Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

don_anton, изтри ли папката от documents and settings? Там се пазят настройките и ако има нещо объркано - то е там!

 

...едит... хитра поправка... :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Ами пак за Модзилата.Изчезнаха ми всички допълнения,защо така?!!Изведнъж нямам вече български,и времето,и други...?!!!Само при мен ли е така?? :confused

Link to comment
Share on other sites

Определено проблема е само при тебе. Започни с рестарт на компютъра и ... като не стане нищо, продължавай с деинстал и качване всичко на ново. Аз си пазя папчица с всички приставки, които използвам, та да е по-лесно в подобни ситуации. Ако някой се сети за нещо по-умно... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ами пак за Модзилата.Изчезнаха ми всички допълнения,защо така?!!Изведнъж нямам вече български,и времето,и други...?!!!Само при мен ли е така?? :confused

И на мен веднъж ми се случи нещо подобно, но с друга мозилска програма. Ставаше въпрос за адрес бук-а.

В случая вероятно някое разширение е виновника, особено ако ползваш Tabbrowser Extensions, за което е известно, че бърника в ядрото на мозилата, и затова го няма в официалния лист за разширения. Сложи САМО тези разширения, които ти трябват, защото въпреки че Фирефокс-а е много добър браузър, повечето разширения са доста бъгави.

Иначе и аз си имам едно архивче с разширенията които ползвам в ФФ за лесен реинстал.

Link to comment
Share on other sites

най-новата версия на firefox може да свалите от тук.

преди да зададете въпрос може да се опитате да намерите решение тук.

полезни допълнения може да откриете тук.

за да смените външния вид на "лисичето" може да се разровите тук.

 

в тази тема може да откриете купища полезни съвети и трикове да направите браузъра още по-удобен и функционален:

 

Как да настроим Flashgot?

Godfather доказва, че Firefox е най-доброто

Netscape vs. firefox

защо ov3rm4n не използва Konqueror под Линукс?

как да оправя кирилицата на сайтовете?

Разширенията, които ov3rm4n препоръчва

Полезни сайтове

Flashgot

как да накараме лисицата да отваря линкове в нов таб? тук тук

как да махнем «къстъм» иконките от bookmarks менюто?

mouse gestures

ov3rm4n маже наред

отваряне на bookmarks с кийуърд и лесно търсене в търсачките.

настройка на профил

лисицата на ov3rm4n

лисицата tedy

настройка на прокси

тук тук

как да търсим в търсачката на warez.ru от адрес бар-а?

пълно премахване на лисицата

относно flashgot

minimize to tray

автоматично зареждане на страници от хистори при стартиране на лисицата

къде се пазят bookmarks?

къде се пазят разширенията и темите?

как да отворя нов таб, а той да остане в бекграунд?

как да оправим проблема с дата.бг?

слухове за браузър на google

как всеки линк да се отваря в нов прозорец?

ov3rm4n маже наред part 2 :)

back без reload

неофициални релийз-и на firefox и thunderbird плюс информация за настройките им.

фина настройка на лисицата от ov3rm4n

firefox и thunderbird с готови настройки и информация

firefox vs. MyIE2 (ov3rm4n vs. tedy)

тук тук тук тук тук

 

благодаря на всички, които са дали своето мнение, съвет, пепоръка, хитрина в тази тема. :)

 

 

ako nqkoj reshi da open gorespomenatite link go preprashta kam:

http://www.warez.ru (тук)

da zamesti s evrocom.info i sihcko e OK :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Неска Лисицата се изгаври максимално :cry Заби нещо и като я пуснах наново ми изкара съобщение, че default profile-a се използва в момента и трябва да си направя друг. Еми добре - направих си друг, ама на новия профил няма никакви bookmarks, hostory и т.н. Има ли начин да си пусна стария и да си възстановя въпросната информация, че имах доста ценни линкове там. :(

Link to comment
Share on other sites

Google Toolbar за Firefox

Следващата стъпка от развитието на Google Toolbar е пускането му на версия за Mozilla Firefox. Според информация, публикувана в раздела за разработчици на сайта на Mozilla, се очаква версията на Toolbar-а да види бял свят още тези дни. Приложението ще работи на версиите на Firefox за Windows 2000 и Windows XP, Mac OS X 10.2 и Linux. Софтуерът притежава почти всички възможности, с които разполага и последната му версия за Internet Explorer, с изключение на Pop-Up, тъй като самият Firefox разполага с такъв. Важно е да се спомене, че за първи път Google ще реализират версия на своя софтуер за браузър от семейството на Mozilla. Версията му за Internet Explorer съществува от около четири години. Самото пускане на продукта, говори че Google вземат предвид растежа, който реализира Open Source браузъра и успешното му налагане на световно ниво за сметка на конкурента Internet Explorer. Конкурентите от Yahoo, вече пуснаха версия на своя Toolbar през февруари. За повече информация и предварителни версии на Toolbar-а посетете сайта посветен на приложението.

 

Link to comment
Share on other sites

така....не е много по темата,но не исках да пускам цяла тема за това и реших да пиша тук,понеже пак се отнася малко за mozilla.та..влязох в сайта им днес и забелязах нов browser(за мен де)-camino.искам да ви питам добър ли е и има ли смисъл да го свалям и да използвам него,вместо firefox.извинявам се ако много съм се отклонила от темата. :)

 

a,ok,нямам си представа какво значи това,Karaman,но все пак благодаря:)

Link to comment
Share on other sites

a,ok,нямам си представа какво значи това,Karaman,но все пак благодаря:)

Ами компютрите, които ползваме се водят IBM/PC - firefox, mozilla са писани за тази архитектура. Макинтош са на фирмата Apple и са конструирани по съвсем друг начин. camino е писан за тях и върви само на тях.Затова няма смисъл да си го слагаш - не е правено да върви на твойта машинка.

Link to comment
Share on other sites

Ta така...тъпият ми фаиърфокс се само ъпдейтна без изобщо да ме пита дали искам или не. Съответно прецака абсолютно всички възможни настройки и т.н.

Тук видях как да си реставрирам Боокмаркс, ама с флашгот не мога да разбера как да се справя. Преди ъпдейта си имах, имам си флашгет, как да го напрвя, че да си свалям пак? Ровичках из настройките, ама нещо не намирам къде трябва да се барне. Аре Help

Link to comment
Share on other sites

Дочо, по принцип всички настройки (включително екстенжъните и bookmarks) се пазят в C:\Documents and Settings\[user]\Application Data\Mozilla\Firefox\ (под Линукс в ~/.mozilla/firefox/). Аз редовно си ъпдейтвам без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Ъпдейтнах си ФФ-то до 1.0.6. Тъпата нова версия ми изпищя че някои от екстеншъните ми не са къмпейтъбъл с нея. Не щя и да тръгне на всичкото отгоре. Изнервих се. Сложих си пак 1.0.4. Тръгна, само дето 90% от екстеншъните ми са дисейбълнати. Как да ги оправя? Има ги в списъка с екстеншъните, но просто не бачкат. Как да си ги включа пак?

 

Екстеншъните които не работят са:

Bandwith Tester 0.4.1

Marihuana Delicios Delicasies 1.0(спецялно за тоя екстеншън не ми пука чак толкова много дали ще го подкарам...)

BBcode 0.4.1

ColorZilla 0.8.2

fireFTP 0.88.3

AdBlock 0.5.2.039

Smiley Xtra 3.0.1 (и за този екстеншън не ми пука кой знае колко)

GMail Notifier 0.4.3

FoxyTunes 1.1.1 (+Aqua Bubbles Green Skin 2.0)

I Must Not Fear 1.0(майната му и на този)

FlashGot 0.5.9.6

PONG! 1.7.1

Evolution 5 Toolbar 0.5

PDF Download 0.5

Stumble Upon 2.02

Download Manager Tweak 0.6.6

TickerFox 0.2.2(и този не ме интересува кой знае колко)

 

Екстеншъни които работят:

ForecastFox 0.8.1

BookmarksHome 1.2.4

Tabbrowser Extensions 1.14.2005071301

Link to comment
Share on other sites

@RottenBrain,

 

... би трябвало да не ти са активни и да са посивeли. то по принцип с десен бутон се избира дали да е активно или не дадено "разширение" (disable/enable), но така както описваш какво си направил (от 1.0.6 си се върнал към 1.0.4) мисля, че може и да ти се наложи да ги махнеш и след това да ги инсталираш отново ... ако е възможно де. възможно е и да са се запазили някакви хави от новата версия и да не можеш да "запалиш" extension-ите

 

btw аз никога не бързам с тея нови версии, що се отнася до лисака ;)

 

.. и все пак изчакай някой по-вещ да се изкаже :D ... аз съм просто любител на firefox-a :P

Link to comment
Share on other sites

@samkijot не, не бяха сиви. Просто не работеха.

 

Оправих проблема с екстеншъните. Просто дадох disable на всички и след това enable. Реснах си ФФ и всичко беше наред. Някой друг има ли впечатления(позитивни или негативни) от 1.0.6? 1.0.5 прави ли някъв проблем с екстеншъните?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Съвсем офтопик - инсталирах си тая лисица и просто не мога да повярвам колко бързо се отварят сайтовете... като по филмите - клик - отворено е... Направо обмислям какво да изтанцувам от радост! за всички, които още не са го направили - точете!!!!

Едит: ОБИЧАМ ГООО!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ти пък го изкара извънземно направо. Малко по-бързо е от ИЕ, ама няма голяма разлика

Разликата идва от това, че IE чака много повече преди да покаже какъвто и да е контент на екрана, докато ФФ започва веднага да рендва и донаглася съдържанието малко по малко. Което пък в повечето случаи наистина води до много по-бърза реакция на Файрфокса. Минус е гълтането на повече памет, основно защото не е вграден в операционната система, и понякога ако не се ползва дълго време на машина с по-малко памет, превключването към ФФ отнема значително време поради четенето от пейдж файла.

Другия огромен плюс е несравнимо повечето възможности за настройка, интерфейс и функционалност.

Така че Legop4o, не беше съвсем офтопик, ами добре дошло, че още един присъединил се към нарастващата група на ползващите ФФ!

Link to comment
Share on other sites

С подходящи настройки всичките тези минуси ги елиминираш :) С подходящите настройки разликата в скоростта на отваряне на сайтове става ужасяващо осезаема. Разлика има и без по-финни настройки, а пък с тях - смятай...

Искам да попитам, кои са най-подходящите настройки за лисичето. Ако може да ми обясниш? :) Искам да го оптимизирам максимално. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...