Jump to content
BulForum.com

eRepublik


Vetim

Recommended Posts

Ще има инфлация как няма да има, аз затова отидох в далечна Австралия, независима икономика, не воюва изобщо и никой не смята да я напада и същевременно има силни съюзници за които мога да се бия за да качвам опит. Хлябът вече е под 70 цента а заплатата ми за производство 2 скил е 4,50 долара (1 долар=0,02 злато). В родината ще се върна само като бизнесмен и то след бая време.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 259
  • Created
  • Last Reply

Инфлацията почна да се усеща.Заплатата ми от 6 лв стана на 4 :(

 

На мен пък ми я качиха от 8 на 8.5 :)

 

Живот си живея аз..

Link to comment
Share on other sites

аз пък работя за 3 :) ама хляб 2звезди ми е 0,80 оръжие една звезда е 2,70 и ми е перфектно :) бизнес не искам да правя така че не ми трябват повече пари :)

сигурно като направя 4левел производство ще се върна в БГ

Link to comment
Share on other sites

България сега пък е тръгнала да се срива отвътре. Работа за бебетата няма, инфлация голяма... Днес имаше избори за президент, дано новите са по-добри.

 

@paagrio и аз от вчера съм там. За 5 дни - 1 злато се прави, а с организацията пък ще си взимам евтини неща от бг, защото в Австралия има някои прекалено скъпи стоки...

Link to comment
Share on other sites

Започнах да си играя да купувам и продавам злато и валута с цел печалба. Но при продажбата на валута, цената е еднаква при всички и моята обява например излиза чак на 16-та страница... до там никой няма да стигне, за да си купи валута на цената, която е и на първа страница. Въпросът ми е има ли някой идея как да докарам по-напред офертата?

Link to comment
Share on other sites

Не е работа, подредбата е по възраст на сделката, гледай някой плаващ пазар, за да имаш повече печалба... Номера е да държиш някаква висока оферта дълго време и после като е ъпдейтнеш ще се появи доста напред...

Link to comment
Share on other sites

Не е работа, подредбата е по възраст на сделката, гледай някой плаващ пазар, за да имаш повече печалба... Номера е да държиш някаква висока оферта дълго време и после като е ъпдейтнеш ще се появи доста напред...

 

Дай пример за плаващ пазар.

Сега, като имам оферта в дадена страна, това значи, че не мога да се преместя в друга държава и да пусна друга оферта, така ли?

Link to comment
Share on other sites

Мне, валутната борса можеш да си е ръчкаш отвсякъде. Можеш да си махнеш и офертата по всяко време. За да ти се задейства курс продава дадена валута, сложи някаква малка сума злато (пр. 0.01), която да я продаваш много скъпо и веднага ти се отваря търговията с валутата..

Link to comment
Share on other sites

много гадни спекуланти са в тоя монетен пазар. Наскоро взех швейцарски франкове за по 0,02 злато (зеления курс беше към 48 франка за 1 злато) и сега като скокна до 0,03 (31,41 зелен курс) измекярите продължават да държат курс купува над 50. ама така е като няма централни банки.

Link to comment
Share on other sites

Ами да, в повечето случаи си прецакан. Има големи спекуланти, които разполагат с много злато и лесно манипулират пазара. Например корпорации с по над 200-300 злато...

 

Плаващ пазар има в държави с малко население, например в Парагвай пуснах някаква смешна оферта, за да ми отвори валутата, горе-долу 0.21 злато, и беше на двоен курс, та ми го купиха сигурно по погрешка, жалко, че не бях сложил повече :)

Link to comment
Share on other sites

кво се прави ако във финансовата страница на компанията си не можеш да видиш баланса за последните седмици? тва някакво яко забавяне в рефреша ли е или бъг в компанията? на три браузъра все същия резултат.

 

най-новата  седмица със смислени статистики ми е предпоследната на януари, за следващата сменя само етикета, но не и стойностите за приходи и разходи. февруари пък въобще не може да бъде цъкнат.

Такава си е :) Не си ли си правил сметката горе-долу? Ето този сайт ми се струва най-добър за целта http://www.egobba.de/company.htm

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми даде линк за 'tool' който да показва къде в момента е най-висока заплатата (примерно в злато като универсална валута) в света за дадена професия и скил? :o Намерих нещо подобно но е последно update-нато преди 33 седмици -_- ( http://ereptools.net/salaries )

Link to comment
Share on other sites

И при мен има същия проблем :laughing: :laughing:

Сега ми казаха, че в Бразилия се взимало доста повече пари отколкото в България - тези които ги дават за нулев скил на работата там - ги дават тук за 4-ти;

Там се пиша: Sakata_gr и съм 14левел - който иска малко хелп да заповяда B)

Link to comment
Share on other sites

Тъй като доста сме в чужбина, нека да подпомогнем бг икономиката като пазаруваме неща от Бг, най-малко q1 хляб и q1 оръжия са ни сред най-евтините, така че ако имате нужда може да пишете на организацията ми http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/2603816 или на новосформираната държавна агенция за търговия http://www.erepublik.com/en/organization/2801510

Link to comment
Share on other sites

Ако някой още не е гласувал, да ми каже тук или в играта (ULTRABOTEV ми е ника), пращам билети да дойде да гласува в Русе за мен и да се върне. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...