Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

версия 1.5 на фокса за мен има повече недостатъци най-вече от това, че някой плугин-и и скина с който съм аз не стават за тая версия. май ще се връщам към по стара :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
версия 1.5 на фокса за мен има повече недостатъци най-вече от това, че някой плугин-и и скина с който съм аз не стават за тая версия. май ще се връщам към по стара :unsure:

Изчкай малко да излязат нови версии за разширенията. 1.5 е доста по-пъргав от 1.0.х

Link to comment
Share on other sites

версия 1.5 на фокса за мен има повече недостатъци най-вече от това, че някой плугин-и и скина с който съм аз не стават за тая версия. май ще се връщам към по стара :unsure:

И кои са те? Аз си намерих нови версии за всичко, което използвам.

Link to comment
Share on other sites

Изчкай малко да излязат нови версии за разширенията. 1.5 е доста по-пъргав от 1.0.х
И кои са те? Аз си намерих нови версии за всичко, което използвам.

Да, с драго сърце мога да кажа, че и аз минах на 1.5 и намерих разширения за всичко което ми трябва, още повече някои от старите ми такива се оказаха излишни след като функционалността им е вградена в програмата.

Май програмата се стартира по-бързо от преди и не се бъгва като преди

За по-бързо не знам, но наистина се държи по-добре и е доста по-пъргава и зарежда сайтовете по-бързо, почти като Опера :) . Менютата вече са стандартните както в целия Уиндоус, абе върви към добро програмката.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблем с форума като го отваря с firefox ??? Че на мен ми излизат някакви странни неща!

В момента например логото на Invision - белия квадрат и синьото V дето е отдясно ми се повтаря горе на цялата лента 7 пъти. като влезна да чета някоя тема и и през няколко мнения ми излиза бутона Add Rreply, появяват се аватари по мненията на участниците - обикновено една картинка се появява хаотично из страницата и други такива. А с IE форума си е наред! А аз него го ползвам само за ъпдейти, а лисицата е нещо намазанка. Да речеш че е от extension , незнам.

Link to comment
Share on other sites

И кои са те? Аз си намерих нови версии за всичко, което използвам.

session saver :D

edit: ся като го инсталнах не ми изписа, че не става за тая версия :/

Link to comment
Share on other sites

session saver :D

edit: ся като го инсталнах не ми изписа, че не става за тая версия :/

http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.or...1.030-fx+mz.xpi

 

(не винаги търси последните разширения на официалния сайт, а в случая просто е трябвало да погледнеш на сайта на разширението ;) )

Този sessionsaver работи на 1.5 перфектно :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

и как е новата версия? :P .. има ли "достатъчно" extensions? интересуват ме главно тези:

 

picz00035tk.png

 

.... без Smiley Xtra-та, тъй като фактически не го ползвам

Link to comment
Share on other sites

Използвам Firefox v1.5 и имам следния проблем:

като стартирам браузъра нещо става и не се показва, а дефакто има пуснат процес Firefox. Докато не ги спреш ръчно не се оправя. Някакви идеи, че това дразни...

Link to comment
Share on other sites

Използвам Firefox v1.5 и имам следния проблем:

като стартирам браузъра нещо става и не се показва, а дефакто има пуснат процес Firefox. Докато не ги спреш ръчно не се оправя. Някакви идеи, че това дразни...

Основно това ми се получаваше преди поради файруола.

FIrefox при старт си създава една локална конекция през два порта, т.е. действа и като сървър и като клиент локално, дедаго знам закакво го прави това, но ако файруола блокира сървър-действията му, се получава точно така. При мен беше понеже бях направил няколко правила за фокса, но като се сетих за тази подробност, ги оправих и няма проблем вече.

Link to comment
Share on other sites

Еми аз нямам firewall и пак имам този проблем. Уточнявам- със стария фокс го нямах. Имам и още няколко бъга, които преди не се получаваха.

 

А относно приставките- определено има "достатъчно"

Link to comment
Share on other sites

Не съм не се ровил в темата и не зная дали някаде се е питало но...Някой може ли да ми каже как да си настроя Flashgeta за да свалям с него от Firefox???

Мерси предварително :)

 

Едит:Да не би т'ва flashgot да е като flashget ? :laughing: :blush:

Link to comment
Share on other sites

да попитам нещо ако може,преди бях с по-стара версия на Мозила и имаше extension за google,чрез който като въведеш това,което търсиш ,примерно първата дума и автоматично ти се появяват всички неща с дадената първа дума и колко пъти са търсени.Въпросът ми е:как се казваше този extension?

 

 

Edit:намерих си го.за тези,които ги интересува:Customize Google се казва extension-a

Link to comment
Share on other sites

Има ли extension за firefox да може като на операта да пише с колко КБ/с зарежда страниците и колко процента е заредило от страницата

 

Edit: Намерих, казва се Extension Statusbar, обаче има проблем с него. Примерно на livescore.com искам да видя голмайсторите и ми показва страницата на половина

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Един малък въпрос, мисля, че няма да отнеме много време :)

Пак проблем с профилите - имах стар Firefox, който ми правеше проблеми с cookies в някой сайтове. И тъй като бяха само 2-3, си мислех, че не е от мен. При деинстал и нов инстал всичко работи без проблем, при зареждане на стария профил от backup-а прави същите мизерии. Кой файл освен cookies.txt трябва да се трие и автоматично ли ще се генерират нови?

Мерси от сега и сори, ако въпросът изглежда тъп, поразгледах други форуми в гугъл, но нищо интересно :(

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос относно гледането online на филми.Та преди сичко беше ок гледах си филмите online на media player-a ама инсталирах VLCplayer и нещо са прецака и ся не мога да ги гледам.Като дам върху "play online" место да ми зареди WMP ми се появява нова бяла страница и нищо не зарежда :blink: Ако някой може да ми каже как мога да го оправа ще съм му много признателен.

Link to comment
Share on other sites

на операта има опция да зададеш при стартирането на страница (или tab) да не отива на home page, ако има посочен ... при лисицата обаче не откривам т.е. при всяко стартиране отива на home page-a, който е зададен :huh:

 

ей такава хава не откривам при мозилата:

 

picz00119cl.png

Link to comment
Share on other sites

на операта има опция да зададеш при стартирането на страница (или tab) да не отива на home page, ако има посочен ... при лисицата обаче не откривам т.е. при всяко стартиране отива на home page-a, който е зададен :huh:

доколкото разбирам искаш да си смениш home page-а. ако греша се извинявам :) tools--->options--->general и от там си го правиш.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...