Jump to content
BulForum.com

Имате ли си survival kit?


second.life.syndrome

Recommended Posts

То и сега си трябва survival kit http://news.plovdiv24.com/112786.html , най-малкото някоя ножка трябва да си носи човек...

 

За да те разфасоват с нея ако са си забравили тяхната ли? Смяташ ли че ще ти помогне с нещо ако не можеш да се биеш. Или пък срещу 3ма??? Голяма глупост е да си носиш нож просто ей така...

Link to comment
Share on other sites

pich.gif

 

фантазийте :laughing:

Да де, не приканваш да пишем и грамотно :lol:
...
И наградата златен "Къци" се присъжда на...

 

Голяма глупост е да си носиш нож просто ей така...
Защо? Винаги нося в мен нож. Най-малкото - цитопласта в аптечката ми е на ленти - няма с какво да режа. Дръжката на ножа ми (тип пеперуда) е с няколко размера гайки - хоп, имаш гаечен ключ. За мен този нож е инструмент, не е оръжие и никога не бих тръгнал да го търся в подобна ситуация. Щото едно е да изядеш боя, друго е като извадиш ножа да те закопат някъде ;) А и ми седи в джоба на раницата. Срещу трима бих демонстрирал завидно ускорение и после издържливост на големи разстояния. Live today, die another day ;)

 

Иначе при атака на зомбита имам мръсен план. Обирам веломагазин (нали всички останали ще обират оръжейните) - зареждам се с консумативи и резервни части колкото мога да събера в багажника и задната седалка на кадета и отпрашвам за "Здравец". Едва ли някое зомби може да бяга по-бързо, отколкото аз въртя :Р

Link to comment
Share on other sites

Защо? Винаги нося в мен нож. Най-малкото - цитопласта в аптечката ми е на ленти - няма с какво да режа. Дръжката на ножа ми (тип пеперуда) е с няколко размера гайки - хоп, имаш гаечен ключ. За мен този нож е инструмент, не е оръжие и никога не бих тръгнал да го търся в подобна ситуация.

 

Говорехме за http://news.plovdiv24.com/112786.html и носенето на ножове в тази връзка а не за мулти-функционални устройства част от които е приспособление за рязане на разни неща като лейкопласт примерно... а има и такива ножчета с ножици - определено за този случай ще са по-удобни.... аз пък си търся швейцарско ножче в което да има и клещи за кримпване :lol:

 

 

 

Щото едно е да изядеш боя, друго е като извадиш ножа да те закопат някъде ;) А и ми седи в джоба на раницата. Срещу трима бих демонстрирал завидно ускорение и после издържливост на големи разстояния. Live today, die another day ;)

 

Именно! Водещия принцип на Ринсуинд с други думи

Link to comment
Share on other sites

За да те разфасоват с нея ако са си забравили тяхната ли? Смяташ ли че ще ти помогне с нещо ако не можеш да се биеш. Или пък срещу 3ма??? Голяма глупост е да си носиш нож просто ей така...

То по тази логика дай да не се носи никакво оръжие, за да ги улесним...Излиза, че е голяма глупост да носиш каквото и да било (пистолет, спрей, нож и т.н.), защото ще го използват против теб. Ами ако те си носят бокс, нож и т.н. - нека си ме бъхтат, колят, бесят, така ли? Да не говорим, че в Сф точно така убиват напоследък. С много бой, наръгване с личен нож и т.н., защото винаги има по-силни, по-бързи и издръжливи от теб на бягане.

За сега наистина такива случаи са рядкост тук, а да се прибереш по сред нощ не е чак толкова опасно, но в бъдеще определено ще става по-зле.

Ето една такава палка също е добър избор:

teleskopichna_palka_21_black.JPG

Link to comment
Share on other sites

Любимо оръжие, малка брадва! 2 бройки до компа (сериозно са до компа) :)

Не мога да тичам бързо по една или друга причина за т'ва пък съм кораво копеле дето се вика, та предпочитам ако стане нещо да си седя спокойно и да хвърчат меса покрай мен.

 

След не малкото странни неща на който съм бил свидетел си имам неща под ръка.

Само снайпер нямам от изброените, обаче съм стрелял и съм много точен.

 

Статистика:

Здраве: 7/10

Сила: 7/10

Бързина: 3/10

Издръжливост: 4/10

Креативност: 8/10

Работа в екип: 8/10 сам: 6/10

Общо: 43/70

 

Инвентар:

Малка брадва 2х

Фенерче 1х

Нож 1х

Военни кубинки преправени за да мога да тичам с тях (още не съм ги завършил, ще ги ползвам за планински разходки) 1х

Етилов спирт 1х

Бинт 1х

Преносима аптечка 1х

Нещо с което да си пускам рок за да не си тормозя ушите 1х

Кафе 9х

Цигари 3х

Запалка 1х

Ръчен часовник 1х

Малко посолено месо (150гр) 1х

Чашка 1х

 

Умения: Тренирал съм бокс, имам леки познания покрай хватките в някои бойни стилове, хардуер, разбирам от коли, мога да запазя спокойствие в стресова ситуация.

 

Предпочитано оръжие:

Огнестрелно: Снайпер - Драгунов

Близък бой: Малка брадва

 

Кой иска да се присъедини към мен? Правя форумен екип ахаха задължително Атанас е в отбора!

:)

 

Всичко от написаното е поднесено с лек хумор, обаче си е истина. :)

Link to comment
Share on other sites

.............

 

 

...............

Извадиш ли оръжие, трябва задължително да го използваш! В противен случай както казва Бънди - Носете си вазелин... Оръжие може да бъде всичко! Това което прави сечивото - оръжие и оръжието - сечиво, е психическата нагласа... в този ред на мисли - и танк да имаш под ръка, няма да те оправи ако нямаш гащи да пуснеш кръвчица на опонента(тите) си!

Link to comment
Share on other sites

...

 

Ъъъъ за кой град говорим или за планината някъде където мечките тренират карате а хората са някакви изгладнели до смърт канибали? Защото в града няма кой знае колко такива индивиди и е по-добре да ги отбягваш а не да тръгнеш да се биеш с тях.

 

И пистолет да носиш, ако само го извадиш и размахваш може да си сигурен, че в крайна сметка ще ти го наврат отзад. Оръжие не се носи за самочувствие! Стигне ли се до вадене на оръжие следващото нещо което ТРЯБВА да последва е да се използва. Оръжието служи за 1 цел и тя не е перчене.

Link to comment
Share on other sites

Докато измислят зомбитата мисля че ще минат поне 300 години така че не се притеснявайте.А ако стане екологична катастрофа,както е показано на The Colony , най-добре да се иде в някое село,и да се опиташ да живееш с каквото имаш,а като свърши винаги има животни из тая гора :lol:

Link to comment
Share on other sites

пич.....серизоно изумен съм....

Ще ти задам 1 въпрос ама искам сериозно да ми отговориш , като малък някви травми преживявал ли си ? Баща ти да те е пощипвал по дупето ? Трябва да стигнем до дъното на твоя проблем......

Link to comment
Share on other sites

Любимо оръжие, малка брадва! 2 бройки до компа (сериозно са до компа) :)

.........................

 

Кой иска да се присъедини към мен? Правя форумен екип ахаха задължително Атанас е в отбора!

:)

 

Всичко от написаното е поднесено с лек хумор, обаче си е истина. :)

Като каза брадва, и аз си имам една.Возя си я в колата. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

То по тази логика дай да не се носи никакво оръжие, за да ги улесним...
Имам приятел, пенсиониран летец. Разказа ми какво им е казало едно старо куче, когато на младоците им раздали пистолети:

- Знаеш ли какво се прави като получиш пистолет?

- Ъъъ... сигурно го разглабям, смазвам?

- Не. Хващаш една пиличка и му изпиляваш мушката.

- ?!

- Да. Та като се напеш и сбиеш в някоя селска дискотека, като извадиш пистолет, щото си мъж, когато ти го наврат в задника и завъртят - да не ти дере мушката.

 

Да носиш оръжие е по-опасно, отколкото да не. Защото при една конфликтна ситуация, може да изядеш боя, извадиш ли пистолет - трябва задължително да го използваш. Защото може да попаднеш на хора, които да не ги стресне самия му вид, на което повечето пишман бабаити разчитат. И ако извадиш пищов и не ти стиска да отнемеш живот (а това не е толкова лесно, колкото ти се струва сега) - тогава е много вероятно да загубиш своя. Спрея - ако не обезвредиш нападателя(ите) си - това само ще ги вбеси допълнително и вместо да ти поотупат праха, може да те вкарат в болница. Или инвалидна количка. Или ковчег.

За сега наистина такива случаи са рядкост тук, а да се прибереш по сред нощ не е чак толкова опасно, но в бъдеще определено ще става по-зле.
Щото явно не помниш какво беше преди 15 години.
задължително Атанас е в отбора!
В такава ситуация имам чувството, че всеки ще иска Атанас в своя отбор ;)
Link to comment
Share on other sites

В такава ситуация имам чувството, че всеки ще иска Атанас в своя отбор ;)
Ами да, толкова мЯсо на разположение никой няма да откаже.
Link to comment
Share on other sites

Обирам веломагазин (нали всички останали ще обират оръжейните) - зареждам се с консумативи и резервни части колкото мога да събера в багажника и задната седалка на кадета и отпрашвам за "Здравец". Едва ли някое зомби може да бяга по-бързо, отколкото аз въртя :Р

 

 

Ти се закани и взе, че го направи?!?

 

 

Правя форумен екип ахаха задължително Атанас е в отбора!

:)

 

Всичко от написаното е поднесено с лек хумор, обаче си е истина. :)

 

Що бе? И жените ли ще мрът?

Link to comment
Share on other sites

Що ли е жива тая тема още, при положение, че има изписани един товар лайна вътре. дИвчо, ми да, в крайна сметка и канибализма е изход от кризата.Спомни си при обсадата на някои големи градове в средата на миналия век какво се е случвало. Без да има зомбита.

 

Хора, спрете с фантастиките. Всеки си вика - на мен няма да се случи. Ама редовно има спасителни акции за такива многознайковци - било в планината, под земята, та дори и на обикновена еко пътека.

 

Азбука на оцеляването

ИНФОРМАЦИЯ ЗА НАЙ-ЧЕСТИ ВЪЗМОЖНИ БЕДСТВИЯ И НАЧИНИ ЗА ЗАЩИТА

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...