Jump to content
BulForum.com

Smartphones - какъв имате и за какво го ползвате


djadomraz

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

за никакви клавиатури не говоря. Говоря за менюта, програми и т.н. Просто айфон и андроид са замислени за капацитивен дисплей без писалка и маникюр не им пречат, щото все пак натискаш с кожата. Менютата и опциите, които натискаш са достатъчно големи за да се задействат без проблеми от всяка ръка

Link to comment
Share on other sites

вероятно ми говориш за клавиатурите. коя от стотиците възможни?! и що мислиш че само при андроид има топла вода?

проблема който съм дефинирал и ми пречи повече отколкото ми помага е в капацитивния екран и технологията му, въпреки че я прехвалват и всички преминават на нея, щото е по-скъпа. не приема дори от нокът, т.е. кат дам на някоя маникюрирани да ми набере некой номер и настъпва ДРАМА.

с резистивни съм нямал подобен проблем - с писалчица си боцкаш точно където искаш и всичко е наред. става и склечка за зъби, чадърче от коктейл или мелба, кибритена клечка, прост химикал или молив, клонче, сламка, карфица за шиене...... а капацитивния отебава всичко дето не е живо.

 

Новото поколение капацитивни екрани приемат натискания с нокът.

Link to comment
Share on other sites

Nokia 5800 - остарял ми е вече но все пак си го ползвам полу-активно:

 

-GPS-a с Garmin задължителен, навсякъде където не съм ориентиран. Търсене и намиране - песен само трябва да си си сложил кадърна карта, а те повечето вече са такива.

-Много ползвам MP3 плеъра през едни Bluetooth Стерео слушалки като ходя на фитнес - няма кабели да ти се увиват и е доста удобно като управляваш плеъра през слушалката...

-Игрички от време на време, като чакам за нещо, стават.

-Чета книги като съм седнал в кенефа, че е супер за убиване на времето, а друго време за тях нямам. (от 2 месеца съм с 'Полет над кукувиче гнездо' и нямам търпение да дочакам следващото сране че съм стигнал до едно интересно място)

-По летищата и в самите самолети си гледам филми, че е доста по-удибно от колкото да разпъвам целия лаптоп и зарядни и тн... а с телефончето в Lounge-a си вися на зарядно и после за самолета ми е зареден и като дойде време за борд-ване само скачам и го мушкам в джоба (а не да прибирам 5 минути лаптоп).

-Нивелири, Хронометри, Ъгломери, Конвертори, Калкулатори, Фенерчета чрез светкавицата, Речници, Органайзъри, Будилници и тн...

- Снимки с камерата, когато нямаш друга и тя става,.

- Интернет Он-дъ-гоу си е супер, брауз и сърч когато се наложи (да речем спешно ти се наложи да видиш пътната обстановка като си на път, дали ще можеш да минеш прохода Троя-Кърнаре примерно), Скайп и Фринг бачкат безотказнно сега и с video call

 

Намислил бях да го сменям с HTC HD2 но сега ще го сменя с най-доброто и голямоекранно андроидно нещо на пазара - не го знам още кое е, че не съм ровил, но такова ще да е...

Link to comment
Share on other sites

Намислил бях да го сменям с HTC HD2 но сега ще го сменя с най-доброто и голямоекранно андроидно нещо на пазара - не го знам още кое е, че не съм ровил, но такова ще да е...

 

Dell Streak - 5" екран.

 

HTC Sprint EVO 4g - 4.3" екран

Motorola Droid X - 4.3" екран

Motorola Droid 2 - 4.3" екран, хардуерно QWERTY

Link to comment
Share on other sites

Samsung Innov8 със симбиан в9.3 :) Основно го ползвам за разговори,камера(страхотни снимки прави) и за слушане на мп3 и рядко Гпс,Ви-фи и игрички,но смятам да си купя Самсунг Уейв с новата Бада ОС.

Link to comment
Share on other sites

Bada изглежда впечатляващо, но все си мисля, че е рано за нея. Като цяло телефончето е изработено със стил и вкус, и зашеметяващо добър екран, но ако ще е екрана със SuperAMOLED технология, предпочитам Galaxy S.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Spica.

1. Основно предназначение: Google винаги и навсякъде с теб, в джоба ти. Прекрасни възможности за сърфиране в интернет. Винаги, когато ти потрябва, получаваш бърза интернет справка.

2 - има и опция за телефон :laughing:

3 - уау! Телефонния указател се синхронизира с gmail.

4. Не, всичко се синхронизира! И ново писмо като получиш, веднага разбираш. На Скайп или Gtalk ... или фейсбук ... ти пишат - веднага приемаш. И гол като вкарат - пуф! Пак пръв научаваш, нищо че си забравил.

5. GPS? Стига да ти потрябва навигация - iGo навигация на български, същата като в колата ми.

7. Ако се сетя за нещо, което телефонът ми не може да прави, влизам в Маркета и си тегля съответното приложения, за да може телефонът ми вече да го прави. Всичко. Пример, който често давам, е когато веднъж ми потрябва нивелир. В Маркета имаше над 20. Или пък ми трябва дистанционно, защото HD филмите си ги пускам на телевизора през компютъра.

8. Има и един куп малоумни и безсмислени приложения, които просто придават чар на устройството ти.

Teddy ми повлия доста положително и аз да си купя Galaxy Spica (GT-I5700). Това, което исках бе - touch screen, wi-fi и gps в смартфон. Преди си мислех, че бих си взел Windows Mobile 6+ (главно заради IGO), но сега съм на мнение, че такъв ход би бил голяма грешка за мен - особено след като си играх със Samsung Omnia. От текущите операционки Андроид най-ми пасва тъй като се развива главоломно макар и от друга страна това да е голям проблем тъй като производителите в общия случай го ъпгрейдват най-много веднъж, ако въобще. Тъй като не исках да давам много пари за телефон Spica-та бе всичко, което ми трябва и то на приемлива цена - 500лв.

 

Това ми е първия смартфон и мога да кажа, че очакванията са ми напълно оправдани. Досега винаги съм очаквал повече от това, което съм получавал от предишните ми телефони. Не като качество, а като приложения и опции. Андроида е перфектен за мен в това отношение.

 

Ползвам го доста активно за wi-fi - това ми беше най-важното, да имам под ръка wi-fi и skype/mail навсякъде където има wi-fi и да не мъкна/вадя лаптопа; успях вече да се възползвам и от GPS-а (за колата си ползвам standalone); редовно си свалям нов софтуер и прекарах доста часове в игра на droidjump :) Ползвам го дори и за телефонни разговори!

 

Има си минуси, но като за 500лв няма от какво да се оплаквам.

Link to comment
Share on other sites

HTC tytn 2 много добър и здрав телефон има много яка клавиатура добър процесор който позволява да се инсталират много програмки.Тъча работи много добре въобще този телефон е перфектен за интернет и GPS

Link to comment
Share on other sites

Имам iPhone 3gs. Минал съм през всичките платформи за последните 5-6 години (без андроид, че още ми се струва в детска възраст като всички линукси ;-) ) и мога да потвърдя че по-удобно устройство не съм ползвал. Дори и това го пиша от него, че ме мързи да отварям лаптопа както съм се разположил на дивана пък и лаптопа много грее. Значи изполвам всичко : служебен и личен календар синхронизирани със фирмения сървър и гугъл; поща по същия начин; iGo и google maps в България и навън; Nike+ сензор за фитнеса и бягането + мноооого подкасти (вместо радио); нося си цялата колекция снимки и музика с мен; следене на полети с Kayak; много браузване (дори не мъкна лаптопа от офиса през седмицата : телефона напълно го замества); скайп с 10к минути към БТК телефони че нямам стационарен телефон и да не плащам безумната цена за разговор със стационарни и т.н. и т.н.

Всъщност установих че ползвам много повече данни отколкото телефония(около 30-на мин макс. на месец) и си взех web and talk от мтел: за 25 лв на месец ми дават 30-те минути които изговарям плюс 500 мб данни. При положение че имам wifi в къщи и в офиса досега не съм ги минавал.

И което е много характерно за apple : всичко работи. Със стил. Вярно не можеш да го "бъзикаш". Но пък на мен поне не ми се и налага. И затова мога да си разчитам на телефона. Аз затова си взех и фабрично отключен телефон. И не съм го хаквал : така съм сигурен че ще работи както трябва.

Link to comment
Share on other sites

Teddy ми повлия доста положително и аз да си купя Galaxy Spica (GT-I5700). Това, което исках бе - touch screen, wi-fi и gps в смартфон. Преди си мислех, че бих си взел Windows Mobile 6+ (главно заради IGO), но сега съм на мнение, че такъв ход би бил голяма грешка за мен - особено след като си играх със Samsung Omnia. От текущите операционки Андроид най-ми пасва тъй като се развива главоломно макар и от друга страна това да е голям проблем тъй като производителите в общия случай го ъпгрейдват най-много веднъж, ако въобще. Тъй като не исках да давам много пари за телефон Spica-та бе всичко, което ми трябва и то на приемлива цена - 500лв.

 

Това ми е първия смартфон и мога да кажа, че очакванията са ми напълно оправдани. Досега винаги съм очаквал повече от това, което съм получавал от предишните ми телефони. Не като качество, а като приложения и опции. Андроида е перфектен за мен в това отношение.

 

Ползвам го доста активно за wi-fi - това ми беше най-важното, да имам под ръка wi-fi и skype/mail навсякъде където има wi-fi и да не мъкна/вадя лаптопа; успях вече да се възползвам и от GPS-а (за колата си ползвам standalone); редовно си свалям нов софтуер и прекарах доста часове в игра на droidjump :) Ползвам го дори и за телефонни разговори!

 

Има си минуси, но като за 500лв няма от какво да се оплаквам.

 

Да ти е честит. Но спиката няма такъв голям набор от ROM-ове, ако случайно решиш да го сменяш.

 

Това за ъпдейтването веднъж от производителя не го разбрах.

Link to comment
Share on other sites

Да ти е честит. Но спиката няма такъв голям набор от ROM-ове, ако случайно решиш да го сменяш.

 

Това за ъпдейтването веднъж от производителя не го разбрах.

thanks. С ромовете е така, не е като с HTC, а и Самсунг ползват собствен процесор, който малко усложняват нещата сравнено с масово ползваните qualcomm-и от HTC и другите фирми. Все пак за тия пари нямаше подходящо HTC за мен, което да ми допада на външен вид и въобще като цяло. Ако ми се даваха много пари щях да си взема Nexus One за да си гарантирам максимално много ъпдейти. Или поне Desire, че по-евтин.

 

Примерно спиката от 1.5/1.6 я обновиха до 2.1, но повече ъпдейти предполагам, че няма да има. Като изключим Nexus One идеята на производителите е да ти продадат един телефон и после да не се занимават кой знае колко с него. Ето примерно HTC обявиха, че ще обновяват 2010 моделите до 2.2, но явно всички от 2009 ще си останат най-много с 2.1.

Link to comment
Share on other sites

thanks. С ромовете е така, не е като с HTC, а и Самсунг ползват собствен процесор, който малко усложняват нещата сравнено с масово ползваните qualcomm-и от HTC и другите фирми. Все пак за тия пари нямаше подходящо HTC за мен, което да ми допада на външен вид и въобще като цяло. Ако ми се даваха много пари щях да си взема Nexus One за да си гарантирам максимално много ъпдейти. Или поне Desire, че по-евтин.

 

Примерно спиката от 1.5/1.6 я обновиха до 2.1, но повече ъпдейти предполагам, че няма да има. Като изключим Nexus One идеята на производителите е да ти продадат един телефон и после да не се занимават кой знае колко с него. Ето примерно HTC обявиха, че ще обновяват 2010 моделите до 2.2, но явно всички от 2009 ще си останат най-много с 2.1.

 

Ами първо поколение телефоните (Spica, G1, Magic, Hero), чисто хардуерно не могат да се справят с 2.2. Все пак са 2 пъти по-бавни. Иначе като custom ROM ще излезе 100%. Даже вече има един за Magic, но не работи както трябва. Flash 10.1 си иска ресурс. Live тапетите също.

 

Телефоните с произволен интерфейс (Sense, MotoBlur, Rachael) зависят на ъпдейт от производителя, докато тези без произволен интерфейс, зависят единствено от Google за ъпдейти на операционна система и се ъпдейтват много скоро след като излезе ъпдейта официално.

 

Gingerbread пък е абсурд да се качи на първо поколение телефон, заради цялостните промени по интерфейса.

Ще го правят така, че да няма интерфейс на производителя, за да може всички телефони да се ъпдейтват като излезне ъпдейт от Google, а не когато Samsung, HTC, Motorola решат да си ъпдейтнат интерфейса. Тоест, то ще има пак интерфейс на производителя, но той ще е като тема, а не като отделен продукт. Общо взето, всеки си слага каквото си иска. А не както сега да сменям ROM само защото искам Sense UI.

Link to comment
Share on other sites

Нещо сериозно се бъркаш относно Galaxy Spica (не само Galaxy). Тя е с 800mhz Samsung процесор, не с бавния Qualcomm 528mhz. Факт е, че 2.1 работи много по-добре от 1.5/1.6, много по-бърз е телефона и лагове има единствено при download и инсталация на софтуер (предполагам, че при всички телефони е така). Не виждам какво толкова има в 2.2, че да не може да работи на телефони с 2.1? Нали все пак бил не знам си колко пъти по-бърз макар всички да пляскат някакъв измислен тест и никъде досега да не съм видял някакво реално ревю с инфо за това има ли real-word performance подобрение или не. Отделно 2.1 на Спика има 'някаква' кустомизация, но тя не е TouchWiz, а Pantheon home, Samsung widget-и и техните си софтуери.

 

Предполагам, че все ще се появи някакъв 2.2 за Spica както си имаше и 2.1 преди да бъде пуснат официално от Samsung. Така или иначе 2.1 ми стига и съм си взел телефона без да очаквам бъдещи ъпдейти.

Link to comment
Share on other sites

Можеби при Samsung нещата стоят по различен начин и те просто искат да накарат хората да си купят Galaxy S.

Link to comment
Share on other sites

Телефоните с произволен интерфейс (Sense, MotoBlur, Rachael) зависят на ъпдейт от производителя, докато тези без произволен интерфейс, зависят единствено от Google за ъпдейти на операционна система и се ъпдейтват много скоро след като излезе ъпдейта официално.

това е голямото предимство на Apple. Дори най-стария iPhone от 2007 получаваше ъпдейти до съвсем скоро (3.1.3). И също така винаги си спазват датите. Казаха, че днес ще излезе OS 4 и така и стана. Сега си ъпдейтвам ОС-а на 3GS-a, и знам, че като излезне следваща версия пак ще имам право на ъпдейт

Link to comment
Share on other sites

Е нали и аз това казах. Че Google пускат ъпдейти и телефоните първо поколение получиха пред последният. Просто за разлика от iPhone, Android телефоните са над 60, като всеки производител решава да пусне произволен интерфейс.

 

Телефоните с чист андроид се ъпдейтват без никакъв проблем веднага щом бъде обявен нов фирмуеар.

 

Но и този проблем ще го решат със следващата версия.

Link to comment
Share on other sites

Нещо сериозно се бъркаш относно Galaxy Spica (не само Galaxy). Тя е с 800mhz Samsung процесор, не с бавния Qualcomm 528mhz. Факт е, че 2.1 работи много по-добре от 1.5/1.6, много по-бърз е телефона и лагове има единствено при download и инсталация на софтуер (предполагам, че при всички телефони е така). Не виждам какво толкова има в 2.2, че да не може да работи на телефони с 2.1? Нали все пак бил не знам си колко пъти по-бърз макар всички да пляскат някакъв измислен тест и никъде досега да не съм видял някакво реално ревю с инфо за това има ли real-word performance подобрение или не. Отделно 2.1 на Спика има 'някаква' кустомизация, но тя не е TouchWiz, а Pantheon home, Samsung widget-и и техните си софтуери.

 

Предполагам, че все ще се появи някакъв 2.2 за Spica както си имаше и 2.1 преди да бъде пуснат официално от Samsung. Така или иначе 2.1 ми стига и съм си взел телефона без да очаквам бъдещи ъпдейти.

 

Оказа се, че съм ти подал грешна информация. Froyo ще го има официално дори и на G1.

Link to comment
Share on other sites

Минах през n73, e51 и сега съм на e52, като си пазя и n73-ката.

Ползвам го най-вече за браузване, както и GPS с Гармин.

Хубавото на смартфоните е, че с пиратски програмки можеш да промениш почти всичко по телефона.

Все по-новите смартфони стават все по-бързи, имат готини бизнес възможности.

Е51-то го ползвах за универсално дистанционно (телевизори, климатици...), но го махнах и сега n73-ката ще го наследи в това отношение. Жалко, че новите модели ги правят без инфрачервен порт...

Ще стане нужда смартфона за всеки един, въпрос на време е.

Не съм много информиран дали има смартфон с 2 сим карти, но мечтая за някаква нокия с 2 сима...

ПП: djadomraz, мога да ти помогна с GPS-а да сложиш Garmin, който е много по-готин.

Link to comment
Share on other sites

N900:

-Телефон

-Интернет с wi-fi/skype/mail и тем подобни. (синхронизира контакт листа с facebook/skype/icq/msn и т.н и става ПЕРФЕКТНИЯ contact list :love )

-Филми на телефона или на телевизора с кабелче - (До BRRIP вървят без проблем филмите,720p вече трудничко)

-Игри - вече има много емулатори за PS1,SNES и т.н.. и като ги комбинирам с

си става направо една oldschool конзола. Скоро даже превъртях Super Mario World и Final Fantasy 4 :D

-Да ... си джиткам. Overclock,custom kernels,dual boot с Froyo,да подкарам windows 95... Дори неща като aircrack-ng и тем подобни ( Междудругото до края на тоя месец "backtrack" за n900 - http://neopwn.com/ )

-Чат пат GPS - Mappero който се разработва безплатно и има избор на няколко карти (google,openstreet) и изоплзва google за "навигация"(като рутер).

 

Накратко - като заместител на desktop linux based pc с телефонни функции.

Link to comment
Share on other sites

N900:

-Телефон

-Интернет с wi-fi/skype/mail и тем подобни. (синхронизира контакт листа с facebook/skype/icq/msn и т.н и става ПЕРФЕКТНИЯ contact list :love )

-Филми на телефона или на телевизора с кабелче - (До BRRIP вървят без проблем филмите,720p вече трудничко)

-Игри - вече има много емулатори за PS1,SNES и т.н.. и като ги комбинирам с

си става направо една oldschool конзола. Скоро даже превъртях Super Mario World и Final Fantasy 4 :D

-Да ... си джиткам. Overclock,custom kernels,dual boot с Froyo,да подкарам windows 95... Дори неща като aircrack-ng и тем подобни ( Междудругото до края на тоя месец "backtrack" за n900 - http://neopwn.com/ )

-Чат пат GPS - Mappero който се разработва безплатно и има избор на няколко карти (google,openstreet) и изоплзва google за "навигация"(като рутер).

 

Накратко - като заместител на desktop linux based pc с телефонни функции.

Впечатляващо. Пак почвам да клоня към N900 след това което прочетох... Другия ми избор е HTC Desire с Android, но N900 показва голям потенциал. Труден избор...

Link to comment
Share on other sites

Впечатляващо. Пак почвам да клоня към N900 след това което прочетох... Другия ми избор е HTC Desire с Android, но N900 показва голям потенциал. Труден избор...

Единственият недостатък за мен лично е,че няма да има официална подръжка на Meego за N900. Но ще има unofficial release от community-то (което вече се разработва) - http://talk.maemo.org/showthread.php?t=53571

Ако те интересува нещо конкретно питай,ще ти отговоря. Но честно казано който и от 2та модела да вземеш няма да сбъркаш особено - с Андроид не съм си играл много и нямам особено опит.

За н900 в момента се разработва и USB host mode (който ще има и бъдещия N8 model) - http://themeegoblog.com/2010/06/07/usb-host-mode-comes-to-the-nokia-n900/

Иначе като цяло всичко което те интересува ще можеш да намериш тук (основно във форума - talk.maemo.org)

http://maemo.org/

Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли е Е71 и ако да какво му е мнението?

Чувал съм, че GPS-а бил добър, на мен ми харесва че екрана е нормално разположен и ще мога да си цъкам NES и други емулатори без да държа телефона накриво...

Главно ме притеснява тая qwerty клавиатура става ли за нещо или натискаш по 3 клавиша наведнъж biggrin.gif

Също нгаге игрите и нещата които не са направени специално за тоя телефон на 90 градуса завъртени ли излизат или на по-малка част от екрана?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...