Jump to content
BulForum.com

Smartphones - какъв имате и за какво го ползвате


djadomraz

Recommended Posts

Впечатляващо. Пак почвам да клоня към N900 след това което прочетох... Другия ми избор е HTC Desire с Android, но N900 показва голям потенциал. Труден избор...

 

Няма особен потенциал, защото има само 1 устройство и няма да има повече такава операционна система. Софтуер - почти няма.

Вместо Desire, по-добре Nexus One. По-добър хардуеар има.

 

И ако се целиш в най-добрите устройства, Desire отдавна вече си изпусна престола. Вече има поне 4 телефона, които са по-добри от него.

 

Мисля, че ако парите не са от значение - Motorola Droid 2 или Samsung Epic са логични избори. И двата с хардуерно QWERTY.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Мисля, че ако парите не са от значение - Motorola Droid 2 или Samsung Epic са логични избори. И двата с хардуерно QWERTY.

Samsung Galaxy S е модела за ценители и познавачи на уникалния хардуер в съчетание с топ-иновативен софтуер. Другото яко парче е Motorola Droid X, който в момента излиза в щатите, но не знам дали и кога ще го има в Европа. Аз с нетърпение очаквам всеки момент излизането на Galaxy S на нашия пазар за да му резна главата. :)

 

Edit: Ето едно интересно представяне на гигантския Motorola Droid X:

http://www.youtube.com/watch?v=ccu3m09Ll2A

Link to comment
Share on other sites

Брат ми има N900 и честно казано при работа с него без да съм свикнал често имах проблеми с тъч скрийна тъй като е resistive. Проблемите са от гледна точка на това, че ми е трудно да уцелвам бутоните, но предполагам с това се свиква. Иначе добре седи в ръката, приятен е, но ми се струва малко ограничен спрямо Android. Но пък изглежда някакси по-сериозен от друга страна. Все пак ако бях фен на Nokia сигурно бих си го взел, но иначе от сегашните телефони май Samsung Galaxy S е най-добре. Или Nexus One за да има човек гаранция, че ще получава новите версии на андроид и то без забяване.

Link to comment
Share on other sites

Все пак ако бях фен на Nokia сигурно бих си го взел, но иначе от сегашните телефони май Samsung Galaxy S е най-добре. Или Nexus One за да има човек гаранция, че ще получава новите версии на андроид и то без забяване.

Лично аз вече се съмнявам да стана отново фен на Нокия, заради упоритото им твърдоглавие да възприемат новите тенденции в бранша. В момента в Европа няма на пазара по-иновативна и върхова като хардуер машина от Samsung Galaxy S. Това е платформа, която доста изпреварва тази на Nexus One по всички показатели. Не вярвам Samsung да бавят кой знае колко ъпдейтите, защото с преминаването към 2.2 тази машина ще покаже невероятна производителност. Ето тук интересен клип как върви Quake 2 на HTC Desire и Samsung Galaxy S. И двете машини са с Android 2.1. Не искам да си представям как ще лети галаксито с 2.2.

http://www.youtube.com/watch?v=dpP5QljEqow

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S е модела за ценители и познавачи на уникалния хардуер в съчетание с топ-иновативен софтуер. Другото яко парче е Motorola Droid X, който в момента излиза в щатите, но не знам дали и кога ще го има в Европа. Аз с нетърпение очаквам всеки момент излизането на Galaxy S на нашия пазар за да му резна главата. :)

 

Edit: Ето едно интересно представяне на гигантския Motorola Droid X:

 

Samsung Epic е същият като Galaxy S, но с хардуерна клавиатура. :) Motorola Droid 2 е същият като Droid X, но с 0,3" по-малък екран и хардуерна клавиатура. :)

 

В момента в Европа няма на пазара по-иновативна и върхова като хардуер машина от Samsung Galaxy S. Това е платформа, която доста изпреварва тази на Nexus One по всички показатели. Не вярвам Samsung да бавят кой знае колко ъпдейтите, защото с преминаването към 2.2 тази машина ще покаже невероятна производителност. Ето тук интересен клип как върви Quake 2 на HTC Desire и Samsung Galaxy S. И двете машини са с Android 2.1. Не искам да си представям как ще лети галаксито с 2.2.

 

Samsung ще бавят ъпдейтите като всеки друг производител а може дори и повече, защото имат собствен интерфейс. За справка, един от първите телефони с Android на Samsung, още не е получил версия 1.5. Наскоро пуснаха изявление, че ще ги облагодетелстват с 1.6, но това ще им е. За справка, първият телефон на HTC - G1, го готвят за 2.1 ъпдейт, а до края на годината ще му сложат и 2.2.

 

Galaxy S е с по-нов хардуер от този на Desire. Трябва да се сравнява с EVO 4G, но той пък варира от серия на серия, защото сменят доставчиците поради голям интерес за телефона и слаби доставки на екрани и т.н.

 

Общо взето, Android телефоните се бълват на талази. Сега и LG се включват с евтини Android телефони, като до края на годината смятат да пуснат още 10 модела. Притежанието на Android телефон става по-достъпно от такъв с фиксирани функции.

 

Motorola ще правят 2GHz процесор до края на годината и смятат да пуснат още 50 модела до края на 2010.

Qualcomm скоро ще обявят първият двуядрен процесор за мобилен телефон с по 1.2GHz на ядро.

nVidia ще пуснат Tegra 2 за Android устройства.

Samsung обаче ще си държат Super AMOLED екрана за своите устройства и ще разчитат на него да привлечат клиенти.

 

За момента 4-те устройства на Samsung (Captivate, Epic, Galaxy S, Vibrant) са най-добри, защото имат най-новият процесор и най-бърз графичен ускорител, но това няма да е за дълго.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Epic е същият като Galaxy S, но с хардуерна клавиатура. :) Motorola Droid 2 е същият като Droid X, но с 0,3" по-малък екран и хардуерна клавиатура. :)

Samsung Epic e 4G телефон. ;)

 

Samsung ще бавят ъпдейтите като всеки друг производител а може дори и повече, защото имат собствен интерфейс. За справка, един от първите телефони с Android на Samsung, още не е получил версия 1.5. Наскоро пуснаха изявление, че ще ги облагодетелстват с 1.6, но това ще им е. За справка, първият телефон на HTC - G1, го готвят за 2.1 ъпдейт, а до края на годината ще му сложат и 2.2.

Примерите, които даваш изобщо не са адекватни за случая. Първо Галакси серията е флагмана на Самсунг в момента и второ, при настоящата скорост на бълване на нови Андроид модели от конкуренцията, колки мислиш ще им стиска да бавят ъпдейтите?

 

Galaxy S е с по-нов хардуер от този на Desire. Трябва да се сравнява с EVO 4G, но той пък варира от серия на серия, защото сменят доставчиците поради голям интерес за телефона и слаби доставки на екрани и т.н.

Това за Ево-то не е така. Машината се предлага ексклузивно от Спринт. Другите все още нямат 4G мрежи. Относно въпросното сравнение, напълно е възможно Ево-то да се представи по-зле и от Дизайър, поради въведеното в телефона ограничение от 30 FPS. Все пак уникалното при Галакси е графичния ускорител, който в момента няма аналог като производителност сред топ-платформите.

 

За момента 4-те устройства на Samsung (Captivate, Epic, Galaxy S, Vibrant) са най-добри, защото имат най-новият процесор и най-бърз графичен ускорител, но това няма да е за дълго.

Пак нещо си се объркал с моделите. Captivate и Vibrant са американските варианти на Galaxy S за различни оператори и единствената разлика с международната версия на Galaxy S е, че нямат фронтална камера. От сруга страна Epic е машината на Самсунг с 4G функция и хардуерна клавиатура, макар и останалите параметри да са подобни.

В края на краищата така или иначе Гугъл обявиха официално, че няма да продължават да развиват Nexus One, което го обрича като хардуерна платформа. Целта на този техен ход беше да дадат мощен тласък на развитие на Андроид пазара, което и постигнаха на практика. Затова избора на върхови Андроид машини остава съсредоточен между HTC, Motorola и Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Nexus One има филтри на микрофона, докато Desire няма.

 

Nexus One получава ъпдейтите 1-2 дни след като излезнат, Desire ги получава няколко месеца след това, защото трябва да се преиначат за Sense интерфейса на HTC. Това обаче е въпрос на личен избор, защото някои хора предпочитат Sense UI пред стоковия Android интерфейс.

 

Всичко е въпрос на избор в крайна сметка, защото и Desire има някоя и друга благинка, но аз лично бих предпочел Nexus заради noice-cancelation-а.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е въпрос на избор в крайна сметка, защото и Desire има някоя и друга благинка, но аз лично бих предпочел Nexus заради noice-cancelation-а.

 

За noise cancellation има чудни bluetooth слушалки. Вече така свикнах че не мога да си представя да си държа телефона на ухото докато говоря и да стоя в стойка мирно докато свърши разговора вместо да продължа да си правя каквото съм ви правил преди това. А както често ми се налага да проверя нещо докато говоря просто е мизерия да го правя докато едната ми ръка е заета или да стискам телефона с рамото (така си докарах последното схващане на врата ми).

 

 

ПС: 3Д историите ползват ли се от GPS устройствата? Освен от игрите за нещо друго сериозно има ли приложение та да е фактор при избора на телефон?

Link to comment
Share on other sites

Samsung Epic e 4G телефон. ;)

 

 

Примерите, които даваш изобщо не са адекватни за случая. Първо Галакси серията е флагмана на Самсунг в момента и второ, при настоящата скорост на бълване на нови Андроид модели от конкуренцията, колки мислиш ще им стиска да бавят ъпдейтите?

 

 

Това за Ево-то не е така. Машината се предлага ексклузивно от Спринт. Другите все още нямат 4G мрежи. Относно въпросното сравнение, напълно е възможно Ево-то да се представи по-зле и от Дизайър, поради въведеното в телефона ограничение от 30 FPS. Все пак уникалното при Галакси е графичния ускорител, който в момента няма аналог като производителност сред топ-платформите.

 

 

Пак нещо си се объркал с моделите. Captivate и Vibrant са американските варианти на Galaxy S за различни оператори и единствената разлика с международната версия на Galaxy S е, че нямат фронтална камера. От сруга страна Epic е машината на Самсунг с 4G функция и хардуерна клавиатура, макар и останалите параметри да са подобни.

В края на краищата така или иначе Гугъл обявиха официално, че няма да продължават да развиват Nexus One, което го обрича като хардуерна платформа. Целта на този техен ход беше да дадат мощен тласък на развитие на Андроид пазара, което и постигнаха на практика. Затова избора на върхови Андроид машини остава съсредоточен между HTC, Motorola и Samsung.

 

Това не го прави бавен.

 

Примерите са напълно адекватни. Не е важен класа на устройството, а отношението на фирмата. Mercedes не плюят на притежателите на C класа за сметка на притежателите на S.

 

Android телефони се бълват и в момента с големи темпове, но това не пречи на HTC да бавят ъпдейтите за телефоните си по 5-6 месеца. Samsung са още по-зле.

 

Ограничението на EVO е само в интерфейса. В приложенията работи, а и може да се премахне. Captive и Vibrant може да са американски варианти, но това не означава, че не са също толкова мощни. А и Galaxy S за момента има премиера само в Кореа. Не се знае къде и какво ще му цъфне.

 

Гугъл само казаха, че няма смисъл да правят Nexus 2 на този етап, но не са го отрекли категорично.

 

Както и да е. Android uber alles!

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам ли че предимството на Nexus One пред Desire е основно в това че се update-ва OS-a по-често? Нещо по хардуера или израбоката?

Link to comment
Share on other sites

Гугъл само казаха, че няма смисъл да правят Nexus 2 на този етап, но не са го отрекли категорично.

Е, по-категорично от заявлението на Ерик Шмид не мога да си представя честно казано. Освен това Гугъл също така заявиха, че с "узряването" на платформата след излизането на 2.2 вече няма да бълват нови версии с такова темпо, а ще преминат на по-плавно разписание, което е съвсем логично. В този смисъл предимството на Nexus One съвсем се губи.

 

ПС: 3Д историите ползват ли се от GPS устройствата? Освен от игрите за нещо друго сериозно има ли приложение та да е фактор при избора на телефон?

Определено. В случая на Galaxy S става въпрос за гигахерцовия процесор на Самсунг Cortex A8 Hummingbird. Изчертаването на картите си е сложен процес, особено ако почнат да се вкарват и допълнителни слоеве, бизнес листинги, трафика, да не говорим пък за Street View. Няма начин този процесор да не окаже сериозно влияние върху производителността при работа с картите на Гугъл.

Link to comment
Share on other sites

За noise cancellation има чудни bluetooth слушалки. Вече така свикнах че не мога да си представя да си държа телефона на ухото докато говоря и да стоя в стойка мирно докато свърши разговора вместо да продължа да си правя каквото съм ви правил преди това. А както често ми се налага да проверя нещо докато говоря просто е мизерия да го правя докато едната ми ръка е заета или да стискам телефона с рамото (така си докарах последното схващане на врата ми).

 

 

ПС: 3Д историите ползват ли се от GPS устройствата? Освен от игрите за нещо друго сериозно има ли приложение та да е фактор при избора на телефон?

 

Noise-cancellation-a е на микрофона. Не на говорителя. Демек, тоя дето говориш с него докато вървиш по улицата или ти духа вятър, чува само гласа ти, без околни шумове и смущения. Това bluetooth слушалките надали ще го имат до такава степен.

 

Не съм сигурен, но мисля, че и на сегашният ти телефон трябва да има такава екстра. Поне на моя E60 имаше.

Link to comment
Share on other sites

Това bluetooth слушалките надали ще го имат до такава степен.

 

 

Пробвай някой път тази : http://www.plantronics.com/north_america/en_US/products/mobile/bluetooth-headsets/voyager-pro

 

Аз съм с тази защото ми е много по-удобна а и другата имаше проблеми с Е52-ката но и тя има такива noise cancelling

Link to comment
Share on other sites

имам HTC Tytn 2 много удобен и практичен ползвам го главно за интернет като се има в предвид много удобната клавиатура се пише много лесно с него

Link to comment
Share on other sites

HTC Hero, froyo 2.1

Ползвам го за

-навигация

-да си чета пощите (native Exchange Support,native Gmail)

-Skype

-Gtalk

-Разработка на Mobile Apps (не MIDP, а AndoidSDK) За RIM API/MIDP ползвам емулатор

-Дистанционно на лаптопа, който е свързан с HDMI за телевизора (Gmote). Т'ва чудо спасява животи.

-CommandLineClient (e.g CommandBot)

-uTorrent gui (Fu-Torrent)

-Будилник

-Календар

-Youtube чат-пат

-Снимки/Камера (5 MegaPix и УЖАСНО лошо/невидимо КАЧЕСТВО на тъмно/здрач)

-Музика (Last.fm app за scrobbling)

-Mай съм го използвал и за телефонни разговори

 

Чакам този проект:

http://web.mtorrent.mobi/

Link to comment
Share on other sites

Може би не е тук мястото, но който се интересува от скандала между Nokia и Елдар Муртазин може да попрочете последните 5-6 ентрита в неговия блог: http://eldarmurtazin.livejournal.com/ (Google Translate превежда доста добре ру-енг). Лично аз заемам страната на на Eldar в случая (който не е наясно - главния човек зад mobile-review.com) - цялата история ми се вижда доста смешна и все още не вярвам, че Nokia са способни на подобно нещо.

 

http://conversations.nokia.com/2010/07/07/legal-action-against-eldar-murtazin-official-statement

Link to comment
Share on other sites

Цялата статия от Nokia беше в стил "искаме си нашите кукли пък, да си ни върне куклите, ние му казахме пък той нищо не ни направи, кажете му да си ни ги даде защото ние си ги искаме... нищо против него нямаме и да си пише каквото иска ама да си ни даде нашите си кукли и парцалки" :)

Link to comment
Share on other sites

Можем да кажем, че блогърът не е прав в случая - той няма причина да задържа прототипа, след като е написал своето ревю. Пък и като си представим поведението на други фирми като Apple например - които викат полиция, без да се опитат да разрешат мирно нещата, то можем да кажем, че Nokia наистина са се опитали да бъдат максимално дружелюбни.

В случая става въпрос за този материал ? http://www.pcceni.bg/news/p3-4057-0.html

и още http://www.novini.dir.bg/news.php?id=6693790

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Топмоделът в колекцията ми е Samsung i900 Omnia ! Много си го обичам :) Ползвам го за много неща, главно за интернет, скайп, музика, игри, музикални видео клипове, малко GPS, понякога снимам (когато фотоапарата не е у мен). Рядко говоря и прашам SMS-и чрез GSM модула му. Изхитрявам се и влизам от смартфона в интернет през wi-fi и така безплатно пращам SMS-и от интернет :) Оборудвал съм го със страхотни калъфи от чужбина, единият от които е поръчков и е изработен по мой проект :)

dsc00735m.th.jpg dsc00720kx.th.jpg dsc00725pk.th.jpg dsc00726t.th.jpg dsc00722qr.th.jpg dsc00727x.th.jpg dsc00709sl.th.jpg originalcasesamsungi900.th.jpg originalcase2samsungi90.th.jpg

 

Aa и понякога ползвам акселерометъра му като джойстик да играя игрички, било то на телефона или на компа :) :

http://www.youtube.com/watch?v=qFjBhTHf_8k http://www.youtube.com/watch?v=iOUGpn3cn-Q

Link to comment
Share on other sites

Вече съм горд собственик на Samsung Galaxy S Vibrant. Наистина уникална машина е това. Предполагам ще го ползвам за почти всичко, което правя на компютър, с този 1GB дейтаплан и лесния достъп до хиляди WiFi хотспотове. :punk

 

Очаквам лично да ме осведомиш какво си качил на него и дали е взело да ти лагва като при мен. Аз направих нещо и спря но какво беше не помня.

Мдам, усещам как ми отиде и малкото свободно време, което имах. Хубавото обаче е, че бъзикните с това чудо могат да стават в движение навсякъде и по всяко време, например докато чакам в зъболекарския кабинет пък и дори докато ми човъркат зъбите. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Очаквам лично да ме осведомиш какво си качил на него и дали е взело да ти лагва като при мен. Аз направих нещо и спря но какво беше не помня.

 

Май разкарах google търсенето и daily briefing-a от десктопа... даже за последния настроих някакъв таск килър да го трепе ако го забележи...

 

ПС: Дръж си контактите в телефона а не в gmail акаунта че нещо бави (при моите 450 телефона понякога се замисляше. подозирам sync-a, но дори като го изключих пак бавеше)

Link to comment
Share on other sites

Очаквам лично да ме осведомиш какво си качил на него и дали е взело да ти лагва като при мен. Аз направих нещо и спря но какво беше не помня.

 

Май разкарах google търсенето и daily briefing-a от десктопа... даже за последния настроих някакъв таск килър да го трепе ако го забележи...

 

ПС: Дръж си контактите в телефона а не в gmail акаунта че нещо бави (при моите 450 телефона понякога се замисляше. подозирам sync-a, но дори като го изключих пак бавеше)

 

Не би трябвало да ти лагва. google search-а не ти е бил проблема. Автоматичните task killer-и трябва да се настроят, иначе правят повече зло, отколкото добро, защото спират приложения, които трябва да седят в паметта, като Phone примерно. Аз си държа контактите в gmail акаунта. Те реално пак са в телефона, но при промени си се синхронизират. Просто ако стане нещо, не оставам без контактите. А и пази Facebook акаунтите за всеки контакт и не се налага да ги линквам всеки път като си затрия абонатите или си Wipe-на телефона.

Link to comment
Share on other sites

Хм, вече трети ден инсталиране на всякакви приложения и live wallpapers и още не съм усетил никакъв лаг. Абе машината е извънземна. Сравнявах я с iPhone 4 на един колега, ама го издухва здраво. Единственото предимство на Епъл са повечето приложения, но и тази разлика съвсем скоро ще се стопи.

 

Ami pri men lagvashe samo kato natisna na phone i naj-verojatno e bilo ot nenormalnoto kolichestvo telefoni i synca s gmail... sega e ok kato gi prehvarlih v tefona

Мдам, напълно възможно е да е от това. Зависи много и какви скорости на даунлоуд достигаш в мрежата на Мтел. Аз засега съм доста доволен от скоростта на HSPA+ мрежата при мен. Имаше май андроидско приложение на Speed Test, с което можеш да тестваш трансфера.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...