Jump to content
BulForum.com

За змиорките, бутането и изнервящите номера на пътя


jozo

Recommended Posts

ами ако току що са се уредили с катастрофката? дали са се отърсили от шока и са се сетили как да реагират и че трябва да слагат триъгълници и други простоии?

защо се нервиш вместо да се радваш на добрите си реакции и че не си ги разнесъл по асфалта? по-добре ли щеше да се вустваш ако се беше случило нещо?

 

"скоростна лента" в България няма, пък ако ще и на 10 лентов път.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Не е било преди катастрофата а близо час след нея , един приятел е минал от там преди МЕНЕ !

И не естествено че нямаше да се чувствам по-добре , тва е ясно , ама все пак не ги оправдава колко са глупави , айде майната му че ще вкарат някой невинен в затвора ама тия хора нямат ли чувство за самосъхранение ?!?!

Link to comment
Share on other sites

Taя мания е доста отдавна и масова практика. "Виждаш ли правилно си чакат 10-15 коли, ама аз съм по-умен и ще мина преди тези глупаци"... Единствените оправдани са автобусите. За всички други - клаксони, псувни и т.н.

 

Моляяяяяя? Автобусите са оправдани да завиват от средна лента? ТОЧНО ПЪК ТЕ не трябва да правят подобни неща защото 1 кола може да се измуши по-лесно докато автобуса съвсем ефективно запушва лентата до края на светофара.

 

Автобусни шофьори които правят това както и змиорки (примерно на Руски съм ги виждал нееднократно) трябва да бъдат линчувани публично

Link to comment
Share on other sites

Аз пък всеки път се псувам защо спазвам правилника и правя кирливия ляв завой от лява лента.....ще гледам да си избия тоя навик.

Да бе всеки ако си мисли така=>за кво ни е правилник.

Напоследък съм забелязъл че намаляват простотиите по пътя и бая хора си седят и чакат чинно (е има и юнаци).

И относно тва кой как карал , всеки си има глава на раменете, да си преценява.

Всеки ли от вас в квартала си кара с 20 км /ч , щото в правилника имаше нещо такова за жилищните зони?

Link to comment
Share on other sites

Абе никой не е казал, че са прави. По-скоро имат предвид, че ако караше в тамошното ограничение (50км./ч) ситуацията нямаше да е фрапантна и нямаше да се стреснеш. Иначе лично аз там карам с около 60-70, като на изкачването съм вдигал и 90, ама като се знам какъв съм карък се свалям към средата на моста в нормални граници да ми е нарушението, че вече 1 път съм сърбал попарата заради малоумно ограничение (2 месеца без книжка, 150 кинта и 12 точки) и в момента чакам още едно наказателно постановление, което пак ще ме лиши от свидетелство за 1 месец. Та парен каша духа...

Иначе и мен ме е яд на бул. Санкт Петербург да карам с 50, ама...

 

Qzoveca ограничението за жилищна зона се въвежда с пътен знак и такъв в България съм виждал само и единствено в едно село до моРето.

Link to comment
Share on other sites

Моляяяяяя? Автобусите са оправдани да завиват от средна лента? ТОЧНО ПЪК ТЕ не трябва да правят подобни неща защото 1 кола може да се измуши по-лесно докато автобуса съвсем ефективно запушва лентата до края на светофара.

 

Автобусни шофьори които правят това както и змиорки (примерно на Руски съм ги виждал нееднократно) трябва да бъдат линчувани публично

Е не на всички де, там където пречат естествено е да си чакат. Където има място за какво да се нарежда и да запушва пък тези за ляв. И без това едвам минават 2-3 коли. Да застане автобуса та да не мине нито една... То където е тясно и 1 кола да прави от средната пак ще запушва всички. :)

Link to comment
Share on other sites

оф кво ми се правите на девеици.

Добре ще дам пример като за по-бавно развиващи:

 

 

Бавноразвиващ си ти!!!!! Как ще минаваш на червено бе???? И горд! Майстор с опит!?!?!

 

Злоби, не знам защо се ядосваш след като в правилника никъде не пише, че жилетките трябва да се слагат!

Link to comment
Share on other sites

И аз много често го правя , но само на кръстовища където има възможност , а не като някой индивиди които правят ляв от средна лента на източен за към Богомил ... :angry:

Не не, моля те, не го споменавай това кръстовище, щото минавам от там няколко пъти дневно и ми е болна тема завиването от втора лента и минаването на светло червено.... побеснявам! :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм на мнение, че да направиш ляв завой от средна лента по скоро облекчава движението отколкото обратното. Поне на повечето кръстовища на които го правя, ако няма завиващи от средна лента наляво ще станат такива задръствания, които ще пречат на всички. Пък особено на 4-ри лентовите е направо задължително в натоварен трафик. Щото като има един за обратен само и единствения минал ще е той...

 

P.S. И да се допълня: друг е въпросът, когато има само една или две коли за ляв завой и някой отворен застане в средната до тях пак за ляв завой (особено като пусне мигача след като светне зелено за него), за да не би случайно да не е пръв на левия завой - това вече дразни и не е свързано по никакъв начин с по-облекчено преминаване на кръстовището.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на същото мнение. Винаги когато имам възможност правя трета и четърта колона, ако кръстовището позволява паралелно завиване, а не предреждане. Така трафика се облекчава.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен.И тв'а важи с пълна сила за кръстовището на сточна гара,ляв завой в посока централна гара.В 95% от случайте завивам на ляво от средна лента.

Link to comment
Share on other sites

Едва ли не всеки в този форум апелира за буквалното спазване на ЗДвП с усърдието на новоприета послушничка в девически манастир, която обяснява задължителния характер на неделната молитва... Дори в някои случаи се порицават и действия, които не са в противоречие с Правилника за прилагане на ЗДвП, но нали сте по-големи католици и от папата...

Както и да е - мисълта ми е друга - щом всички карат над ограничението очевидно проблемът е в ограничението... Не можеш да имаш ограничение 50км/ч по големите булеварди в Тракия, на Асеновградския надлез, бул. Санкт Петербург и т.н...

И има сума ти места, на които е забранен левия завой от средна лента, а всъщност няма никакъв проблем да е разрешен.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен.И тв'а важи с пълна сила за кръстовището на сточна гара,ляв завой в посока централна гара.В 95% от случайте завивам на ляво от средна лента.

На това място е разрешен завой от средна лента. Явно не ти е направила впечатление маркировката. Наскоро обаче имах случай от най - лява лента един да продължи направо. Беше с една от известните на всички регистрации.

Link to comment
Share on other sites

Въобще не съм обърнал внимание на маркировката - просто такава няма.Виждат се някакви мизерни ленти и тв'а е.Ама то почти навсякъде е така.Иначе и аз съм виждал там от лява лента да се продължи направо.Това си е пълен идиотизъм. :wir

Link to comment
Share on other sites

Вчера имаше катастрофа на асеновградско.... тва както и да е ама може ли да има толкова прости хора да им еба майката малоумна.

Катастрофата е посока Асеновград точно като слезеш от моста , някъв се беше качил на разделителя в най-дясна лента спряла една кола на аварийки и до там , нито сложили триъгълник нито нищо , слизам си аз от моста и си карам с 80-90км/ч в най-лява лента , естествено на тоя в/у разделителя даже и аварийки не му светят и както си карам аз в най-лявата лента изведнъж пред мене една групичка хора които стоят и гледат кво е станало на колата..... АБСОЛЮТНО НЕОБЕЗОПАСЕНО , няма триъгълници няма жилетки....... после що имало много катастрофи.... ми как няма да има като половината са олигофрени.....

изобщо как не те е срам да се оплакваш след като казваш, че той не направил еди кво си, а ти караш с 2 пъти повече от разрешеното? :confused

Link to comment
Share on other sites

изобщо как не те е срам да се оплакваш след като казваш, че той не направил еди кво си, а ти караш с 2 пъти повече от разрешеното? :confused

 

Е то там едва ли не си извън населеното място и почти всички карат с 80-90 и няма и проблем да се кара, ако няма идиоти каквито е споменал... ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе пич.... ти нормален ли си или ?

Ти осъзнаваш ли изобщо за кой път говоря ? Осъзнаваш ли изобщо че говорим за трилентов , извънградски път ?!?! Осъзнаваш ли че надолу до бензиностанцията ограничението е 60 !?! Осъзнаваш ли изобщо колко малоумно е ограничение от 50км/ч при такъв път ? И айде не ми се правете всичките на моралисти как карате винаги с ограничението щото ставате вече смешни , всичките тука трябва да сте със златни талони , как никой не си призна че някога е сбъркал , как никой не си призна че някога е превишил скоростта ..... вие сте като машини , чук градско 50км/ч и край , чук извънградско 90км/ч и край ... сигурно и на магистралата никога не вдигате над 120км/ч ай сиктир отивайте си ги говорете тия работи на някви 8 годишни дето да ви се вържат на акъла ......

 

Даже и колата никога не сте си пробвали колко върви защото сте най-най-най примерните шофьори на земята..... ма кво шофьори вие сте най-примерните хора , сигурно и Далай Лама и майка Тереза никога не са били толкова безгрешни като вас ........ :angry1

 

 

 

А да и всичките които ми се правите на по-чисти от Исус , можете да отидете и да си спретнете едно масово самоубийство ...... КАК ЕДИН НЕ СИ ПРИЗНА ЧЕ НЯКОГА Е НАРУШИЛ ПРАВИЛАТА ?!?!??! КАККККК ?! Това не мога да си го обясня , претендирате че сте нормални а в същото време бълвате малоумни постове подобно на лил стенли и галчето...... УЖАС!!!!!!! :sick :sick :sick

 

 

Злоби, не знам защо се ядосваш след като в правилника никъде не пише, че жилетките трябва да се слагат!

 

 

Не ме е яд че са без жилетки , яд ме е какво търсят там ? На средата на пътя можеш ли да ми обясни разумно как правят в най-ЛЯВА лента при положение че е късно вечерта и мисля даже осветлението в разделителя не светеше .... длъжен ли съм освен че се пазя от всички дупки и олигофрени с газови рИзачки да се правя и на ясновидец и да знам от къде на шибаният път в 11 през ноща ще се появи някой малоумник който мога да блъсна и после да се налага да лежа заради някой който е малоумник и няма грам акъл в главата - потенциален самоубиец ......

 

 

Аз ако кажа ми бях на средата на пътя и щяха да ме блъснат 10 човека защото беше вечерта и не ме виждаха сигурно тука щяхте да ме линчувате ама щото аз съм карал със скапаните 20км/ч тия дет са търсили на майка си пу*ката там нямат вина щото разбираш ли ако бях карал с 50км/ч нямаше да има никви проблеми ? Колко малоумен трябва да си да СЕДИШ НА СРЕДАТА на пътя при намалена видимост да му Е*а майката ?!?!?!?!?!

С 50км/ч ако ги бях блъснал дали щяха да са живи ?!?! НЕ МИСЛЯ ..... ма щото тука автомобилният раздел е място където всеки който има няма 1000км зад волана може да се прави на разбирач и на най-най великият .......

А всичките тука проповедници а ако бях карал с 30км/ч ? Ма се бях загледал нещо по таблото ? Или нещо някъде другаде и изведнъж ми искочат някви скапаняци пак ли аз съм виновен ?

 

ПС : Не говоря за Бъндито , говоря за всичките други дето ми се правят на по-невинни от политиците....

Link to comment
Share on other sites

не става въпрос само за тази ситуация. Ти редовно едва ли не се хвалиш с колко си карал, с колко си превишавал, как не си спрял еди къде си.

Link to comment
Share on other sites

То и ти си с умствени изкривявания ама тва е друг въпрос.... я ми намери 2 поста където конкретно се хваля с колко съм карал и къде не съм спрял ?

Изключваме поста с РС4-ка , тогава си казвам с чисто сърце че съм за затвор , спестете си поучаванията защото съм сигурен че всичките си карате както си искате ама сега понеже е модерно да се правим на светици и да говорим за войната по пътищата изведнъж решихте че трябва непрестанно да проповядвате.....

 

Аз съм си го казвал 10000 пъти , карам с колко преценя че пътя ми позволява , до сега катастрофа не съм имал , боли ме шнура че бай НИКОЙ от булфорум е решил че аз съм вандал по пътя , що не почнете да ме обвинявате за всички вандализми по пътя ? или пък за озоновата дупка ..... ма и тва е малко и за финансовата краиза аз съм виновен ....... искате на шофиране да се обиждаме ли ? МИ айде де .... аз пък казвам че вие сте шматки и не можете да карате , че създавате повече поредпоставки за ПТП от мене , ма не ви стиска да си признаете..... имам ли доказателства - НЕ , вие имате ли доказателства как аз карам - НЕ , някой возил ли се е при мене да видя как карам - НЕ ... ми като е НЕ кво ми филосовствате не мога да разбера ?!!?!!?! :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

zlobil-е...откажи се.На глава точно с тея хора не можеш да излезеш.Едно си баба знае,едно си баба бае и тетаваа...

 

 

П.П.А в тая тема от колко страници не е говорено по същество?

Link to comment
Share on other sites

Бе и аз се чудя как един път злобил не си призна, че е в грешка ами все в най-правият и най-знаещият.

 

Казах ти още вчера за "меренето на пишките" в другата тема.Стана точно като рибарите."Хванах ейййййй такава риба.Аз пък хванах риба с хеййййй такова око".Хайде стига рибарски хвалби.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...