Jump to content
BulForum.com

eRepublik


Vetim

Recommended Posts

Напоследък доста е залят нета с нея, но не видях тема тук... Все още я разучавам, но в общо линии:

 

иРепублик е онлайн базирана игра, в която попадате на копие на родната си държава. В нея има храна, работа, фирми, оръжия, преса, политици и т.н., с които се участва.

 

Препоръчително е да се регистрирате от някой рефер, напр. оттук http://www.erepublik.com/en/referrer/alienxxl , така при достигане на 6-то ниво ще получите, и вие, и аз по 5 злато, което е около 400лв мисля... Което пък ни вкарва допълнително пари в държавата.

Или в краен случай от официалния http://www.erepublik.com/ , за по-големите скръндзи :laughing:

 

Ето тук са инструкциите на български http://blog.ebulgaria.biz/2010/01/21/пълният-пътеводител-на-младия-играч-о/

или по-старите http://docs.google.com/Doc?id=d433qcm_21mmmw3bgn

 

Българите с малкото си население сме твърде лесна хапка за много държави и по-специално за нашите съседи Румъния и Гърция. Създателите на играта са румънци, така че не е чудно че северната ни съседка е сред водещите страни в играта. За да бъдем по-силни е нужно повече хора да се регистрират, защото постоянно сме завладявани от кой ли не.

Поляците например се опитват да си върнат на немците

 

Основно предимство (може би и недостатък) на играта е липсата на каквато и да е сложност, като редовната игра ще ви коства не повече от 2-3 минути на ден. Важното е да се развивате, за да може да участвате в битките. В началото може да влизате само, за да натискате бутона за работа и тренировка... Не забравяйте да се запасите с храна...

 

Какво може да прави човек след като се регистрира в еБългария:

- да работи (работата става с кликване на един линк "work"

- да тренира (вдигане на умението за битки, по същия начин както с работата)

- след няколко дена игра ще можете да членувате в партия

- след още няколко дена ще можете да гласувате на три вида избори:

* за Президент на държавата

* За Председател на партията (в която членувате)

* За Конгресмени (депутати в парламента от вашия регион)

 

България в момента е разделена на 6 региона: София, Пловдив, Варна, Бургас, Русе и Видин. Регионите са с различни размери в зависимост от държавата, границите им не могат да бъдат променяни, но пък могат да бъдат завладявани от други страни. В момента България е разпокъсана, като свободните ни региони са Варна, Видин и Бургас. Препоръчително е да се регистрирате във Варна.

 

- Можете да основете собствена фирма, като управлението й не е никак леко: работници във фирмата са други играчи като вас

- Можете да основете собствена партия (ако никоя от представените в еБългария не ви допадне)

- Някой ден може да станете депутат и дори президент на страната

- Можете да списвате вестник

 

В началото следвайте инструкциите горе в дясно и си качете аватар = 2експи. Намерете си работа 0 скил, работете, купете храна, тренирайте. Ако имате въпроси .... питайте.

 

В началото може да ви дотъпее, но за седмица-две ще ви се отворят доста възможности.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 259
  • Created
  • Last Reply

Ами ако си за друга страна ще работиш и ще се биеш за тях, а не за България. Иначе можеш да се местиш и след регистрацията си. В момента аз съм в Пловдив, но работя в сръбска фирма, защото в Бг плащат в левове, а валутата ти е, който те владее. Сърбите са наш алианс и ни освободиха от Пакистанците, които ни бяха завладели. Скоро сигурно ще може да си върнем територията, но Румънците много лесно ни превземат, затова засега май е по-добре сърбите да ни държат.

Link to comment
Share on other sites

Не знам с каква валута ви пуска тогава, но за да имате пари по-нататък за храна, ще ви трябва сръбска валута (поне засега), така че гледайте в някоя сръбска фирма да влезете.

Link to comment
Share on other sites

Точно това щях да пиша. Валутата има ли значение? Някаква обмяна може ли да се прави? Защото Англичаните плащат по 1 паунд, а българите по 1.50лв.

Link to comment
Share on other sites

Точно това щях да пиша. Валутата има ли значение? Някаква обмяна може ли да се прави? Защото Англичаните плащат по 1 паунд, а българите по 1.50лв.

Не можеш за друга страна. Влез в някоя сръбска. Плащат 1,20 като за начало... След като влезеш в дадена фирма 3 дни не можеш да я напуснеш. Има значение до толкова, че можеш да купуваш само с валутата на страната, която те владее.

Размяната става само през Monetary Market, но трудно някой се навива да разменя с нашата валута... Добре е и да се презапасявате с храна, защото някой път ни завладяват за доста малко, но достатъчно, да не можете, да си набавите храна за деня и да ви се смъкне здравето.

 

Предимството на играта е, че може да не влизаш много дълго време и ако имаш достатъчно храна в инвентара (макс 20 хляба, което стига за 20 дни), това няма да ти се отрази негативно. Никой няма да те убие и т.н. Здравето ти намалява само ако се биеш в битките или не се храниш. В Бг имаме само една болница в София, затова когато тръгнете да се биете, трябва да имате билет за пътуване, с който да отидете до София и чак тогава да се биете, иначе няма да можете да си възстановите здравето.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз доколкото видях за изпълняване на определени цели получаваш злато като възнаграждение също, но нека друг да каже по-точно, че и аз съм нов.

 

Понеже и аз се регистрирах в Пловдив, а то за момента е српска територия, имам една идея и ми е интересно възможно ли е да стане или няма смисъл. Разгледах в Career Path и видях, че когато стана войник има четири стрелкички за различни неща. Едното е организиране на съпротива в окупирана територия. Това значи ли, че ще мога заедно с още хора да освободя Пловдив и да си стане български град отново? :rolleyes: Питам се защото не изглежда леко, пък и от друга страна аз за момента се водя сръбски гражданин... :confused

Link to comment
Share on other sites

Ами аз доколкото видях за изпълняване на определени цели получаваш злато като възнаграждение също, но нека друг да каже по-точно, че и аз съм нов.

 

Понеже и аз се регистрирах в Пловдив, а то за момента е српска територия, имам една идея и ми е интересно възможно ли е да стане или няма смисъл. Разгледах в Career Path и видях, че когато стана войник има четири стрелкички за различни неща. Едното е организиране на съпротива в окупирана територия. Това значи ли, че ще мога заедно с още хора да освободя Пловдив и да си стане български град отново? :rolleyes: Питам се защото не изглежда леко, пък и от друга страна аз за момента се водя сръбски гражданин... :confused

 

Аз също го видях бутончето, но иска 143 злато, за да направиш революцията.

Link to comment
Share on other sites

и няма ли да го освобождаваме тоя пловдив?

щото и аз с тая идея тамс е регнах. колкото и да са ни приятели сърбите, няма да е лошо ние тях да анексираме или който и да е от комшиите :)

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам да почваме да се тренираме като войници и да видим дали без да плащаме с реални пари за GOLD и WELLNESS ще стане работата или играта е поредната дупка за пари в която ако не наливаш не получаваш нищо.

 

До колкото видях, може да се включваме в различни битки, затова предполагам, че най-вероятно няма да е проблем да участваме всичките.

 

Някой има ли идея обаче срещу какво се бием ако обявим революция?

Link to comment
Share on other sites

Има ли друг начин да се вземе злато освен с пари? Защото тогава ще стане леко глупаво.

Eто начините за получаване на злато и колко е то.

 

http://wiki.erepublik.com/index.php/Gold

http://wiki.erepublik.com/index.php/Experi...es_and_benefits

 

В случая, ако съберем много злато може болница или защитна система да си направим в Пловдив и най-вече да го защитаваме стабилно. Понеже повечето сигурно са от София, до сега тя не е завладявана. Най-важното е болницата, за да не трябва да пътуваме до район с болница, за да се бием.

Преди 2 седмици някъде, като се регистриграх всичко беше българско, дори имахме 1 регион в плюс. После набързо румънците, после пакистанците, за броени вечери ни превзеха. На края Сърбия един вид ни "освободи".

Ето ни съюзниците към момента. След 2 дни не знам с кои ще подновим, защото и те се плащат.

Indonesia Expires in 2 days

Turkey Expires in 22 days

Hungary Expires in 2 months

Russia Expires in 2 days

Serbia Expires in 2 days

 

Само да вметна една статистика - Бг ~ 2000 човека, Сърбия ~ 22000

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам да почваме да се тренираме като войници и да видим дали без да плащаме с реални пари за GOLD и WELLNESS ще стане работата или играта е поредната дупка за пари в която ако не наливаш не получаваш нищо.

 

До колкото видях, може да се включваме в различни битки, затова предполагам, че най-вероятно няма да е проблем да участваме всичките.

 

Някой има ли идея обаче срещу какво се бием ако обявим революция?

 

Ами срещу сърбите би трябвало. Ако успеем се освобождава територията и се присъединява към България. Така е логично, но въпреки това може да не е така...

 

Днес работих, тренирах... друго не мога ли да правя, за да вдигна experience? Че ми се прави нещо, а то нито пари има нито нищо. :)

Link to comment
Share on other sites

Много е рано сами да обявим революция. Първо наберете сила, до към 5-6-то ниво минимум.

Ако сърбите не се съпротивляват можем лесно да си върнем всичко, но румънците много напират, затова първо трябва да наберем сила. Иначе стартира ли се една война или революция и т.н. Всички, в които сте в съюз могат да се бият наравно с теб. Така последно четох, че при освобождаването на някой от нашите региони, нашия демидж е бил около 16% от общия :)

 

Играта е стартирана отдавна, важно е постоянството, при нас може би липсва, затова ни мачкат :)

В началото е главно храната, тренировка и работата, като работата е добре да я сменянете при качен skill за повече пари.

Битките протичат май за 24 часа или по-малко. Всеки играч вкарва определен, който се наслагва на всяка страна. С голи ръце няма смисъл да се биете. Аз направих тая грешка. Като бях 5-то се сбих, но като нямаше болница в района и сега съм с малко здраве. Сега си купих 2 калашника, само да пооздравея и ще ги пробвам веднага. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами срещу сърбите би трябвало. Ако успеем се освобождава територията и се присъединява към България. Така е логично, но въпреки това може да не е така...

 

Днес работих, тренирах... друго не мога ли да правя, за да вдигна experience? Че ми се прави нещо, а то нито пари има нито нищо. :)

 

То ясно, че срещу сърбите. Идеята ми беше срещу кой точно. Някаква армия ли имат? Срещу нея ли ще се бием? Срещу армията в определен радиус от нас ли ще е? Срещу тях и съюзниците им? Срещу тях и всеки който реши, че му се влиза в битка?

 

Не може ли да се намери един съюзник и да ни помогне да си отвоюваме териториите, а после ще му мислим.

 

Най-малкото, че логиката "сърбите са 20000, а ние сме 2000" няма да ни докара до никъде, защото скоро и София ще падне и България ще изчезне като държава.

Link to comment
Share on other sites

То ясно, че срещу сърбите. Идеята ми беше срещу кой точно. Някаква армия ли имат? Срещу нея ли ще се бием? Срещу армията в определен радиус от нас ли ще е? Срещу тях и съюзниците им? Срещу тях и всеки който реши, че му се влиза в битка?

 

Не може ли да се намери един съюзник и да ни помогне да си отвоюваме териториите, а после ще му мислим.

 

Най-малкото, че логиката "сърбите са 20000, а ние сме 2000" няма да ни докара до никъде, защото скоро и София ще падне и България ще изчезне като държава.

Сърбите завоюваха територията ни от пакистанците. Не са нападали пряко нас, с тях сме в сюъз. Въпросът сега е дали ще можем да задържим територията си, ако ни освободят. До сега не успяхме. Видин е най-слабият ни град, затова и румънците набързо го прилапаха.

 

Ето ви една битка http://jwak.net/media/35056/ . От двете страни е демиджа, който вкарва всеки играч. Това май е главното, не съм ги разучавал по-подробно

Link to comment
Share on other sites

Абе кви са тия дето управляват държавата - съюзи с турция със сърбия... то вярно сме слаби ама толкова ниско да падаме... Мен ми е интересно сега след 2 дена като свършва съюза със сърбия, какво ще се случи?

 

И как да взема българско гражданство?

Link to comment
Share on other sites

Абе кви са тия дето управляват държавата - съюзи с турция със сърбия... то вярно сме слаби ама толкова ниско да падаме... Мен ми е интересно сега след 2 дена като свършва съюза със сърбия, какво ще се случи?

 

И как да взема българско гражданство?

Ами по-скоро трябва да е обединие срещу Румъния, защото беше превзела всичко наоколо. Сърбите доста ни помагат по принцип, виж за турците и аз съм против. Всеки трае по 2 месеца, причини много... Сега на първо време да се освободим, пък ще му мислим... Не се знае и с кой ще подновим след 2 дни, но без унгарците и сърбите ще ни разкатаят отвсякъде.

 

 

За сега болницата ще ни е само мираж. Правила се от президента + разрешение на конгреса, а ако ни завладеят по време на война, щели да я разрушат, така ще си отидат сумати злато. Тъй че май ще ги инвестираме другаде.

Link to comment
Share on other sites

Днес вкарах 75 демидж на румънците, дано ги смачкаме и освободим поне Видин.

 

Да ви кажа какво представлява биенето.

Първото и най-важно е да сте в район с болница, може да ги видите в световната карта. В Бг е само в Сф, аз отидох в Сърбия, понеже те ни владеят. Имайте предвид, че може да се използва само по 1 път на ден.

Второто е да сте над 5-то ниво.

Трето да имате повече от 40 здраве.

Четвърто е да имате някакво оръжие (това не е задължително, ако искате само да си напълните кръвта чрез болницата също става), колкото повече звезди - по-висок демидж. Всяко оръжие се ползва само по 1 път, а всяка атака ви сваля по 10% от здравето, така може да нападате до 4-5 пъти, като е добре да имате и толкова оръжия...

Колкото ви е по-високо здравето, толкова и повече демидж и работоспособност имате. Гледайте до 5-то ниво да не падате под 40 здраве. След като ви се даде 5 злато ще имате достатъчно пари, за билет до регион с болница, в който като се сбиете и се излекувате ще ви се напълни с около 50 (зависи от болницата, но повечето са толкова)

 

Какво представлява цялата битка. Да имате в инвентара оръжие (най-високият клас се използва пръв).

Отивате на битката и давате fight, препраща ви към страница, на която е описано здравето, демиджа, бонуси и т.н. За да се лекувате в болница се връщате, където пишеше fight. Ако имате нужното здраве може да се биете още, нямате ли го ще има надпис, че трябва да отидете до болницата и натискате "hospital". Там трябва да има бутон heal, натискате го и сте готови за нови подвизи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...