Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не се подписва отделен договор, само се пуска заявка. Аз вече го активирах. 5 лв на месец е без устройство. Ако искаш устройство се плащат и 50 лв депозит. Има около 140 канала, повечето с таймшифт. Плюс е, че има няколко канала, които преди ги имахме на цифровата, вече не. Като цяло приложението се справя добре с бързината и таймшифта, качеството очаквано е малко по-ниско от цифровата, но все пак е доста добро.

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

Здравейте!Имам питане N3 предлагат ли все Нитро пакетите? При мен дилемата е следната-кой оператор ще ми препоръчате измежду N3 и DCC?

Тези двата идват до мен и незнам какво да правя DCC имат таймшифт с тяхната интернет тв докато N3 са утвърдени на пазара,сега съм на Winet, но нета

им стана много зле след 19.00 HD канал не може да се гледа просто ми дайте съвет. Благодаря ви предварително!

Link to comment
Share on other sites

On 3/1/2020 at 10:12 AM, ivander said:

Не се подписва отделен договор, само се пуска заявка. Аз вече го активирах. 5 лв на месец е без устройство. Ако искаш устройство се плащат и 50 лв депозит. Има около 140 канала, повечето с таймшифт. Плюс е, че има няколко канала, които преди ги имахме на цифровата, вече не. Като цяло приложението се справя добре с бързината и таймшифта, качеството очаквано е малко по-ниско от цифровата, но все пак е доста добро.

Идваха  ли  техници  до  вас?  Аз подадох  заявка  и ми казаха, че  трябва  да  чакам между  4 и 5 дена  да  дойдат  техници за да  го  активират.  Само се  чудя какво ще му  активират,  след като  аз  вече  съм  го  качил  на  телевизора. Луда  работа.

Link to comment
Share on other sites

Да, идваха. И а се чудих като теб какво ще правят, след като вече съм инсталирал приложението им на ТВто. Общо взето работата беше за 1 мин. Първо се изненадаха, че вече го имам, после видяха МАС - а на ТВто, звъннаха един телефон до колежката да й го кажат и тя да активира услугата и общо взето това беше. Явно други абонати не могат да се оправят как да свалят и инсталират приложението, та затова ги разкарват хората за нещо, за което с едно телефонно обаждане можеш да свършиш сам.

Link to comment
Share on other sites

Аз точно  това  си  мислех.  Бях  си  взел и  мак-а  на  телевизора  за  да  го  продиктувам  на  жената  в  офиса,  но  явно  техниката  е друга :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!Имам питане N3 предлагат ли все Нитро пакетите? При мен дилемата е следната-кой оператор ще ми препоръчате измежду N3 и DCC?

Тези двата идват до мен и незнам какво да правя DCC имат таймшифт с тяхната интернет тв докато N3 са утвърдени на пазара,сега съм на Winet, но нета

им стана много зле след 19.00 HD канал не може да се гледа просто ми дайте съвет. Благодаря ви предварително!

 

Е нов съм сигурно и затова не ми отговаряте нищо ще почакам.

Link to comment
Share on other sites

За Нитро  пакетите  трябва  да  попиташ  в  офис. От двата  оператора  аз  бих  избрал  Н3.  За интернета  зависи  от  кой  квартал  си. Аз  съм  в  Изгрев  и  нямам проблеми  с  нет-а, (който  е  лан) вече  повече  от  7 години.  В други  квартали  вече  има  оптика и  се  предполага,  че  е  още  по-добре, но  нека  друг  да  каже.   

Edited by splendor
корекция на годините
Link to comment
Share on other sites

Има ги още нитро пакетите, но са под ново наименование.  Преди да преподпиша с Ентри проучих DCC, дори ходих при приятел който е на тях да видя за какво става въпрос. Какво да кажа, Ентри са с 2 класи над тях като брой, съдържание и качество на каналите. За 6 г. съм имал точно 2 прекъсвания на нета, единият път мишки бяха прегризали кабел, вторият не бе по вина на Ентри, защото за няколко часа беше прекъснато голямо оптично трасе на виваком. Ентри също имат таймшифт, като за разлика от DCC освен с бокс можеш да го ползваш и с ТВ приложение, тоест не ти трябва устройство. Отделно имаме и приложение за андроид смартфони/таблети - N3 Play, коет дава възможност да се гледат около 70 канала на телефона.  Друго предимство е, че може да си плащаш сметката онлайн, тоест не се разкарваш до офис. Съпорта също е добър, 24/7 по телефона, като обикновено са информирани и отзивчиви.

Link to comment
Share on other sites

За таймшифт говорим за минусовите канали, било то с модул или приемник? ТВ приложението вече трябва да е с превъртане нали?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fibaman said:

За таймшифт говорим за минусовите канали, било то с модул или приемник? ТВ приложението вече трябва да е с превъртане нали?

Да,  тв приложението  е  с  превъртане и  пауза,  което е  удобно  ако  ти се  наложи  да  свършиш нещо  друго  и после да  си  го  пуснеш,  откъдето  си  го  спрял.  Иначе  малко  странно  ми  се  вижда  да  чакаш  5  дена  да  ти  активират  един  мак  адрес. 

 

Да внеса малко яснота за хората,  които  ползват като  мен услугата  с  повече  от  2  телевизора. Тази  услуга  не  може да замени допълнителният  приемник, (нищо  че  е  с  2лв  по-скъпа  от него  на месец),  понеже  купените  приемници,  които човек  е  закупил  от  тях  ще  отпаднат.  Като  цяло това  е  много  глупаво, понеже вместо да взимат  сегашните 38лв  на  месец, те  щяха  да  взимат  40лв.  Нищо  договорът ми  изтича ноември  и  ще  прегледам  другите  оператори  какви  оферти предлагат. 

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

При Ентри и 3 и 4 допълнителни приемника да ползваш, все се плаща само първия допълнителен -3 лева на месец.

Аз имам 4 ри карти и плащам само 1 допълнителен , вместо 3.

 

P.S.

При мен интерактивното приложение го активираха без да идват техници, посетих офиса със сниман мак адреса и само ми разписаха бележка за активацията на услугата.

Edited by k-otixxx
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, k-otixxx said:

При Ентри и 3 и 4 допълнителни приемника да ползваш, все се плаща само първия допълнителен -3 лева на месец.

Аз имам 4 ри карти и плащам само 1 допълнителен , вместо 3.

 

P.S.

При мен интерактивното приложение го активираха без да идват техници, посетих офиса със сниман мак адреса и само ми разписаха бележка за активацията на услугата.

Точно  това  казвах  и аз. Плащам  Нитро+  35лв  плюс + 3лв  за  допълнителен приемник  и  имам два  купени  от  тях  за които не  плащам  нищо.  Аз искам  да  сменя  допълнителният  приемник(понеже телевизора  има  такова приложение)  с  такъв  от 5лв,  По този  начин  ще  плащам  вместо 38лв, ще  бъде 40 на  месец.  Те ми казват,  че  не  мога  да  махна допълнителният  приемник, понеже  закупените  от  мен  устройства  ще  бъдат  изключени. И ако  искам  услуга от 5лв  ще  трябва  да  си я  плащам  с  основните 38лв  на  месец,  което  ще  прави  43лв  на  месец,  което  мен  не  ме  устройва.  Ще изчакам  да  видя  как се  развиват  нещата.  Януари  от  А1 ми  предлагаха 4 приемника  с  включени  диема спорт,  максовете  и  ХБО-тата,  заедно  с ХБО ГО   и  75мб интернет  за 29,99лв  на  месец, но  реших  да  си  остана верен  на  Ентри,  но  след  тази  ситуация  като  нищо  да  приема  следващия  път. 

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

Здравейте. В края на месеца ми изтича договора към Ентри и се чудя какво да правя. Да преподписвам ли или да си търся друг оператор. Досега бях на Нитро+. Като цяло не съм имал проблем с телевизия и нет, но малко ме дразни липсата на някакво развитие в този оператор. Някой скоро преподписвал ли е ? Какво бихте ме посъветвали ?

Link to comment
Share on other sites

Не бих  казал,  че  няма  развитие.  Направата  на  приложение  за смарт телевизори  и за андроид си  е  голяма  стъпка.  Аз ще ги сменя  ако  не   променят  глупавото правило  да  не  може  да  се ползва  приложението  вместо  втория  приемник, въпреки че  то е  по-скъпо  с  2лв.  Абонат съм  от 2013 година,  като преди  това  разкарах  Близу заради  политиката им  спрямо  нови  клиенти  по  това  време,  та  не  ми  пречи  да  сменя  и  Н3 въпреки,  нищо, че  имам два  купени  приемника  от  тях. 

Link to comment
Share on other sites

Да дам  нова  информация,  за моят случай. Днес  ми се  обадиха  от Н3 и  казаха,  че  няма  проблем вече  да  върна допълнителният  приемник  и да  бъде пуснато  приложението на  телевизора вместо  него.  С  тези  си действия  от  Н3 показват,  че  ги  е  грижа  за  своите  клиенти, за което  съм  им благодарен и по този  начин  отпадна  чуденето  за  друг  оператор. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2020 at 12:51 PM, ivander said:

На приложението за ТВ ги има всичките.

При  теб  на приложението  върви  ли  ID Extra,  че при  мен   го дава,  но  като  го  избера  не  става  нищо?  Все едно  няма  такъв  канал,  иначе  има  EPG.     

Link to comment
Share on other sites

И при мен е същата работа. Доскоро по спомен вървеше. Трябва да оправят един куп неща. Например при This is Bulgaria HD са пуснали стрийма на Travel TV SD. На CBS Reality не са пуснали субтитрите. На Box TV, Fen TV, Balkanika, Фолклор ТВ, Classica, BG Music Channel, iConcert и Eurochannel не са пуснали HD стриймовете, а SD-тата. При Da Vinci са пуснали руското аудио, а канала си има български дублаж на цифровата. 7/8 тв и някои от руските нямат EPG. При Арените само Арена 1 има EPG, а само 5 - превъртане, каква е логиката не знам. Освен това на повечето в имената им не фигурира дали са HD или SD, което също е пропуск.

Link to comment
Share on other sites

По-принцип  HD-то  се  хваща  по  знака  на телевизията,  но  наистина  е  добре  да  се  знае какво  качество е.  При  цифровата  телевизора  си казва  какъв  е  сигнала. Ще е хубаво  ако въведат  опция  да  избираш  аудио поток,  както  е  при  CAM модула.  Аз например там,  където  има  английско  аудио  го  гледам  с  него. 7/8 няма EPG още, от  когато  го  пуснаха. Има още  работа  по  приложението,  но  все  пак  адмирации за  него. 

Link to comment
Share on other sites

Реших все пак да преподпиша днес пък да видим. Разширен пакет с включени HBO и 80 мб/с нет за 33 лв на месец, като първите 4 месеца е по 15 лв. Отказах се засега от Диемите по разбираеми причини. Мисля, че е добре.

Link to comment
Share on other sites

Добре  е,  аз  за  същото плащам 35лв .  Да видим  Ноември  месец,  дали  няма  да  предложат  нещо  подобно  като  отида  да  преподписвам :)

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...