Jump to content
BulForum.com

Употребявали ли сте наркотици?


Какъв наркотик сте употребявали?  

568 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Значи аз съм млад тийнейджър, 15 годишен. Демек точно възрастта, когато що-годе за първи път повечето опитват марихуана или "поне" - цигари. Мои приятели - няколко от които съученици дори - пушат трева. Отиваме някъде - много хора - и в един момент някой от "пушещите зелено" изръсва - искате ли да пушим трева. Ето в този момент си проличва кой е предразположен и кой не е. Някои го изглеждат "се едно им е изпил кафето с виличка" и си замълчават или казват "абе ти луд ли си?!". Други казват - добре, не съм пробвал/а или нещо такова. След известно време оня - тревопушещия - вече е вмъкнал в компанията си и някой-друг нов от неговия "вид".

 

 

2. Пушат си междучасията пичовете. ОК, няма проблеми. Аз лично не пуша, но не виждам много голям проблем в пушенето ( въпреки че не ми харесват цигарите ). Някой изкарва масур и дава на френдовете да си дръпнат. На едни им харесва, на други не. След 2-3 дни компанията се разширява ....

 

3. По-дъртите зеленопушещи вече не им е толкова на кеф тревата. Минават на по-твърдо и .... чао-чао живот.

 

Но имам и други приятели. Едни, дето цял живот са расли в пушеща трева компания. ( цял цял ... 3-4 години даречем ). Естествено, пробвали са. Но са проявили характер. След пробването или са сменили компанията ( което става ужасно трудно, ако не се лъжа ) или са останали в нея, но са останали с трайното впечатление, че наркотиците вонят.

Имам и един приятел, който пуши квото види :punk :). Но въпреки това откакто го познавам ( а това е преди да пропуши така здраво ) не си е променил успех/поведение etc.

 

Та зависи страшно много от човека според мене. Може да си копунджия, но да си отговорен. Не към някой друг - родители, баби, дядоФци, даскали - а към себе си. Да си имаш един кът в мозъка, където да си мислиш, че цял живот не е за пилеене. Никой не знае със сигурност дали има рай, така че да не се надяваме на това. Живейте си живота, но си го живейте като бъдете себе си. Ако ви е гаден живота - живейте го, за да стане по-добър.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply

Извинявам се, че пиша малко Offtopic, но се почувствах лично засегнат. Някой по-горе обясни, че съм слабохарактерен, защото съм опитал марихуана. Ми млади и зелени ми приятелю през около четирите години, в които съм пушил ганджа е имало един период от около година, в който не съм барвал масур. Имало е периоди, в които пушенето ми е било ежедневие. Други периоди, в които съм пушил веднъж на два-три месеца. Е, както споменах по-горе с едно изключение не съм пушил от октомври месец. Сигурно е имало поне 10-15 случая в които са ме увещавали да пуша с тях. Е вярвайте ми или не - не ми е коствало грам усилие. Просто не исках и толкоз! Е, слабохарактерен ли съм?!

Друго, Rennie, която спомена за бившите наркомани, надявам се не включваш джанките (пушештите джойнт) за наркомани, защото изключае себе си се сещам поне за още един човек, който е пушил много и я е спрял. И добре, аз не съм си забранил категорично да пуша. Но не изпитвам желание, просто защото имам адекватна преценка какво ми причинява.

Link to comment
Share on other sites

Друго, Rennie, която спомена за бившите наркомани, надявам се не включваш джанките (пушештите джойнт) за наркомани, защото изключае себе си се сещам поне за още един човек, който е пушил много и я е спрял. И добре, аз не съм си забранил категорично да пуша. Но не изпитвам желание, просто защото имам адекватна преценка какво ми причинява.

 

Виждала съм резултата от тревата и не ме е впечатлил кой знае колко. Обаче смъркането и боцкането вече са си сериозна работа.

 

Предполагам че с това изречение с което се цитирам разбираш, че изобщо не говоря за хората, които пушат джойнт, а за хората, които смъркат или се боцкат. Тревата не я смятам за толкова опасна и знам от познати, че можеш да спреш ад пушиш ако решиш. Както ти си направил и те поздравявам, че в момента не пушиш, не за друго а защото съм чувала, че тревата убивала мозъчните клетки. Не знам до колко е вярно. Само съм го чувала. Иначе и аз съм искала да се напуша здраво поне един път ама не ми се е отдавала възмойност. Ей тъй за густото не за друго. И защото знам че тревата не е толкова страшна както твърдите наркотици.

Link to comment
Share on other sites

The`ScorpioN изказа най-правилно како представлява тревата. Прочетете топика му. Всичко което той е написъл съм сигурен, че е от личен опит, а и е изказал моето пълно мнение за тревата, следователно няма смисъл да го повтарям пича.

Ще кажа малко за моя опит с нея. Общо взето съм човек който търси всевъзможни предизвикателства в живота. Готов на всякакви подвизи за да усетя нова тръпка. Не веднъж съм си рискувал живота безпричинно. Пробвал съм много неща в живота, а и много ми остават. Пушил съм трева до с невероятно големи количества, бил съм в такива компании. Познавам хора, които са изключително креативни в живота и пушат марихуана до скъсване. Дори едни ден може да са на много високи постове в обществото. Това са хора които имат огромни познания в много облъсти и са изключително интелигентни! Но въпреки това супер много наркотици използват!

За моя опит - правил съм много големи напушвания, във секи момент мога да си свия и метър масур, т.е. трева има, но въпроса е до волята, За мен пушенето никога не е било като всекидневие или начин на живот, винаги съм го възприемал като нещо, което се прави за разнообразие, за да претупаш сивото ежадневие. Давам пример, в последните 2 години да съм пушил 3 или 4 пъти! Тоест рядко ми идва кефа за пушене. А и след като съм осетил 100% вълна(усещане) от напушване, вече не ми е интересно. Просто търся по друг начин да си разнообразя тъпото всекидневие. Като например любов, която все още я търся.

Със много работи съм така в живота- бързо ми писват и ми стават безинтересни. Не виждам нищо лошо напримерно един път седмично или месечно да си дърпаш един за да леквидираш всички неприятности.

Не съм пушил от много време (не броя месеци), но и нямам желание за сега, но ако ми се прииска не е проблем да си запаля един и да се оттдам на размишление за живота.

Мисля че се изразих достатъчно добре.

За хората които им викате "зависими", няма да говоря.

Но общо взето всичко е индивидуално.

:love е всичко

Link to comment
Share on other sites

Към масура и другите наркотици често посягат хора, на които им липсва нещо...любов...хора които често не знаят какво липсва, какво не е наред. Давам отново себе си за пример. GoDZiLa, приятелю, четири години съм бил гадже с Мария-Хуана. Знам за какво става въпрос. И понеже обожавам да се самоанализирам и да анализирам хората, света около мен съм си направил изводите. Също така, най-малко ми се е пушело в периодите, през които не съм бил сам. Които са били малка част от този период, което може би може да се отдаде и на "връзката" ми с Мери Джейн...

Link to comment
Share on other sites

Лепило, Кокаин, Крек, ЛСД, Екстази... абе само трева каде не сме пошили с един пр (петьо^ от този форум)  :D

ПС: шегувам се АЗ никога не съм виждал трева  :cry  :laughing:

 

Едит: Най обичам да върта гъби

ЛСД лудница много е гот т`ва чудо и Воrо ще го потвърди иначе другите пумийки пак са добре,но съм г и пробвал само по веднуж

Link to comment
Share on other sites

ЛСД лудница много е гот т`ва чудо и Воrо ще го потвърди иначе другите пумийки пак са добре,но съм г и пробвал само по веднуж

хаха да като почнеш да виждаш цветничко е много яко лошото беше после :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

хаха да като почнеш да виждаш цветничко е много  яко лошото беше после  :bgrin:

Прав си човеко спомням си много случки,но нали знаеш,че след всяко леко опиатче има последствия :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Към масура и другите наркотици често посягат хора, на които им липсва нещо...любов...хора които често не знаят какво липсва, какво не е наред. Давам отново себе си за пример. GoDZiLa, приятелю, четири години съм бил гадже с Мария-Хуана. Знам за какво става въпрос. И понеже обожавам да се самоанализирам и да анализирам хората, света около мен съм си направил изводите. Също така, най-малко ми се е пушело в периодите, през които не съм бил сам. Които са били малка част от този период, което може би може да се отдаде и на "връзката" ми с Мери Джейн...

смея да твърдя че в малки количества и за малко време този "лек" наркотик доста променя начина ти на мислене - към хубаво...

при по продължително употребяване - очудващо е колко много могат да затъпеят хората...

хаха да като почнеш да виждаш цветничко е много яко лошото беше после

обичам розавия цвят

:punk :punk :punk

 

Aбе хора що не почетете малко :P

http://www.erowid.org/

много истина може да откриете в този линк

Link to comment
Share on other sites

Прочетох няколко поста назад където казват че имало и такива хора които въпреки наркотиците пак си мислят като преди и успеха им е същия и може да отидат на високи постов и т.н. Колкото и добре да изглеждат тея все пак някой ден ще съжаляват че са пушили трева. Явно незнаете за последствията и не сте гледали достатъчно документални филми за това. За 14, 15 годишни лапета както и да е, те все още нищо не усещат, мозъкът им все още се развива, но минат ли 20-ака ще започнат да се усещат. Как като мислиш да кажеш нещо и ако те прекъснат за 1 секунда и забравяш какво си искал да кажеш или като разказваш нещо забравяш за какво го рзказваш, говориш бавно, гледаш в празно пространство дълго време, запомняш трудно и т.н.

Ама нали трябва да има и такива хора за да могат да пробият напред свястните. Но все пак живота е ваш, ако сте решили да го пропилявате заради едното удоволствие никой не може да ви накара да спрете

Link to comment
Share on other sites

Прочетох няколко поста назад където казват че имало и такива хора които въпреки наркотиците пак си мислят като преди и успеха им е същия и може да отидат на високи постов и т.н. Колкото и добре да изглеждат тея все пак някой ден ще съжаляват че са пушили трева. Явно незнаете за последствията и не сте гледали достатъчно документални филми за това. За 14, 15 годишни лапета както и да е, те все още нищо не усещат, мозъкът им все още се развива, но минат ли 20-ака ще започнат да се усещат. Как като мислиш да кажеш нещо и ако те прекъснат за 1 секунда и забравяш какво си искал да кажеш или като разказваш нещо забравяш за какво го рзказваш, говориш бавно, гледаш в празно пространство дълго време, запомняш трудно и т.н.

Ама нали трябва да има и такива хора за да могат да пробият напред свястните. Но все пак живота е ваш, ако сте решили да го пропилявате заради едното удоволствие никой не може да ви накара да спрете

Абе недей да плещиш глупости, ОК?

 

Иначе правете квото щете само с хероин (и кокаин) не се занимавайте , никога за нищо на света, не ставайте лайнари.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз говорех за пристрастените. Макар че все пак и тези които пушат по няколко цигарки трева на седмица им се отразява поне психически.

Link to comment
Share on other sites

Към масура и другите наркотици често посягат хора, на които им липсва нещо...любов...хора които често не знаят какво липсва, какво не е наред. Давам отново себе си за пример. GoDZiLa, приятелю, четири години съм бил гадже с Мария-Хуана. Знам за какво става въпрос. И понеже обожавам да се самоанализирам и да анализирам хората, света около мен съм си направил изводите. Също така, най-малко ми се е пушело в периодите, през които не съм бил сам. Които са били малка част от този период, което може би може да се отдаде и на "връзката" ми с Мери Джейн...

Абсолютно е правилно! Малко са хората които осъзнават всичко това?

Просто си личи кои е имал взимане-даване с тревицата :)

Link to comment
Share on other sites

breackneck za pristrastqvane kam trevata se govori v strani akto shibanata Usa

kadeto e zabranen doklad na WHO[world health organization-bg svatovna zdravna organizaciq] vav koito se kazva 4e vsastnost ne e isobsto tolkova vredna tova sa nesapomnqneto e stoto kratkovremennata pamet ti eleko narushena a tva za zaribenite si go izbii ot glavata tva ima pravoto da si go misli baba ti ama i vasrastnite sa na qsno osobenno vav nqkoi 4aSTI na Bg taka 4e ako ne si probval ne pleshti glopusti nqma zaribeni kogato nqkvi heroino man4eta mi se pokajat po televiziqta i vzemat da opravdavat slabata si volq sas tova 4e purvo propu6ili treva mi ide da se obadq po tel. i da gi napsuvam taka 4e kupi si knijkata na d-r Uilian Karadjov i 4eti i ste vidish istinata molq vi obajdaite se ako ste naqsno tolkova sam zavisim kam taq treva 4e sq imam haliucinacii za 3 kila holandski djoint are stiga : :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

pozdravleniq pi4 za mnenieto za momi4encata i za pusheneto bravo !!!

mnogo parvilno sega as ne pusha golemi koli4estva no kato ima ne si popluvam

i mi emnogo smeshno kato mi kajat 4e kam tova se stava zavbisim kam bulvo4a v koito e ubeden 80% ot naselenieto[PONEJE E DOKAZANO 4E PONE 80% OT SREDNOSTATISTI4ESKOTO NASELENIE E TUPO VSE PAK SLU6A 4ALGA]

I KOITO MU se vliva v glavite ot sredstvata za masova dezinformaciq se suzdava zavisimost i kat svarshi tapiq big brother sha gi obhvane abstinenciq isha tarsqt trepereshti kvo da gledat ama nqma da ima. a sa narkoticite vav nqkoi nashi kvartali staffa e 2kinta[1 euro] kajete mi kak nqma da se saribat rasnite mu slabovolevi teenove policiqta ne pravi i bez tova nisto

:angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

@wlado Ако искаш да ми кажеш че няма пристрастени към това значи ти явно в момента си обхванат от зелената мъглявина. Както има пристрастени към цигарите и алкохола (което за мен е по-малкото зло), така има и към тревата. Защо тогава някои като видят трева и веднага им се иска да я изпушат, а не си казват " Ай стига вече с тия лайна ". Както алкохолиците като видят бутилката искат да я изпразнят, така и с тревоманите, верно е че не е като при коката. А знаеш ли че има пристрастени и към кафето? Ако пиеш редовно кафе, пробвал ли си да го спреш за два три дена да видиш как ще те зацепи главата? Така че не ми обяснявай. И не ме убеждавай че тревоманите са като обикновенните хора, защото един човек който пуши редовно трева може да се разпознае, че е такъв. Аз поне мога, ако ти неможеш. А още повече пък някой на хероинче или кока.

 

И @wlado научи се къде седи бутона edit и какво е неговото предназначение

Link to comment
Share on other sites

"не бе, аз не съм пристрастен към тревата, за това не е никакъв проблем сега за запаля"

 

"не чувствам физическа необходимост да пуша, няма абстиненция, значи няма проблем! Ча'й да се обадя на тирбушона да видя дали има още от оная кафявата, дето изкривява реалността"

 

"това, че съм пристрастен са глупости. Ако искам утре ще я спра. Даже май трябва да я намаля малко, че идват изпити, едно друго. А, Мишо к'во праиш бе? Олее от оная поста ли, кой ще свива?"

 

"Ще я спра, защото не ми остава време за учене. Ама не искам да я спирам рязко, за да не стане кофти. Като ме поканят - тогава.... е, вярно, че всеки ден се виждам с Осама и той вади една луда Благоевградска..."

*

....

На някои от вас това да звучи познаВо? А не ви ли звучи малко като оправдание към самите себе си... НЕ убеждавам никого в нищо... Просто пускам фитили. Иначе съм съгласен, че ако по-рядко се пуши - не е толкова вредно, тревата е с пацифистично действие - по-добродушен, по-мил, по-весел... Напушен човек никога не избива на агресия (освен ако не е предизвикан и то от силен дразнител). Но... много е вероятно това от време на време да се получи от време на време днес пуша...

_____________________________________________________________

* Споменатите персонажи са плод на моето въображение. Всяка прилика или разлика с действителни лица е умишлена.

Link to comment
Share on other sites

Мноу ясно че ако пушиш като кумин ще загубиш връзка с реалността, ама работата е там че на повечето хора буквално им писва в един момент, и като спрат да го правят нещата си стават отново нормални. Колкото до приказките за пристрастяване към тревата - тва са тотални глупости родени от акълите на хора които очевидно не са наясно. Да сте чули някои да е продал телевизора на баба си за да си купи трева? Или пък да краде gsm-и от деца за да си купува трева? Или да проси по улиците от хората стотинки за да си купува трева? Друг е въпроса че марихуаната е нелегална и от нея можеш да си навлечеш само неприятности, ползите от нея са доста неясни ако ги има изобщо но едно нещо е сигурно - ако има изобщо някаква зависимост към марихуаната, то тя не е по-силна от тази към кафето, чипса и кока колата :) Абстинеция след марихуана НЯМА, алкохолизма и тютюнопушенето са десет пъти по-големи проблеми но всички пищят срещу марихуаната :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Link to comment
Share on other sites

Да сте чули някои да е продал телевизора на баба си за да си купи трева? Или пък да краде gsm-и от деца за да си купува трева? Или да проси по улиците от хората стотинки за да си купува трева? Друг е въпроса че марихуаната е нелегална и от нея можеш да си навлечеш само неприятности, ползите от нея са доста неясни ако ги има изобщо но едно нещо е сигурно - ако има изобщо някаква зависимост към марихуаната, то тя не е по-силна от тази към кафето, чипса и кока колата  Абстинеция след марихуана НЯМА, алкохолизма и тютюнопушенето са десет пъти по-големи проблеми но всички пищят срещу марихуаната

 

Ама то и към алкохолизма и тютюнопушенето няма абстиненция ама има алкохолици и пристрастени пушачи, а тревата е малко повече от цигара. А срещу кафето има ефект при спирането му, това не го ли знаеш, особено ако си го пил редовно продължително време. И да познавам такива хора, по-точно две момичета които обикаляха по-едно време да просят по улиците, за да си купят тревичка, а защо не и нещо повече. Накрая започнаха да пушат хероин и се стигна до там че едното момиче отиде на пещерско при лудите (не при наркоманите).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...