Jump to content
BulForum.com

Super PI


Recommended Posts

XeForce3 стига си говорил глупости, само за да напишеш нещо! P4 на 666Mhz FSB (166x4) НЯМА! Говори за това, което разбираш, а именно AMD..остави P4ките на тези които са имали допир с тях

Не искам да се заяждам, обаче става дума за оверклокнат процесор (както спомена той) следвателно щом има 2400МХцБ - 18х133 (4х133=533), и го е клокнал на 3000МХц - 18х166 (4х166~666МХц) - това имах предвид като казах че шината му е 666МХц - и според мен това което съм написал въобще не са глупости - защото всичко което казвам е теоретически и практически възможно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Тогава гледай да се изразяваш по-точно, защото не сме врачки да знаем какво си имал предвид като си писал нещо. В случая споменаваш, че си мислел че CPUто му е на 800Mhz FSB, което си е дефаулт честота за някой модели, а после споменаваш нестандартно за P4 FSB....както и да е

То теоретически всичко е възможно

Link to comment
Share on other sites

Тогава гледай да се изразяваш по-точно, защото не сме врачки да знаем какво си имал предвид като си писал нещо. В случая споменаваш, че си мислел че CPUто му е на 800Mhz FSB, което си е дефаулт честота за някой модели, а после споменаваш нестандартно за P4 FSB....както и да е

То теоретически всичко е възможно

Не ми казвай какво да правя. Щом не разбираш това което съм искал да кажа, проблема си е изключително и само твой

Link to comment
Share on other sites

Не ми казвай какво да правя. Щом не разбираш това което съм искал да кажа, проблема си е изключително и само твой

Ти откъде знаеш дали някой те разбра :blink: То по тая логика закакво пишеш във форуми, като си пишеш неща които само ти си знаеш какво имаш предвид? :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Постигнах [54 sec.] там за 1мб, като cpu-то ми е дурон на 1.6GHz с неотключен все още кеш :cry и с 256 рам TwinMOS с таиминги 7-3-3-2.5, пуснал съм го (175х12), което е към 2.1GHz и така, много ще съм радостен като си отключа л2 кеша и тряя да направя още малко тестчета да го изпържа още и да направя таимингите 11-2-2-2, както беше посочено по-горе, въпреки че е ставало с тях ама след малко работа и ми забивапе пц-то (без да дигам волтажа, ся като го дигна и би трябвало да се получи) :D. Ето снимката

Link to comment
Share on other sites

44 с. 512 ддр PQI 400 Мхз Dual Barton 3000 + дъното ми е ECS N2U400-A поради " големите " възможности на дъното за клок нищо не е барано по него :) стига да сe освободи място нa ftp-to ще сложа снимка

Link to comment
Share on other sites

44 с. 512 ддр PQI 400 Мхз  Dual Barton 3000 + дъното ми е ECS N2U400-A поради " големите " възможности на дъното за клок нищо не е барано по него :) стига да сe освободи място нa ftp-to ще сложа снимка

Дай да видим снимка ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Taka kakto se zaribih s tia testove ta e tva e :

 

Celeron 2Ghz - clockant na 2,6Ghz

Ram - 256DDR 400

 

- Not calculated. [ 16K]

- Not calculated. [ 32K]

- Not calculated. [ 64K]

- Not calculated. [ 128K]

- Not calculated. [ 256K]

- Not calculated. [ 512K]

+ 000h 01m 14s [ 1M]

- Not calculated. [ 2M]

- Not calculated. [ 4M]

- Not calculated. [ 8M]

- Not calculated. [ 16M]

- Not calculated. [ 32M]

 

Iskam da pitam kak gi pipate tia taimingi po rama i kade gi gledate ????

Link to comment
Share on other sites

V tozi red na misli eto i edin laptop:

 

Centrino 1,5Ghz Ram 512DDR

 

- Not calculated. [ 16K]

- Not calculated. [ 32K]

- Not calculated. [ 64K]

- Not calculated. [ 128K]

- Not calculated. [ 256K]

- Not calculated. [ 512K]

+ 000h 01m 07s [ 1M]

- Not calculated. [ 2M]

- Not calculated. [ 4M]

- Not calculated. [ 8M]

- Not calculated. [ 16M]

- Not calculated. [ 32M]

Link to comment
Share on other sites

Тъй като си смених машината направих нов тест ето и резултатите, които са малко по добри от старите:

 

1MB-43sek.

2MB-1,43sek.

 

А машинката е Дънo EPOX 8RDA3+/Mobile Barton 2600+/RAM 256DDR 333 KingMax/ като процесора е клокнат на 2500MHz реална честота а таймингите на памета са на дефаут :)

Link to comment
Share on other sites

P4 1,5@2,0Ghz

256 MB DDR

 

1M - 1m31s  :cry

 

Ne clocknat -> 1M  - 2m02s  :angry1

 

 

:D Е всичко съм очаквал, но чак толкова ?! Да не би да си правил теста с пуснати процеси?Погледни си настройките в биос-а.Настрой си таймингите, спри всички приложения ( включително и антивирусната ) и направи теста.Предполагам , че резултатите ще са доста по добри.Виж си и състоянието на Windows-а .

Link to comment
Share on other sites

Тъй като си смених машината направих нов тест ето и резултатите, които са малко по добри от старите:

 

1MB-43sek.

2MB-1,43sek.

 

А машинката е Дънo EPOX 8RDA3+/Mobile Barton 2600+/RAM 256DDR 333 KingMax/ като процесора е клокнат на 2500MHz реална честота а таймингите на памета са на дефаут :)

По добри ще са разбира се 2500МХц + 512Кб(кеш) е доста добра комбинация - но може да се свали и още, Обаче трябва да се стремиш да гониш синхрон междо шината на процесора и памета - защото асинхронното не дава ниаквко подобрение. С Такъв процесор би трябвало да паднеш под 40 сек, защото някой беше написал (в хардуербг) някакъв пич със 1800+@2700МХц(2800МХц) - го беше завъртял за 39 сек, и казваха че тва си е голямо постижение, все пак с 256Кб(кеш). Така че би трябвало да смъкнеш още - смени си рам памета - вземи си каквато и да е ДДР400 - за да може да я пуснеш на 11-3-3-2.0 (200МХц) синхрон с процесора. Ако успееш да смъкнеш 11-2-2-2.0 е най доре де ;) Успех.

Link to comment
Share on other sites

:D  Е всичко съм очаквал, но чак толкова ?! Да не би да си правил теста с пуснати процеси?Погледни си настройките в биос-а.Настрой си таймингите, спри всички приложения ( включително и антивирусната ) и направи теста.Предполагам , че резултатите ще са доста по добри.Виж си и състоянието на  Windows-а .

 

И аз бях супер изненадан от този резултат. Нямаше нищо пуснато когато правих калкулацията,никви антивирусни и други приложения. Виндоуса е прясно инсталиран на 3 дена (Server 2003) Единственото обяснение според

мен е че нещо не съм паснал добре херците на рама и цпу-то. Нямам друго обяснение :( Аре някой с Пентиум 4 да каже кав го вади че направо се отчаях.

AMD Duron XP, 1400 MHz (10.5 x 133)

K7S8XE

256 MB DDR 333

 

1M - 1m23sec without overclocking   viva AMD

 

1M - 1m07sec clocked on 1744 MHz

А тва е най големия виц до момента - някав куц дурон на 1,4 ша ми прави алгоритма за 1м23с :confused че аз да си бях купил дурон вместо п4 деба :angry1 Foho я виж дали не пише 3м23с щото тва не може да е възможно. Тествах и на туалатин на 1,3 и ми даде 3м08с така че аре да спрете с шегите,не е смешно вече :angry:

Link to comment
Share on other sites

И аз бях супер изненадан от този резултат. Нямаше нищо пуснато когато правих калкулацията,никви антивирусни и други приложения. Виндоуса е прясно инсталиран на 3 дена (Server 2003) Единственото обяснение според

мен е че нещо не съм паснал добре херците на рама и цпу-то. Нямам друго обяснение  :(  Аре някой с Пентиум 4 да каже кав го вади че направо се отчаях.

 

А тва е най големия виц до момента - някав куц дурон на 1,4 ша ми прави алгоритма за  1м23с  :confused  че аз да си бях купил дурон вместо п4 деба  :angry1  Foho я виж дали не пише 3м23с щото тва не може да е възможно. Тествах и на туалатин на 1,3 и ми даде 3м08с така че аре да спрете с шегите,не е смешно вече  :angry:

 

 

 

 

axxaxaxaxa dobre bre pi4 shtom ne vqrvash e sq sha naprava print Screen da vidish i da se obedish 4e AMD sa bili i 6te budat Nr1

Link to comment
Share on other sites

... i da se obedish 4e AMD sa bili i 6te mudat Nr1

 

Аре чакам снимката (на фтп-то няма място така че я качи другде) да го вида тоя сдрискан дурон как ги прави тия 1м23, а за цитата: нали помолих да спреш с вицовете. AMD били номер 1 .... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аре чакам снимката (на фтп-то няма място така че я качи другде) да го вида тоя сдрискан дурон как ги прави тия 1м23, а за цитата: нали помолих да спреш с вицовете. AMD били номер 1 ....  :lol:

 

 

axaxxaax kaji kak da ti prata pic-a e sq pusnah za burzo sus zaredeni edna kamara procesi i pak bi tvoq skapan P4 :D :evil

Link to comment
Share on other sites

Абе я ми се разкарайте от тука тва не е възможно дурон да бие p4 !!! Има няква измама в тия работи,тва не е възможно. Аз ли съм единствения който чете тия смехурий. Че дурон е най слабата серия на АМД,те даже и със селерон не може да се съпоставят. Един приятел явно излезе прав като каза че алгоритъма на тази програма е супер некадърно писан. Знам ли вече кво да си мисля .... тва са спупер измислици кво ли си хаба нервите само :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Я дай пълна конфигурация и пусни един 3D Mark 2001SE да видим това чудо на природата кво ша покаже :wir

Link to comment
Share on other sites

Я дай пълна конфигурация и пусни един 3D Mark 2001SE да видим това чудо на природата кво ша покаже  :wir

 

 

 

dawe e sq sha trugna da svalqm typi programi za da ti dokaja 4e tvoiq P4 ne struva .. :)))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...