Jump to content
BulForum.com

Автомобилни новини


Светлия

Recommended Posts

...някав скапан прототип и ми го сравняват с шосейни МПС-та... за къв ЧЕП тва е новина!?....

 

 

Ай да не се връщаме на някои от твоите "новини", че и още мога да намеря...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 862
  • Created
  • Last Reply

И ако взема да те цитирам - за къв чеп ми е да знам, че в матиз са били успели да натикат огромен двигател? Все едно не го правят постоянно с разни минита и други от тоя калибър...та...колкото моята, толкова и твоята.

 

П.П. Май е време да отворим една тема и за тролеите...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Какво ли още няма да измислят....
 
 

Вендинг машина за автомобили
 
За да се сдобие с нов автомобил за не повече от 20 минути, клиентът трябва да оформи поръчката в интернет, след което да се яви на пункта за доставка, оформен като гигантска вендинг машина. Там получава гигантски жетон, пуска го в монетния автомат, а роботизирана система "сервира" избраната кола буквално пред него. Парите се изтеглят от сметката на купувача в момента, в който автомобилът напусне територията на салона.

 

   d90325539632d1180412497acd98c6ea.jpg

 

   86aae4d8d1b6d4885a36ed596981dda1_big.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Поредното "революционно" откритие на Северна Корея:

 

Учените в комунистическата страна са създали алкохолна напитка, която не води до махмурлук. Питието е между 30 и 40 градуса алкохолно съдържание ...

 

Това "откритие" ми прилича малко на другото им... :laughing:

 

Миналата година властите в Пхенян обявиха, че техни учени са създали лекарство на основата на женшен, което лекува СПИН, Ебола и други заболявания.
Link to comment
Share on other sites

Обаче това интересно какво общо има с автомобилите...

 

Трябва да се пусне и извън страната, че да се пробва и докаже... Може да предизвикат световна революция в сферата на питиетата...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ами не уцелих раздела с подходящите новини - трябваше да е в основната тема с новините...или евентуално в темата "Да се посмеете малко...". ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Сингапурските власти са задължили собственик на Tesla Model S да плати допълнителен налог в размер на $11 хиляди, с какъвто се облагат автомобилите с двигатели с вътрешно горене, оплаква се потърпевшият пред Channel NewsAsia.

Съгласно тамошните закони собствениците на електромобили заплащат такса за електроенергията, необходима за зареждането на батериите. Един изразходван ват час се смята за еквивалентен на 0.5 грама въглерод. Tesla Model S P90D харчи по 444 ват часа на километър, което съответства на 222 г CO2.

Представители на сингапурското транспортно министерство отбелязват пред Channel NewsAsia, че Джо далеч не е първият изненадан собственик на електромобил. Миналото лято в страната било регистрирано Peugeot iOn, което също било обложено с максималната такса.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тесла Модел 3 за $35 хилки и то преди субсидиите....

 

...и без екстрите, ама пак бива....лошото, че тая цена не важи за тука. ;)

Link to comment
Share on other sites

...и без екстрите, ама пак бива....лошото, че тая цена не важи за тука. ;)

Както и да го гледаме, ако устискат на тази цена, това вече наистина е game changer. Лошото е, че продажбите започват чак в края на другата година, но пак не е зле. Май ще си взимам тролей. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бъдещето ясно че е на електромобилите, но не и на литиевите батерии. По една случайност на земята имаме малко повече литий, но глобално той е по рядък от златото което се получава при експлозиите на свръхновите. Причината за това е че звездите изгарят лития в термоядрените реакции със скоростта с която го синтезират. Единственият литий достъпен в света в момента е от  времето на "големия взрив"....

 

 

Бреййй...как само го разказа, все едно, че си бил там на място...виж аз чак такива далечни спомени от Големия взрив, за съжаление нямам. :D

 

Всъщност единствените значими запаси от литий на земята са в Китай. Реално металът и тук е по рядък от златото, но понеже не е бил мярка за ценност в миналото, та затова е от "техническата" група материали. Както и платината примерно. Ако се стигне до масова употреба на електромобили липсата на литий ще стане явна и ще вдигне цената му до небесата.

Link to comment
Share on other sites

Бъдещето ясно че е на електромобилите, но не и на литиевите батерии. По една случайност на земята имаме малко повече литий, но глобално той е по рядък от златото което се получава при експлозиите на свръхновите. Причината за това е че звездите изгарят лития в термоядрените реакции със скоростта с която го синтезират. Единственият литий достъпен в света в момента е от  времето на "големия взрив"....

 

Бреййй...как само го разказа, все едно, че си бил там на място...виж аз чак такива далечни спомени от Големия взрив, за съжаление нямам. :D

Link to comment
Share on other sites

Бъдещето ясно че е на електромобилите, но не и на литиевите батерии. По една случайност на земята имаме малко повече литий, но глобално той е по рядък от златото което се получава при експлозиите на свръхновите. Причината за това е че звездите изгарят лития в термоядрените реакции със скоростта с която го синтезират. Единственият литий достъпен в света в момента е от  времето на "големия взрив"....

Е ти пък, за да стигнем до ниво, че да сме зависими от вселенските остатъци на литий, трябва да сме овладяли междузвездните полети. Аз не мисля, че литиевите батерии като очевидно преходна технология ще издържат толкова време. Много ясно е, че трябва да бъдат заменени от друг източник и то в обозримо бъдеще.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...