Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Днес излезе информация, че някакъв хакер наречен Birdman е успял да зареди custom recovery image на прословутия Motorola Droid X. Това е сериозна крачка към цялостното разбиване на eFuse защитата в телефона. Остава от Моторола да си зададат важния въпрос "Оти ги ручахме жабетата?" (може и на английски). :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Попаднах на як widget правен специално за Galaxy S, наречен "NoLED". Понеже телефонът не разполага с LED индикатор, който да се задейства при пропуснат разговор, получен email или SMS, то това хитро приложение използва горния ляв ъгъл на екрана, показвайки доста хитро една анимирана точка, в случай на някое от горните събития. В момента го тествам да видя как се отразява работата му върху изцеждането на батерията.

Link to comment
Share on other sites

От дадения линк, може да го свалиш без да плащаш :) Иначе е $9.99

 

10.99 e или точно 17.28 лв по одевешния курс на paypal... сдобих се вече но ми изглежда леко по-сложна от това което ми трябва обаче ми хареса какви възможности дава и съм учуден че го няма това стандартно

 

За другите програми ще се поровя малко и може да прибегна до допълнителна консултация :)

Link to comment
Share on other sites

Godfather, не знам каква е тази хава с мобилните оператори в щатите но съм много изненадан колко ЗЛЕ (при това зле е много меко казано) са им мобилните телефони там. Тук щяха да изреват на умряло ако беше и наполовина толкова зле положението докато там толкова са свикнали че обхват ту има ту няма че даже не им прави впечатление. Редовно някой от моите хора да ми каже - ааа я звънни на другия телефон че сега като влезна в другата стая на офиса и се губи обхвата. И то не е до конкретен офис, видях как в няколко хотела обхвата се губи на произволни места (и то конферентни зали на 1вия етаж а не някъде под земята)

Да не става въпрос за AT&T в Сан Франциско? Щото там съм чувал че наистина са доста зле с покритието. Иначе аз съм доста доволен от Т-Мобил. 3Г-то им е 21 мбит и обхвата в големите градове е доста добър. Току що се върнах от България и там също имаше проблеми с обхвата в някой големи магазини, понякога дори не можех да направя разговор (виваком).

Link to comment
Share on other sites

За Т-mobile в Анахайм, Вегас, Ървайн и Лос Анджелис ставаше дума... все уцелвах места където се губеше сигнала... или в стаята в хорела или в конферентната зала... подземни паркинги и магазини е нормално но на 3-4ти етаж не мисля че е...

Link to comment
Share on other sites

Чудесни новини на Андроид пазара. В резултат на вчерашния анонс на Гугъл относно "Voice Actions", от днес конкурентното приложение Vlingo: Words to Action вече е напълно безплатно (досега струваше $10). :)

Link to comment
Share on other sites

Nimbuzz mai niama skype ili pone ne pishe v description-a - samo MSN, Yahoo etc.

Tova li e mi e edinstvenia nachin da si podkaram skype za Android ?

Всичко е в ръцете на малоумниците от Скайп. Те прецакаха нарочно независимите и изключително сполучливи приложения като Fring, но в същото време изобщо не си дават зор да извадят нещо свястно. Имаше една тяхна версия за Андроид, която беше пълна скръб естествено и бързо беше свалена от пазара. Не знам това за абонатите на Vеrizon какво е, но сигурно е поредния боклук. На практика много народ спря да го ползва, което май е единствения разумен ход. Последните версии за PC са по-задръстени дори от едновремешното ICQ. Скайп отдавна не е това, което беше. :devil

Link to comment
Share on other sites

Ако ми кажеш и как да навия "познатите" си да прехвърлят на ГугълТолк ще си златен. Никой не иска. Пробвах ги преди 6-8 месеца, не искат и не искат.

Link to comment
Share on other sites

Ако ми кажеш и как да навия "познатите" си да прехвърлят на ГугълТолк ще си златен. Никой не иска. Пробвах ги преди 6-8 месеца, не искат и не искат.

Е, аз нямах проблем с моите. Просто им заявих, че повече няма да ме видят на Скайп и ако искат да се свързват с мен, да ползват една камара други решения - аз зор да ползвам Скайп нямам. Не мога да си обясня мазохизма на масите доброволно да стават жертви на боклучав софтуер.

Link to comment
Share on other sites

Отскоро и аз се присъединих в Android клуба, но нещо не ми е ясно.

Телефона е Тату с 1.6 Андроид - как по дяволите да си прехвърля контактите от сим-а в телефона? Из нета намерих инфо, че подобна функция не се поддържа и трябва да се направи с външен софтуер.

Мисля, че теглих някакво програмче, но с него не стана нищо.

Вие какво ползвате?

Link to comment
Share on other sites

При мен стана лесно - експортнах ги на сим картата после ги импортнах но в телефона. (Зора беше от нокията да ги експортна към нещо за да ги закарам в андроида но стана и то относително лесно след като разбрах как - експортват се от на нокия софтуера към *.vcf файлове, после тези се комбинират с един файл с една команда на дос, после този комбинирания файл се качва в андроида и се импортва - или там или в gmail и после sync-ваш с него)

Link to comment
Share on other sites

Отскоро и аз се присъединих в Android клуба, но нещо не ми е ясно.

Телефона е Тату с 1.6 Андроид - как по дяволите да си прехвърля контактите от сим-а в телефона? Из нета намерих инфо, че подобна функция не се поддържа и трябва да се направи с външен софтуер.

Мисля, че теглих някакво програмче, но с него не стана нищо.

Вие какво ползвате?

 

Как ще не може? Каква е тая информация дето я четеш?

 

People > Menu > Import/Export > Import From SIM

 

Нямаш ли такава опция? Не може да нямаш. Аз бях с 1.5 и ги Import-нах без никакъв проблем.

 

@djadomraz: какво си писал?? Човека иска да ги прехвърли от SIM картата в паметта на телефона. :D :D

Link to comment
Share on other sites

Писах преди време как става да се прехвърлят от паметта на нокия-та в паметта на андроида... да ти кажа бая зор видях докато се усетя как. Защото предположих ще стане някак със sync през outlook но не беше така...

Link to comment
Share on other sites

Нямам import from sim. Имам само Phone.

 

Какво е пък това Phone? Отиваш през Applications в People, там отиваш в указателя (People). Там натискаш бутона MENU на телефона. Излиза ти едно MENU от долната част на екрана. И избираш Import/Export.

Link to comment
Share on other sites

То не е лесно да си прост... С форматирането на стария телефон съм си форматнал и сим картата.. Направо нямам думи...

Сори, че ви занимавам :).

Link to comment
Share on other sites

То не е лесно да си прост...

 

Не искам да те обидя но си е така... аз стария телефон го държа в готовност около месец след като си взема нов :)

Link to comment
Share on other sites

Аз контактите съм си ги копирал на другата карта и си ги имам, но изпаднах в паника, че не успявам да си ги копирам от картата на телефона.. Човек се учи докато е жив.

Link to comment
Share on other sites

Дишай дълбоко... аз съм успявал да затрия за цяла седмица данни за плащания на един клиент... как не ме очистиха тогава не ми е ясно още та ти за някакви си телефони :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...