Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

w00x, можеш ли да провериш нещо на твоя телефон (или друг с htc ползващ оригиналния dialer):

 

като търсиш с цифрите човека показва ли най-отгоре този на който си звънял скоро? Т.е. представи си звънял си на някой Vlado последните 2 дни... натискаш 8 и вместо да ти изкара Tosho-вците отгоре на списъка да ти покаже Vlado - тъй и тъй е по-вероятно него да търсиш.

 

Т9 търсенето видях че на самсунг е по-смотано, ако и това излезе че HTC са го направили "правилно" като нищо ще сменя galaxy-то за desire.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Така излиза, както и при теб. И отгоре ми излиза този, на който най-много съм звънял. Дори и да съм звънял скоро на някой, който също би трябвало да излезне.

 

Имам някой с N на който звъня много, но след последният ми разговор с N съм звънял веднъж на някой с M. При натискане на 6, този с N на който звъня всекидневно, излиза на първо място и под него се нареждат другите.

 

Мога обаче, да се закълна, че съм виждал тази опция в настройки някъде. Не мога да ти гарантирам обаче, дали не беше на Dialer One или някой от другите.

 

Ако толкова много не ти харесват, съм почти сигурен, че единият поддържаше теми и можеш да си го направиш както ти харесва на теб.

Link to comment
Share on other sites

В настройките на Dialer One си го виждал... и не работи. Взънял съм на Владо поне 10 пъти последните 2 дни, натискам 8 и ми изкарва всевъзможни идиоти като точно моя човек е някъде в края на списъка като включително ми показва разни хора в Владо в името на които никога не съм звънял (поне не и последните 2 години) но са с нещо друго в началото на името и азбучно са най-отгоре.

 

На самсунг dialer-a обаче държи първенството по тъпотия: ако не почва с V изобщо не го намира. Малко като лафа едно време за 98-цата че може и да не работи но поне е хубава. Та верно от всичките той е най-издокарания естетически но T9 търсенето му е много зле.

 

Верно мога да ида в контактите и да цъкна да търси после да си пиша с qwerty клавиатурата но ми е много по-лесно и удобно с T9 и големите цифри.

 

Това + лагването на call log-a почват да ми идват в повече (dialer one не лагна 1 път)

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера. Ти искаш като напишеш нещо да ти излезе отгоре контактът с който си говорил най-много или не го искаш това и искаш всеки път като натиснеш 82 (примерно) да ти излизат контактите по един и същи начин без значение на кой, кога и колко пъти си звънял?

 

При положение, че Dialer One ти върши работа, не мога да разбера защо се опъваш след като хората са ти го дали като възможност? Направи един Screenshot да го видя тоя много красив Dialer на Samsung-a, че ми става интересно, защото Dialer One не е толкова зле на външен вид, колкото го изкарваш.

Link to comment
Share on other sites

Искам този с който съм говорил да е по-нагоре пред тези с които не съм. Dialer One има такава опция но не му работи това.

 

Намерих сорс кода на един друг: NubDialer или нещо подобно само че този не гледа call log-a... като ми остане време може да си седна на задника и да го преработя малко така че да ми върши работа.

 

Screenshot не знам как да направя - освен да го снимам с фотоапарата...

Link to comment
Share on other sites

Ами значи е точно така. Степенува ги по това колко често говориш с тях. N беше преди M, а освен това беше и преди човека с M, с който бях говорил само веднъж, нищо, че беше по-скоро от последният ми разговор с N.

 

Screenshot - Сваля се програма. Пиши Screenshot в маркета и ще ти излезе. Shoot Me май се казваше или нещо от сорта. Инсталира се, пуска се и като разтресеш телефона, прави снимка.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, как може да го ползваш това T9 не мога да разбера? Тази измислица е толкова противоестествена, особено за телефони с QWERTY клавиатури. :confused

 

Screenshot - Сваля се програма. Пиши Screenshot в маркета и ще ти излезе. Shoot Me май се казваше или нещо от сорта. Инсталира се, пуска се и като разтресеш телефона, прави снимка.

Всички приложения за screenshot изискват root на телефона. Без root достъп единствено може да се приложи подхода с използване на Android SDK, описан на много места, като например тук.

Link to comment
Share on other sites

и аз това се чудя, ама някой хора като са свикнали на нещо, колкото и старо да е си държат на него, докато не отвикнат и свикнат на нещо ново и по-добро

Link to comment
Share on other sites

Дедо, как може да го ползваш това T9 не мога да разбера? Тази измислица е толкова противоестествена, особено за телефони с QWERTY клавиатури.  :confused

 

 

Всички приложения за screenshot изискват root на телефона. Без root достъп единствено може да се приложи подхода с използване на Android SDK, описан на много места, като например тук.

 

Не знаех, че искат руут.

 

и аз това се чудя, ама някой хора като са свикнали на нещо, колкото и старо да е си държат на него, докато не отвикнат и свикнат на нещо ново и по-добро

 

То не е точно T9, а се води Smart Dial.

Link to comment
Share on other sites

Почавам да се чудя - Samsung Galaxy S, HTC Desire или SE X10(ама след като го ъпдейтнат до 2.1 поне)

Някой да има сравнение между тези телефони? То е малко трудно, че са все на едни пари и да ги смени някой трябва да е с повечко, ама знам ли.

Link to comment
Share on other sites

Дедо, как може да го ползваш това T9 не мога да разбера? Тази измислица е толкова противоестествена, особено за телефони с QWERTY клавиатури. :confused

 

КопчИтата са по-големи пък и тъй съм свикнал :)

 

 

 

------------------

 

mIRCata, аз си мрънкам за Т9то но май съм малцинство и другите не държат чак толкова на него. Виж на теб кой ще ти е най-удобен и приятен и на вид и на работа.

Link to comment
Share on other sites

mIRCata, аз си мрънкам за Т9то но май съм малцинство и другите не държат чак толкова на него. Виж на теб кой ще ти е най-удобен и приятен и на вид и на работа.

Абе ти си мрънкаш за набирането, ама и доста се оплакват за лагването на телефона. Даже чета за някакви опити за фикс, едно друго. Проблеми с връзката на тяхната програма през WIN 7, a аз съм с такъв. Не си е работа да ходя по съседи, роднини, само да си ъпдейтна телефона. Но се очаквало тия дни да излезе 2.2 ъпдейт да видим каква ще е картинката след това. Та затова почнах с чуденките. Един приятел има Х10. Ама го видях в деня когато си го взе и от тогава не съм го виждал. Но все пак и там се чака ъпдейт до 2.1(йеее) За HTC чувам, че интерфейса им е хубаво направен. Та май наистина трябва да взема да поработя с телефоните и да видя кой ми изнася най добре. Лошото, е че такъв експеримент трябват по 3-4 дни работа с телефона за да разбереш дали става или не. А вариант да се направи - нулев.

 

ПП

Някой има ли представа какво значи съкращението CMB в ценовите листи на GLOBUL за телефоните. Гледам една за корпоративни клиенти и на някои телефони го има това. Знам, че е Cosmo Mobile Bulgaria, но какво му е отношението към телефона - кодировка ли какво?

Link to comment
Share on other sites

С win7 нямаш никакви проблеми. Телефона може да работи като AccessPoint и е не просто удобно а и елементарно за подкарване.

Имам предвид, че програмата на samsung - kies или както е там, хората казват, че имала проблем с вин 7. Ама може да е било в началото на пускането и да са опавили проблемите. Аз мога само да чета мнения в момента и вярвам на каквото напишат :)

Link to comment
Share on other sites

Киес съм я ползвал само 1-2 пъти досега на 2008 сървър и няма проблеми. Т.е. само 1 но не съм сигурен дали не е нещо проблем с usb-то на монитора но като го закачих на другото и сработи от раз.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам News and weather. Върви с всеки ROM, който съм инсталирал в последно време. Предполагам, че върви или с Android 2.* или с HTC Sense.

 

Генерира Forecast и като отвориш приложението без активна DATA връзка, ти показва градусите и метеорологичните условия според Forecast-a дето го е генерирало.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

И познайте - не работи на Samsung Galaxy :)

Не, че съм тръгнал да оправдавам издънките на Samsung, но не си ли зададе въпроса, че всъщност причината в този случай е само в девелопърите на Skype? Предполагам какъв боклук са успели да забъркат отново. Ако си спомняш нещастната предишна версия на Skype (която поддържаше само чат) беше премахната от пазара преди време заради изключително некадърно написания код.

Edit: Бахаха, шоуто тепърва започва. Всъщност Скайп върви на телефона, обаче не можеш да се логнеш по никакъв начин, т.е. нарочно прецакан логин, както и премахната възможност за VoIP по 3G само за щатите.

Edit2: 8.56MB Андроид приложение, WTF?!!!!! Тия тотално са се оляха, баси. Сигурно са подменили целия девелопърски екип с индийци от Мумбай. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...