Jump to content
BulForum.com

Smartphones - какъв имате и за какво го ползвате


djadomraz

Recommended Posts

От доста време ми е любопитно защо хората си купуват от "умните" телефони и какво толкова правят с тях. Аз телефона го ползвам за да говоря и чат пат да напиша някой SMS. Имам Nokia E52 която ужким също е smartphone, само че аз го ползвам като обикновен. На няколко пъти ми се е наложило да ползвам GPS-a и след 5 минутни безуспешни опити да намеря това което искам или да ми изкара маршрут до там съм го се отказвал. Днес ми се наложи да проверя една от картите ми колко пари има налични и пак не се получи нищо че е обикновена уеб страница (верно https но ужким се поддъжа). След 10 минути борба успя да ми изкара логин екрана, въведох данните и си остана така - цъкам бутона и нищо. Теглих му 1 майна и се обадих по телефона и свърших работа с call centera за 2 минути.

 

Та ако някой си ползва телефона по-активно нека сподели как и какво прави с него? (Игрането на игри не се брои) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

HTC Touch Pro - GPS-a го ползвам, макар и не много активно, скайп през wifi, офис документи, PDF файлове и пр. Игрички не играя :).

Link to comment
Share on other sites

Коя програма за GPS ползваш и можеш ли в София да намериш местоположението на хотел Кемпински Зографски или Кемпински Хотел Зографски? Ей така по име. Евентуално по адрес: бул. "Джеймс Баучер" 100

Link to comment
Share on other sites

От доста време ми е любопитно защо хората си купуват от "умните" телефони и какво толкова правят с тях...

 

Oт почти 5 години съм с устрйство на НТС. Вече съм с две техни. Това заради което лично аз държа е възможността да имам лог на разговорите си водени през последните 5 години. Това 10:10:10 или 30:30:30 ми се вижда като подигравка честно казано.

 

Уайърлеса, GPS-а, наличието на клавиатура, не на последно място разните свежи игрички, които можеш да играеш на тъч скрийна директно, не ги броя като нещо супер задължително, но си имат плюсовете.

 

А и смартфона си е смартфон. Много удобно софтче примерно е, да си инсталираш програма която в определен час, за определено време ми изключва антената на джъ съ мъ -то. Особено за повтарящи се събития в които искащ да не си в обхват, а пък чат пат все ще забравиш да го изключиш.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Spica.

1. Основно предназначение: Google винаги и навсякъде с теб, в джоба ти. Прекрасни възможности за сърфиране в интернет. Винаги, когато ти потрябва, получаваш бърза интернет справка.

2 - има и опция за телефон :laughing:

3 - уау! Телефонния указател се синхронизира с gmail.

4. Не, всичко се синхронизира! И ново писмо като получиш, веднага разбираш. На Скайп или Gtalk ... или фейсбук ... ти пишат - веднага приемаш. И гол като вкарат - пуф! Пак пръв научаваш, нищо че си забравил.

5. GPS? Стига да ти потрябва навигация - iGo навигация на български, същата като в колата ми.

6. Правя снимки, гледам снимки, гледам филми, свалям клипове за да ги гледам след филма... На 3.2 инча субтитрите се четат прекрасно, а батерията ме кара повече от на лаптопа. Супер мултимедия.

7. Ако се сетя за нещо, което телефонът ми не може да прави, влизам в Маркета и си тегля съответното приложения, за да може телефонът ми вече да го прави. Всичко. Пример, който често давам, е когато веднъж ми потрябва нивелир. В Маркета имаше над 20. Или пък ми трябва дистанционно, защото HD филмите си ги пускам на телевизора през компютъра.

8. Има и един куп малоумни и безсмислени приложения, които просто придават чар на устройството ти.

Link to comment
Share on other sites

Моят е HTC Magic. Използвам го и го цедя за абсолютно всичко. Даже не знам как издържа на такова натоварване.

Internet, Мейл, IM, GPS, eBook Reader, Офис пакет, будилник или просто губене на време с някоя друга програма. В крайна сметка, използвам го за почти всичко, което ми потрябва. И най-много от всичко ми харесва, че ако не ме кефи софтуера, мога да го сменя с друга дистрибуция, издадена за друго устройство.

 

Не ти харесва указателя - сваляш нов и го правиш да е по подразбиране.

Не ти харесва програмата за набиране на номера - сваляш нова и я правиш да е по подразбиране.

Не ти харесва вграденият календар - сваляш нов и го правиш по подразбиране, но освен това и да се синхронизира с вградения.

Не ти харесва CallLog-а - сваляш нов.

Не ти харесва екрана при заключен телефон - сваляш нов

Не ти харесва цялостният интерфейс - сваляш нов

 

 

 

@Teddy-King Google Sync има на всички устройства. Просто при Android си е вградена, а за другите трябва да се свали софтуер от сайта на гугъл.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Не ти харесва указателя - сваляш нов и го правиш да е по подразбиране.

Не ти харесва програмата за набиране на номера - сваляш нова и я правиш да е по подразбиране.

Не ти харесва вграденият календар - сваляш нов и го правиш по подразбиране, но освен това и да се синхронизира с вградения.

Не ти харесва CallLog-а - сваляш нов.

Не ти харесва екрана при заключен телефон - сваляш нов

Не ти харесва цялостният интерфейс - сваляш нов

 

Е те това ме дразнеше преди в Linux. За да наглася нещо трябва да загубя няколко дни докато намеря верните версии на 1 камара програми. А има стотици. Освен това се предполага да имам 3 дни време за експерименти - нещо което поначало мразя защото е свързано с рискове да си прее*а телефона или компютъра и второ защото нямам след 15тия неуспешен опит зарязвам цялата работа.

 

Същото нещо с моята Нокия: не ми харесва call log-a... свалих поне 4... утрепаха ми телефона и ги затрих. Единия беше това което търся но ужасно лагав и натрапчив - звънне някой и после то се появява дори да не го искам... а другите просто не бяха това което търсех но за да се убедя трябваше първо да ги инсталирам.

 

Със screen saver-a също: бях свикнал с едно флашче - часовник. Е да ама не. Тук не може. Намерих програмка която го прави, само че или трябва да не ми гаси дисплея или става следното - цъкна копчето, то се появи за части от секундата и изчезне и после чакам 15 сек докато тръгне отново. Пробвах няколко програмки - същия дол дренки. Само 1 беше по-близо до това което искам (key lock clock нещо си) която също беше толкова лагава че я изтрих (няма да го чакам 5 сек след отключването да почне да реагира какво съм натиснал).

 

Мързи ме да свалям последния firmware защото ще ми се затрият телефоните. Да имам си архив но звъненията се губят.

 

 

 

w00x, Teddy-King: какво ровичкате в интернет докато сте на път? Ей това не мога да схвана. Досега ми е трябвало единици пъти за последните години. Верно като не става не се и опитвам и все пак... а и трафика все пак скъп - вие изключвате ли картинките и за какъв пакет сте си платили (т.е. колко GB сте предплатили?)

 

Писмата би било ок, въпреки че и без тях мога.

 

 

 

Ей това с дистанционното ми хареса. Ако има за всички марки и модели телевизори ще е яко!

Link to comment
Share on other sites

djadomraz toi pisa che prez kompiutara si puskal filmite na televizora taka che predpolagam stava duma za bluetooth distancionno koeto upravliava player-a na kompiutara inache imashe za Nokia niakvo kadeto prez infrared stavashe nomera samo che ne beshe s osobeno goliam obhvat inache za bluetooth prez kompiutara http://dox.bg/files/dw?a=11874bd9e9 :) po dobra ot tazi programka ne sam sreshtal i nai hubavoto e che moje za koiato i da e programa da si nastroish kopchetata dori i za skype :) JAVA e taka che tragva na vsichki telefoni ili pone po goliamata chast ot 2004godina do dnes :)

Link to comment
Share on other sites

мне, не е bluetooth, а wi-fi - през домашната мрежа :))

а в момента интернетът през оператора вече е бърз и евтин, защо смяташ че е скъп? Реално правя около 200-300ВМ на месец, като това е без да се ограничавам с изключвне на картинки или каквото и да било. Но като съм по цял ден пред компютъра, не ми се налага вече толкова често, иначе трафика може да се дигне малко, дори двойно.

 

w00x, мъчех се да настроя един tuch2 и се отказах. Докато с Андроид никога не ме измъчвало да инсталирам или подкарам нещо, особено ако е от маркета.

Link to comment
Share on other sites

Ами не е чак толкова евтин. За 25GB на месец мисля че ми искаха 15лв или нещо подобно. Не ми се струва особено евтино това. А като знам мисленето на разни мои колеги и че за тях 100КБ HTML на страница нищо не е (без да включваме картинките които са изпонаслагали) и става страшно. А флашовете където просто се оливат с картинки пък са друга тема.

 

През WiFi не говорим - там за 35лв/месец имам неограничен трафик и добра скорост.

 

Добре де какво ви се налага да гледате през телефона? Ей тъй от любопитство питам. Защото аз тази необходимост още не съм я почуствал и се чудя какво може да ми се наложи да проверя

Link to comment
Share on other sites

Е те това ме дразнеше преди в Linux. За да наглася нещо трябва да загубя няколко дни докато намеря верните версии на 1 камара програми. А има стотици. Освен това се предполага да имам 3 дни време за експерименти - нещо което поначало мразя защото е свързано с рискове да си прее*а телефона или компютъра и второ защото нямам след 15тия неуспешен опит зарязвам цялата работа.

 

 

Мързи ме да свалям последния firmware защото ще ми се затрият телефоните. Да имам си архив но звъненията се губят.

 

w00x, Teddy-King: какво ровичкате в интернет докато сте на път? Ей това не мога да схвана. Досега ми е трябвало единици пъти за последните години. Верно като не става не се и опитвам и все пак... а и трафика все пак скъп - вие изключвате ли картинките и за какъв пакет сте си платили (т.е. колко GB сте предплатили?)

 

Писмата би било ок, въпреки че и без тях мога.

 

Ей това с дистанционното ми хареса. Ако има за всички марки и модели телевизори ще е яко!

 

 

Ти нагласяш ако искаш. Ако не искаш, ползваш вградените. Няма какво да объркаш и изобщо не е трудно. Влизаш в маркета (през телефона), избираш приложението, инсталираш го с 2 бутона точно. Следващият път, когато ти се наложи да го ползваш или някоя програма да го ползва, ще ти излезе диалог за това коя искаш да ти е програмата по подразбиране за извършване на съответната функция.

 

При симбиан, инсталираното приложение се използва само ако го пуснеш директно, а тук се асоциира навсякъде из телефона.

 

При Андроид можеш да си запазиш и Call Log-а. Да не говорим, че има софтуер, който директно ти записва всяко обаждане (дата, час, номер, име на контакт, продължителност) в Google Calendar, като ти позволява да си го гледаш по всяко време ако щеш и 10 години назад.

 

 

Дистанционното е за компютъра. Лягаш си на леглото, пускаш софтуера и си браузваш файловете на компютъра, директно на устройството. Избираш си някой, пускаш го. Можеш да отваряш уеб страници или просто да преместиш курсора, ако искаш екрана да излезе от стендбай. отделно не е нужно да си на леглото, а може да си на 1000км от компютъра и да стриймваш песента от компютъра директно на телефона си.

 

 

Ами не е чак толкова евтин. За 25GB на месец мисля че ми искаха 15лв или нещо подобно. Не ми се струва особено евтино това. А като знам мисленето на разни мои колеги и че за тях 100КБ HTML на страница нищо не е (без да включваме картинките които са изпонаслагали) и става страшно. А флашовете където просто се оливат с картинки пък са друга тема.

 

През WiFi не говорим - там за 35лв/месец имам неограничен трафик и добра скорост.

 

Добре де какво ви се налага да гледате през телефона? Ей тъй от любопитство питам. Защото аз тази необходимост още не съм я почуствал и се чудя какво може да ми се наложи да проверя

 

 

Цената за пакет с интернет от глобул е 25лв на месец. Включва 1500минути към глобул, 1500смс към глобул. Неограничен интернет, но само пъвите 250МБ са на максималната скорост, докато останалите са на 128кбит (което в крайна сметка е достатъчно за синхронизацията).

 

Налагало ми се е да проверявам номера и друга информация. Адреси. Да правя резервации. Да проверявам програми на заведения, да пиша писма. Ти специално ако си вземеш по-сериозен телефон, можеш да си администрираш сайтовете през телефона. И то без проблем. RDC без проблем.

 

Мога да ти препоръчам Dell Streak. :) Тук има една статиика. Можеш да намериш и друга информация при желание.

Link to comment
Share on other sites

За по-сериозни неща трябва по-сериозен екран. Нещо от което бягам защото искам да мога да го нося в джоба си. Ако ще взема нещо то би било горе-долу като размер колкото Е52. Може да е маалко по-широко и високо но не много и определено не искам да е по-тумбесто от него - 10-12мм максимум над това почва да пречи.

 

 

А Call Log-a на мен ми трябва общо взето за последните 2 дни. Просто искам да изглежда по начина по който обикновените SE (и май обикновените на Nokia като 6700) го показват докато на Symbian-a е разделен на приети, неприети и пропуснати. Има още 1 което е горе-долу каквото трябва но ги сбива на 1 ред нещата и е неудобно

Link to comment
Share on other sites

Първият ми смарфон беше Nokia N70 здрава машина 3 години неотказа .. предимно офис пакетите ползвах по него .....

Преди 3 месеца взех Nokia n97mini не за друго ми защото съм сектант...Знаех че за тези пари ще взема по добро ... но не е лесно да си роб на марка :)

Нещата които ползвам е да си щракам снимчици малко нет и Предимно GPS на Гармин ......

Link to comment
Share on other sites

А Call Log-a на мен ми трябва общо взето за последните 2 дни. Просто искам да изглежда по начина по който обикновените SE (и май обикновените на Nokia като 6700) го показват докато на Symbian-a е разделен на приети, неприети и пропуснати. Има още 1 което е горе-долу каквото трябва но ги сбива на 1 ред нещата и е неудобно

 

Като натиснеш слушалката само би трябвало да е така, както искаш ти. Всички на едно.

Link to comment
Share on other sites

Symbiana няма all. Има едно което е неудобно. Ако искаш ще ти направя клипче с фотоапарата да видиш какво лайно е. Не е идеално зле но в сравнение със него стандартния call log на sony-ericsson (на не-умните им модели) е просто слънце - светлинни години напред.

Link to comment
Share on other sites

Symbiana няма all. Има едно което е неудобно. Ако искаш ще ти направя клипче с фотоапарата да видиш какво лайно е. Не е идеално зле но в сравнение със него стандартния call log на sony-ericsson (на не-умните им модели) е просто слънце - светлинни години напред.

 

Ползвах Symbian 2 години. Изобщо не е зле. Просто съм се подвел. Сега погледнах стария си телефон и наистина е разделен, но аз лично нищо неудобно в това не намирах.

Link to comment
Share on other sites

Зависи как го погледнеш. Става но е много по-приятно да ти покаже кое след кое е било и че това неприетото след него има 2 приети и така. Отделно не да ти показва цифрички ами да се вижда в колко часа е станало а не да цъкаш допълнителни копчета за да видиш предните 2 пъти дали са били през 2 минути или през час примерно. Виж някой SE и после това на обикновените нокии и това на symbian-a и ще разбереш какво имам предвид.

 

Стария Windows Mobile не си го взех единствено защото не можех да задавам групи и да казвам хората от коя група имат да звънят когато съм включил даден профил. Всъщност можеше но само ако си инсталирам PhotoContact а като го гледах нещо не ми хареса.

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6630 на 5 години. Преди ползвах ICQ и разни офис програми (щом казваш няма да споменавам N-Gage игрите), сега ползвам специфичните само за смартфон функции калкулатор и календар ph34r.gif

Не го сменям, защото батерията държи достатъчно, още е здрав и работи - така и така ми трябва телефон само за говорене, за другите неща си има лаБтопи ;)

Link to comment
Share on other sites

е51 май го водят смартфон..ама ползвам най-честно зелената и червената слуашалка...и заради това не се надъхвам да изсипя една шапка пари за нов :D

Link to comment
Share on other sites

Преди имах N95 8GB и го ползвах само за разговори повече от 1 година. После му сложих скайп и youtube. Сега имам iPhone 3GS и го ползам доста здраво. Проверявам си имейла, времето, футболни резултати и т.н. Сложил съм му много програми и имам нонстоп достъп до интернет. Вече не мога да си представя как се живее без тачскрийн телефон

Link to comment
Share on other sites

минус: мамка му на капацитивния екран. само кожа и нищо друго не признава, а пръстите ми са дебели! свиква се ама се правят доста досадни грешки. следващия ще е с хардуерна клавишница задължително, ама бурканя е празен още.

това не е минус на капацитивния дисплей, а на операционната система - не е user friendly. При айфон и андроид няма значение какви ти са пръстите направено е много добре и нямаш малки бутони, които трябва с микроскоп да гледаш. Капацитивния дисплей е доста по-добър от пушскрийна

Link to comment
Share on other sites

Ако на HD2 му сложат ъпгрейд към Win7 ще е много добре, а и до някъде логично. Все пак е най-добрият телефон с Windows Mobile.

 

И между другото готвят 2GHz процесор за Android телефон. Това съчетано с nVidia Tegra 2.

 

Скоро сигурно ще може да се играят спокойно PC заглавия от преди 2-3 години на телефоните.

Link to comment
Share on other sites

Sony ericsson Vivaz имам го 2 седмици и съм много доволен дано и занапред да е така.Я ми препоръчайте някоя програма за GPS че google maps не приказва :).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...