Jump to content
BulForum.com

Smartphones - какъв имате и за какво го ползвате


djadomraz

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Мдам, напълно възможно е да е от това. Зависи много и какви скорости на даунлоуд достигаш в мрежата на Мтел. Аз засега съм доста доволен от скоростта на HSPA+ мрежата при мен. Имаше май андроидско приложение на Speed Test, с което можеш да тестваш трансфера.

 

Има Speed test. Да.

 

Ami pri men lagvashe samo kato natisna na phone i naj-verojatno e bilo ot nenormalnoto kolichestvo telefoni i synca s gmail... sega e ok kato gi prehvarlih v tefona

 

Контактите от Google не ги сваля всеки път през мрежата, а ги зарежда в телефона, затова няма значение дали са запаметени на паметта или са в Google, защото в крайна сметка, пак са си на паметта на телефона. Просто ако са в gmail, винаги са ти на сигурно място и са по-лесни за менажиране, защото в gmail можеш автоматично да ги Merge-неш и 4 номера на един човек да се съберат в един контакт, а не да седят като 4 отделни контакта с разни суфикси като "Home", "Mobile", "Globul", "Mtel", "2" и т.н. все едно са на сим картата.

 

Лагвало ти е като натиснеш Phone, защото си го килвал с таск мениджъра и всеки път го е зареждало на ново, вместо да седи зареден на Stand By в паметта. Точно това имах на предвид като писах по-горе. На Phone и разни други приложения трябва да се сложи Exception, защото по подразбиране, таск мениджърите (особенно автоматичните) спират абсолютно всичко (дори и себе си) без потребителският интерфейс и то само защото го стартира като Service, а не като Application.

 

Аз също имам 500 контакта в указателя, но това е защото ми хваща и тези от фейсбук, и тези които автоматично е добавил gmail като съм им пращал писма. Съответно с отметка на "Show only contacts with phone number" всичко си идва на местата, но това реално няма значение. Ако Phone седи в паметта, се отваря бързо. Ако се килва, се зарежда всеки път като приложение и освен, че е бавно, хаби и батерия, защото натоварва процесора.

Link to comment
Share on other sites

Ot vchera sam s Legend. Ne e losh, android zapochva da mi se izdiga v ochite. Malko sam razocharovan ot lipsata na skype app ili pone ne mojah da nameria takova.

 

Nimbuzz, Fring! (чат и разговори) или сваляш Skype за Android (само чат) от някой сайт, защото е само за Verizon клиенти. На другите не им се появява в Маркет-а.

Link to comment
Share on other sites

Fring вече не поддържа Скайп.

btw Скайпа за Андроид джава ли е?

Link to comment
Share on other sites

Fring вече не поддържа Скайп.

btw Скайпа за Андроид джава ли е?

 

Не е Java. До сега не съм видял Java приложение за Android. Даже не знам дали могат да се инсталират.

Link to comment
Share on other sites

Абе има си леки трески за дялане... примерно нокията ми намираше хората и вътре в името: примерно имам др.иванов търся ива... и ми го намира а андроида ако не съм сложил др. като първо а иванов като второ и не го намира. Като speed dial на #1 ако сложа човек и после ако ми звънне казва че е voice mail а не човека... бях намерил още няколко подобни ама не се сещам сега...

 

И естествено voice командите продължават да са неизползваеми

 

ОБАЧЕ навигацията е перфектна. Motonav ако искате ще ви го пратя.

 

Продължава да ме е яд че не мога да си купувам приложения и само безплатните ми дава...

Link to comment
Share on other sites

Абе има си леки трески за дялане... примерно нокията ми намираше хората и вътре в името: примерно имам др.иванов търся ива... и ми го намира а андроида ако не съм сложил др. като първо а иванов като второ и не го намира

 

 

 

 

Продължава да ме е яд че не мога да си купувам приложения и само безплатните ми дава...

 

При мен работи. Всичко е до Dialer. Явно този на HTC е по-добър. Свали си някой от маркета и пробвай с него.

 

А за платените приложения съм писал в другата тема.

Link to comment
Share on other sites

И естествено voice командите продължават да са неизползваеми

В какъв смисъл са неизползваеми? Надявам се не си очаквал гласови команди на български? :)

Между другото Гугъл днес обявиха Voice Actions за Froyo 2.2. Като излзезе ъпдейта за Galaxy S ще го видим какво представлява.

 

http://www.youtube.com/watch?v=gGbYVvU0Z5s

 

Горната демонстрация си е направо Стар Трек в действие. :)

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с моята Омниа (1), затова реших тук да питам... Значи телефона е на испански, не съм смелял рам-а още (ако може да препоръчате място също ще е добре), но напоследък ми изписва, че нямам достатъчно памет. 2 съобщения дава - едното е, че нямам памет в смс-ите (изтрих всички, дори и в кошчето и пак го пише), а другото е, че нямам памет в телефона. Не съм слагал нова програма от месеци и изведнъж ми го изписа. Та ако кажете и някаква програма за uninstall ще съм нмого благодарен :).

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с моята Омниа (1), затова реших тук да питам... Значи телефона е на испански, не съм смелял рам-а още (ако може да препоръчате място също ще е добре), но напоследък ми изписва, че нямам достатъчно памет. 2 съобщения дава - едното е, че нямам памет в смс-ите (изтрих всички, дори и в кошчето и пак го пише), а другото е, че нямам памет в телефона. Не съм слагал нова програма от месеци и изведнъж ми го изписа. Та ако кажете и някаква програма за uninstall ще съм нмого благодарен :).

Еми провери си паметта в Settings --> System --> Memory. Раздел "Main". горе в ляво има "Storage" Това фактически ти е My Device. Ако на него ти е свършила паметта - лоша работа. Трии кеша на браузърите и на Гуугъл Мапс (ако го ползваш). Не инсталирай програми на My Device (Малката памет) а само на My Storage (голямата памет). Също така си направи снимките и клипчетата от камерата да ти се запаметяват в My Storage (голямата памет).

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с моята Омниа (1), затова реших тук да питам... Значи телефона е на испански, не съм смелял рам-а още (ако може да препоръчате място също ще е добре), но напоследък ми изписва, че нямам достатъчно памет. 2 съобщения дава - едното е, че нямам памет в смс-ите (изтрих всички, дори и в кошчето и пак го пише), а другото е, че нямам памет в телефона. Не съм слагал нова програма от месеци и изведнъж ми го изписа. Та ако кажете и някаква програма за uninstall ще съм нмого благодарен :).

 

Може да е най-глупавото нещо на света, но аз с такива симптоми имах развалена сим карта ;). Трия, трия всичко и пак изписва, че нямам памет....освен, че и не можех да звъня де

Link to comment
Share on other sites

Еми провери си паметта в Settings --> System --> Memory. Раздел "Main". горе в ляво има "Storage" Това фактически ти е My Device. Ако на него ти е свършила паметта - лоша работа. Трии кеша на браузърите и на Гуугъл Мапс (ако го ползваш). Не инсталирай програми на My Device (Малката памет) а само на My Storage (голямата памет). Също така си направи снимките и клипчетата от камерата да ти се запаметяват в My Storage (голямата памет).

 

 

Мда, прав си... нямам грам свободно място на Storage-a. От къде се трие кеша и тъй като нямам гуугъл мапс, какво друго мога да изтрия?

Link to comment
Share on other sites

Мда, прав си... нямам грам свободно място на Storage-a. От къде се трие кеша и тъй като нямам гуугъл мапс, какво друго мога да изтрия?

Tова са елементарни неща, приятелю :) Кеша на Internet Explorer се трие от настройките му, има един бутон Delete Files. Кеша на Операта се трие от нейните настройки, има бутон Clear Cache. Най-важното е да не инсталираш програми в My Device. Е, някои задължително искат да се инсталират там, ама за тези, които ти предоставят избор - инсталирай ги в My Storage.

Link to comment
Share on other sites

Разбирам, че са елементарни, ама като хал хабер си нямам от испанския трудно ги намирам :). А програми не съм инсталирал там, вече веднъж ресет-вах телефона след като бях запълнил паметта по грешния начин...

Link to comment
Share on other sites

А сега де... тукашните телефони повечето има да им се избира език. Аз бих отишъл при Игор на бул. Руски да ми го смени, така на испански е супер кофти. То и омнията нещо не ме кефи като цяло но всеки си с вкуса.

Link to comment
Share on other sites

Мен ме пратиха в multiram-a, ама пича там нещо не ми вдъхна особено доверие. По Руски питах на бая места, някои дори не знаеха за какво става въпрос...

Link to comment
Share on other sites

Много оффтопик стана, но ще обясня. Става дума за смяна на ROM-a (флашване). При смартфоните с Windows Mobile не може да се сменя езика, а за целта трябва да се смени целия Windows (ROM). При някои телефони, като например Omnia-ta тази операция е рискова, защото ако по време на флашването спре тока, откачи се USB кабела или стане някаква от милионите възможни обърквации, се corrupt-ва boot sector-a на телефона и ... край, машинката се превръща в една красива мъртва тухличка (т. нар. "bricked phone")

Най-много информация по въпроса има в многобройните фен-сайтове на Омниа-та (все пак това е култов смартфон), например http://omnia.modaco.com или http://www.samsung-omnia.org (препоръчвам първия). Аз много четох по въпроса, даже си свалих драйверите и РОМ-а на компа и съм сигурен, че мога да го флашна, но така и не намерих смелост да натисна бутона "Start Update". 1200 лв съм дал за този смартфон, страх ме е. Съветвам те да четеш в Модако сайта, или пък да поставиш въпроса във форума на http://www.mobilebulgaria.com/forum , темата "Samsung i900 Omnia" (това е най-голямата тема в този сайт). Там има смели хора, които могат да ти помогнат. За съжаление не са от Пловдив. Аз съм. Ако искаш да рискуваме с твоя телефон - аз съм насреща. Ако се получи с твоя телефон съм навит да си флашна и моя.

Link to comment
Share on other sites

Мен ме пратиха в multiram-a, ама пича там нещо не ми вдъхна особено доверие. По Руски питах на бая места, някои дори не знаеха за какво става въпрос...

 

Игор е едно магазинче в пресечка на Руски - т.е. не е на самия Булевард а на около 10тина метра от него. Т.е. две магазинчета едно срещу друго. Пича е изключително светнат за много телефони но дали точно с това ще може да ти помогне не знам. Пробвайте с fashion_m за предпочитане с лаптоп че да няма вариант да спира тока докато го правете това.

Link to comment
Share on other sites

Имам в момента Нокиа Е51 и освен за говорене го ползвам за четене на книги (Qreader) чат-пат за ровене в нета,проверка на пощата,времето през Accu Wether.Като гледам филми на лаптопа го ползвам за дистанционно през блутуут(Phone rc).Филтриране на нежелани разговори с Adv call manager,различни аларми,записки в движение и др.В скоро време ще си го оставя за втори,оглеждам се за компактен андроид и за момента съм се спрял на

 

Htc wildfire:HTC-Wildfire-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,ако все още се води смартфон - нокиа 5800,много съм доволен до момента,имам го от около година и го ползвам основно за разговори и понякога за навигация,батерията си държи доволно,а има и хубав звук.Не ми харесва,че не е с мулти-тъч екран,за да е още по-удобно боравенето,ама карай.Аз като се замисля и за wi-fi си го ползвам доста често...Иначе си ми харесва и ще гледам да го джиткам още поне 1 година пък тогава по-хубав.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...