Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Благодаря за поредната бърза реакция от Ваша страна.

Свързах лаптопа директно към кабела и резултата е следния:

 

1145752841.png

 

Явно рутера е правил проблема (някакъв неизвестен за мен модел WR04 ), но понеже когато свалях торенти скоростта си беше нормална не съм го заподозрял :(

Ще пробвам да му дам един хард ресет, за да видя дали ще може да се оправи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Благодаря за поредната бърза реакция от Ваша страна.

Свързах лаптопа директно към кабела и резултата е следния:

 

1145752841.png

 

Явно рутера е правил проблема (някакъв неизвестен за мен модел WR04 ), но понеже когато свалях торенти скоростта си беше нормална не съм го заподозрял :(

Ще пробвам да му дам един хард ресет, за да видя дали ще може да се оправи.

 

23 пинг към Пловдив не ми се вижда "нормално"..От седмица съм на Н3 и моя пинг към Пловдив е 17 и забелязвам лека тромавост в отваряне на сайтовете, в квартала срещу Практикер това.

В магазина също съм на Н3 и там при прекарването пинга към Пловдив беше 0,това зад хотел Ленинград.

Тъй като съм "новобранец" към Н3 да попитам това нормално ли е или в моя квартал има проблем.Ще помоля някой да "постне" резултати пинг към Пловдив..

Link to comment
Share on other sites

Разликите в пинга на speedtest може да се дължат на различните компютърни конфигурации, тъй като сайтът е flash-базиран (натоварва компютъра ти повече). За сравняване на пинга, по-добре пробвай командната конзола на windows и направи пинг до някой български сайт (abv.bg например би трябвало да е със същата свързаност като сървъра на speedtest-а за Пловдив).

ping abv.bg

Link to comment
Share on other sites

От днес съм абонат и преди 30 мин както си играя WoW пинга ми скочи на 1000 ms,падна на 500 и в момента е 320,варира между 200 и 500 ms.Играя в bg пиратка и никога не съм имал повече от 20 ms.furiozo,ако може да погледнеш за какво става въпрос.Благодаря предварително.

 

ps: падна до 100 докато пишех поста,дано не се качва отново.

Edited by FalleN_213
Link to comment
Share on other sites

ами хубаво е малко повече време да се наблюдава, също с други дестинации и изобщо други типове проблеми дали се забелязват.

Също ми пиши кой клиент си и кой е сървъра.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблеми с www.last.fm, трябва да рефрешна няколко пъти страницата, за да зареди. Може да е нещо от сайта, защото е доста муден от няколко месеца насам.

Link to comment
Share on other sites

@furiozo: Преди малко имаше някакво прекъсване на кабелната и нета за около 15тина минутки на ул. Кр. Раковски 21, но се оправи. Тъкмо щях да слизам до входната врата, за да видя какъв беше номерът на съпорта, когато "топлата вода" дойде ;]]]

 

@Crazy_Hamster: Одеве, когато писа, пингът ми към ласт.фм беше около 400мс, но сега си е около 50мс. Може да е било нещо моментно.

Link to comment
Share on other sites

Имам пуснат постоянен пинг към last-a и варира от 49-53, вечер и повече като е натоварено, но определелно сайта го зарежда много мудно. Прави впечатление, че винаги когато не ми зарежда напълно сайта долу вляво винаги пише waiting/reading/connectin или cdn.last.fm, или ice.112.2o7.net (специално тоя втория го изписва най-често, пинга до там е огромен, явно е доста надалеко)

Link to comment
Share on other sites

Имам пуснат постоянен пинг към last-a и варира от 49-53, вечер и повече като е натоварено, но определелно сайта го зарежда много мудно. Прави впечатление, че винаги когато не ми зарежда напълно сайта долу вляво винаги пише waiting/reading/connectin или cdn.last.fm, или ice.112.2o7.net (специално тоя втория го изписва най-често, пинга до там е огромен, явно е доста надалеко)

 

Сложи си adblock и ще ти се реши проблема. Чух че освен за FireFox го има и за Chrome.

Link to comment
Share on other sites

На някои международни сайтове и при мен снощи имаше проблеми с дългото "мислене", но при пинг няма нищо. През деня наблизо прокарваха нови кабели и си мислех да не се огелпили нещо, но после се оправи. Явно всичко е било временно.

 

Opera пък си има вграден блокер.

Link to comment
Share on other sites

Ако става въпрос за цифров приемник, можеш. Натискаш ОК на дистанционното, да ти се появи менюто с програмите. Там натискаш някое от цветните копчета, за да може да ти се активира горе менюто за редакция (пише долу на екрана какво трябва да натиснеш). След това отгоре избираш опцията за промяна на името и ще ти излезе една клавиатурка.

Link to comment
Share on other sites

Че то на Про.бг вече си пише btv action от както го смениха.

При мен още си е Про.БГ и затова питах. Сега ще се пробвам да го преименувам. :)

 

Справих се! The AnGeL, мерси. :beerchug

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Някой да е с телевизор Сони с директно включен кабел към телевизора и CI+ модул? Да обменим малко опит и информация.

Link to comment
Share on other sites

Някой да е с телевизор Сони с директно включен кабел към телевизора и CI+ модул? Да обменим малко опит и информация.

 

Станахме трима.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...