Jump to content
BulForum.com

Употребявали ли сте наркотици?


Какъв наркотик сте употребявали?  

568 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Eto az sam 4oveka nito edinpat nesam opitval da pusha treva.Nqmam i namerenie sashto znam kade e magazin4eto za alkohol i cigari twa me ustroiva pove4e.

A i mejdu drugoto nemojah da razbera 4eta az temata i gledam samo nqkwi si tam NARKOTA kak se opitvat da dokajat 4e trevata ne e vredna mi SORRY ama kat spored vas ne e vredna pushete si q kwo se ma4ite da nalojite greshnoto si mnenie.

 

Човече,никой не се мъчи да ти наложи каквото и да било мнение. Тва че ти така възприемаш нещата си е лично твой проблем. Изрично съм подчертал в един от постовете си че не подтиквам никой към употреба. И не,не съм "НАРКО" както се изрази,не мисля че мога да бъда даже и да искам,просто няма как да стане с трева. Странно що баща ти примерно не е алкохолик когато всяка вечер пие по 100 ракия със салатата,а аз съм "НАРКО" когато чат-пат употребявам билки. И мамка му, почнете да правите най-накрая разлика между НАРКОТИЦИ и ТРЕВА.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 339
  • Created
  • Last Reply

Ами канабиса е психоактивно вещество значи е наркотик.

А какво ще кажете за това,че в Швейцария е разрешено лечението с ЛСД - до 125 микрограма и МДМА до-100 милиграма.Това са по големи дози от тези, които се разпространяват нелегално...

Link to comment
Share on other sites

А какво ще кажете за това,че в Швейцария е разрешено лечението с ЛСД - до 125 микрограма и МДМА до-100 милиграма.Това са по големи дози от тези, които се разпространяват нелегално...

Хероинът е измислен за да бъде най-доброто болкоуспокояващо. Подобни неща важат за повечето от хард наркотиците. Не казвам че са полезни. Нито че съвременните болкоуспокояващи и масата други лекарства са по-малко вредни от някои "наркотици". Най-твърдите наркомани са зависими към неща, които се продават в аптека.

 

А чаят също е психоактивно вещество...

Link to comment
Share on other sites

Зависими към неща от аптеката е силно казано.А тези наркотици,които се използват като болкоуспокояващи,се употребяват в по-малки дози при лечение от тези които се продават на "улицата".А ЛСД и МДМА се употребяват

от Психолози и Психиатри в дози еднакви с тези,с които нормален човек би се надрусал.

 

А предполагам имаш предвид черния и зеления чай.Наистина е психоактивно вещество.При нормално количество има качества близки до тези на кофеина,но в прекомерно количество води до нервност и болки в стомаха.Значи по тая логика е наркотик.:)

Link to comment
Share on other sites

Зависими към неща от аптеката е силно казано.

Нямаш си представа колко наивно звучиш. Поогледай се, поослушай се...

Говоря ти за барбитуратите, бензодиазептичните, метаквалонът, употребявани като успокоителни (седативни, транквилизатори), сънотворни (хипнотични), за лечение на епилепсия и тн и тн и тн... Страшно много са.

Link to comment
Share on other sites

...или най-елементарното нещо продаващо се без рецепта-фезам. Хапчета за оросяване на мозъка. Когато изгълташ 4-5 доста ти вдигат настроението. За пристрастяване обаче незнам.

 

Ами канабиса е психоактивно вещество значи е наркотик.

Не съм казал че не е,просто неможе да поставяш трева и хероин в една и съща категория.

Link to comment
Share on other sites

Не казвам,че в аптеката няма неща,с които да можеш да се надрусаш.Мисълта ми беше,че не може да имаш зависимост към тях,каквато при хероина,а именно физическа(само слаба психическа).Тук става въпрос за нещата,които наистина наистина може да си вземеш от аптеката:акинетон,ревотрил и т.н.Пробвай да си закупиш какъвто и да е барбитурат или метаквалон(който всъщност се синтезира и нелегално) дори с рецепта.Но дори и към тях,както и при всички други хипнотични и успокоителни рядко се получава зависимост.

Link to comment
Share on other sites

Хероинът е измислен за да бъде най-доброто болкоуспокояващо. Подобни неща важат за повечето от хард наркотиците. Не казвам че са полезни. Нито че съвременните болкоуспокояващи и масата други лекарства са по-малко вредни от някои "наркотици". Най-твърдите наркомани са зависими към неща, които се продават в аптека.

А чаят също е психоактивно вещество...

Мда, аз в събота бях на невролог в София и ми изписа една торба хапове + някъв Миоластан (активна съставка е Tetrazepam), който е мусколен релаксант и ако му прочетеш листовката ще се уплашиш , цитирам :

"Никога не прекъсвайте лечението внезапно, поради възможност от възникване до няколко часа или няколко дни на нежелани симптоми: изразено безпокойство, безсъние, мускулни болки, раздразнителност, възбуда , мигрена, повишена чувствителност към шум и светлина."

Баси тва ако не е наркотик кво е тогава? Вярно че се продава само със зелена рецепта но от това не става по малко наркотик :blink: Още инфо тук http://www.inchem.org/documents/pims/pharm/pim933.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

--едит--

Link to comment
Share on other sites

One pill makes you larger

And one pill makes you small,

And the ones that mother gives you

Don't do anything at all

ей това е! :punk

*темата е много потънала надолу ,но днес случайно я препрочетох и се изкуших да я вдигна ,цитирайки това по-горе--- много ми хареса

Link to comment
Share on other sites

Употребявал съм:

Трева

Ekstazy

Mushroom

Кокаин

Амфетамин

Паркизан или други видове болкоуспокояващи хапчета

 

Най-здрава е коката, после ек-овете после макината, макар напоследък да не пуша. Никой няма да агитирам да прави каквото и да е ама такива пенсионерски изказвания виждам тука че се чудя да се смея ли да плача ли. Някои трябва да ги запозная с баба ми... Освен това както правилно посочи някой по-горе девствени да ми говорят за секс - не МЕРСИ. Най-здравото нещо което съм чувствал през живота си са Коката и Екстази и Секс със някое от двете. Иначе алкохола си е алкохол, няма проблеми пийте си колкото искате. Цигарите са по-вредни от макината ама няма да се впускам в обяснения сега...

 

Абе всеки да си прави каквото иска ама да не пуска някви глупави нравоучения че направо ми се повръща..... Гледайте си кефа и оставете другите да го правят!!!

Link to comment
Share on other sites

Naistina ne vijdam smisula da se spori koe e po-vredno i koe ne e.Tova e izcqlo vapros na LI4EN IZBOR,koito iska da se drusa,koito iska da se klati!Naistina ne moje da se kaje,4e po4ne6 li s treva po-natatuk 6te ti se priiska ne6to po-hard (ne e dokazano,makar 4e ako pitate drogarite dali sa pu6ili treva 100% 6te otgovorqt polojitelno)Samo 4e dori i bezobidnata trevica ponqkoga se otrazqva zle na slabi organizmi (6te re4e na 13-14 god. momi4enca i mom4enca).Detskata psihika e mnogo kalpava i edno takova dete nqma da razbere koga e zavisimo ili nezavisimo(dori i ot treva).I vapreki vsi4ko vseki moje da pravi kakvoto si iska,no badete po-sdurjani v mneniqta si-vse pak izkazvaniq ot sorta "edno masur4e i sled tva sexa e varhoven" sa malko agitira6ti i nqkoi forumci 6te gi razberat na krivo,nali? ;)

 

 

NE OPITVAI ZA DA NE TI HARESA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Както отричаше нравоученията, сама ги започна!

Че някой ако не е доволен от живота си и реши да ги запълни с различни видове опиати - какво, самите опиати ли са му виновни. Дет' се вика "на крив космически кораб - космоса му крив!"... 11-ти клас пропуших трева (без да съм пушил цигари) и до миналата есен доста често правех безмоторни полети в небесата. От време на време и спътник съм ставал от някои по-мощни чукове. Е и? Нищо друго не съм пробвал. А ако имам възможност бих опитал и екстази, и амфети, гъби доста ми се иска, но наистина от това, което съм чувал доста ми е интересно да пробвам коката. Е и?

Освен това не ставайте смешни да ми говорите за вредното влияние на марихуаната върху организма. В Америка трева предписват на хора с мигрена, доказано отпуска налягането на очните ябълки - няма по-добро средство срещу глаукома. Разбира се, масово се пропагандира отрицателния й ефект, просто за да е по-интересна като стока, да продължи да е така наречения 'забранен плод', което да я прави по-интересна и съответно по-скъпа. Американското правителство се храни с оръжия и наркотици. И предполагам не само... В америка много по-сериозни проблеми под ще имаш, ако те хванат да пиеш алкохол под 21 години или в забранено време, отколкото ако пушиш трева...

Тая тема и преди много се плюнчех и сега ще продължа, щото ми е много смешно слепия да ми прави критическа оценка на картина...

Link to comment
Share on other sites

и за пореден път ще цитирам съфорумник, чието име съм забравил, но помня това:

 

умния човек се учи от грешките си, мъдрия - от грешките на другите.

 

аз пък не искам да съм зависим от мисълта за следващото отлитане. не искам единствената цел в живота ми да е да си напълня мозъка с ендорфини с помощта на каквито и да било изкуствени стимуланти. нямам нужда да бягам от реалността, защото тя си ми харесва и такава. затова не се друсам с нищо. и не ми говорете за слепи хора - критици и девственици - секс учители. аз може да не съм тествал всички дроги, но това не означава, че не съм се запознал с действието им чрез наблюдение над други опитни зайчета. няма нужда сам да ставам опитно зайче и все пак мога сам да си правя изводите от резултатите и да давам тези изводи като съвети. дали ще ги приемате си е ваше решение.

Не използвам наркотици, за да не стеснявам хоризонта на мисълта си. макар че привържениците на изкуствените стимуланти често дават доводи от вида на "разширяване на възприятията". НЕ мисля и в бъдеще да използвам наркотици. Бих посъветвал същото всеки, който ме попита.

Just say No! дет се вика.

 

едит: @The`ScorpioN:

аз задачи мога да решавам и ненапушен, а ти?

Link to comment
Share on other sites

Scorpion,ne moje6 da predpi6e6 marihuana na 12 godi6no dete,vseki den po 3 puti,nali?Az za tezi "konsumator4eta"ti govorq.Ne kazvam su6to i 4e vredi na organizma,a 4e ima hora sus slabi organizmi,na koito prosto ne im ponasq!I tezi hora sa imenno decata!Vseki e svoboden da probva kvoto iska......no ne moga da gi gledam kak se napu6vat pred daskaloto (govorq za su6testva mnooooooogoooo po-malki ot teb)

Nqkoi den kato si gledame decata-ei togava da ne ni idvat takiva problemi na glavata!

Link to comment
Share on other sites

Гадни наркомани.Като ги видя някви да ми се влачат и ми става лошо било напушени или надрусани.Не приличат на хора

 

Тея дето ги гледаш са на стаф. Аз като изпердаша един бонбон да знаеш как се влача.... :)

Link to comment
Share on other sites

Йе пъ мноу убичъм съ боцкъм кат фанъ шприцъ и съ разбиам кат неа шприц фатам на бръжки стафа и почвъм да дивеа ... кърта мифки у нашту селу ... а па наи-убичам да шмъркам цял ден си шмъркам сополите ама кат рекът да излазат си ги папам че неа пара за манжда ... има сао за шрисове ... и цяла ношт викъм "Шприц мих шприц мих шприц мих" ама х♚й неа файда докат не фана иглъта ... дееааа и наркоманския форум тука сме са събрали само наркоманчета ... ако има и пласьор да пише ко има на ЛС ...

Link to comment
Share on other sites

Йе пъ мноу убичъм съ боцкъм кат фанъ шприцъ и съ разбиам кат неа шприц фатам на бръжки стафа и почвъм  да дивеа ... кърта мифки у нашту селу ... а па наи-убичам да шмъркам цял ден си шмъркам сополите ама кат рекът да излазат си ги папам че неа пара за манжда ... има сао за шрисове ... и цяла ношт викъм "Шприц мих шприц мих шприц мих" ама х♚й неа файда докат не фана иглъта ... дееааа и наркоманския форум тука сме са събрали само наркоманчета ... ако има и пласьор да пише ко има на ЛС ...

Само аз ли се измъчвам да чета на тази "азбука"? :confused
Link to comment
Share on other sites

Само аз ли се измъчвам да чета на тази "азбука"? :confused

У наито селу такъ говорим йе па кат са научиш дъ читеш ила ми са убади .... наито селу гулемо ... Софиа му викали ...

Link to comment
Share on other sites

One life,don't waste it with shit like drugs,just live it!

Да уе и ъс снам ънглийскуто ама туа било Булгарски форума нйе ми меса на ънлиското ... такъ че къкту написах у горе научи за да пишеш на Български ... Ооо неразумни юруде ....

 

...Йе па и нагъл слоил си протиф шлякавица у подписъ ам виж съ на ко пишеш уа ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...