Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Ами щом преди време, фуриозо ми беше писал че трябва на касата да се поиска парола, веднъж се обадих и ми казаха, че не знаят за какво става въпрос...

:lol: Нищо де...какво пречи пак да ти каже да се обадиш в офиса и там пак да не знаят за какво става дума :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ovid, не знам дали е била за нас и дали скоро ще се окабелява района, трябва да питам, ако се сетя ще ти дам отговор в понеделник.

не работим с NET1 и няма план скоро да се прави "оптика до дома".

 

 

паролите се получават на каса, или ако заслужавате - с PM до мен.

 

 

леко отклонение :

 

viiipeer_, за теб явно "на каса" означава "по телефона" ... и като си звънял или си объркал номера ... или или си питал : "ае тука има един сайт , и като цъкна и нищо не става, ко да праа ?!?!"

 

;)

Link to comment
Share on other sites

аз пак съм на мнение че е от торентите.

такива влошавания в часови диапазони които не са пикови ... е изключително малко вероятно да са общи.

 

Дам със sharkbg се оказахте прави.От торентите е.

Явно "кляка" когато сийдвам ( въпреки, че сийда не дига повече от 200К ).

Link to comment
Share on other sites

Дам със sharkbg се оказахте прави.От торентите е.

Явно "кляка" когато сийдвам ( въпреки, че сийда не дига повече от 200К ).

 

Ако сийдваш торенти от замунда, най-вероятно ти се пълни международния ъплоуд, щото има мноооооооого турци там.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

А за да се намали този ефект, не може ли да се даде по-висок приоритет на HTTP заявките и така запълненият международен капацитет да не се отразява сериозно на отварянето на страници от чужбина?

Link to comment
Share on other sites

ovid, не знам дали е била за нас и дали скоро ще се окабелява района, трябва да питам, ако се сетя ще ти дам отговор в понеделник.

не работим с NET1 и няма план скоро да се прави "оптика до дома".

 

 

паролите се получават на каса, или ако заслужавате - с PM до мен.

 

 

леко отклонение :

 

viiipeer_, за теб явно "на каса" означава "по телефона" ... и като си звънял или си объркал номера ... или или си питал : "ае тука има един сайт , и като цъкна и нищо не става, ко да праа ?!?!"

 

;)

 

Ами добър хумор, но като се сетя, дори на място попитах и ме изхледаха странно. Това беше на Д.Николаев - една жена беше. Но както и да е. :P

Link to comment
Share on other sites

Още един глас в подкрепа на TLC канала. Някакви планове да се включи в програмната схема? Дори платено. Че нашите са на Евроком и като им ходим на гости моята жена и хареса и се чуди дали няма да ни пуснете и на нас това каналче?

Link to comment
Share on other sites

И аз съм питал за същото и отговорът е следния: TLC e канал на Дискавъри Нетуоркс , а те не дават каналите им да бъдат слагани в допълно платени пакети. Ето защо TLC и Investigation Discovey няма да бъдат включени в пакет "НАУКА" , както и в стандатен пакет - логично защото са разходи за оператора!

Edited by tmfmedia
Link to comment
Share on other sites

На рестарт на рутерите ли се дължат краткотрайните прекъсвания от порядъка на няколко секунди, които се наблюдават през няколко дни :confused

Link to comment
Share on other sites

няма такива периодични, планирани рестарти.

Ще трябва да кажеш повече подробности за да преценя от какво може да е, като : дава ли "червен X", само междунарадния ли, кога се е случвало ...

 

 

Относно пускането на нови канали, както и друг път съм казвал, позицията не е че не искаме да ги пуснем. Позицията е че ЗА МОМЕНТА не можем да ги пуснем. След време е доста вероятно да ги пуснем.

Link to comment
Share on other sites

няма такива периодични, планирани рестарти.

Ще трябва да кажеш повече подробности за да преценя от какво може да е, като : дава ли "червен X", само междунарадния ли, кога се е случвало ...

 

 

Относно пускането на нови канали, както и друг път съм казвал, позицията не е че не искаме да ги пуснем. Позицията е че ЗА МОМЕНТА не можем да ги пуснем. След време е доста вероятно да ги пуснем.

Да, точно "червен X" и няма никакъв нет. Засичам го по 2-3 пъти на седмица горе-долу, но не ги броя, просто ми е направило впечатление и по-скоро от любопитство :) 10-20 сек. и пак тръгва. Точно като някакъв рестарт... Днес около 12-13 часа беше последното, другите мисля, че пак на обяд или около полунощ...

Link to comment
Share on other sites

Ами може да се случи като се работи по мрежата, или когато се търси проблем.

Възможно е и да се дължи на някаква неизправност в мрежата но в такъв случай би било странно да са толкова на рядко.

Пиши ако продължават да се случват редовно.

Link to comment
Share on other sites

И при мен(гагарин бул.дунав 184) има такива прекъсвания,някой път вечер късно друг път през деня,за секунди спира интернета,колкото да ме отпише от скайп,или да ме изхвърли от игра.Пинга ми скача от 56 на 156.Обадих се и ми казаха,че нямало проблем,но май има нещо.

Link to comment
Share on other sites

И при мен(гагарин бул.дунав 184) има такива прекъсвания,....

Furiozo, възможно ли е някой да саботира мрежите в района? Аз съм на булсатком (бившата нетгруп). Живея на Обрейкови и имам същите проблеми както вашите абонати от 1 седмица всяка вечер. Май смърди на една корпорацийка - само те имат такива навици.

Link to comment
Share on other sites

Furiozo, възможно ли е някой да саботира мрежите в района? Аз съм на булсатком (бившата нетгруп). Живея на Обрейкови и имам същите проблеми както вашите абонати от 1 седмица всяка вечер. Май смърди на една корпорацийка - само те имат такива навици.

 

По вероятно е да взимат ток от едно и също място :)

Link to comment
Share on other sites

Бингоо позна от EVN вземат ток , които превърнаха този weekend Кършяка и Тракия в дискотека :laughing:

 

Къде се намира това място EVN?Знам за такава фирма/доставчик ама за място... :) Идеята е някъде за калпава връзка или нещо цакано...

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже дали скоростите описани в сайта са реални ?

Интересува ме на единична конекция дали са такива каквито са написани ?

Също дали има локална скорост и ако има с кои доставчици N3 е локал и колко е локалната ?

Какъв е "ms-a" към Coolbox ? понеже играя в ЦС сървъри които са към тях и това ми е приоритет мс-а ?

Има ли прекъсвания ? и подръжката с какво работно време е ?

Какво ИП се получава ? реално ? статично/динамично ?

 

Сорка ако сте обсъждали нещата но прочетох последните 10 страници от темата и единствено се обсъжда телевизията... а нямам време за всичките 110 страници...

 

Ааа и обикновенно след колко време става прекарването ? чака ли се много време ?

 

Мерси :)

 

пс. Някъде из страниците ми се мерна коментар "обади се по телефона а ако не ти вдигат звънни на Булсатком" нещо от сорта та да питам има ли нещо общо N3 с Булсатком ?

Edited by maina_pld
Link to comment
Share on other sites

1. скоростите са реални

 

2. зависи към къде е единичната конекция

 

3. до колкото знам, локалната скорост е само към абонати на н3

 

4. дай IP да го пингнем:)

 

5. прекъсвания има много рядко, повечето от тях като че ли са заради спряло захранване. Ако има проблем обикновено бързо го оправят. Поддръжката общо взето може да търсиш по всяко разумно време на денонощието, дори в почивните дни (не съм пробвал да се обаждам по малките часове), но мисля, че не е денонощна.

 

6. реално е ИП-то, дава се от DHCP и си стои едно и също

 

 

 

 

бонус: не мисля, че имат общо с булсата, освен, че може би ползват едни и същи спътници?

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

пс. Някъде из страниците ми се мерна коментар "обади се по телефона а ако не ти вдигат звънни на Булсатком" нещо от сорта та да питам има ли нещо общо N3 с Булсатком ?

Ставаше въпрос за ТВ. По Коледа имаше някакви прекъсвания на някои канали и някой беше казал (до колкото си спомням :) ), че се дължало на пренастройване на сателит на Булсат.

Link to comment
Share on other sites

Мерси много за отговорите хора :)

 

4. дай IP да го пингнем:)

 

То пък точно сега е спрял тока на хостера и не бачкат :D но нищо то като разгледах пинговете към различни точки в темата гледам са си почти идентични със сегашните ми така че не вярвам към Кулбокс да има кой знае каква разлика..

 

пс. Ако може да пингнете това ИП : 217.26.212.28

Edited by maina_pld
Link to comment
Share on other sites

Мерси много за отговорите хора :)

 

 

 

То пък точно сега е спрял тока на хостера и не бачкат :D но нищо то като разгледах пинговете към различни точки в темата гледам са си почти идентични със сегашните ми така че не вярвам към Кулбокс да има кой знае каква разлика..

 

пс. Ако може да пингнете това ИП : 217.26.212.28

 

Ето ти пинга до това IP от мрежата на N3

Избора си е твой.

--- 217.26.212.28 ping statistics ---

138 packets transmitted, 138 received,

0% packet loss, time 137106ms

rtt min/avg/max/mdev = 67.353/68.665/86.454/1.704 ms

:beer:

 

ИП адрес 217.26.212.28

Хост 217.26.212.28

Местоположение CS CS, Serbia and Montenegro

Град Beograd,

Edited by Rat Man
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, не намирам програмата 'Cartoon network'. Има ли я в някоя програмна схема, че не я виждам . И ако може наистина публикувайте списък с програмите, както пише в сайта, защото сега там има ...картинки(лого-та). Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, не намирам програмата 'Cartoon network'. Има ли я в някоя програмна схема, че не я виждам . И ако може наистина публикувайте списък с програмите, както пише в сайта, защото сега там има ...картинки(лого-та). Благодаря.

 

в пакет Детски е, не е показано на сайта по някаква причина >.>

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...