Jump to content
BulForum.com

Употребявали ли сте наркотици?


Какъв наркотик сте употребявали?  

568 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ама то и към алкохолизма и тютюнопушенето няма абстиненция ама има алкохолици и пристрастени пушачи, а тревата е малко повече от цигара. А срещу кафето има ефект при спирането му, това не го ли знаеш, особено ако си го пил редовно продължително време. И да познавам такива хора, по-точно две момичета които обикаляха по-едно време да просят по улиците, за да си купят тревичка, а защо не и нещо повече. Накрая започнаха да пушат хероин и се стигна до там че едното момиче отиде на пещерско при лудите (не при наркоманите).

За момичетата които си познавал почти сам си отговори - "накрая започнаха да пушат хероин" - не е било накрая определено , щом са просили стотинки по улиците (това е запазена марка на хероиновите наркомани), ама не очаквай хората които се друсат с материал да са искрени. При алкохола има абстиненция, както и при цигарите - първо си изясни какво е абстиненция , после се изказвай - то ако нямаше абстиненция, нямаше да има заклети пушачи и алкохолици.

Ей ти един линк да се образоваш малко. Там където има зависимост/пристрастяване има и абстиненция (абстинентен синдром), зависимостта е често в следствие именно на абстиненцията и невъзможността на индивида да преодолее абстиненцията, което води до ново приемане на субстанцията предизвикала появата на абстиненция, за да се тушират временно симптомите. Получава се затворен кръг :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply

Никога не съм употребявал наркотици и не искам да го правя ! ! Защото много ги мразя и те мнооого вредят на хората ! Проблемът в сегашно време е, че все повече деца започват да го правят, като си мислят , че това е някакво героиство! В тези наркотици няма нищо, което да е полезно за Вашето здраве, а напротив точно обратното!

Не използвайте никакви подобни наркотици, защото те няма да Ви помогнат, а само ще Ви развалят здравето !!!!

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се е случвало да се получава така че да пия всеки ден в продължение на седмица и то не по една две чашки и аре чао, но на следващия ден най-много да ме зацепи главата и то до обяд и то не винаги, което ме кара да не помириша даже бира до вечерта. Но след това не изпитвам отново желание да се напия наново. А за пушачите (понеже аз съм неактивен непушач), аз съм пушил и съм ги спрял без проблем и не съм останал с убеждението че имах абстиненция, тук става въпрос на навик. :sick: Все пак мисля че знам какво е абстиненцията

 

П.П. Тук стана много философско, което е присъщо за наркоманите, за това смятам да се оттегля :smile1:

Link to comment
Share on other sites

На мен ми се е случвало да се получава така че да пия всеки ден в продължение на седмица и то не по една две чашки и аре чао, но на следващия ден най-много да ме зацепи главата и то до обяд и то не винаги, което ме кара да не помириша даже бира до вечерта. Но след това не изпитвам отново желание да се напия наново. А за пушачите (понеже аз съм неактивен непушач), аз съм пушил и съм ги спрял без проблем и не съм останал с убеждението че имах абсциненция, тук става въпрос на навик.  :sick:

 

П.П. Тук стана много философско, което е присъщо за наркоманите, за това смятам да се оттегля :smile1:

Виж сега, според моя скромен опит именно хората страдащи от тежка наркомания са едни от тези, които са склонни да отричат фактите, реалността и да казват на черното бяло. Аз ти давам факти, ти ги отричаш - какво значи това , че си наркоман ли? И не на мене тия за алкохола.

Link to comment
Share on other sites

Еми, ако щеш ми вярвай. Ти ако изпитваш привързаност към алкохола, това е друго. На мен дори почна да ми омръзва. Предпочитам да карам на нещо по-леко вече като биричка. Явно е въпрос на психика и организъм.

Link to comment
Share on other sites

Никога не съм употребявал наркотици и не искам да го правя ! ! Защото много ги мразя и те мнооого вредят на хората ! Проблемът в сегашно време е, че все повече деца започват да го правят, като си мислят , че това е някакво героиство! В тези наркотици няма нищо, което да е полезно за Вашето здраве, а напротив точно обратното!

Не използвайте никакви подобни наркотици, защото те няма да Ви помогнат, а само ще Ви развалят здравето !!!!

 

На 15-16 години започваш да мислиш че като ползваш наркотици или пушиш трева вече си по-велик от другите и те са ти в сянката...а пък е точно обратн ото.Познавам доста хора които пушат трева редовно,наркомани не познавам ,но пък разбера ли,няма да го познавам вече.... :angry:

 

Еми, ако щеш ми вярвай. Ти ако изпитваш привързаност към алкохола, това е друго. На мен дори почна да ми омръзва. Предпочитам да карам на нещо по-леко вече като биричка. Явно е въпрос на психика и организъм.

 

Алкохола поне пиеш,по някое време изпитваш зависимост,но поне като се напиеш то после си излиза,докато като пушиш всичко си остава в дробовете и лека-полека започваш да умираш.Един приятел пуши по 1кутия на ден(цигари),а е на 15 години.Не мога да си го представя на 30 години как ще изглежда. :cry

Link to comment
Share on other sites

Алкохола поне пиеш,по някое време изпитваш зависимост,но поне като се напиеш то после си излиза,докато като пушиш всичко си остава в дробовете и лека-полека започваш да умираш.Един приятел пуши по 1кутия на ден(цигари),а е на 15 години.Не мога да си го представя на 30 години как ще изглежда. :cry

Е, то алкохола, че излиза-излиза, но това не значи, че не вреди. :bgrin: И аз имам една позната, която пуши от това лято и в началото беше по 3-4 цигари на ден, а сега е по половин кутия или май е повече.И казва, че ще ги спре само ако забременее.Ако искате да ви дам инфо за нея, да й помогнете да ги спре :bgrin: :D

offtopic:(е то май и другото не беше много ontopic, ама нищо)Сетих се за 1 виц:Измислен е телевизор с LSD.Как действа:устройството представлява черна празна кутия.Взимате LSD-то и гледате каквото си поискате.

Link to comment
Share on other sites

@wlado Ако искаш да ми кажеш че няма пристрастени към това значи ти явно в момента си обхванат от зелената мъглявина. Както има пристрастени към цигарите и алкохола (което за мен е по-малкото зло), така има и към тревата. Защо тогава някои като видят трева и веднага им се иска да я изпушат, а не си казват " Ай стига вече с тия лайна ". Както алкохолиците като видят бутилката искат да я изпразнят, така и с тревоманите, верно е че не е като при коката. А знаеш ли че има пристрастени и към кафето? Ако пиеш редовно кафе, пробвал ли си да го спреш за два три дена да видиш как ще те зацепи главата? Така че не ми обяснявай. И не ме убеждавай че тревоманите са като обикновенните хора, защото един човек който пуши редовно трева може да се разпознае, че е такъв. Аз поне мога, ако ти неможеш. А още повече пък някой на хероинче или кока.

 

 

pi4 molq ti se ne sanuvai mnogo mnogo zavisimosta kam alkohola e nai silna [qvno ne e mnogo izvestno zastoto vse pak ima firmi koito go prodavat] alkoholik se otkazva po trudno ot alkohola otkolkoto heroinoman ot heroina .ne sam pushil ot sedmici i tova o4evadno ne mi pre4i ima strni [mnogo ot stranite 4lenki na evro saiuza kadeto pritejanieto na treva nese ss4ita za nakazuemo [na malki koli4estva estesveno] no te sa glupavi .pristrastenite kam trevata sa ot nai slabo volevite i prosto si go razpravqt tova ot nqmen kvo da pravqt poznavam mnogo naistina mnogo hora deto pu6at i NIKOI AMA NITO EDIN NE E ORISTRASTEN KAM TREVATA TOVA GORASPRAVQT SAMO LAICI DETO NE ZNAQT DORI KAK IZGLEJDA TREVATA I SA 4UVALI IZMISLICI OT RAZNI LAJCI.ako ti razpoznavash trevomanite sas tvoeto neznanie po vaprosa bravo

men pak mi govori gospod . ti ne moje da poznaesh napushil se 4ovek ppo nisto osven ako ne si go gledal

kak pushi.a teq raboti za zavisimostta gi raspravqi na dqdo si dano toi ti povqrva

Link to comment
Share on other sites

alkoholik se otkazva po trudno ot alkohola otkolkoto heroinoman ot heroina .

Очевидно познаваш много представители и на двата вида, за да изкажеш толкова компетентно мнение...

NIKOI AMA NITO EDIN NE E ORISTRASTEN KAM TREVATA TOVA GORASPRAVQT SAMO LAICI* DETO NE ZNAQT DORI KAK IZGLEJDA TREVATA I SA 4UVALI IZMISLICI OT RAZNI LAJCI

Компетентни ми приятелю. Трева съм пушил доста време. Не знам колко опит имаш в областта, но аз имам реален опит. Познавам не малко хора, на които ежедневието им беше зелено. Сега се носят като призраци из градската градина и центъра и "стрелят" хората за цигари и стотинки. О, да, ти не си такъв, те са скапани наркомани, а ти си силен. Само ще ти кажа, че и те твърдяха същото. Не искам да очернявам ганджата толкова много, не смятам, че е толкова вредна, но ми е тъпо да чета глупости. От некомпетентни лапета, които се смятат за зелени капацитети с научна диплома и докторат в областта на наркотиците след 5-тия изпушен масур.

 

________________________________

* - между Лаик (LAICI) и лъжец (LAJCI) има известна разлика. Дано автора на репликата има представа какво означават и двете, защото не мога да определя правописна грешка ли е, или не...

(правописа нямал значение...)

Link to comment
Share on other sites

Ами аз говорех за пристрастените. Макар че все пак и тези които пушат по няколко цигарки трева на седмица им се отразява поне психически.

breakneck e prav-dokazano e che ot trevata specialno se oglupiava,naistina uvrejda mozaka :sick

Link to comment
Share on other sites

За сега не е доказано.

 

@breakneck:не искам спора да се превръща във война и мерене на пишки, в крайна сметка както не веднъж съм казвал - всеки си има глава на раменете и може да се оправя и сам, казах няколко неща - ти не си съгласен - ок, жив и здрав :) няма да се опитвам да те убеждавам повече.

 

Трева съм пушил доста време. Не знам колко опит имаш в областта, но аз имам реален опит. Познавам не малко хора, на които ежедневието им беше зелено. Сега се носят като призраци из градската градина и центъра и "стрелят" хората за цигари и стотинки. О, да, ти не си такъв, те са скапани наркомани, а ти си силен. Само ще ти кажа, че и те твърдяха същото.

А ти като имаш толкова опит, защо не си в градската градина с тях и не "стреляш" хорта за стотинки и цигари? Сигурно си има някакво логично обяснение. Явно не е защото си силен :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Кой го е доказал? :huh:

 

Ами, преди година даваха точно предаване за тези наркомани даваха един мъж на около 25г. (не си спомням колко беше но в тази възраст) с абсолютно всички симптоми които ги писах по-нагоре. Даваха също разликата между мъртвите клетки в мозъка на човек пушил трева, на човек пушил цигари, алкохолик и здрав мозък на човек който не е употребявал нито едно от тези. Познай кой беше с най-много. В целия мозък на тревомана мъртвите клетки бяха на половината на здравите и това за период от 6 години (мисля че бяха толкова).

Не знам дали някой го е гледал този филм, но на никой не го пожелавам да стига чак до там да изглежда като него

Link to comment
Share on other sites

snatch не съм много компетентен, но ако никотиновите лепенки и специалните дъвки не помагат трябва да си намери нещо което да я разсейва от нуждата да запали. Един познат ги отказа с кибритени клечки. Не се бъзикам лапаше 1 клечка и си я въртеше в усатат докато не я изпили и после следвашата-така се отвличаше от цигарите.

Link to comment
Share on other sites

Ами, преди година даваха точно предаване за тези наркомани даваха един мъж на около 25г. (не си спомням колко беше но в тази възраст) с абсолютно всички симптоми които ги писах по-нагоре. Даваха също разликата между мъртвите клетки в мозъка на човек пушил трева, на човек пушил цигари, алкохолик и здрав мозък на човек който не е употребявал нито едно от тези. Познай кой беше с най-много. В целия мозък на тревомана мъртвите клетки бяха на половината на здравите и това за период от 6 години (мисля че бяха толкова).

Не знам дали някой го е гледал този филм, но на никой не го пожелавам да стига чак до там да изглежда като него

Цялата работа вече взе да става фарс. Просто е смешно.

Link to comment
Share on other sites

Аз го чух по Discovery и също съм го гледал в няколко американски филма :)

Нима имаш вяра в Американското? Че именно Америка ако не беше, нямаше да сме на тоя хал по много въпроси...

 

Относно филмите.. Мисля, че вече си започнал да гледаш твърде много кино. :beer:

 

Не се приема за доказателство нещо, което сте чули някъде. Това нещо се доказва с бял фон и черен текст връз него (по върможност подписано с кръвта на автора). И от колкото по-престижно място идва този лист, толкова повече доверие може да има човек в него (т.е. направени са достатъчно много опити, които са довели до съответните изводи, а не лаф мохабет).

Link to comment
Share on other sites

Не се приема за доказателство нещо, което сте чули някъде. Това нещо се доказва с бял фон и черен текст връз него (по върможност подписано с кръвта на автора). И от колкото по-престижно място идва този лист, толкова повече доверие може да има човек в него (т.е. направени са достатъчно много опити, които са довели до съответните изводи, а не лаф мохабет).

 

Не ти ли стига че този филм е на основата на научно изследване. Може да е донякъде преувеличено, но е факт. И не беше някакъв мохабет. Бяха изкарали снимки все пак от скенера

 

Kolkoto do mozachnite kletki...ami ako niakoi si e dostatachno glupav i da izmrat polovinata sled 6 godini da ne mislite ,che na niakoi tova shte napravi vpechetlenie ...dori samia chovek niama da zabeleji! ;)

 

Ами той може да не забележи, но това ще му се отрази все пак. Ще се забележи от останалите

Link to comment
Share on other sites

Upotrebqval sam golemi koli4estva treva i drugi podobni predi vreme, i ponqkoga pak mi se pu6i, no se spiram.

Za vsi4ki 'tvardi vazdarjateli' - sajalqvam 4e mirogleda vi e tolkova tesen.

Narkotici sa se upotrebqvali ot dalboka drevnost, v pove4eto kulturi sa se smqtali za na4in da dostigne6 boga...

Ve4e ne odobrqvam polzvaneto za6toto sam ba6ta na 2 prekrasni malki momi4enca, no ako se varna 6-7 godini nazad pak bih pravil sa6toto - ima si vreme za vsi4ko

dobre kazano! aman ot tesnogradi razbiraci! radvam se ce ima i takiva kato teb!

Link to comment
Share on other sites

Нима имаш вяра в Американското? Че именно Америка ако не беше, нямаше да сме на тоя хал по много въпроси...

 

Относно филмите.. Мисля, че вече си започнал да гледаш твърде много кино. :beer:

 

Не се приема за доказателство нещо, което сте чули някъде. Това нещо се доказва с бял фон и черен текст връз него (по върможност подписано с кръвта на автора). И от колкото по-престижно място идва този лист, толкова повече доверие може да има човек в него (т.е. направени са достатъчно много опити, които са довели до съответните изводи, а не лаф мохабет).

Аха, и аз това разправям, че с помоща на тенденциозни филми които "уж" почиват на научни факти, се набиват в главите на хората глупости. Много ясно че ще повярват на филм по телевизията, още повече изследвания за вредността на марихуаната доколкото ги е имало и един път не са доказали катогерично че е по-вредна от алкохола да речем. Но на такива неща не се дава толкова гласност, те не се раздухват толкова защото са в разрез със статуквото. Не може марихуаната да е забранена от закона, и същевременно да се тиражират изследвания, които показват че не е по-опасна от общоприетите лайна. Ако следваме логиката на някои хора, излиза че половината хора в Индия са малоумници, щото се кефят на марихуаната и тя е част от тяхната култура. Абе взе да ми писва от глупости и ще престана да пиша в тая тема ако нещата продължават така.

Искам да обърна малко внимание на poll-a - не може да слагаш в един кюп марихуана, lsd и гъби с хероин, кокаин, амфетамини и екстъзи. Да не говоря, за "Паркизан и други болкооспокояващи хапчета". Абе той Паркизан даже не е болкоуспокояващо - от толкова хора тук никой ли не му направи впечатление това? Паркизан е медикамент, който регулира нивото на Допамин в мозъка и се е използвал при лечение на Паркинсон (Паркинсонова болест, нарушение в координацията на движенията), обезболяващи/болкоуспокояващи са Аналгин, Aulin и Diclofenac примерно. Тая тема изобщо от самото начало си е сбъркана :busted2:

Link to comment
Share on other sites

Гадно е че не може да се направи така че да може да се избира по повече от 1 отговор....

grubianin... :punk

taia tema trqbvashe da e s anonimni otgovori... : :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Като говорим за научни открития, тетра-хидро-канабинола, иначе казано THC по време на научни изследвания в САЩ с цел да се открият недвусмислени симптоми на "напушване", разбира се с цел по-лесно да се заловяват напушените е било установено, че Канабинолите облекчават налягането на очните ябълки, помага при мигрена, глаукома и други заболявания, за които не се сещам. За скептиците, които ще ми кажат, че това са глупости - имам един приятел, който има периодични пристъпи на силно главоболие и остра болка в очните ябълки и повръщане, за които лекарите са му казали, че е мигренозен пристъп и са му предписвали куп лекарства, които не помагат - единствения цяр при него е марихуаната.

А ти като имаш толкова опит, защо не си в градската градина с тях и не "стреляш" хорта за стотинки и цигари? Сигурно си има някакво логично обяснение. Явно не е защото си силен

sasquatch, гледам постовете ти из цялата тема - заяждаш се с един или друг, който си позволи греха да каже нещо против тревата. И острия тон, с който говориш със всички си го обяснявам със страх и неувереност, която скриваш зад агресията, с която нападаш "враговете" на тази манна небесна - марихуаната. Може би се страхуваш, че те са прави, а това, което правиш не е толкова безвредно? Освен това ми прави впечатление, че четеш между редовете. Не си си направил труда да прочетеш доста от постовете на хората докрай и да се опиташ да вникнеш в смисъла. Може би тревата си има своите странични ефекти?

За нападката ти по мой адрес мога да изтъкна няколко довода, един от които е, че никога не съм превръщал марихуаната в част от ежедневието си. Не е ставала рутина, както е било при повечето от описаните от мен в предишния пост. Против това съм на тема марихуана. Не казвам, че е дрога и убива, казвам, че някои хора се самозаблуждават в абсолютната безвредност на тревата и я правят неизменна част от ежедневието си. Извини ме, ти от тях ли си?

Друг довод в моя "защита" е именно силата на волята, която се опитваш да отречеш като възможен вариант. Може би ми завиждаш? Няма за какво, не те превъзхождам в нищо. Освен това обичам когато преглеждам текст дори и да го чета - превеждам метафората, защото когато четеш този пост може и да не си напушен и да те затрудни - имам предвид, че обичам да наблюдавам и да виждам. Правя си изводи.

Сега ще ти кажа какво ще ми напишеш в отговор:

Първо - категорично ще отречеш твърденията ми за страха, че са прави "враговете" на тревата. "пълни глупости". Второ, за пореден път ще ми обясниш, че тревата е напълно безвредна. Трето, или ще изкоментираш, или ще пропуснеш да забележиш коментара за заядливия ти тон и конфронтирането с другите форумисти. Четвърто, тона с който ще отговориш, ще е заядлив. Пето - ще се заядеш с мен и ще отречеш категорично идеята ми за завистта. Шесто отново ще ми обясниш, че не силата на волята или целенасочеността ми са причина да спра тревата. Седмо - ще подминеш без да забележиш написаното от мен в защита на тревата. Последно, много е вероятно да се опиташ да намериш нещо дребно, за което да ми се заядеш като правописна грешка или нещо подобно извън темата.

А, като за финал. Тренираш ли въобще Ай-Ки-До? Знаеш ли какво значат тези три думи? И освен това, консултирай ме, как успяваш да съчетаеш тренировките с пушенето на трева (в случай, че тренираш), защото аз не успях...

Link to comment
Share on other sites

заяждаш се с един или друг, който си позволи греха да каже нещо против тревата. И острия тон, с който говориш със всички си го обяснявам със страх и неувереност, която скриваш зад агресията, с която нападаш "враговете" на тази манна небесна - марихуаната. Може би се страхуваш, че те са прави, а това, което правиш не е толкова безвредно?

Да тона ми е заядлив и остър. Не пуша марихуана. Никого не агитирам да започва да я пуши.

Освен това ми прави впечатление, че четеш между редовете. Не си си направил труда да прочетеш доста от постовете на хората докрай и да се опиташ да вникнеш в смисъла. Може би тревата си има своите странични ефекти?

А може би съм си природно тъп?

За нападката ти по мой адрес мога да изтъкна няколко довода, един от които е, че никога не съм превръщал марихуаната в част от ежедневието си.

Не е ставала рутина, както е било при повечето от описаните от мен в предишния пост. Против това съм на тема марихуана. Не казвам, че е дрога и убива, казвам, че някои хора се самозаблуждават в абсолютната безвредност на тревата и я правят неизменна част от ежедневието си. Извини ме, ти от тях ли си?

Вече споменах че не пуша.

Друг довод в моя "защита" е именно силата на волята, която се опитваш да отречеш като възможен вариант. Може би ми завиждаш? Няма за какво, не те превъзхождам в нищо.

Абсолютно сте прав господине.

Link to comment
Share on other sites

Ся, квото и да кажа няма да е на място, щото некой хора са решили да се праят на умни! Като искате да се карате, има си лични съобщения, чатове и тн... Не ни занимавайте с простотиите си, ако обичате!(лошото е, че и аз го осъзнах тва твърде късно!)

 

Относно дрогата - Никога, ама никога нема да пробвам! Квото и да било! Просто човек има едно 50 години осигурени, що да ги прецаквам с наркотиците, които съм решил да вземам полу-неосъзнат! Най-жалкото е, че някой хора се намират готини от това, че са пробвали някакъв от горепосочените наркотици! За мене такива хора са отрепки и нема смисъл да им се обръща внимание, и без това познанството ви ще трае най-много 5 години!

 

а, за тези двамата, които са гласували за LSD, по-добре ги отписвайте...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...