Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Вярно е , че може да спорим до другата година за това,но рано или късно ще се мине на HDMI приемници, дали сега, дали след някоя годинка, конкуренцията също вдига нивото, така че не се знае нищо за в бъдеще.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Още един глас от мене за подмяна на приемник със модул на който му е нужно и то БЕЗПЛАТНО !

От известно време съм с приемник след като почнаха да коридат програмите и искам да ви кажа , че картината ми е под всякаква критика.Мисля ,че никак не е редно една телевизия да предлага дадена услуга , а да не може да осигури нужните елементи за осъществяване на безпроблемно гледане.Това си е за сметка на собствениците.

Говорих с "furiozo" относно закопуването на такъв модул на старо (защото е по-евтин) и стана ясно , че можело да не стане , защото картата не ми е била таква......Демек......трябва да си го купиш от нас.....Добре , ама след като му зададох въпроса този модул , ще може ли да се използва евентуално от други оператори ми бе отгооврено , че ЕВЕНТУАЛНО може и за БИЛУ , но не е сигурно....Ами тогава кажете ми драги потребители , редно ли е да с епредлага средство с което да се гледа дадената рекламирана телевизия и то да се плаща......

АМИ КАТО ИСКАТЕ НАПРАВЕТЕ ГО ТОЯ МОДУЛ ПАК С ДОГОВОР ЗА ЕДНА ГОДИНА ИЛИ КОИТО НЕ ИСКА СРОЧНО ДА СИ ГО ПЛАЩА И ТОВА Е ..... ПРСОТО СИ НАМЕРЕТЕ РАЗРЕШЕНИЕ НА ВСЕОБЩИЯ ПРОБЛЕМ !!!!

Link to comment
Share on other sites

защо не отидеш да мрънкаш на производителя примерно, че нямаш CA в комплекта на ТВ-то ?

щото най-вероятно ще те пратят да си го купиш като екстра.... ;)

 

Именно!

 

 

ПС: Картата е една и съща за Н3 и за Близу. Пробвано. Поне тази на сони която взех с телевизора работи и с 2те.

Link to comment
Share on other sites

Именно!

 

 

ПС: Картата е една и съща за Н3 и за Близу. Пробвано. Поне тази на сони която взех с телевизора работи и с 2те.

 

Картата или модула?

Link to comment
Share on other sites

ScumBag, казах че ако си с модул ще трябва да ти сменим картата, без значение от къде е модула. Може да съм те предупредил че някои модули са несъвместими с някои телевизори, нищо повече.

И със сигурност може да се ползва при близу ... преобръщаш ми думите почти на обратно ...

 

Разбираемо е че клиентите искат всичко да е безплатно. Боя се че за момента модулите не ги раздаваме безплатно.

 

В същата сфера на мисли, искащите приемник с HDMI, да потърсят и да си купят, знам че искат да се раздават безплатно, но не става оператора да инвестира 200 лева в един потребител и да получи от него 150 и то отложено. С двойна месечна такса и двугодишен договор може би би се получило. За момента политиката обаче не е такава.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

....

О някои от каналите са кодирани. Добър ден Какво правим - ами забравихме да ви кажем да си купите CA модул за да може да гледате и кодираните цифрови канали, а и нали си плащате за услугата цифрова кабелна телевизия дали сте 1500лв за TV проблем ли са още 70лв?

 

А ако нямаме цифров тунер и искаме да гледаме цифрова телевизия с добро качество - какво правим тогава ? Нищо.

Ако искаш можеш да се търсиш друг оператор. Да , но ако си на договор трябва да платиш неустойки, защо защото си бил подведен от суперлативите "Добре дошъл в света на Цифровата телевизия."

......

 

Тук вече имаш две големи неточности, които ме карат сериозно да се съмнявам в градивността на критиката ти.

 

1) Лично бях подробно информиран от техниците по време на включването как стои въпросът с приемника/картата/конакс модула и кодираните канали. Даже ми настроиха телевизора, за да върви всичко без проблем. (половин година по-късно кодираха каналите и се наложи да закупя конакс модул, за което не съжалявам)

 

2) Сериозни неустойки има при много от другите оператори, но провери как стоят нещата при N3, преди да говориш, че задържат някой насила. Мисля, че се връща някаква такса, свързана с ползвана промоция, но НЕ СЕ плащат оставащите до края на срока на договора такси, както е при останалите оператори.

 

 

извинявай, ти от кое заведение си избягал ?

А, нищо подобно, даже вероятно това му е работата :).

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за предлаганата услуга рекламирана като цифрова кабелна телевизия.

 

Вече ти обясних каква е дефиницията на цифрова телевизия. Става дума за метода на разпространение. Това е DVB-C. За това плащаш, това и получаваш.

 

Аз като съм с аналогов телевизор, означава ли че изобщо не трябва да плащам за цифрова телевизия, защото няма как да я гледам цифрово. Мани-мани, ами и монитора ми е CRT... ужасТ... :ghost Ами очите ми... очите ми... и те са аналогови... :woot

 

Всички условия са написани ясно на сайта им, в договорите им, и са обяснявани тук на всеки който попита. Имаш моята подкрепа ако искаш приемникът ти да бъде сменен с CA модул (примерно с малко доплащане на разликата), НО нямаш никакво основание да се оплакваш от това че си измамен, подведен и че не получаваш това за което си платил.

 

 

Всъщност мисля че ставаме обект на рекламна агитка, за един определен модел приемници, които скоро биха могли да се появят на пазара. С два акаунта, да се симулира повече дейност.

Link to comment
Share on other sites

Тук вече имаш две големи неточности, които ме карат сериозно да се съмнявам в градивността на критиката ти.

 

1) Лично бях подробно информиран от техниците по време на включването как стои въпросът с приемника/картата/конакс модула и кодираните канали. Даже ми настроиха телевизора, за да върви всичко без проблем. (половин година по-късно кодираха каналите и се наложи да закупя конакс модул, за което не съжалявам)

 

2) Сериозни неустойки има при много от другите оператори, но провери как стоят нещата при N3, преди да говориш, че задържат някой насила. Мисля, че се връща някаква такса, свързана с ползвана промоция, но НЕ СЕ плащат оставащите до края на срока на договора такси, както е при останалите оператори.

 

 

 

А, нищо подобно, даже вероятно това му е работата :).

 

Техниците си сваршиха работата бързо, но за конакс, кодирани канали и т.н. и дума не е ставало.

А за неустойките си пише много ясно в договора.

 

Вече ти обясних каква е дефиницията на цифрова телевизия. Става дума за метода на разпространение. Това е DVB-C. За това плащаш, това и получаваш.

 

Аз като съм с аналогов телевизор, означава ли че изобщо не трябва да плащам за цифрова телевизия, защото няма как да я гледам цифрово. Мани-мани, ами и монитора ми е CRT... ужасТ... :ghost Ами очите ми... очите ми... и те са аналогови... :woot

 

Всички условия са написани ясно на сайта им, в договорите им, и са обяснявани тук на всеки който попита. Имаш моята подкрепа ако искаш приемникът ти да бъде сменен с CA модул (примерно с малко доплащане на разликата), НО нямаш никакво основание да се оплакваш от това че си измамен, подведен и че не получаваш това за което си платил.

 

 

Всъщност мисля че ставаме обект на рекламна агитка, за един определен модел приемници, които скоро биха могли да се появят на пазара. С два акаунта, да се симулира повече дейност.

Нямам нищо против хората с CRT при тях ще има промяна в положителна посока спрямо аналоговата телевизия.

Но за хора с LCD или Плазмени телевизори качеството е по-кофти ако гледаш с предлаганияти приемник спрямо това ако директно включиш кабела в телевизора.

 

ScumBag, казах че ако си с модул ще трябва да ти сменим картата, без значение от къде е модула. Може да съм те предупредил че някои модули са несъвместими с някои телевизори, нищо повече.

И със сигурност може да се ползва при близу ... преобръщаш ми думите почти на обратно ...

 

Разбираемо е че клиентите искат всичко да е безплатно. Боя се че за момента модулите не ги раздаваме безплатно. Мога да ви предложа да го вземете с депозит който да ви бъде върнат когато решите че модула повече не ви е нужен.

 

В същата сфера на мисли, искащите приемник с HDMI, да потърсят и да си купят, знам че искат да се раздават безплатно, но не става оператора да инвестира 200 лева в един потребител и да получи от него 150 и то отложено. С двойна месечна такса и двугодишен договор може би би се получило. За момента политиката обаче не е такава.

 

Аз искам да попитам какъв би бил този депозит за CA модула?

Това също е някакъв вариант, спрямо закупуването на такъв.

Link to comment
Share on other sites

ScumBag, казах че ако си с модул ще трябва да ти сменим картата, без значение от къде е модула. Може да съм те предупредил че някои модули са несъвместими с някои телевизори, нищо повече.

И със сигурност може да се ползва при близу ... преобръщаш ми думите почти на обратно ...

 

Разбираемо е че клиентите искат всичко да е безплатно. Боя се че за момента модулите не ги раздаваме безплатно. Мога да ви предложа да го вземете с депозит който да ви бъде върнат когато решите че модула повече не ви е нужен.

 

В същата сфера на мисли, искащите приемник с HDMI, да потърсят и да си купят, знам че искат да се раздават безплатно, но не става оператора да инвестира 200 лева в един потребител и да получи от него 150 и то отложено. С двойна месечна такса и двугодишен договор може би би се получило. За момента политиката обаче не е такава.

 

Furiozo може и да съм разбрал погрешно , но наиситина ми стана адски неприятно като започнах да гледам телевизия по зле от колко , когато бях на Евроком преди 10 години.....

Наистина мисля ,че трябва да измислите нещо с което да сме доволни всички , както Вие така и Ние.......Това предполжение за депозита и след крайна употреба да се връщат париете е един добър вариант.....Мисля , че може да му се отдели малко време и да се избере някакъв оптимален вариант :)

Link to comment
Share on other sites

Furiozo може и да съм разбрал погрешно , но наиситина ми стана адски неприятно като започнах да гледам телевизия по зле от колко , когато бях на Евроком преди 10 години.....

Ехеее, ти къде отиде? ЕК преди 10 години? Преди 10-11 години повечето трасета на ЕК бяха въздушни и да получиш сигнал без смущения на малкия метров и след средата на дециметровия си беше направо късмет. Мисля, че малко се изхвърли с това сравнение.

 

Булсат колко искат за HDMI приемник че не виждам цени в сайта :unsure:

Приемникът им е 68лв., като не ти го препоръчвам. Софта им е кофти още и забива доста. Плюс това каналите са подредени странно и не подлежат на пренареждане засега. Примерно каналите от първия транспондер са от 100 до 112, на втория са от 200 до 215 и т.н. Кофти работа е. Иначе има разлика в качеството на картината, наистина не голяма, но има. Ъпскейла на този приемник е добър.

Link to comment
Share on other sites

Най вероятно тогава е гледал на CRT телевизор и е било ок.

А сега ако гледа с приемника, който дават от Н3, на LCD телевизор мога да каже, че качеството не е на ниво.

Link to comment
Share on other sites

Ехеее, ти къде отиде? ЕК преди 10 години? Преди 10-11 години повечето трасета на ЕК бяха въздушни и да получиш сигнал без смущения на малкия метров и след средата на дециметровия си беше направо късмет. Мисля, че малко се изхвърли с това сравнение.

 

 

Приятел , работил съм в Евроком от 2000 до 2005г. и много добре знам как е , за това ти го казвам :)

Link to comment
Share on other sites

Приемникът им е 68лв., като не ти го препоръчвам. Софта им е кофти още и забива доста......

Това от собствен опит ли? Досега за 3 месеца ми е забил 2 пъти, като единият се рестартира и оправи сам.

 

И ти кой имаш? Предлагаха 3 вида. Единия е Homecast 5100, другия беше един с харддиск и третия /проблемния/ HDR100

Спамим темата. Отговора ще е в тази за Булсатком......

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Pro.bg на аналоговата се развали в последно време... Снощи ми се наложи да гледам Шампионската лига с доста звездички. Всички други са добре.

2ug11jc_th.jpg - Pro.bg

8zn3ph_th.jpg - Канал 3

Link to comment
Share on other sites

Това от собствен опит ли? Досега за 3 месеца ми е забил 2 пъти, като единият се рестартира и оправи сам.

 

Играх си с такъв точно 2 дни и ми заби 3-4 пъти.

Имам познати в офисите им и дори самите те не го препоръчват. Просто бях взел един да видя какво толкова го плюят. Аз лично не бих взел, дори и да не забиваха, защото си имам препочитания за подреждане на канали и това, че не мога да ги местя, не ме кефи.

И ти кой имаш? Предлагаха 3 вида. Единия е Homecast 5100, другия беше един с харддиск и третия /проблемния/ ZHD100

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Привет на всички,

 

Имам ЛСД монитор с вграден ТВ-тунер. Моделът е Samsung 2333, ето и малко информация за него: http://www.samsung.com/ph/consumer/monitor-peripherals-printer/monitor/lcd-monitor/LS23CFUKFV/ZA/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

 

ТВ-то има слот за карта, но доколкото разбрах от постове в темата, трябва да е някакъв специфичен стандарт, за да мога да ползвам картата, която N3 продават. Това, което пробвах е да настроя ТВ-то без карта, като така могат да се гледат некодираните канали, но не постигнах успех, от което вадя извод, че този монитор/телевизор не поддържа необходимия стандарт.

 

Не разбирам много от цифрова телевизия и стандарти, но някой от разбирачите във форума може ли да ми каже има ли вариант да се гледа с карта тип CONAX или някаква друга карта, защото все пак ТВ-то има слот за карта, за да не ползвам 2 дистанционни и разни други предимства?

Link to comment
Share on other sites

Така, да се включа и аз. Преди един месец си прекарах "Цифрова Телевизия" от Н3. Сложиха ми някаква "НЕТА" със скарт. Като цяло картината не беше чак толкова зле ... но и не беше цифрова :)

В понеделник 06.12 поръчах CA модул от Н3 и във вторник 07.12 дойдоха техниците... След няколко неуспешни опита за автоматичен скан сканирахме ръчно няколко канала, видяхме че модула работи и се разделихме. Вечерта пуснах един ауто скан наново и чудо намери 130 цифрови и 26 аналогови плюс радиата... картина перфектна. Всичко това към 02:00 AM на 08.12 ... Сутринта 10:00 пускам - о ужас каква ти цифрова всъщност е квадратна - пикселизация нямам думи... като се прибера ще видя на какъв хал е и утре ще ходя до офиса. Освен това каналът, btv, нова и ПроБГ ги има само в аналогов вариант? Като цяло се чувствам леко подлъган и неудовлетворен

Link to comment
Share on other sites

Можеш да кажеш дали този модул си има някаква марка и дали проблема е бил в него.

CONAX SMIT закупен от N3. Едва ли проблемът е в модула, за телевизора да не говорим ...

Edited by c4821
Link to comment
Share on other sites

Привет на всички,

 

Имам ЛСД монитор с вграден ТВ-тунер. Моделът е Samsung 2333, ето и малко информация за него: http://www.samsung.com/ph/consumer/monitor-peripherals-printer/monitor/lcd-monitor/LS23CFUKFV/ZA/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=specification

 

ТВ-то има слот за карта, но доколкото разбрах от постове в темата, трябва да е някакъв специфичен стандарт, за да мога да ползвам картата, която N3 продават. Това, което пробвах е да настроя ТВ-то без карта, като така могат да се гледат некодираните канали, но не постигнах успех, от което вадя извод, че този монитор/телевизор не поддържа необходимия стандарт.

 

Не разбирам много от цифрова телевизия и стандарти, но някой от разбирачите във форума може ли да ми каже има ли вариант да се гледа с карта тип CONAX или някаква друга карта, защото все пак ТВ-то има слот за карта, за да не ползвам 2 дистанционни и разни други предимства?

Не знам какъв слот си видял, но ти нямаш необходимия DVB-C тунер и не можеш да използваш картата директно.

Link to comment
Share on other sites

magare, на линка който си дал, монитора има ATSC тунер, това е стандарт който се ползва в Америка, в Европа се ползва DVB, боя се че не са съвместими двата стандарта.

Такива модели по принцип не се продават в Европа, ако си го купувал от тук ... един вид са те прецакали (ако си дал точен линк).

 

c4821, Samsung ли ти е телевизора ? Доста непълно си се оплакал. И естествено споменатите канали ги има цифрови.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...