат много различни вариации на всяко изкуство, от музиката да направят досадно (и печелившо!) дрънкане, от изобразителното изкуство - рекламни билбордове, от театъра, операта и балета - Коцето Калки и "Jesus Christ Super Star", от литературата - тежки и несмилаеми писания и т.н.

Не пречи обаче, именно "Jesus Christ Super Star" да бъде възприето като изкуство от не малко хора. То това е смисълът на изкуството изобщо - да бъде различно за всеки и като съдържание, и като вид.

Всичко това за което говориш, така обяснено, навежда на мисълта, че може би не знаеш значението на думата "ерзац". Ерзаца може да притежава качества доста близки или почти идентични с тези на нещото което се опитва да копира или замести, но това него прави оригинал.

И да не би да намекваш, че халтурата е самоцелно и кухо понятие? Щото ако е така, тутакси веднага и на монета мога да те удавя в примери и да видим дали след това ще можеш да си позволиш да твърдиш подобно нещо.

За това, че киното вече е занаят си прав, но не пречи човек да има занаят и да създава чрез него изкуство. Художник също е занаят, музикант, артист... т.е. те всички са занаятчии, а и винаги са били! (flash news)

Ами ако са истински таки, то те не са точно занаятчии. Занаятчия съм аз... При решаването на определени проблеми може и да се случва да вкарвам известна доза артистичност и иновативни подходи, но това изобщо не ме прави човек на изкуството, защото сферата в която действам е светът на серийното производство. Основен белег на произведенията на изкуството е, че са сами по себеси неповторими и уникални заради първообразноста си, това, че брат'чедите от Китай ще избълват за нула време няколко стотици хиляди копия съвсем не означава, че ще се появят няколко стотици хиляди произведения на изкуството. Добре направеното нещо е белег, че производителят му е добър занаятчия, но ако това нещо се окаже уникат и има качеството да накара страничният наблюдател да съпреживява, то тогава създателят му с огромна вероятност ще попадне в по-горната дивизия при хората на изкуството. Това което искам да кажа е, че примерно художника трябва да бъде отчасти и занаятчия, но това, че даден занаятчия умее да рисува добре съвсем не го прави автоматично художник.

Нарекох сравненията ти "интересни" защото смятам, че са такива. Не се опитвам да прикрия никакво неприятно отношение зад тази дума. Жалко, че и аз не мога да покажа своите... ама нали знаеш - аз съм прост потребител...

Тук спокойно можеш да дадеш воля на красноречието си, естествено без да обиждаш пряко, някой от другите потребители.

Членът беше "малък" защото ми се стори, че коментираш големина на членове по-горе, съпътствано с обилно наличие на пълни членове в постовете ти. Реших, че думата "кратък" няма да ти направи впечатление.

Толкова. Хух!

Когато става дума за онзи вид членове, то те никога не могат да бъдат "малки", могат да бъдат големи, огромни, товарният влак, но малки - никога! Освен това когато двама мъже си говорят за пишки, размери на пишки, мерят си пишките (абе всичко свързано с пишките и това, което може да се прави с тях), скара или рибарлък..., една интелигентна жена не би трябвало да се меси защото би трябвало да осъзнава, че е пълен невежа в тези материи...

Link to comment
Share on other sites

Да, така е но в животинските ритуали на брачните танци влиза инвентар като песни, перене на перушини шарени перушини, битки и маркиране на територии, показване на първични и вторични полови белези и т.н. все похвати и неща които липсват при човека.
Че мерцедеса пред дискотеката си е е*ати и вторичния полов белег :lol:

 

Като се има предвид универсалното правило, че самката избира за партньор самеца който според нея ще обезпечи по-силно и здраво поколение (или освен това)и повече ресурс за отглеждането му... нали се сещаш кое е водещото при избора на човешката самка?
Финансовата стабилност също може да се окаже фактор, защото ще позволи добри условия за развиване на поколението. Разбира се, тук може да се намеси и умът, който става все по-сериозен фактор, защото именно той позволява в днешно време (ако се впрегне достатъчно добре) добри условия за оцеляване. Няма да се учудя, ако след няколко поколения хърбавите и очилати geek-ове, владеещи компютъра по-добре, отколкото вървенето, са идеала за мъж и сексапил :lol:

 

Когато става дума за онзи вид членове, то те никога не могат да бъдат "малки", могат да бъдат големи, огромни, товарният влак, но малки - никога! Освен това когато двама мъже си говорят за пишки, размери на пишки, мерят си пишките (абе всичко свързано с пишките и това, което може да се прави с тях), скара или рибарлък..., една интелигентна жена не би трябвало да се меси защото би трябвало да осъзнава, че е пълен невежа в тези материи...
Тук според мен качеството не е интелект, а мъдрост :]

 

Link to comment
Share on other sites

 

Финансовата стабилност също може да се окаже фактор, защото ще позволи добри условия за развиване на поколението. Разбира се, тук може да се намеси и умът, който става все по-сериозен фактор, защото именно той позволява в днешно време (ако се впрегне достатъчно добре) добри условия за оцеляване. Няма да се учудя, ако след няколко поколения хърбавите и очилати geek-ове, владеещи компютъра по-добре, отколкото вървенето, са идеала за мъж и сексапил :lol:

Ам, че нали за презапасяването с ресурси си говори, бре!? А това за ума... умряла работа е тая. Е, на и женското присъствие тук ще потвърди, че жените предпочитат да залагат на сигурно, дет са вика - По-добре врабец в ръката, от колкото патка в задника...

Link to comment
Share on other sites

Гадине, говоря за след години. Един вид, поглед в бъдещето.

А за презапасяването... хм, повече акъл, красота и скромност трудно ще побера :lol: За мен нещата си опират до чистата човешка алчност. Която също, както и любовта, сексуалното влечение са просто видоизменили се инстинкти. Колкото и да не ни се ще - не сме толкова далече от животните.

Link to comment
Share on other sites

Която също, както и любовта, сексуалното влечение са просто видоизменили се инстинкти. Колкото и да не ни се ще - не сме толкова далече от животните.

Ами нали и аз това казвам бе, шаран! Само, че в този ред на мисли..., не намесвай алчността защото тя не е присъща за животните, а е един хипертрофиралите инстинкти на човека.

 

П.п. А, за презапасяването..., дет са вика - Винаги може и още... Ей, на, виж ме мен... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Гадине, погледни нещата еволюционно - видовете, които са имали изобилие храна и недостатъчно естествени врагове са нараствали на размер... Почти всяко диво животно при наличие на изобилие от храна ще яде до пръсване...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Ееее! И яденето до пръсване от страна на животните, какво общо има с алчността, би ли ми обяснил?

Link to comment
Share on other sites

Не, точно... Има и още едно-две задължителни условия. Edit: мога да се обоснова!

 

Само дето не написа "мога да се обоснова" :lol:

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

С тази разлика че еволюцията не е от вчера и някои инстинкти са леко генетично заложени. И самочувствието играе сериозна роля, обаче това е тема на разговор за бира и картофки...

Link to comment
Share on other sites

Да бе твоите разговори на картофи и бира ги знаем - само се заканваш, пък все не се провеждат :laughing: :laughing:

ПП. тези дни съм отпуска, ако искаш да се чуем и видим за онез работи ,дет говорехме преди време. Само до неделя да свърша с терасата и съм на линия. Нямам планирано нищо сериозно за момента.

Link to comment
Share on other sites

С тази разлика че еволюцията не е от вчера и някои инстинкти са леко генетично заложени. И самочувствието играе сериозна роля, обаче това е тема на разговор за бира и картофки...

 

Тия приказки колко сме ги слушали ехеее.. :) Аре организирайте някаква среща да се срещаме ама да не е тая събота и неделя ако може :)

Link to comment
Share on other sites

Тия приказки колко сме ги слушали ехеее.. :) Аре организирайте някаква среща да се срещаме ама да не е тая събота и неделя ако може :)

Ъ! А аз тъкмо за неделята мислех да предлагам нещо..., да спретнем едни сандвичи за шампиони с гарнитура от вълча салата...., ама карай, аз мога и сам.

Link to comment
Share on other sites

Ъ! А аз тъкмо за неделята мислех да предлагам нещо..., да спретнем едни сандвичи за шампиони с гарнитура от вълча салата...., ама карай, аз мога и сам.

 

Всеки може и сам. То и сам може да правиш секс ама с жена е по-приятно :P

Link to comment
Share on other sites

Всеки може и сам. То и сам може да правиш секс ама с жена е по-приятно :P

Кой ти каза!?

Освен това Весо не е жена и дори и през ум не ми минава да правя секс с него! Не, че искам да го засегна..., той е секси, благ, мил... няма втора такава гледка като Веско пльоснат по очи върху шалте и се препича на огъня... просто не е точно мой тип...

BTW, утре сутринта може да ти дойда на гости, да ти пробвам кенефа с пожарогасители... Одеве се наплющях с една експериментална отрова - лично производство, лютииии, люти ти казвам, ужас! (вдъхнови ме прочетеното в една книга за о-в Ява) В момента коремът ми издава звуци като все едно вътре се е скрил и се звери един Alien, страшна работа ти казвам, а в стомаха си усещам как се заформят две чирпански сватби и едно македонско въстание... смятай ;)

 

П.п. Или направо да си приготвя бутилката с R-410 и да си поливам през манометъра..., май на атмосферно налягане се изпаряваше на към то -40 градуса, сигурно ще помогне...

 

П.п.2 Бай Веселине, тя офертата е ясна! Свирим сбор у ваше село, правим малко оборот на наще хора, после и на другите наши хора и след това мекия и към езерото до реката... Така ги виждам аз работите..., ти ако имаш да предложиш нещо по-свежо, давай, не се сТрамувай...

 

П.п. Или пък на самата река, ако има много селяци на езерото... :unsure:

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Офертата е добра, ама предполагам само ние ще сме си, че те другите са смотани нещо :) Ама това дето ме притеснява е, че СПА и Монца са двете писти дето ги гледам задължително, даже и когато световния шампион е един мазен немски гъзомийник и бездарник. Аз затова предложих да мислим някакъв вариант с огън на двора в Крушево ама пък там малката командва и не знаем какъв е филма. То майната и на формулата, тя да се оправя, но не мога да го пропусна тоя старт точно. Затова ги наплюх в другата тема Ф1 фенчетата, че са айрян без кисело мляко :)

Link to comment
Share on other sites

Ще те плескам! И имам площ за плескане! Утре ще кажа като се събуди Принцесата каква е хавата. Не съм спал 2 нощи, снощи в 2 удари 39. Замисли се какво значи това.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...