Jump to content
BulForum.com

Smartphones - какъв имате и за какво го ползвате


djadomraz

Recommended Posts

Вече имам случаи на цели три дни изкарани с една батерия - с предишните версии това беше абсолютно невъзможно.

Блазе ти... а аз има дни зарежам моя по три пъти :lol:

 

Иначе тези дни не си игра с него малкия хич - изкара 2 дена почти без зареждане.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Поне 1500лв ще е като излезе тук. Самоче докато излезе, ще излезнат още 5 телефона с TEGRA 2.

Колкото до това дали ще е повече от телефон - виж какво може Motorola Atrix

http://gizmodo.com/5726871/moto-atrix-preview-the-future-of-mobile-is-a-phone-thats-also-a-netbook

О това с лаптоп дока е върховно, не го бях видял :blink:

Ако се държи стабилно и достатъчно за неттоп, е вярно няма да е като истински такъв (като мощност и производителност).

Но определено ако се появи нещо тука подобно бих си взел 1 комплект.

Link to comment
Share on other sites

Блазе ти... а аз има дни зарежам моя по три пъти :lol:

 

Иначе тези дни не си игра с него малкия хич - изкара 2 дена почти без зареждане.

Nexus S, който е почти същия като галаксито също държи доста. 2 дена (48 часа) понякога без проблеми

Link to comment
Share on other sites

 

PS: Утрепах се да търся - всичките ревюта са все с някакви игри, HDMI видео и какво ли не друго но не и как изглежда dialer-a и contact list-ата на тоя телефон. Кат' го видя на живо някой хубав ден ще коментирам.

 

 

Сток. Аз бях намерил едно видео дето показваха целия интерфейс.

 

О това с лаптоп дока е върховно, не го бях видял :blink:

Ако се държи стабилно и достатъчно за неттоп, е вярно няма да е като истински такъв (като мощност и производителност).

Но определено ако се появи нещо тука подобно бих си взел 1 комплект.

 

Неттоп не, но като нетбук ще е, че дори и по-мощен и производителен.

 

Процесор по 1GHz на ядро (че да не е дори и 1.2) и 1GB RAM.

Link to comment
Share on other sites

Сток. Аз бях намерил едно видео дето показваха целия интерфейс.

 

Зле. Аз гледах някаква моторола (относително евтина - Handy я даваха за около 700-800лв) и dialer-a беше ултра зле. То дори на самсунг беше по-добър.

Link to comment
Share on other sites

От 6 години вече Nokia 6630 няма грешка :punk. Взех го, за да ползвам офис програми,PDF документи, лекции и т.н. До сега с него си върша всичко, от което имам необходимост. WiFi няма, но ако трябва да прегледам нещо си ползвам мобилния интернет. :))

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен в коя тема точно да го пусна пък и не е съвсем за смартфони конкретно но има МНОГО ОБЩО с тях или поне ЩЕ има:

 

http://www.engadget.com/2011/01/24/nvidia-tegra-3-equipped-with-1-5ghz-quad-core-madness-teased-b/

 

С други думи - който каза че скоро ще може да се пуска crysis на телефона при това на 1080р може да не се е изцепил чак толкова много :)

Link to comment
Share on other sites

Това по-скоро го виждам приложено масово при таблетите. Все пак за такава мощ си трябва и съответния подходящ екран. Малко глупаво е да сложиш такава мощна платформа зад екран 480х800 пиксела.

Link to comment
Share on other sites

Имам това - Mio

От две години го ползвам иии... май вече му дойде реда за кошчето.

Взех си го с идеята за ентри левел при смарт-фоните.

Тогава HTC имаха малко модели на двойни цени.

Проблема при моя е че МНОГО често решава,че аз даден разговор НЯМА да го проведа.

Или не звъни изобщо,или яко вибрира и иска рестарт за да се фиксне.

Копчето за ресет и стилуса им се взема акъла от тая операция.

Мислех си да му търся ъп-дейти на ром-ове и чудо но с този хардуер май няма да ме бъде още дълго.

Иначе като Нави и офис неща - става.НО до тук.

И сега съм в голяма чуденка какво да си взема,но и да не давам пари колкото за нов лаптоп :laughing:

Някъкви впечатления за Х8 на СЕ.

Гледах в другата тема с Андройд-а че е приличен и цената му е добра.

Link to comment
Share on other sites

Имам това - Mio

От две години го ползвам иии... май вече му дойде реда за кошчето.

Взех си го с идеята за ентри левел при смарт-фоните.

Тогава HTC имаха малко модели на двойни цени.

Проблема при моя е че МНОГО често решава,че аз даден разговор НЯМА да го проведа.

Или не звъни изобщо,или яко вибрира и иска рестарт за да се фиксне.

Копчето за ресет и стилуса им се взема акъла от тая операция.

Мислех си да му търся ъп-дейти на ром-ове и чудо но с този хардуер май няма да ме бъде още дълго.

Иначе като Нави и офис неща - става.НО до тук.

И сега съм в голяма чуденка какво да си взема,но и да не давам пари колкото за нов лаптоп :laughing:

Някъкви впечатления за Х8 на СЕ.

Гледах в другата тема с Андройд-а че е приличен и цената му е добра.

 

Защо не взе Nokia за entry-level смартфон? Аз карах с такъв преди да взема Android.

 

X8 по принцип е дамски телефон. Екрана му е малък, но като цяло е ОК.

Link to comment
Share on other sites

Коя Нокия от онова време си струваше.

А и този Symbian :sick

Колегата ми има 6120...

Ми не ми харсва.

Отделно само Гармин - и тя не ме кефи като нави.Имам си самостоятелен такъв.

А мойто го бях заредил с Igo 8,от тук до Германия и обратно - е на връщане ме подкара към Словения но се усетихме навреме та се върнахме в пътя.

Трудно смята такъв голям маршрут но като ПОИ и други е доста по-пълен от Гарминчето.

А за Х8 - то в наши дни кое мъжко,кое женско,кое Метросексуално.

И мен ми се стори джапанка ама пък за тези пари има ли ХТЦ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Коя Нокия от онова време си струваше.

А и този Symbian :sick

Колегата ми има 6120...

Ми не ми харсва.

Отделно само Гармин - и тя не ме кефи като нави.Имам си самостоятелен такъв.

А мойто го бях заредил с Igo 8,от тук до Германия и обратно - е на връщане ме подкара към Словения но се усетихме навреме та се върнахме в пътя.

Трудно смята такъв голям маршрут но като ПОИ и други е доста по-пълен от Гарминчето.

А за Х8 - то в наши дни кое мъжко,кое женско,кое Метросексуално.

И мен ми се стори джапанка ама пък за тези пари има ли ХТЦ :rolleyes:

 

Symbian е много по-стабилен и лесен от WM. Особенно за телефони с бутони, а не тъч.

 

От онова време (не съм сигурен кое точно, но ще вземем на предвид първите модели)

http://www.gsmarena.com/nokia_n95-1716.php

http://www.gsmarena.com/nokia_e90-1857.php

 

И това е с вграден GPS. Ако се вземе отделен, избора става още по-голям.

 

Това за навигацията няма нищо общо с телефона. Всичко си е до софтуер.

 

HTC не е iPhone. HTC правят телефони с различни операционни системи. Теб HTC като марка ли те интересува или Android като операционна система, защото ако е Android-а, има още производители като Samsung и LG. Не са само HTC и Sony.

Link to comment
Share on other sites

Да започнем от начало.

Ентри левела за мен значеше не повече от 500лв за телефон.

Тогава тези Н-ки бяха на 700+ лв.

Моя изпадна на 400.

По принцип ме кефи Вин-а.

Реско мениджъра така му свикнах,че друго не съм пипал.

НО като гледам сега Вин 7 мобиле и се отказвам.

Явно ще се минава на Андройд или Вин 6,5

LG и Motorola - Сорри предубеден съм.

Не ме кефят като марки ако ще и най-доброто на пазара да пуснат.

Link to comment
Share on other sites

За цената на X8 не можеш да намериш сходен модел на HTC. Можеби Wildfire, но екрана му е по-гаден.

 

За сметка на това софтуера е много по-удобен. Х8 освен един шарен десктоп друго няма. Като ТЕЛЕФОН е пълна трагедия (т.е. търсенето в указатела, провеждането на разговор).

 

На всеки андроид можеш да сложиш поне 3-4 различни навигации (аз карам само с iGo и вградената от гугъл ли от htc не знам).

 

Като телефон и WM 6.5 и на HTC dialer-a е доволно добър, но стоковия и тези на Моторола, Сони и Самсунг не струват. Всъщност на самсунг е относително приличен особено сравнен с недоразуменията на Моторола и Сони (ЛГ не съм гледал не мога да кажа нищо).

 

Ако можеш отнякъде да намериш HTC Desire (по-стария) ще е най-добре - хем екрана е по-добър от WildFire хем и процесора по-бърз хем е с хардуерни бутони и няма шанс както го държиш да закачиш някой бутон и да стане беля.

 

X8 като го гледам и екрана е зле (ниска разделителна способност), процесора е слаб... стария HTC Desire е къде къде по-добър от него. Верно че е над 500лв не малко над 300лв като сонито но като ще е гарга да е рошава. Сонито е нещо като нищо..

 

----------------

 

ПС: За всички с HTC - горещо препоръчвам на Case Mate калъфчетата за телефон (т.е. тези: http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=htc+desire+hd+case+mate&_sacat=See-All-Categories aз взех едно сребристо - хем е леко лъскаво хем не става на пръсти хем стои много готино и понеже лееко стърчи над телефона - може да е 1мм но достатъчно докато съм го хванал да не закачам search бутона на HTC-то... явно и за самсунга е трябвало да взема нещо подобно за да спра да му натискам неговия бутон по погрешка)

Link to comment
Share on other sites

Ако можеш отнякъде да намериш HTC Desire (по-стария) ще е най-добре - хем екрана е по-добър от WildFire хем и процесора по-бърз хем е с хардуерни бутони и няма шанс както го държиш да закачиш някой бутон и да стане беля.

 

Desire е 740лв. Двойно колкото X8.

Link to comment
Share on other sites

Гледах ги и в Англия...

И там цифра пари.

Добре де защо се получи такъв вакуум в телефоните.

Или пръчки за 100-200 лева или смарт за над 500.

Къде отидоха телефоните като К750 на СЕ или Нокия 7210.

Искам tard phone - а сега като гледам избор няма.

Link to comment
Share on other sites

Гледах ги и в Англия...

И там цифра пари.

Добре де защо се получи такъв вакуум в телефоните.

Или пръчки за 100-200 лева или смарт за над 500.

Къде отидоха телефоните като К750 на СЕ или Нокия 7210.

Искам tard phone - а сега като гледам избор няма.

 

К750 и Nokia 7210 не могат да се мерят по нищо с Nokia E52 - идеалният ТЕЛЕФОН според мен. Само че става само за телефон и нищо друго. Може да е със симбиан и ужким да може много неща но реално освен някоя игра да пуснеш не си въобразявай че можеш да браузваш с него или да си гледаш пощата (опазил те господ да се опиташ да отговориш на писмо). Но като телефон е трепач.

Link to comment
Share on other sites

Отдавна хвърлям по едно око на Е51-52 но все не се решавам.

В момента имам 3 апарата в активна употреба и единия може и да го сменя с тази Нокия.

Макар че отново проклетия симбиан.Имаш нещо ама не съвсем.

За друг смарт фон ще се оглеждам още.

Гледам и ХТЦ Меджик но и той май си е дърво за цената,а пари за втори лаптоп под формата на джобна играчка няма да дам.

Затова и дадох пример с К750.Може да е на 4 ли 5 години вече,джойстика естествено прави парчета ама работи.

Един приятел си взе С 902 - вече му се отлепя клавиатурата. :blink:

 

П.С. Като прочетох темата за Е51...

Мнението ми за Нокия+Симбиан продължава да бъде :sick

Link to comment
Share on other sites

За телефон симбиана е ок. Т.е. хем търсенето му в указатела е добро хем работи пъргаво всичко. Въпроса е да не правиш нищо друго с този телефон освен да говориш и пишеш СМСи. Е52 е доволно тънък и малък, но работи стабилно, има си обхват, bluetooth-a му е на ниво. Навигация не очаквай от него (даже няма А-GPS), браузването не става, email може евентуално да четеш но тръгнеш ли да отговарящ ще споменеш майките на всички от нокия (аз поне 3 пъти пробвах с еднакъв резултат - за ставане става но губя толкова време и такива нерви ми вкарва че се отказах).

 

За умен телефон - освен за навигация за какво друго ще го ползваш? Преди съм гледал стария Desire (t.e. не HD-то) и HTC Legend - много прилично работеха и 2та, само че екрана на Legend не ми харесва че е с ниска разделителна способност и някак по-ръбати ми стоят буквите. Иначе и той е приличен вариант. Magic не е ли доста стар като модел и изобщо намира ли се освен втора ръка?

Link to comment
Share on other sites

Гледам и ХТЦ Меджик но и той май си е дърво за цената,а пари за втори лаптоп под формата на джобна играчка няма да дам.

Затова и дадох пример с К750.Може да е на 4 ли 5 години вече,джойстика естествено прави парчета ама работи.

Един приятел си взе С 902 - вече му се отлепя клавиатурата. :blink:

 

П.С. Като прочетох темата за Е51...

Мнението ми за Нокия+Симбиан продължава да бъде :sick

 

Magic го има по 450лв. 300лв втора ръка. Аз продавам моя. :)

 

 

За умен телефон - освен за навигация за какво друго ще го ползваш? Преди съм гледал стария Desire (t.e. не HD-то) и HTC Legend - много прилично работеха и 2та, само че екрана на Legend не ми харесва че е с ниска разделителна способност и някак по-ръбати ми стоят буквите. Иначе и той е приличен вариант. Magic не е ли доста стар като модел и изобщо намира ли се освен втора ръка?

 

Има го в някакви магазини все още останали бройки. Операторите също го предлагат с договор.

Link to comment
Share on other sites

Практиката показва обаче че не винаги го има из магазините :laughing:

http://www.germanos.bg/e-germanos_bg/open/browse?product=14013&category=1123

Иначе ДА - МИО-то ми в момента освен за Нави,Word и Excel + 1,2 игри и да ми тежи в джоба за друго не ми трябва.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...