Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

1 minute ago, splendor said:

Нямам си  на  идея,  самото  приложение  не  показва  битрейта. 

 

Може ли да се прави запис на стрийм?

Или напр. чрез рутер, който показва текущата скорост на трафика?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Just now, plameni said:

 

Може ли да се прави запис на стрийм?

Или напр. чрез рутер, който показва текущата скорост на трафика?

Ами  трябва  да  сваля  някакава  програма която  да  записва  екрана,  като  скрийн рекордера на  телефона,  но  дали ще  покава  реалните  данни не  съм  сигурен. 
Иначе  през  рутера  варира  скоростта стига  до  1мегабайт моментен трафик. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, splendor said:

Ти  май  от  бая  време  не  си  ходил  там :)

 

Не виждам какво те интересува, това първо. Второ, приложението със сигурност има, поне когато съм го тествал това недоразумение IPTV от Булсатком. От години навсякъде съм с IPTV и това не съм го пускал от теста. Това, че го имам, не значи, че го ползвам.

 

А на теб как не ти омръзна да се излагаш от вчера, не знам. Млъкна по темата с ГГБит, сега почна друга. Накрая пак ще стигнем до вчерашния резултат за теб. Айде, със здраве!;)

 

И за протокола - телевизията на Булсатком, била тя IPTV или DTH е гола вода и единственият ѝ плюс е ниската цената, нищо повече.

 

@plameni На мен би ми бил интересен битрейта на 4К каналите им и кои са.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

 

Не виждам какво те интересува, това първо. Второ, приложението със сигурност има, поне когато съм го тествал това недоразумение IPTV от Булсатком. От години навсякъде съм с IPTV и това не съм го пускал от теста. Това, че го имам, не значи, че го ползвам.

 

А на теб как не ти омръзна да се излагаш от вчера, не знам. Млъкна по темата с ГГБит, сега почна друга. Накрая пак ще стигнем до вчерашния резултат за теб. Айде, със здраве!;)

 

И за протокола - телевизията на Булсатком, била тя IPTV или DTH е гола вода и единственият ѝ плюс е ниската цената, нищо повече.

 

@plameni На мен би ми бил интересен битрейта на 4К каналите им и кои са.

В момента  ти  се  излагаш,  понеже говориш  глупости.  Имало  е  приложение  на  булсата  за  тизен но  вече  няма  такова,  но  това  не  ти  пречи  да  говориш,  че  има  такова. Ако  си  толкова  ербап  вади  50лв  и  да  се  хващаме  на  бас.  

За ГГБит  няма  какво  повече  да  говоря.  2004  активите  и  не  са  били собственост  на  Еуроком.  За след това  нямам претенции.  

Link to comment
Share on other sites

Ти на луд почна да се правиш вече, а?:grin:

Казах, че съм тествал, което значи, че няма как да няма приложение, защото няма как да си въобразя, че тествам нещо, което го няма. Кога е било - не помня. Въпросът ти беше дали съм - да съм. Не си питал за време, а и е все тая кога е било. За Андроида също ти казах, че съм тествал и там е същата трагедия.

Ето, дори тук са го дъвкали, че не трябва да се ъпдейтва софтуера на ТВ Самсунг и приложението го има. Било е отдавна, но все тая. Аз "качеството" на Булсатком го знам и нямам никакъв интерес към него. Винаги тествам всичко, което мога, но само толкова. Доставчикът ми на ТВ, който ползвам от 3 години почти, няма аналог, а всичко друго го гледам и тествам  е за спорта.

 

В тоя форум е крайно време да се сложи имотка "вентилатор".

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, splendor said:

 скоростта стига  до  1мегабайт моментен трафик. 

 

Демек 8 мб/с и като махнеш overhead-а едва ли стига и 7 мб/с.

Стана ми ясно колко "качествена" е телевизията, както и че едва ли някога си виждал как изглежда 11 мб/с стрийм през който и да е MAG...

Link to comment
Share on other sites

Свалиха го от стора преди време , причина = неизвестна. Иначе го имаше ,аз също го имам на единия тв Самсунг, качеството е леш. Както казаха колегите по-горе булсат и качество са две несъвместими неща. Така,че колегата явно има проблем с очите.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

Ти на луд почна да се правиш вече, а?:grin:

Казах, че съм тествал, което значи, че няма как да няма приложение, защото няма как да си въобразя, че тествам нещо, което го няма. Кога е било - не помня. Въпросът ти беше дали съм - да съм. Не си питал за време, а и е все тая кога е било. За Андроида също ти казах, че съм тествал и там е същата трагедия.

Ето, дори тук са го дъвкали, че не трябва да се ъпдейтва софтуера на ТВ Самсунг и приложението го има. Било е отдавна, но все тая. Аз "качеството" на Булсатком го знам и нямам никакъв интерес към него. Винаги тествам всичко, което мога, но само толкова. Доставчикът ми на ТВ, който ползвам от 3 години почти, няма аналог, а всичко друго го гледам и тествам  е за спорта.

 

В тоя форум е крайно време да се сложи имотка "вентилатор".

Далече съм  от  луд.  Просто  ти  гледам  сеира.  Вади 50лв и да ходим да исталираме булсатком на самсунга на моя колега. Той лично ще ти даде още 50 ако успееш да го направиш :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

 

Демек 8 мб/с и като махнеш overhead-а едва ли стига и 7 мб/с.

Стана ми ясно колко "качествена" е телевизията, както и че едва ли някога си виждал как изглежда 11 мб/с стрийм през който и да е MAG...

Трябва ли? На мен резултата ми харесва :)

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, splendor said:

 


За Гигабит разбораха всички, че е Евроком. Но това майната му. Цял свят знае, че де що има услуга на Булсат е КОМПОТ във всяко отношение. Тотален боклук, за обслужване да не почвам! Послушай човек, който им плаща поради липса на алтернатива по 240 лева на месеца за услуги, дето са по-зле от Близу на селска територия! И дай да уточним на какво гледаш, защото ние гледаме на 65 инчови телевизори тгелевизия, която ти ако видиш ще си глътнеш езика. 
 

9 minutes ago, Lucky Luciano said:

В тоя форум е крайно време да се сложи имотка "вентилатор".


cc32e92d29ff5fe9cf37f4117948d962.gif

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, londongunner said:

Свалиха го от стора преди време , причина = неизвестна. Иначе го имаше ,аз също го имам на единия тв Самсунг, качеството е леш. Както казаха колегите по-горе булсат и качество са две несъвместими неща. Така,че колегата явно има проблем с очите.

Говорим за инсталиране на програмата през 2021 не когато е била налична преди няколко години. В момента приложението на булсат е само за епъл, андроид и хуавей. Може да се види в сайта им :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


За Гигабит разбораха всички, че е Евроком. Но това майната му. Цял свят знае, че де що има услуга на Булсат е КОМПОТ във всяко отношение. Тотален боклук, за обслужване да не почвам! Послушай човек, който им плаща поради липса на алтернатива по 240 лева на месеца за услуги, дето са по-зле от Близу на селска територия! И дай да уточним на какво гледаш, защото ние гледаме на 65 инчови телевизори тгелевизия, която ти ако видиш ще си глътнеш езика. 
 


cc32e92d29ff5fe9cf37f4117948d962.gif

Е не гледам на 65.  55 ми е най-големия :)

Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, splendor said:

Трябва ли? На мен резултата ми харесва :)

 

Е да, когато не знаеш какво всъщност е качествена IPTV, разбираемо е да харесваш мазньочи и квадрати.

 

Баси... Някой може ли да даде временно един акаунт да направя един експертен анализ :lol:

... с картинки и side by side сравнения 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, plameni said:

 

 

Е да, когато не знаеш какво всъщност е качествена IPTV, разбираемо е да харесваш мазньочи и квадрати.

 

Баси... Някой може ли да даде временно един акаунт да направя един експертен анализ :lol:

... с картинки и side by side сравнения 

Сравнявам я с тази на Н3 и няма голяма разлика. повече от 7 години съм гледал телевизията на Н3 и съм привикнал. Сигурно е за това. Ще се радвам да споделиш резултатите като ги сравниш. 

 

Сега  направих  един  тест.  Пуснах  БТВ на 55инчовия  телевизор  и  накарах  жената  да  погледне  и  я  питах  дали  вижда  квадрати  и дали  и  е  мазна  картината.  Резултата беше:  Изсмя се :lol:

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

Като гледам, сега сигурно си и пуснал филм... с доста статична картина
Тия сравнения най-добре се правят със спортни предавания на живо, където има движение и детайли.

БНТ3 HD и bTV Action HD би трябвало да са със същия битрейт и там по-добре ще се види разликата.

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

Дори след като съм показвал в детайли, репликата е била: "Как може изобщо да обръщате внимание на това?"

моята си казва, когато нещо не и харесва :)

9 minutes ago, plameni said:

Като гледам, сега сигурно си и пуснал филм... с доста статична картина
Тия сравнения най-добре се правят със спортни предавания на живо, където има движение и детайли.

БНТ3 HD и bTV Action HD би трябвало да са със същия битрейт и там по-добре ще се види разликата.

довечера като почнат мачовете ще  погледна пак какво показва рутера

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

......ние гледаме на 65 инчови телевизори тгелевизия, която ти ако видиш ще си глътнеш езика. 
 

Кажете доставчика да намажем и ние, моля ...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

Тия сравнения най-добре се правят със спортни предавания на живо, където има движение и детайли.

БНТ3 HD 

Сега го проверих. Вдигна на 1.6мегабайта. За мен картината е повече от прилична на 55 инчов телевизор. Няма пиксели и  мазнотия.  Напълно съм  съгласен,  че  има  много  по-хубаво  качество  от други  оператори,  но  съм  твърдо  против  да  се  говори,  че  е  пълен мазьоч  и, че  за  нищо  не  става.  Едно  от  нещата,  за  да  сменя  Н3  с  булсата  беше ,  че  картината  се  доближаваше  с  тази  на  Н3,  та  ако беше  толкова  зле  както  се  описва  от някои  хора,  то  щях  да си  седя  на  Н3 или  щях  да  мина  на  А1. :)  

Link to comment
Share on other sites

Не се карайте. Всеки има различно виждане и изисквания към нещата.

 

Това, че няколко души сме с отклонения, мъкнем МAG-ове нагоре-надолу и се взираме във всяка точка е друг въпрос. :D

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Danzki said:

Не се карайте. Всеки има различно виждане и изисквания към нещата.

 

Това, че няколко души сме с отклонения, мъкнем МAG-ове нагоре-надолу и се взираме във всяка точка е друг въпрос. :D


Аз магове не мъкна, щото където требе съм турил, включително и в чужбина. Не съм и от тия дето много се взират. Ама у дома между това, което виждам от мага и БулШИТа в другата стая разликата е толкова голяма, че сляп може да я усети.  

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:


Аз магове не мъкна, щото където требе съм турил, включително и в чужбина. Не съм и от тия дето много се взират. Ама у дома между това, което виждам от мага и БулШИТа в другата стая разликата е толкова голяма, че сляп може да я усети.  

Вземи  ме  покани  на  гости,  че  да  изплакна  очите,  пък може  и  да  мина  в  правата  вяра  след  това  и  да  накупя  3-4  маг-а,  че  гледам  infomir са  пуснали  и  500A модел :)

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...