Jump to content
BulForum.com

Drivers


dinko

Recommended Posts

Oп, верно. Ами той е Пентиум 3, 863 MHz, Видео картата е 32 МВ, обаче незнам какъв чипсет се води. Кажи ми поне, под какво име трябва да го търся. Graphics Driver ли? По чипсета ли трябва да се водя?

Ох, друго си е nVidia-та. Цъкаш си за каква карта, после за ОС иси готов. :hmmm:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply
Oп, верно. Ами той е Пентиум 3, 863 MHz, Видео картата е 32 МВ, обаче незнам какъв чипсет се води. Кажи ми поне, под какво име трябва да го търся.  Graphics Driver ли? По чипсета ли трябва да се водя?

Ох, друго си е nVidia-та. Цъкаш си за каква карта, после за ОС иси готов.  :hmmm:

Пробвай с еверест или аида. Или един по - лесен начин , търсиш в интернет спецификациите на дъното и ще ти покаже къв е чипсета, то си пише, нали си фен на гугъл :huh:

Link to comment
Share on other sites

Oп, верно. Ами той е Пентиум 3, 863 MHz, Видео картата е 32 МВ, обаче незнам какъв чипсет се води. Кажи ми поне, под какво име трябва да го търся.  Graphics Driver ли? По чипсета ли трябва да се водя?

Ох, друго си е nVidia-та. Цъкаш си за каква карта, после за ОС иси готов.  :hmmm:

В тези случаи начинът е един - тръгваш от меню Products - Motherboards, намираш модела, и за него търсиш драйвери за неговите хави. В случая може и да не намериш, понеже е стар модел, затова просто търсиш в търсачката на Интел (горе вдясно май беше) с модела и т.н.

Link to comment
Share on other sites

искам да питам кои са най-добрите драйвери за ATI Radeon 9550

Omega ли?

защото от АТИ нищо не разбирам :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ами зависи. За каква операционна система става въпрос. За 2000/ХР или за 95/98. Иначе версията е 77.72. Няма значение каква ти е GeForce картата. Ето ти сайта от където се дърпат драйверите на nVidia. Можеш да се поразджъткаш малко. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами зависи. За каква операционна система става въпрос. За 2000/ХР или за 95/98. Иначе версията е 77.72. Няма значение каква ти е GeForce картата.  Ето ти сайта от където се дърпат драйверите на nVidia. Можеш да се поразджъткаш малко.  ;)

Само да спомена, че тази версия (77.72) има някакъв бъг със запомнянето на настройките на TV out-a. Като пусна филм на телевизора, като се включи овърлея, винаги трябва ръчно да настройвам зуума и положението на картината, и това е след всяко зареждане на филм за гледане, или след стоп и плей на текущия. С тази видеокарта съм бил с 4 различни версии драйвери (последните 66.93), и никога съм нямал този проблем. Въпреки това все още съм с 77.72, други мизерии не прави, надявам се скоро да излезе нова версия.

Link to comment
Share on other sites

daite nai-novite drivers za radeon 9200 .

Ama taka samo da cakna i da svalqm.

Ne sam si v nas i 1-vi pyt si imam rabota s radeon,nqmam si i predstav kvi sa teq glupusti CATALYST ili HYDRAVISION.Prosto iskam da svala nai novite.

Windows XP bez SP.

 

p.p. [off]foruma ni se vijda ot nqkakyv dolnoproben dostav4ik ot gabrovo.....[/off]

EDIT:ty

sry 4e 4ak sq blagodarq , ama neta ne6to sprq tam kadeto bqh...

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам кои са последните драйвери на нВидиа които поддържат Ге Форсе 256 и линкче ако може.

Проблема ми е,че .72 ми дава някаква грешка и не мога да ги инсталирам,па доколкото знам новите драйвери нямат поддръшка на моята карта,затова съм пуснал питането.Мерси иначе.

Link to comment
Share on other sites

daite nai-novite drivers za radeon 9200 .

Ama taka samo da cakna i da svalqm.

Ne sam si v nas i 1-vi pyt si imam rabota s radeon,nqmam si i predstav kvi sa teq glupusti CATALYST ili HYDRAVISION.Prosto iskam da svala nai novite.

Windows XP bez SP.

 

Заповядай линка

Link to comment
Share on other sites

daite nai-novite drivers za radeon 9200 .

Ama taka samo da cakna i da svalqm.

Ne sam si v nas i 1-vi pyt si imam rabota s radeon,nqmam si i predstav kvi sa teq glupusti CATALYST ili HYDRAVISION.Prosto iskam da svala nai novite.

Windows XP bez SP.

 

Заповядай линка за драиварите

 

 

 

ЕДИТ : ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ГРЕШКАТА

Link to comment
Share on other sites

Драйвер за Ямаха 724F за Уиндоус 2003 Сървър , ако може.

В 2003 няма включен , а драйверите за ХП и 2000 се инсталират уж без грешка , Дивайс Мениджъра дава , че всичко е наред , но при пускане на мп3 или wav файл казва , че драйвера е неправилен.

Търсил съм и на сайта на Ямаха , и с Гугъл , но не намерих.

Ако може , по-бързо :) , защото съм в Пловдив само за няколко дни.

Link to comment
Share on other sites

Драйвер за Ямаха 724F за Уиндоус 2003 Сървър , ако може.

В 2003 няма включен , а драйверите за ХП и 2000 се инсталират уж без грешка , Дивайс Мениджъра дава , че всичко е наред , но при пускане на мп3 или wav файл казва , че драйвера е неправилен.

Търсил съм и на сайта на Ямаха , и с Гугъл , но не намерих.

Ако може , по-бързо :) , защото съм в Пловдив само за няколко дни.

Приятел, и аз бях така сподобна карта, уж тръгваха драйвери за нея под Windows Server 2003, но постоянно се появяваха други проблеми.

В крайна сметка тоя Уиндоус беше причината да си ъпгрейдвам звуковата карта с Креатив Лайв 24 бит. Като си помисля, като слагах преди ХР, също подмених 1-2 хардуера. Така че не се мъчи, ами дай 20 и няколко $ за свястна звукова. Иначе с драйвери за 2000 рискуваш бъдещи проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Ще ми кажете ли някакви драйвери за видеокарти....сполучливи? Картата ми е от подписа. В момента съм с 7.1.8.9, които май са последните изкарани от nVIDIA. Обаче ми дадоха някви 7.7.7.6 , които са някви моднати, свалени са от 3D Guru.Com. Имате ли някакви впечатления от двата драйвера и кой да оставя?

Link to comment
Share on other sites

Най-новите са 77.77 от преди 2 дена

Преди малко ги инсталирах,моите бяха мноооого стари (1.5)години :laughing: освен че настройките са по различно направени като меню,за сега друга разлика не намирам :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Преди малко ги инсталирах,моите бяха мноооого стари (1.5)години :laughing: освен че настройките са по различно направени като меню,за сега друга разлика не намирам :unsure:

Я кажи TV out-а запазва ли си настройките като зуум, местоположение на екрана (центриране)?

Щото 77.72 има тоя проблем. С по-стари драйвери го нямаше това.

Не ме питай защо не ги пробвам сам, мой си проблем.

Link to comment
Share on other sites

Я кажи TV out-а запазва ли си настройките като зуум, местоположение на екрана (центриране)?

Щото 77.72 има тоя проблем. С по-стари драйвери го нямаше това.

Не ме питай защо не ги пробвам сам, мой си проблем.

При мен не се запази нищо,първо деинсталирах стария драйвер,след това инсталирах новия...Всичките настройки ги правих наново,но да ти кажа тв-аута при стария бе решен по-удачно :unsure: Можеше да се избира между режим Clone и Dual,сега го има само втория режим,което на мен много не ми допада-стартираш примерно БС плеара и като излезе прозореца с филма,го "влачиш"докато се появи на телевизора :confused И като телевизора ми е в другата стая настава един смях :woot Как ли не се мъчих да го подкарам по стария начин и не успях...

Link to comment
Share on other sites

Kato stana vypros za draiveri kajete (ako ima) nqkyv bezplaten sait za dyrpane na draiveri (sound,video i t.n.) :blink:

Ами обикновенно това е сайта на производителя на съответното (sound,video i t.n.)и обикновенно са безплатни :lol:

Link to comment
Share on other sites

При мен не се запази нищо,първо деинсталирах стария драйвер,след това инсталирах новия...Всичките настройки ги правих наново,но да ти кажа тв-аута при стария бе решен по-удачно :unsure: Можеше да се избира между режим Clone и Dual,сега го има само втория режим,което на мен много не ми допада-стартираш примерно БС плеара и като излезе прозореца с филма,го "влачиш"докато се появи на телевизора :confused И като телевизора ми е в другата стая настава един смях :woot Как ли не се мъчих да го подкарам по стария начин и не успях...

Има Clone

Link to comment
Share on other sites

Ако ОС-а ти разпознае всички чаркалъци може е да не слагаш драйвери ;)

Така е, но в повечето случаи инсталирайки драйвери ти дава достъп до цялата функционалност на устройството. Ако става дума за звукова карта, уиндоуските драйвери са най-базови, няма да имаш например достъп до хардуерния еквалайзер на картата, ако има такъв.

Ако става дума за драйвери за чипсета (памет, IDE канали, системни компоненти и др.), в повечето случаи тези драйвери, които вървят с дъното са доста по-оптимизирани от вградените в уиндоус, и може да очакваш доста по-голяма ефективност ако ги инсталираш. В някои случаи пък ако не са написани като хората и не са WHQL сертифицирани, уиндоуските драйвери са по-стабилни, макар и по-бавни.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...