Jump to content
BulForum.com

Употребявали ли сте наркотици?


Какъв наркотик сте употребявали?  

568 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply

Аз не съм употребявал и не смятам да го правя - просто не ми е интересно, нямам желание и не мисля че е необходимо да го правя. Това дали човек употребява или не, не ми определя мнението за него, по скоро това дали си знае границите. И точно от IQ-то зависи дали ще тръгнеш по стълбичката на наркотиците и ще се друсаш до неузнаваемост или ще намериш това което ти трябва и ще знаеш кога и колко да употребяваш.

Link to comment
Share on other sites

Има разлика между интелигентен и умен човек. Смятам себе си за интелигентен, но не и за кой-знае колко умен.

Точно интелигентните хора често искат да опитат много от живота, защото същността на интелекта до голяма степен е желанието за учене и развиване, а има някои житейски уроци, които не можеш да научиш без сам да си сложиш главата в гилотината. Някои хора не са достатъчно мъдри за да си направят изводите от чужди грешки и решават да видят аджеба, толкова ли е лошо. Въпроса е да си извадиш главата преди да е паднало острието. За доста синтетични наркотици това е преди да си ги опитал.

Проблема с наркотиците е, че повечето хора обръщат повече внимание на състоянието, в което изпадат и по-малко на щетите, които причиняват. Не мога да приема ганджата като вредящ на организма "наркотик". Но не мога да говоря за xtc, lsd гъби, защото не съм наясно. Имам живи примери за херо - по залите, в които съм работел съм видял доста наркомани. В университета имах колега/приятел хероман. Е, това ми стига за да не искам да пробвам, видях в какво е превърнал херо един изключителен човек...

Признавам си, адски ми е любопитно да проверя какво става като се боцнеш, но нямам желание да платя цената. Защото всяко нещо е постижимо, стига да можеш да платиш цената. За херо съм сигурен, че тя е живота ти...

35. Обичам да се оливам по форумите...
Link to comment
Share on other sites

Аз не съм употребявал и не смятам да го правя - просто не ми е интересно, нямам желание и не мисля че е необходимо да го правя. Това дали човек употребява или не, не ми определя мнението за него, по скоро това дали си знае границите. И точно от IQ-то зависи дали ще тръгнеш по стълбичката на наркотиците и ще се друсаш до неузнаваемост или ще намериш това което ти трябва и ще знаеш кога и колко да употребяваш.

 

не е IQ-то, а волята и влиянието на околните. IQ-то няма нищо общо, защото и на интелигентни и умни хора им се случва да изпаднат в депресия и тъга.

Link to comment
Share on other sites

не е IQ-то, а волята и влиянието на околните. IQ-то няма нищо общо, защото и на интелигентни и умни хора им се случва да изпаднат в депресия и тъга.

Това е идеята всъщност. Дали си достатъчно силен да устоиш като те карат приятелите. Щотот 90% почват и с цигарите така. Аз също казвам"че умния ще устой", но май е по-правилно разумния. Тук е важно човек да действа разумно, а не на принципа "няма се излагам прд Пешо я "

Link to comment
Share on other sites

Това е идеята всъщност. Дали си достатъчно силен да устоиш като те карат приятелите. Щотот 90% почват и с цигарите така. Аз също казвам"че умния ще устой", но май е по-правилно разумния. Тук е важно човек да действа разумно, а не на принципа "няма се излагам прд Пешо я "

 

Именно не умен, а РАЗУМЕН трябва да си.... :)

Link to comment
Share on other sites

Това е идеята всъщност. Дали си достатъчно силен да устоиш като те карат приятелите. Щотот 90% почват и с цигарите така. Аз също казвам"че умния ще устой", но май е по-правилно разумния. Тук е важно човек да действа разумно, а не на принципа "няма се излагам прд Пешо я "

 

ума и разума нямат нищо общо. всичко опира до воля и влияние на околните. сега точно това уча за изпита по психология. как околните могат да ти повлияят дори за нещо за което си сигурен.

Link to comment
Share on other sites

ума и разума нямат нищо общо. всичко опира до воля и влияние на околните. сега точно това уча за изпита по психология. как околните могат да ти повлияят дори за нещо за което си сигурен.

Има противоречие между двете ти изречения. В едноко казваш че ВСИЧКО идва от околните , а в другото, че те МОГАТ ДА ТИ...

 

Щом всичко идва от това,че околните са ми повлияли на мен, кой тогава е повлиял на околните?

Link to comment
Share on other sites

Да, приемам критиката, че IQ употребих грешно, но мисля че разум е точно на място! Не смятам, че разумен човек би направил нещо, което не иска и не мисля, че ИЗГРАДЕНА ЛИЧНОСТ с воля и разум би се подвела по околните.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай, ама ти трябва да си тъп, за да не виждаш какво прави дрогата на хората! Тва че тука некой комплексари се опитват са изкарат пичове във тоя форуми се изказват, че са пушили и тн...

Аре докажи ми, че си пушил, или че все още пушиш!

Щото толкова може някой да ми докаже, че е пушил и/или че пуши, колкото аз мога да му докажа, че не съм.

 

Разбирате ли хора, има една поговорка: Любопитството убило котката! По вашите изказвания разбирам кви сте пушачи пред компютара!

True True

 

Може би не е точно за тук, но ми се видя интересно. Превода не е съвсем точен, щото съм зле с руския, който иска да прочете оригинала - http://voffka.com/

Е това е яко :punk

 

2pac, да ти кажа честно, говориш глупости.

Познавам адски много пушачи и съответно страшно много непушачи. Говоря за марихуана. Сред тревоманите процента на тъпите копелета е много по-малък отколкото сред не-тревоманите. Не ме разбирай погрешно, не отдавам по-високото IQ на въздействието на тревата. Просто много по-често умни хора посягат към масура.

Но по изказванията ти не смятам, че е нужно да спомена според мен ти сред кои проценти си...

:wtf: :wacko: оффффф а как си обичах зодияата а то кво стана (искам вече да съм Лъв :) )

Link to comment
Share on other sites

Има противоречие между двете ти изречения. В едноко казваш че ВСИЧКО идва от околните , а в другото, че те МОГАТ ДА ТИ...

 

Щом всичко идва от това,че околните са ми повлияли на мен, кой тогава е повлиял на околните?

 

и в предното изречение нямам предвид че "всичко идва от околните", а че всико опира до околните. до това какво правят те и какво мислят за теб. също така и до това какво ти искаш да мислят за теб.

oколните са повлияли на околните. защото всичко опира до това да се харесаш на другите. те изграждат собственото ти уважение. даже и да не се усещаме.

Link to comment
Share on other sites

Никога не ми е минавало през акъла да се друсам, за да се харесам на околните. Явно е на бая подсъзнателно ниво... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

@Teddy-King: Не е. Просто w00x е прекалено суетен изглежда, или е прекалено податлив на външни влияния и поставя всичко под общ знаменател...

Link to comment
Share on other sites

Ми честно казано и аз съм съгласен че околните не влияят толкова много. В смисъл че аз спецялно не почнах да пуша заради околните-просто исках да видя за кво става въпрос(дет се вика-за обща култура). Не почнах да пуша за да бъда "готин". Не почнах да пуша "за да се правя на отеорен". Не почнах и да пуша заради някой-пуших единсвено и само заради мен. Беше ми яко, но вече не. Пуших така да се каже "активно" около половин година(горе долу всеки ден). Вече не. Що ли? Ми щот не ме кефи. Явно не е толкова пристрастяващо колкото го изкарват някои хора. По-трудно ми е да спра цигарите...много по-трудно. За последните 2 години съм изпушил точно три масета. Не мисля,че докато пушех бях по-различен с нещо. Не мисля,че бях отрепка,просяк,боклук или нещо подобно.

 

P.S.:str8_ballin: изобщо не ме е**ва дали ми вярваш батка. Да,може би написах всичко тва за да се изфукам,но не с тва че съм пушил,а точно с тва че не пуша. Земи наистина да спреш да даваш компетентни мнения без да разбираш и грам по темата.

Link to comment
Share on other sites

Има една поговорка-"Искаш ли,да направиш на някого мръстно-направи детето му Наркоман" А сега по темата -НИКОГА НИЩО ОТ ТЕЗИ ГАДОСТИ

Link to comment
Share on other sites

Замисляйки се, не мога да се сетя за случай, в който да съм пушил сам. Май за мен това беше социално явление :))

 

az pak imam samo edin takuv slu4ai - v 7 sutrinta pred daskalo se napukah sam i otidoh na matemetika be6e mnoo zabavno :)

Link to comment
Share on other sites

@Teddy-King: Не е. Просто w00x е прекалено суетен изглежда, или е прекалено податлив на външни влияния и поставя всичко под общ знаменател...

 

не. просто чета учебниците по психология и са си много прави хората дето са писали там. така като гледам какви преценки даваш за мен.. можеш и ти да пробваш с учебника. то не е учебник всъщност. то е книга. "Психология на човека".

Link to comment
Share on other sites

Педагогическа Психология.

 

Доц. Пламен Цоков. Препоръка :)

Иначе благодаря ти за психологическите бумаги - предпочитам лекциите на човек с немалък опит в областта :)

Link to comment
Share on other sites

Абе хора наркотиците убиват хората не рабирате ли. Аз не съм употребявал и не смятам. Повечето го правят за гъзария. Знам и хора които се друсат заради някакви проблеми. Но те показват че са слаби и че не могат да избегнат проблемите без наркотици.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...