Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Да програмата се инсталира, но не може да се логнеш. А от Канада ако избираш US номер през 3G не става ли? Смисъл не мога да разбера какво точно означава това. Ако набираш американски номера не може през 3G или изобщо ако си в Америка не може да набираш никакви номера през 3G. Не е много ясно

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Да програмата се инсталира, но не може да се логнеш. А от Канада ако избираш US номер през 3G не става ли? Смисъл не мога да разбера какво точно означава това. Ако набираш американски номера не може през 3G или изобщо ако си в Америка не може да набираш никакви номера през 3G. Не е много ясно

Ако си в щатите, не можеш да правиш обаждания ако си вързан на 3G - може само по WiFi. Поредната скайпова идиотщина. Не мога да разбера как има хора, които продължават да го ползват това недоразумение.

Link to comment
Share on other sites

Аз за това ползвам Google Voice. Явно скайп имат голям натиск от мобилните оператори, но не знам за какво им се вързват. Но съм сигурен, че до няколко дена ще излезе хак и за това

Link to comment
Share on other sites

Е нали беше писан на ултра "якото" QT скайпът? Дето компилирало за всичко при това "native" код. Откога говоря че такива неща които работят навсякъде са единствено програми смятащи квадратно уравнение и показващи резултата в най-добрия случай на конзола... или направо никъде. Намеси ли се UI си еб**о ма**та...

 

А това което са направили вероятно са няколко огромни библиотеки които да докарат техния код да работи първо като нещо друго и това друго като java която си работи върху андроида... готов съм да се хвана на бас че има един вид 2 виртуални машини една върху друга (което на 8мб си е доста добро даже) :)

Link to comment
Share on other sites

Бахахаха, сега чета в XDA форума, някакъв от девелопърите на Скайп пише, че не могат да фикснат проблем, който смотаното им приложение има с 2.1 на Galaxy S, т.е. ако си качиш Froyo, можеш спокойно да подкараш това софтуерно недоразумение. Индийска му работа. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Докато си нямах взимане даване с една кака произвеждаща простотии в "индийски стил" при това на килограм и то за ужасно кратко време си мислех че е тяхна запазена марка да творят подобни небивалици, но "каката" се справяше много добре, дори един път успя да ми отговори ЗАЩО го е сътворила това точно по този начин, само че отговора беше "ми не се сетих за друг пък това взе че проработи"... о изненада, то наистина работи - врътката в случая беше, че за да предаде едни параметри на друга функция за по-лесно ги записваше във файл в root директорията на диска... задавих се с кафето като го видях това, честно... после тя допълни, че това всъщност било оптимизация, защото било по-бързо от хилядите конкатенации на символни низове - да им се не начудиш взели че сложили буфер хората при запис на файл и наистина е по-бързо от str += xyz; А ние се чудим защо скайп не работи на 2.1 докато по света се разхождат подобни индивиди смятащи себе си за програмисти

Link to comment
Share on other sites

Продължение на скайповата сага. Вече и притежателите на телефони с Froyo се оплакват, че не могат да се логнат. Скайп сгомнясаха явно сървърите или не са предполагали, че може да има толкова много балами, дето ще се опитват да се логнат в един момент. Това приложение трябва да се забрани със закон. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това приложение трябва да се забрани със закон. :lol:

 

То ако знаеш още колко неща бих забранил със закон, като начало дадени групи хора изобщо да се доближават до компютър :lol:

Link to comment
Share on other sites

Я HTC са почнали да изкарват телефони с Win 7... като дойдат и тук ще разгледам един два и ще разкритикувам как се държат сравнени със моя samsung

Link to comment
Share on other sites

11 Устройства има обявени вчера с Windows Phone 7.

 

Много анимация, много нещо. За другото не знам как се държи. Има видео в интернет. Напиши в Youtube - HTC Sense Windows phone 7 и гледай какво става. Като видео игра е. То бива бива анимация, но това си е направо...

Link to comment
Share on other sites

HD7 както и Desire HD ми идват леко големи. Desire ми е идеален като размери и бутони ми още му се чудя неясно защо (с надеждата самсунг с froyo 2.2 да пооправят поне част от нещата които ме дразнят). Desire Z пък ми идва леко дебел и е с по-бавен процесор неясно защо...

Link to comment
Share on other sites

Desire Z (T-Mobile G2) го забрави. Ползвах го 2 дена и аз си мислех, че ще ми хареса повече от самсунга, но единственото което е по-добро е наистина уникално бързия софтуер. Всичко друго е в полза на самсунга. Също така е HTC-то е доста тежък и обемен, speaker-a му е отвратителен и като цяло звука му е доста зле. Дисплея е ок, но изобщо не може да се сравнява със супер амолед. За мен в момента има 2 перфектни телефона - iPhone 4 с калъф, за да не дропва разговори и Samsung Galaxy S само че със Stock Android, за да не лагва

Link to comment
Share on other sites

Ти руутна ли твоя и ако си - stock dialer-a как е?

 

Root-ването на телефона не е същото като смяна на ROM-a.

 

Сток дайълъра е само цифри. Дори няма предложения докато набираш, така че го забрави за своите изисквания. :)

 

Ако можех да правя nandroid бекъпи, щях да сложа един Stock android и да се видим да ти го покажа, заедно с HTC Sense-a, но не мога по някаква причина, та мога да съм само с 1 ROM и за сега, това е HTC Sense 2.1 на Rogers.

Link to comment
Share on other sites

Някой ако подкара HTC Sense на Galaxy-то да казва. Рових се по форумите - подобно чудо не видях ама знам ли може да не съм гледал както трябва..

Link to comment
Share on other sites

11 Устройства има обявени вчера с Windows Phone 7.

Why Windows Phone 7 can never beat Android

 

The *new* WP7 phones came out with absolute outdated chips – at least for a smartphone. They are basically mid-range phones now. It will be more obvious how outdated the chips are, 3 months from now, when Droid Terminator and other phones with Tegra 2 or other dual core chips will be on the market.
Link to comment
Share on other sites

Малко субективно ми се струва. Аз от един телефон (в момента) искам следните неща: да не е лагав и като натисна нещо да става моментално а не след 2-3 секунди (самсунга понякога е бърз понякога се мота), dialer-a да ми е удобен (онова Т9 за което мрънкам открай време), call log-a също да е четлив и лесно да се ориентирам в него, да мога лесно да чета и пиша sms-и и email-и, да имам навигация (която ще ползвам 2 пъти в годината но като ми потрябва да я има) и да мога да се ровичкам в нета. Някоя игричка като чакам някъде да си губя времето също и малкия да се занимава чат-пат и това е. Дали е с една или друга OS общо взето ми е все едно. IPhone го гледах - dialer-a не ми хареса и нещо като цяло ми беше по-странен - не мога да определя какво точно не ми хареса но не е това което търся - мисля че това което ми се стори по-странно е че няма home screen където да гледам часа, датата, времето а направо ми показваше всички програми.

 

ПС: Някои не-умни телефони на сони много се доближават до това което търся, само че нямат навигация, четене на писма и ровичкане в интернет (т.е. последното има но е ужасно неудобно)

 

ПС2: E току-що ми се случи следното - избибитка ми че имам нов email или sms (еднакво бибиткат при мен). Поглеждам какво е - email. Подръпвам го за да погледна - няколко били. Цъкам да ми отвори email-a и стоя и се мота поне 5 секунди. Е в такива моменти ми се иска да го засиля в стената. След като знае че имам email и го е свалил и т.н. КАКВО толкова прави над 1 секунда тоя телефон ебати??? Не една или 2.... НАД 5 секунди са това. Ако беше Windows досега да са ги скъсали майкрософт от бъзици за мултитаскинга и прочее и колко са зле, но истината е че съм имал телефон с windows mobile и ЧАК ТОЛКОВА лагав не е бил като този самсунг. А ужким е с процесор на 1ghz.

 

Напоследък google взеха леко да ми падат в очите с издънката с chrome при checkout-ите и това неадекватно поведение на телефона ми.

Link to comment
Share on other sites

ПС2: E току-що ми се случи следното - избибитка ми че имам нов email или sms (еднакво бибиткат при мен). Поглеждам какво е - email. Подръпвам го за да погледна - няколко били. Цъкам да ми отвори email-a и стоя и се мота поне 5 секунди. Е в такива моменти ми се иска да го засиля в стената. След като знае че имам email и го е свалил и т.н. КАКВО толкова прави над 1 секунда тоя телефон ебати??? Не една или 2.... НАД 5 секунди са това. Ако беше Windows досега да са ги скъсали майкрософт от бъзици за мултитаскинга и прочее и колко са зле, но истината е че съм имал телефон с windows mobile и ЧАК ТОЛКОВА лагав не е бил като този самсунг. А ужким е с процесор на 1ghz.

 

Напоследък google взеха леко да ми падат в очите с издънката с chrome при checkout-ите и това неадекватно поведение на телефона ми.

 

Явно софтуера на тоя самсунг е пълно недоразумение. Моя скромен Magic зарежда Gmail за 1-2 секунди. Мейл клиента, също за толкова.

 

И ако искаш да пробваш истинския Android, ти трябва Stock. Тогава можеш да обвиняваш Google.

 

Именно заради такива изпълнения като това на Самсунг, в следващата версия няма да са възможни чак толкова големи своеволия и всичко, ще е с една база, върху която тия интерфейси ще се слагат като един вид теми. Тогава и ъпдейтите няма да се бавят за различните устройства.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, хиляда пъти ти казах да си ъпдейтнеш фърмуера, ама ти не слушаш. Никога не съм имал дори бегли зачатъци на подобен лаг. Гмейла го ползвам много интензивно и го отварям почти през 5 минути. Всичко става за части от секундата. Има нещо много сбъркано в твоя фърмуер, щото очевидно хардуера ни е абсолютно еднакъв.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, хиляда пъти ти казах да си ъпдейтнеш фърмуера, ама ти не слушаш. Никога не съм имал дори бегли зачатъци на подобен лаг. Гмейла го ползвам много интензивно и го отварям почти през 5 минути. Всичко става за части от секундата. Има нещо много сбъркано в твоя фърмуер, щото очевидно хардуера ни е абсолютно еднакъв.

 

 

С кой фърмуер си ти? Гледам че са излезнали някви нови версии на 2.2 бетата за Samsung Galaxy S, та се чудя дали да ъпвам или да изчакам още седмица-две за официалното Froyo за Galaxy.

Link to comment
Share on other sites

С кой фърмуер си ти? Гледам че са излезнали някви нови версии на 2.2 бетата за Samsung Galaxy S, та се чудя дали да ъпвам или да изчакам още седмица-две за официалното Froyo за Galaxy.

Аз в момента съм с последната за GT-I9000M официална версия UGJH2. Виж другата тема, в която дадох цитат на някакъв българин, който твърди, че вече Froyo излиза като ъпдейт. Пускай Kies и виж какво ти дава.

Link to comment
Share on other sites

дядомраз, при теб наистина изглежда доста лагаво. При мен лагва, но доста по-рядко и обикновено ако правиш няколко неща едновременно. За жалост G2 (Desire Z) е с по-бавен процесор, но в крайна смекта телефона изглежда много по-бърз. Самсунг са за бой с тоя бъгав софтуер.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...