Jump to content
BulForum.com

Антивирусни програми, Adware&Spyware removers


Guest cheese

Recommended Posts

След последна преинсталация на ундоуса ми излиза този прозорец.

Помагайте, компютъра забива на 20 минутути :( .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply
След последна преинсталация на ундоуса ми излиза този прозорец.

Помагайте, компютъра забива на 20 минутути :( .

 

За забиването проблема не мога да определя какъв е, но да не ти се появяват подобни прозорци отиди в контролния панел -> административни инструменти и от услуги (services) намери Messenger и го спри (disable).

 

A този registry update дето го сваляш - мога да те поздравя с добре дошъл в клуба на хората дето сами са си качили троянци и spyware :) Нито майкрософт нито някоя друга подобна сериозна фирма ще тръгнат да разпращат на хората подобни съобщения. Ако има ъпдейт нещо нужен ще почне да го сваля по съвсем друг начин а не да те кара да го правиш сам.

 

Поздрави и дано съм ти помогнал :)

 

(за оправяне съвет не мога да ти дам - като гледам че си направил "поредната преинсталация" каквото и да значи това, май не е много късно да направиш още една поредна тъй и тъй си почнал :) майтапа настрана ама аз от 2001-ва не съм правил нищо с моя windows и въпреки тормоза от моя страна още се държи)

Link to comment
Share on other sites

За забиването проблема не мога да определя какъв е, но да не ти се появяват подобни прозорци отиди в контролния панел -> административни инструменти и от услуги (services) намери Messenger и го спри (disable).

 

A този registry update дето го сваляш - мога да те поздравя с добре дошъл в клуба на хората дето сами са си качили троянци и spyware :) Нито майкрософт нито някоя друга подобна сериозна фирма ще тръгнат да разпращат на хората подобни съобщения. Ако има ъпдейт нещо нужен ще почне да го сваля по съвсем друг начин а не да те кара да го правиш сам.

 

Поздрави и дано съм ти помогнал :)

 

(за оправяне съвет не мога да ти дам - като гледам че си направил "поредната преинсталация" каквото и да значи това, май не е много късно да направиш още една поредна тъй и тъй си почнал :) майтапа настрана ама аз от 2001-ва не съм правил нищо с моя windows и въпреки тормоза от моя страна още се държи)

Това съм го направил, но има проблем за да ми изкарва прозореца. Иначе въпросната програма не я свалих само отворих сайта да видя за какво става дума. Преинсталирах го защото ми спря тока и след това ундоуса сдаде багажа. Все пак мерси.

Link to comment
Share on other sites

Това съм го направил, но има проблем за да ми изкарва прозореца. Иначе въпросната програма не я свалих само отворих сайта да видя за какво става дума. Преинсталирах го защото ми спря тока и след това ундоуса сдаде багажа. Все пак мерси.

 

Ако ти изкарва подобен прозорец е или защото не си спрял messenger service-a или имаш инсталирана някаква програма която го прави... разни ad-ware програмки имат навика да правят подобни мизерии (наред със сканирането на пощата ти за да събрат информация за email-и и да ти отварят popup-чета докато си браузваш)

 

От екрана който си дал не мога да се ориентирам какви са 3 от иконите - оранжевата и двете сините квадратчета, но при всички положения е добре да прегледаш какво имаш инсталирано... без повече информация не мога да кажа нищо... компютъра може да ти забива по милиони причини като се почне от софтуер и се свърши с гръмнал хардуер който работи ама тук-таме се прецаква

Link to comment
Share on other sites

Джамлара е съвсем пресен и от иконите само фпрота е антивирусна. Този ундоус съм го ползвал и преди, така че едва ли проблемът е в това копие.

Link to comment
Share on other sites

кажете надеждна антивирусна, която да се update-ва най-малко 1 път на ден, да е безплатна, лека и да сканира пристигащите писма в inbox-a на mail client-a

 

btw от бая време съм с anti-vir, която обаче не отговаря на последното изискване

Link to comment
Share on other sites

кажете надеждна антивирусна, която да се update-ва най-малко 1 път на ден, да е безплатна, лека и да сканира пристигащите писма в inbox-a на mail client-a

 

btw от бая време съм с anti-vir, която обаче не отговаря на последното изискване

AVG Antivirus :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди време бях с Kaspersky 5.0 -много добра програма.Но след време в сайта от която е дръпнах сложиха по нова версия (Kaspersky 6.0).Обаче тази ми прави много проблеми.Относно регистри, плащаници и други.Конкретно въпросът ми е:

 

Търся антивирусна програма, която да лови гадините (вируси, троянци и т.н.).Обаче да не е тежка, възможно най-леката (като натоварване на компа) и да е опростена.И най-важното да не ми иска регистрита, ключове и т.н. Ако има такава програма моля дайте ми линк.Или в най-добрия случай дайте ми линк за Kaspersky 5.0

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Преди време бях с Kaspersky 5.0 -много добра програма.Но след време в сайта от която е дръпнах сложиха по нова версия (Kaspersky 6.0).Обаче тази ми прави много проблеми.Относно регистри, плащаници и други.Конкретно въпросът ми е:

 

Търся антивирусна програма, която да лови гадините (вируси, троянци и т.н.).Обаче да не е тежка, възможно най-леката (като натоварване на компа) и да е опростена.И най-важното да не ми иска регистрита, ключове и т.н. Ако има такава програма моля дайте ми линк.Или в най-добрия случай дайте ми линк за Kaspersky 5.0

Аз лично съм без антивирусна освен Ad-Aware /то си е spysweeper де..ама.. / и с firewall, но не windows-кия ами с този.Върши ми прекрасна работа благодарение на него съм спрял толкова връзик заразени с троянци и т.н... супер работа си ми върши. И Panda съм пробвал и Norton ама те изискват макар и мизерна някаква поддръжка,а firewall-a само си го пускам и си глеам кефа :)

Link to comment
Share on other sites

Аз лично съм без антивирусна освен Ad-Aware /то си е spysweeper де..ама.. / и с firewall, но не windows-кия ами с този.Върши ми прекрасна работа благодарение на него съм спрял толкова връзик заразени с троянци и т.н... супер работа си ми върши. И Panda съм пробвал и Norton ама те изискват макар и мизерна някаква поддръжка,а firewall-a само си го пускам и си глеам кефа :)

 

Е каква подръжка ти иска антивирусната не мога да разбера. Я си сложи тази: Symantec.Client.Security.Corporate.Edition.V3.0.2 която е и комплект с допълнителен firewall после ми кажи кога ти се налага да правиш нещо освен в случаите когато наистина ти открие вирус

Link to comment
Share on other sites

От как съм с новия касперски постоянно ми се появяват разни такива и такива неща. :angry1 Някой се опитва да ме хакне ли? Защо ИПтата са от бг? Това се случва през ден.

такива неща също, само че ИПто е странно.

Какво става и какво да правя? :)

Link to comment
Share on other sites

От как съм с новия касперски постоянно ми се появяват разни такива и такива неща. :angry1 Някой се опитва да ме хакне ли? Защо ИПтата са от бг? Това се случва през ден.

такива неща също, само че ИПто е странно.

Какво става и какво да правя? :)

 

Symantec Personal Firewall e същата работа. Имаш 2 възможности:

 

1. спираш да му обръщаш внимание когато ти се хвали програмата колко аджеба е умна и колко страшни неща била спряла видите ли... като че ли е умряла циганката дето я хвали.

2. намираш опциите (съжалявам но на касперски не мога да ти кажа къде са точно) където се настройва доколко да ти репортва разни работи и съответно да спре да те информира за неща дето хич ама изобщо не те вълнуват.

 

За сведение има да си пищи по 100 пъти на ден най-малко ако имаш наблизо зала която е прихванала някой "бацил" щото тогава трафика е локален и доста по-начесто ще се случва това но чат пат я някой заблуден тайванец ще ти пробва последната си версия на порт скенера, я на някоя заразена американска секретарка троянците ще те пробват.

 

Имаш и 3ти вариант - отиваш и си закупуваш нещо от този сорт : TrendNET - TW100-BRF114 или още по-добре един 3com-ски имаше подобен - мисля че това беше модела: 3CR858-91 и въпросният касперски ще спре да те дразни.

Link to comment
Share on other sites

Та значи постоянно ми излиза някакво съобщение , че трябва да сваля от някакъв сайт някфа програма за да оправя проблема !

ето вижте снимката

 

http://picvalley.net/show.php?2006/06/26/7...d7a4be578ca.jpg

 

 

аве и да ви кажа , че тази АВГ не трие каквото намери ! Нали уж автоматично ги трие !

http://picvalley.net/show.php?2006/06/27/d...3edb5451940.jpg

вижте това ! това ми го показва вече на всяко сканиране и не се трие ! защо ?

Link to comment
Share on other sites

Та значи постоянно ми излиза някакво съобщение , че трябва да сваля от някакъв сайт някфа програма за да оправя проблема !

ето вижте снимката

 

http://picvalley.net/show.php?2006/06/26/7...d7a4be578ca.jpg

аве и да ви кажа , че тази АВГ не трие каквото намери ! Нали уж автоматично ги трие !

http://picvalley.net/show.php?2006/06/27/d...3edb5451940.jpg

вижте това ! това ми го показва вече на всяко сканиране и не се трие ! защо ?

Start - Run... -> services.msc.

Намираш Messenger -> Properties, Startup type - DISABLED, натисккаш Stop, OK и повече няма да те притеснява. Тази услуга в Windows 2003 даже е disabled по дефолт!

Link to comment
Share on other sites

Та значи постоянно ми излиза някакво съобщение , че трябва да сваля от някакъв сайт някфа програма за да оправя проблема !

ето вижте снимката

 

http://picvalley.net/show.php?2006/06/26/7...d7a4be578ca.jpg

аве и да ви кажа , че тази АВГ не трие каквото намери ! Нали уж автоматично ги трие !

http://picvalley.net/show.php?2006/06/27/d...3edb5451940.jpg

вижте това ! това ми го показва вече на всяко сканиране и не се трие ! защо ?

 

 

Линка към първата ти снимка не показва нищо.

Link to comment
Share on other sites

Хора дайте малко хелп плс .Трябва ми добър и безплатен spyware remover . Тука се е промъкнал някакъв спайуеър и ми прави супер мизерийки - постоянно ми поп-ъпва някакви гадни сайтчета от самосебеси, а иконката която стои и предупреждава долу вдясно направо ме подлудява . Чат-пат ми излиза поп-ъп към някакъв сайт за спайуеър ремуувер , ама се плаща 50 евро хах :wacko: Плс хелп - антивирусната не засича нищо - само ми казва ,че имам спайуеър мизерийка на компа.

 

 

http://i.gepime.com/06/06/30/5941.bmp]snimka

Link to comment
Share on other sites

Хора дайте малко хелп плс .Трябва ми добър и безплатен spyware remover . Тука се е промъкнал някакъв спайуеър и ми прави супер мизерийки - постоянно ми поп-ъпва някакви гадни сайтчета от самосебеси, а иконката която стои и предупреждава долу вдясно направо ме подлудява . Чат-пат ми излиза поп-ъп към някакъв сайт за спайуеър ремуувер , ама се плаща 50 евро хах :wacko: Плс хелп - антивирусната не засича нищо - само ми казва ,че имам спайуеър мизерийка на компа.

http://i.gepime.com/06/06/30/5941.bmp]snimka

 

На първо четене намерих тези antispyware програмки:

 

http://www.software.co.jp:8085/Ad-Aware.SE...fessional.1.06/

 

http://www.software.co.jp:8085/McAfee.Anti...112.Retail-ZWT/

 

http://www.software.co.jp:8085/Microsoft.Anti.Spyware/

 

http://www.software.co.jp:8085/Panda.Titan....00.RETAIL-ARN/

 

http://www.software.co.jp:8085/Spybot.Search.and.Destroy/

 

http://www.software.co.jp:8085/Webroot.spy.sweeper.3.5.189/

 

http://www.software.co.jp:8085/ZoneLabs.Zo....1.744.001-ZWT/

 

 

Съветвам те и антивирусна да си сложиш по избор. Аз предпочитам McAfee и Symantec ама напоследак големи реклами на NOD32 гледам, абе прецени си. Има и безплатни антивирусни но не съм ги пробвал лично. Прегледай темата по-нагоре има информация за тези неща.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

F-Prot удари 300 000 засичани вируса в базата си данни!

Дано това означава повече хванати такива, и се надявам да си върне славата и ефективността от едно време!

Link to comment
Share on other sites

F-Prot удари 300 000 засичани вируса в базата си данни!

Дано това означава повече хванати такива, и се надявам да си върне славата и ефективността от едно време!

А аз се надявам хората да се осъзнаят и да спрат да ползват анивирусни. Аз не ползвам такава от 1 септември и досега не съм бил изненадан. B)

Link to comment
Share on other sites

А аз се надявам хората да се осъзнаят и да спрат да ползват анивирусни. Аз не ползвам такава от 1 септември и досега не съм бил изненадан. B)

Ми аз вече забравих какво се наричаше антивирусна :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Абе вий добре ли сте бе... :confused ...какво...ще преоткривате топлата вода ли....или сте най-хитрите на тоя свят....не сте хващали, щото не сте ходили насам-натам и не ви се е качило нещо. Точно благодарение на антивирусната съм се спасявал много пъти....досега при посещения на руски (и други) не много надеждни сайтове, поне 10 пъти, само при отварянето на заглавната им страница ти се качва някаква гадинка, която ако си нямаш анти-вирус ще си я мъкнеш до следващия формат, а междувременно тоя формат може да ти се наложи да го правиш доста скоро. ;) Просто не ви е ясно до какво съвършенство са стигнали ония и откъде могат да ти качат нещо, ако и да си с файъруол...за к'во пускат постоянни ъпдейти антивирусните? Щото ония не спят и постоянно търсят нови дупки... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Еми аз нямам никакви проблеми с вируси и т.н.,даже отдавна съм забравил за тях.

Без да имам firewall или някаква антивирусна.

Всичко е до култура на браузване,изнамиране на кракове и т.н. :D

Link to comment
Share on other sites

Еми аз нямам никакви проблеми с вируси и т.н.,даже отдавна съм забравил за тях.

Без да имам firewall или някаква антивирусна.

Всичко е до култура на браузване,изнамиране на кракове и т.н. :D

 

Ами честито. Значи аналогията на това което обясняваш е че не обичаш да ползваш гащи и освен това обичаш да стоиш наведен с "широко отворени задни бузи" и смяташ че никой "лош човек" няма да се възползва от ситуацията, защото досега никой не го е направил а и освен това живееш на малка уличка където никой не ходи... Общо взето... докато един ден не се събудиш без нищо на диска щото поредният worm си е свършил работата без да се усетиш кога те е атакувал и кога ти е бил заразил компютъра.

 

Кажи ми кое те кара да си мислиш, че нямаш нито един вирус/worm/spyware на компютъра? 6тото чувство може би?

 

Нека да си споделя горчивия опит на един мой приятел в LA, който смяташе, че сървърите нямат нужда от антивирусни и firewalls и че разните service packs и critical updates обикновено развалят добре работещата система и няма нужда от тях. Та значи както си стои сървърчето и хоп на другия ден нещо не отговаря. Чуди се той защо и се обажда в хостинг компанията да ги пита какво става, UPS-ите ли са изключили нещо, какво ли, и познай какво разбира - ами че SQL Servera го бил поразил някакъв вирус (SQL Slammer по-конкретно) - ей така както си стоял без никой да го пипа работейки предната вечер на следващият ден бил тотално утрепан. Остави това ами успял за няколко часа да генерира няколко гигабайта трафик, който щял да му излезе доста солено добре че не бил единственият пострадал та хостинг компанията решили да не правят "кървави пари" за сметка на пострадалите си клиенти. А познай колко месеца по-рано бил излезнал patch който да запуши въпросната дупка? Над 6 месеца беше във всеки случай.

 

Не е единственият "червей" способен да ти зарази компютъра без твое участие - не се сещам за имена в момента, но помня че имаше на стария warez.ru още на началната страница cleaners за няколко от по-опасните вируси които върлуваха в момента.

 

А ако си още по-смел в реалният живот може да се намажеш отзад с вазелин и да почнеш да стенеш окуражаващо... компютърният еквиралент е да си запуснеш колкото може повече сървъри, почвайки от web и ftp и да стигнеш до торенти и каквито други peer-to-peer програмки ползваш. О и да ползваш някоя програма като Outlook но с намалено ниво на сигурност "защото иначе трябва да кликаш допълнително за да ти покаже пощата в правилния вид и съответно да отваряш каквото твоите приятели са ти пратили - демек разни програмки от сорта на ILOVEYOU.EXE които да ти показват разни картички с хубавки анимации". Имаше преди време "дупки" в outlook които позволяваха на разни вируси с един малък скрипт в самото писмо още при свалянето му от сървъра да ти зарази машината без твоя намеса и без да трябва да отвориш писмото.

 

Ако все още смяташ да продължаваш в същият дух аз ти препоръчвам да вземеш да пуснеш един фиш за тото щото явно имаш късмет досега нищо да не пипнеш (ако всъщност наистина не си пипнал нищо още, а не просто да си мислиш така).

Link to comment
Share on other sites

... или по-лесно - слагаш си Linux и забравяш за вирусите и adware докато ровиш в интернет.. слушаш музика, гледаш филми... , а на другия дял слагаш едно XP (по възможност без да настройваш мрежовите интерфейси) и си го ползваш само по предназначение, ако толкова имаш програма която да изисква Windows ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе така си е с линукса....ама докато не хванеш например Linux/Lupper.worm...а и имам чувството, че и при него ще бъде до време, понеже четох и за други подобни новопоявили се....а и щом в нета отдавна вече има ръководства за писане на вируси за линукс...гадовете не спят... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...