Jump to content
BulForum.com

Цифрови фотоапарати


RIP

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Za men nai mnogo si zaslujava SAMSUNG Digimax v4. ima go v Tehnomarket Evropa za 599Lv

http://www.steves-digicams.com/2003_reviews/digimax_v4.html

Za parite si e neveroiaten :)

От това което прочетох и видях мисля, че разликата между 600 и 900 лв е в полза на Olymus 5000zoom. Ако имаш все пак някакви алтернативи в същия ценови сегмент и качество, ще ми е интересно да разгледам и тях, преди да го купя. Но не ме интересува нито звук, нито филми - за това си има камери ;)

Link to comment
Share on other sites

От това което прочетох и видях мисля, че разликата между 600 и 900 лв е в полза на Olymus 5000zoom. Ако имаш все пак някакви алтернативи в същия ценови сегмент и качество, ще ми е интересно да разгледам и тях, преди да го купя. Но не ме интересува нито звук, нито филми - за това си има камери  ;)

Eeee estestveno che po skapoto e po hubavo :))) Niama kakvo da sporim ! Za 600 lv po hubavo ot Samsunga niama! a Olympusa si e mnogo po dobre ako ti se davat tolkova mnogo pari4ki... i vse pak spored mene Samsunga ste ti varshi absolutno sastata rabota. A razlikata v kachestvoto na snimkite daje i niama da ia zabelejish :) Ti si znaesh

Link to comment
Share on other sites

A razlikata v kachestvoto na snimkite daje i niama da ia zabelejish :) Ti si znaesh

Виждам виждам B) има повече шум, цветовете не са толкова плавни и фокуса е по гаден. Да не говорим за по слабо осветление. А за експозиция над 5 секунди :angry1 То ако не беше това и 50zoom е по компактен - метален корпус, ама... ;)

Link to comment
Share on other sites

Виждам виждам B) има повече шум, цветовете не са толкова плавни и фокуса е по гаден. Да не говорим за по слабо осветление. А за експозиция над 5 секунди  :angry1 То ако не беше това и 50zoom е по компактен - метален корпус, ама... ;)

A, mnogo ste tragnaesh niakoga da pravish expozicia nad 5 sec! :) Za kakvo vsastnost go iskash aparata? S aparat za 900 lv edva li ste se naviesh da cakash po kuponi :) Hodi na stranicata mi i vlez v My Digital Photos tam ima snimki praveni s Sony Cybershot P9 (tia snimki koito zapochvat s DSC...) Ama i toi e kam 1000 lv. Inache e neveroiatno aparatche....

PP:Dano DATA.BGto raboti che snimkite sa tam tia dni nesto ne varvi :(

Link to comment
Share on other sites

Тц. датата пак се е скрила. Ще правя. Ако ми трябваше нещо за купони - 350-то е идеално. Но не ми се дават пари за професионален, щото все пак е само хоби ;)

Link to comment
Share on other sites

Naggy, а видя ли Canon A75?

И А80 видях, но качеството на фотографиите не ми харесва сравнено с тези на Олимпус-а. А са снимани едни и същи неща и лесно се сравняват. Гледам ги на Philips 107P4 - предполагам са реални ;)

Явно се отклоняваме от темата, щото май тук става въпрос за качествен, не много скъп цифров фотоапарат.

Link to comment
Share on other sites

Да,отклонявате се...сега не сте дали мнение за тоя HP.Предложете и някой среден модел на Cannon,Olympus може и Samsung.

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля скоро да си зема цифров апарат, но разполагам само със 400лв и си мислих за Фото Клип Дм334, но видях Канон А310 за 439лв и бих искал да дадете едно мнение за него.

 

И евентуално като трети вариант това

Link to comment
Share on other sites

SONY DSC-P52 :punk

Canon A310

за Дейзито - чети отзиви :angry1

Така си и мислех че ще кайжете за Дейзито. На мен най много ми допада Канона. Искам да питам каде в Плождиж се продажа такожа чудо, аз неска видях само на глажната в един магазин-429лв и в Германос 449лв (ама А300). В техно маркет или технополис дали ще има?????

Link to comment
Share on other sites

George_131,тоя Cannon А300 ми хареса как снима,като че ли има по-хубав фокус от останалите?Каде каза,че си го видял за 350лв. и това крайна цена ли е?Ако е крайна май е по-добре да взема него вместо HP-то.

Link to comment
Share on other sites

George_131,тоя Cannon А300 ми хареса как снима,като че ли има по-хубав фокус от останалите?Каде каза,че си го видял за 350лв. и това крайна цена ли е?Ако е крайна май е по-добре да взема него вместо HP-то.

Това е добра идея :rolleyes: HP-то не съм чел да го възхваляват толкова много. Канона си е Канон, само зума дето му е 2х, иначе Сонито е по добро. Но наистина си избери един от двата и виж Самсунга. За Дейзи :angry1

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам за грешката, но този Канон А310 беше 439лв. Сега се вращам от Техномаркет Европа и цените бяха следните:

Самсунг ДИГИМАКС360 399лв

Самсунг ДИГИМАКС202 199лв

Самсунг ДИГИМАКС301 279лв

Самсунг ДИГИМАКС240 299лв

СОНЪ П32 369лв

 

За Самсунг можете да видите малко инфо тук

Link to comment
Share on other sites

Naggy,Sony-то е добро,но и доста скъпо...

George_131,лошо :( ,значи изключвам Канон-а.Самсунг не ми харесват как снимат,пък и да скъпички за нивото си.

Link to comment
Share on other sites

Vchera hodih s edin priatel to Tehno marketa za da mu izbirame aparat. Vze si Samsung Digimax V3 za 520lv + specilania komplekt Li-iona bateria za nego 1440mAh (izdarja 2h i 20 mins s vkluchen display) koito striva oste 85 lv. Kazvam vi napravo e strashen tozi aparat. Snimkite sa s perfektno kachestvo. Osobeno tezi koito sa s svetkavica. Nikoga ne stavat jalti. White Ballanca mu e perfekten. Dosta goliam nedostatak obache e che ne mojesh da snimash na 1600x1200 (t.e. 2,1 Mpix) Snimash ili na 3,2Mpix ili na 1024x768. Taka che 32te MB pamet koiato davat s nego za nikade ne stiga. Nesto drugo mnogo hubavo e barzoto razpavane na obektiva. Snimal sam s dosta aparati s optika ama tozi si razpava obektiva za po 2-3 sekundi (goliam barzak) :) Ste vi kacha niakoia snimka po natatak.... sega nesto me e hvanal marzela.

Link to comment
Share on other sites

520 апарата + 85 разни джаджи към него + 100 за памет (128МБ) и ще ми излезе колкото средно добра дигитална камера.

George_131,сега като се вгледах в поста ти,малко се обърках.Сгрешил си цената на А300 ("и в Германос 349лв (ама А300)." - сигурно си искал да напишеш 439лв.),но след това казваш,че А310 е 439лв.Би ли казал последно как са цените?И ако може да метнеш една снимка правена с А310?

Link to comment
Share on other sites

Eeee az ne ti kazvam da si kupuvash :) Samo spodeliam, zastoto vse pak foruma e za CIFROV aparat, ne za EVTIN cifrov aparat. Kazvam si mnenieto :) A ne mislia che moje da sravniavash Digitalnata kamera s Digitalnia aprat. Tova sa si 2 razlichni nesta. Vse edno da sravniavash hladilnik s frizer!

I pak ti napomniam che ako iskash hubav i EVTIN ne se celi na Canon chisto i prosto zastoto toi e samo HUBAV! Kupuvash si imeto CANON.

Otidi do Era Computers i vij tezi koito pradavat tam na BENQ (Novite modeli). ZA 400 Lv prosto e perfekten !!! Otidi i go vij, napravi snimki... ste ti dadat.

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам още веднъж за грешките които направих значи цените са следните:

Канон А310 439лв

Канон А300 449лв-Германос

 

Искам да питам нещо. До колкото знам КанонА310 мойе да прави клип+звук до 30сек на 640х480 и на 320х240 до 3мин, а някои знае ли за СОНИ П32 и Самсунг Дигимкс360 по колко могат

Link to comment
Share on other sites

kaloianiliev,чесно да ти кажа темата е баш за по-евтинките модели :D.И без да ми казваш знам,че за 400лв. има супер апарати,но просто консумативите за тях излизат 1/3 от апарата после.Така че съм решил да е нещо макс. 330лв.,защото смятам да купувам и видео,така че тоя Канон го отписвам.Ще търся алтернативи,но искам да си го взема максимум до 15-16 май,защото няколко дена след това съм в Турция и искам да снимам.И за памет ще се разровя.

 

George_131,мерси за инфото,отчая ми живота :P .

Link to comment
Share on other sites

Абе R.I.P. дадох ти такъв хубав линк. Ходи там, чети, гледай снимките и си избери

Айде отиди ТУК има едно комбо да си избереш модела. Цените можеш да провериш в Гет ГБГ там са най реални.

Link to comment
Share on other sites

Мда,в Гет-а някой цени са съвсем нормални,но други са невероятно високи.Дори мисля,че гледах един апарат там за 460лв.,а в 911 беше с 56-60лв. по-евтин.

Naggy,е ти ми даде ама друго си е мнението на човек който разбира или е ползвал съответен модел.И май е изчерпаха мненията ще се осланям на снимките в тоя сайт.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...