Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

Sto pati povtorih che sastestvuva evtin i mnogo hubav aparat! no nikoi ne zabeliaza!

http://www.epinions.com/pr-BenQ_DC5330_Dig...lay_~full_specs

V ERA Computers cenata mu e 189$ bez DDS. Pravete si smetkata!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Naggy,е ти ми даде ама друго си е мнението на човек който разбира или е ползвал съответен модел.И май е изчерпаха мненията ще се осланям на снимките в тоя сайт.

:angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

 

Тоя Стийв да не го мислиш, че си ги пише човека щот си няма работа. Не го ли гледаш, че е маниак и всичките му ревюта са точни, безпристрастни. Само внимавай с определенията, защото са малко кодирани. Ако пише, че прави добри снимки - значи не става ;) Ако пише отлични снимки - значи става. Все пак човека не може в прав текст да ти пише, че даден модел е боклук

 

И още - тук в секция /Pics/.... има доста фотографии които можеш да разгледаш. В AcdSee-то като натиснеш enter май беше, излиза EXIF инфото на JPG-а. Там пише с какво са правени и доста от сетванията на апарата в момента. Това е единственния начин лично да се обедиш как снима определена марка. Иначе мнения можеш да получиш 1000 различни. Всеки като си купи дадена марка и тя автоматично става върха на сладоледа за него :cry

Link to comment
Share on other sites

Sto pati povtorih che sastestvuva evtin i mnogo hubav aparat! no nikoi ne zabeliaza!

http://www.epinions.com/pr-BenQ_DC5330_Dig...lay_~full_specs

V ERA Computers cenata mu e 189$ bez DDS. Pravete si smetkata!

По спецификацията изглежда доста примамлив. Разгледах и снимките - за тези пари качеството е в повече :punk Само едно нещо ме смути - някой каза, че се зареждал от USB порта. По спецификация USB порта може да захранва устройства с ток до 100mA, което означава поне 10-14 часа за зареждане. Както виждам обаче - има си и чарджер в комплекта.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще купувате нещо по спецификации - недейте. Вижте какви снимки прави реално и гледайте да получите мнение от собственик. Другото си е реклама.

Link to comment
Share on other sites

По спецификацията изглежда доста примамлив. Разгледах и снимките - за тези пари качеството е в повече  :punk Само едно нещо ме смути - някой каза, че се зареждал от USB порта. По спецификация USB порта може да захранва устройства с ток до 100mA, което означава поне 10-14 часа за зареждане. Както виждам обаче - има си и чарджер в комплекта.

Momche kakvi 100mAh govorish be :) Az imam po staria model bateriata na koito e 600 mAh, prez USBto se zarejda za okolo 2h kogato e napalno prazen :) Kazvam ti go napalno realno! bez nikakvi preuvelichenia :) A s charger-a se zarejda za 2h i polovina :) Chargera e 300 mAh. Taka che pravi si izvoda kolko tok minava prez USBto :)

 

PP: Vijdal li si novite skeneri na Canon koito se zahranvat direktno ot USB porta? Na tiah im triabav baia tok!

Link to comment
Share on other sites

Ако ще купувате нещо по спецификации - недейте. Вижте какви снимки прави реално и гледайте да получите мнение от собственик. Другото си е реклама.

I az tova im vikam ! :) Da otidat do Era Computers i da vidat aparata na jivo i da napraviat snimki :) Pozvoliavat ! Nikakav problem! snimkite sa istinsko biju za tia pari.

Link to comment
Share on other sites

Momche kakvi 100mAh govorish be :)

Никъде не съм писал 100mAh а 100mA. Има голяма разлика. Проверих - по стандарт е 500mA на порт, т.е. достатъчно за да се зарежда бързо акумулатора.

 

 

Що се отнася до VooDooMaN:

Стигна ли до второто изречение в което пише: Разгледах и снимките - за тези пари качеството е в повече :punk - Имах предвид снимките които kaloianiliev е правил, а не на външния вид на фотоапарата B)

Link to comment
Share on other sites

Имах предвид снимките които kaloianiliev е правил, а не на външния вид на фотоапарата

Oooo tia deto az sam pravil sa s DC3410, te sa mnogo zle v sravnenie s novia model :) Nisto obsto niamat :) Ama niamah pari4ki togava :)

Link to comment
Share on other sites

300 евро. Обаче нещо не ми харесва. Като чели има много шум. Като го сравнявам с Канон А75, направо бледнее, а пък А75 струва ~300$ навън.

Link to comment
Share on other sites

Тези снимки ги правих със Fujifilm S5000. Кажете си мнението. Правени са със светкавица.

Според мен са добри :)

 

offtopic: бюрото ти много прилоча на мойто - не по формата ами по отворения комп и голямата кочина :)

Link to comment
Share on other sites

300 евро. Обаче нещо не ми харесва. Като чели има много шум. Като го сравнявам с Канон А75, направо бледнее, а пък А75 струва ~300$ навън.

Naistina sa mnogo pari4ki za toia aparat :( Za sastite mojeshe da si vzemash dosta po dobar :) Pokaji niakoi snimki na otkrito da vidim tam kak snima

Link to comment
Share on other sites

Хахах, сестра ми днес се е снимала с някакви нейни приятели. Може да видите част от снимките правени на открито тук. Още не съм научил, кое за какво е, така че омайте предвид, че това не е пълния потенциал на апарата.

Link to comment
Share on other sites

Absolutno sam saglasen ! samsung V4 i V3 sa perfektni aparati za cenata si! Niama drugi kato tiah :) Az ei sega ste kacha snimki na stranicata si ot V3, ako iskate otidete i gi pregledaite, v papka My Digital Photos, tezi koito zapochvat s "SV3......" sa snimki praveni s tozi aparat

Link to comment
Share on other sites

Аз наскоро си взех SAMSUNG Digimax 301 и за цената си от 275лв /техномаркет Европа/ прави страхотни снимки.

 

Ето едан необработвана снимка правена сега /не е на нощен режим а в стаята съм с една не много добре осветяваща луминисцентна лампа/ -> ТУК

 

EDIT: Вентилатора на CPU-то се върти в момента на снимането :)

Link to comment
Share on other sites

Аз наскоро си взех SAMSUNG Digimax 301  и за цената си от 275лв /техномаркет Европа/ прави страхотни снимки.

 

Ето едан необработвана снимка правена сега /не е на нощен режим а в стаята съм с една не много добре осветяваща луминисцентна лампа/ -> ТУК

 

EDIT: Вентилатора на CPU-то се върти в момента на снимането :)

Значи си доволен от САМСУНГА така ли? Щот аз мисля да си зема Самсунг Дигимакс 360

Link to comment
Share on other sites

Да доволен съм - няма да сбъркаш според мен. :)

Обаче си помисли дали има смисъл да даваш 120 вл. в повече в сравнение с Digimax 301, лично според мен и 202 / в промоция е и струва 199лв./ Май ще прави същите снимки. Защото не вярвам да снимаш само на 2048 X 1536 SHQ или 2048 X 1360 SHQ, защото мястото е много малко и щ етрябва да си купуваш памет :); а доколкото видях тук при 360 няма 1600х1200 която я има на 301. А на тази разделителн способност е перфектно защото се правят перфектни снимки ако ще ги искарваш на стандартен формат фотохартия и се правят доволно повече копия.

Ако те интересува нещо друго - питай - може и на ICQ.

Link to comment
Share on other sites

.... ако ще ги искарваш на стандартен формат фотохартия....

Eeee... koi izkarva cifrovi snimki na hartia :)

I az sam za Samsung no tozi koito ti si vzel mu e dosta shumna matricata... no napalno normalno za aparat ot tazi klasa. kak stoi vaprosa s bateriite, koito e dosta po vajen ot pametta ? :)

Link to comment
Share on other sites

Eeee... koi izkarva cifrovi snimki na hartia :)

I az sam za Samsung no tozi koito ti si vzel mu e dosta shumna matricata... no napalno normalno za aparat ot tazi klasa. kak stoi vaprosa s bateriite, koito e dosta po vajen ot pametta ? :)

Аз изкарвам ;) , досега само 9х13 и са перфектни.

Да доволен съм - няма да сбъркаш според мен.

Как може да си доволен от тая снимка не разбирам.

Link to comment
Share on other sites

Аз изкарвам  ;) , досега само 9х13 и са перфектни.

Chisto lubopitstvo, zasto gi izkarvash kato moje da gi gledash na komputara? Az naprimer na den pravia minimum 10 snimki... na kakvo li ne... i nikade ne izlizam bez aparata :) Ako po4neh da gi izkarvam na hartia... do sega da sam faliral :blink:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...