Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ok, :rolleyes: ще почакам.просто искам да се порадвам на lcd-то

 

тея дни се загледах в качеството на blizo i DCC на цифровите канали, и май N3 е с доста по добро качество или си въобразявам. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Относно онова показване на няма достъп до канала, за което говорихме - вчера вечерта между 9 и12 доста често ставаше и на двете btv-ta - cinema i comedy. Почти винаги като превключех на някое е от тях, изкарваше съобщение все едно канала е кодиран, но под него реално вървеше.

Link to comment
Share on other sites

Абонат съм на N3 имам следния проблем.При пускане на телевизора (Самсунг LE37 C530) блокира дистанционното на цифровия приемник и едва след 20 минути започва да работи нормално.

Link to comment
Share on other sites

Конфликт между двете дистанционни и приемника ти ми се струва невероятно, може някакъв източник на силна инфрачервена светлина, който да пречи по някакъв начин (също силно невероятно), но не се сещам за друга причина. Със скарт кабел ли си свързал приемника с телевизора? По него се поддъжа функция за автоматино стартиране на телевизора при пускане на устройството от другата страна (двд, приемник и тн.), да не би по него да става конфликт? Виж с друг скарт кабел, пробвай с обикновен чинч кабел (само да се види дали проблемът е там, иначе със скарт се постига по-добро качество, от колкото с чин).

 

Друга идея, която не е директно решение на проблема ти е да ползваш вградения DVB-C тунер на телевизора ти (проверих, телевизора ти има), като с него така или иначе ще постигнеш по-добро качество на картината. Има лек недостатък, че трябва да си закупиш CI модул, може и от N3.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

аз си взех ca-modul и съм доста доволен.ако има6 някои приятел с такъв модул,помоли го за една проба.и гаранция ще тичаш и ти за модул :D.

няколко канала и HD КАНАЛИТЕ са отключени просто включи кабела в тел, и потърси ,аз така си купих модула

Edited by todor4o83
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Някой има ли идея как мога да си избирам различни пакети за цифрова телевизия, когато плащам през интернет чрез epay и при положение, че ползвам CA модул?

Link to comment
Share on other sites

Това, че ползваш приемник или CI модул е без значение, що се отнася до активирането на пакети. Със сигурност смяната може да стане при плащане на каса на N3, предполагам може и по телефона на 032/ 570 770, но не съм сигурен.

 

При външните системи за плащане мисля, че излиза само задължението като сума и пакет, но не мисля, че може да се прави промяна оттам.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Това, че ползваш приемник или CI модул е без значение, що се отнася до активирането на пакети. Със сигурност смяната може да стане при плащане на каса на N3, предполагам може и по телефона на 032/ 570 770, но не съм сигурен.

 

При външните системи за плащане мисля, че излиза само задължението като сума и пакет, но не мисля, че може да се прави промяна оттам.

Някъде из темата бях чел, че ако си с приемник можеш да избереш от менюто какъв пакет искаш да активираш. Иначе наистина в момента в epay ми излиза последно активирания пакет и знам, че на касата мога да си активирам други. Въпроса ми беше дали няма и някакъв друг алтернативен начин за хората плащащи по интернет.

Link to comment
Share on other sites

Дали ако се обадите по телефона и кажете, че плащате през интернет и искате промяна в пакета, няма да е възможно да го променят от там и в epay да ви излезе друго за плащане? :excl:

Link to comment
Share on other sites

Конфликт между двете дистанционни и приемника ти ми се струва невероятно, може някакъв източник на силна инфрачервена светлина, който да пречи по някакъв начин (също силно невероятно), но не се сещам за друга причина. Със скарт кабел ли си свързал приемника с телевизора? По него се поддъжа функция за автоматино стартиране на телевизора при пускане на устройството от другата страна (двд, приемник и тн.), да не би по него да става конфликт? Виж с друг скарт кабел, пробвай с обикновен чинч кабел (само да се види дали проблемът е там, иначе със скарт се постига по-добро качество, от колкото с чин).

 

Друга идея, която не е директно решение на проблема ти е да ползваш вградения DVB-C тунер на телевизора ти (проверих, телевизора ти има), като с него така или иначе ще постигнеш по-добро качество на картината. Има лек недостатък, че трябва да си закупиш CI модул, може и от N3.

 

 

В другата стая имам телевизор JVC (кинескоп) и на него няма проблем със същия приемник и скарт кабел

Edited by stinglover
Link to comment
Share on other sites

В другата стая имам телевизор JVC (кинескоп) и на него няма проблем със същия приемник и скарт кабел

Някой, някъде беше писал за проблем ако телевизорът има "ambient light", екстра която осветява стената зад телевизора, за да не се уморяват очите.

 

Иначе би помогнало малко диагностика.

 

Първо, провери дали бутоните върху предния панел на приемника работят, когато дистанционното е забило.

 

Второ, пробвай да покриеш сензора на приемника когато ключваш ТВ-то. Виж дали дистанционното ще работи под покривалото (в случай че телевизорът излъчва заслепяваща инфрачервена светлина).

 

Трето, изключи скарта, но остави приемника на същото място до телевизора. Пробвай дали проблемът ще се повтори. Ако проблемът не се повтори, определено проблемът е галваничен.

В този случай върни обратно скарта, но изключи коаксиалният кабел от приемника. Ако това оправи проблема, ще се наложи да се сложи галваничен разделител.

 

Също така ако TV-то има друг скарт вход можеш да пробваш него (сегашният може да е с svideo) или направо да пробваш само с композитен сигнал (чинч за видео и друг аудио).

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

 

Днес минах на n3. Като ме навиаха техни хора казаха, че ще имам тв+ и филм + но ги няма. Гледам в официалния им сайт там в пакета не виждам програмите. Моля някой който е на n3 да каже има ли ги или са ме излъгали ?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте имам следния проблем живея в Изгрев на Преспите и нещо в последно време най-вече след голямата буря в петъка ми се губи сигнала нещо на цифровата я насича или пък върви си нормално и по едно време "дупка в мисълта" :D Профилактика ли е кабелите ли са се намокрили :D или по принцип си е така ?

Link to comment
Share on other sites

не трябва да е така, вероятно е локален проблем. Провери кабела по който идва сигнала дали добре е закрепен, рестартирай приемника и ако продължава или ми пиши или се обади да те запишем за посещение.

 

все пак има един централен проблем , засяга каналите bTV Cinema, bTV Comedy, City TV и DaVinci Learning, изразява се в периодични пикселирания. Предполагам проблема ще бъде оправен утре сутрин.

Link to comment
Share on other sites

На някой друг да му изчезнаха всички канали без BTV, Nova, Discovery Science, Discovery World ?

 

трудно ми е да ти отговоря, че не съм в къщи, но снощи нещо ми насичаше БТВ, та чак спираше. Я виж да не ти се е разместила картата, щото ми казваш точно свободните канали

Link to comment
Share on other sites

На някой друг да му изчезнаха всички канали без BTV, Nova, Discovery Science, Discovery World ?

Да , точно така е и при мен в Тракия, бл 96

 

Едит оправи се, но в последно време често се случва.

Edited by agogov
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...