Jump to content
BulForum.com

Дайте акъл какво да избера - Skoda Octavia, Toyota Corolla или друго


djadomraz

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

VW-ПОЛО,ПОЛО CROSS,GOLF-(НЕ ОТ ХААС)

ФИАТ-ГРАНДЕ ПУНТО,БРАВО-(ДОБРИ СЕРВИЗИ)

ПЕЖО 308/307-СТАВАТ-(СРЕДНА РАБОТА)

РЕНО -(ВТИННИ СЕРВИЗИ ЗА ТРОШЕНЕ ЛЕСНО СРЕДНА РАБОТА)

 

 

ТОЙОТА НЕ ТИ ТРЯБВА-(БЪРЗО ИМ ПАДАТ ЦЕНИТЕ СРАВНИТЕЛНО СКЪПИ СЕРВИЗИ)

ФОРД НЕ ТИ ТРЯБВА-(БАРЗО СЕ ОБЕЗЦЕНЯВАТ СРАВНИТЕЛНО СКЪПИ ЧАСТИ И СЕРВИЗ)

СЕАТ НЕ ТИ ТРЯБВА -(МНОГО ЛЕСНО СЕ РАЗБИВАТ СРЕДЕН РЕМОНТ)

ДАЧИЯ НЕ ТИ ТРЯБВА-(ПРОСТО Е РУМЪНСКА)

Link to comment
Share on other sites

Honda Civic - кой модел? Прегледах на сайта им набързо - над 40,000 бяха, то за тези пари по-добре Toyota Avensis да взема а тя е по-висок клас автомобил от Civic-a

 

AlBundy, ще се разходя до магазина на Mitsubishi да видя каква оферта могат да ми направят.

Link to comment
Share on other sites

авенсиса е супер дърво карал съм най-новият и е бахти грозната кола във всяко едно отношение , според мене се напъни и си вземи като на РИП митсубишито , невероятна кола

Link to comment
Share on other sites

Тойота, Мицубиши, Шкода, Хонда - все не може да сбъркаш... Малко няма да ти стигнат парите за немско, иначе и там има добри решения... Абе като се видим другата седмица ще коментираме :punk

Link to comment
Share on other sites

ако не държиш колата да е чисто нова за към 35 бона спокойно взимап а4ка седан с 2,0 двигателя 2005та година които е много икономичен и понавървява , специално за тая а4ка ти гарантирам че разни хонди и тойоти не могат и на малкият и пръст да стъпят а и митът че ауди е чуплива кола отдавна не е актуален , доколкото знам караш доста малко , ако си я обслужваш количката навреме ще ти е вярна мноооого години

Link to comment
Share on other sites

Тойота, Мицубиши, Шкода, Хонда - все не може да сбъркаш...

 

Бих добавил и Мазда...

 

ако не държиш колата да е чисто нова за към 35 бона спокойно взимап а4ка седан с 2,0 двигателя 2005та година които е много икономичен и понавървява , специално за тая а4ка ти гарантирам че разни хонди и тойоти не могат и на малкият и пръст да стъпят а и митът че ауди е чуплива кола отдавна не е актуален , доколкото знам караш доста малко , ако си я обслужваш количката навреме ще ти е вярна мноооого години

 

Пропускаш един много тънък момент-гаранцията ;) Ако през следващите три години тая а4ка "роди" (което като гледам кво става по сервизите няма да е прецедент) какво правим?

Link to comment
Share on other sites

казах ако не държиш да е чисто нова , давам ти мене си за пример , предпочитам да взема кола на 1-2 години коятоо да карам 1-2 години и да знам че ще се обезцени много по-малко от колкото чисто нова кола като същевременно поемам риска за евентуални предстоящи ремонти . не казвам че съм прав но предпочитам да карам а6-ца 2003та за 27-8 отколкото тойота корола 2008ма за същите пари , която след 2 години няма да мога да и взема и половината от парите които съм дал. Да не говорим че ако някога имам възможност самостоятелно да си взема чисто нова кола на изплащане от магазина ще предпочита някакъв джип защото ползвам хиляда вида данъчни облекчения. Не ме разбирай погрешно ако имах възможността да си позволя чисто ново митсубиши като на РИП бих го взел веднага но нямам може би и заради това мисленето ми най-вероятно е лееко "изостанало" :P

Link to comment
Share on other sites

доколкото знам караш доста малко , ако си я обслужваш количката навреме ще ти е вярна мноооого години

 

Това важи за почти всяка кола не измислена марка. :D

 

Колегата НЕМО дава много добро предложение а именно Мазда.Невероятна кола, адски издръжлива ама недай си боже да ти се строши нещо.Почваш да се кръстиш с 2-те ръце :lol:

 

Бате Виден може да подпали ама в никав случай НЕ взимай Шкода!!!Освен ако не искаш на дълъг път да ти се схваша четирибуквието на всеки 20 километра :D

Link to comment
Share on other sites

Говорим за нов автомобил и ценови клас до към 35,000лв някъде.

 

Ми ти си знаеш кво ти се кара.

Аз ако имам парите няма да питам кво да си зема, а ще тичам до Ауто Италия ;). - лично мнение

 

Бих добавил и Мазда...

Пропускаш един много тънък момент-гаранцията ;) Ако през следващите три години тая а4ка "роди" (което като гледам кво става по сервизите няма да е прецедент) какво правим?

 

Защо мислите само за това "раждане". Кефа цена няма. Пък и той няма да я кара всеки ден на прекъсвач, че да му роди.

Link to comment
Share on other sites

Дядомраз, новия Lancer е наистина уникална машина. В този клас конкуренцията в момента няма да ти предложи такива технологи и екстри, които се срещат в класове от съвсем друг ценови диапазон (изцяло алуминиев двигател, CVT трансмисия с управление от волана, 18'' джанти и нископрофилни гуми, забележителна hi-end аудиосистема и още много други). Вече година и нещо търкалям колата и я смятам за перфектно попадение. Не знам как са цените в България, но тук топмодела с всички екстри излиза $26,000 (в щатите е дори още по-евтин). ;)

Link to comment
Share on other sites

Още един глас за Lancer-a, наистина прекрасен автомобил. Пристрастен съм, но има и защо. Поинтерсувай се, разгледай постовете във форума на Мицу и се качи за един тестдрайв. Просто за тая цена няма наистина нищо по-добро, като съотношение цена/качество. За 39 990 взимаш Intense ниво, което си има всичко необходимо + уникалната CVT трансмисия, за която стана дума отгоре. Ако те интерсува нещо по-конкретно пиши на ЛС.

 

П.С. Може да хвърлиш и едно око на галерийката в подписа ми, ако не друго, то поне, като визия ще те грабне ;).

Link to comment
Share on other sites

За Лансера, мой приятел си взе. Направиха му уникална оферта, затова го препоръчвам. Аз съм се ориентирал към новото А4, че е с най-ниски годишни разходи и овехтявания за 3 години,

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, иди в Хонда на Пазарджишко шосе - има 2 акорда с много екстри за около 40 000 лева, излезе новия модел и съответно стария вече е по-евтин.

Link to comment
Share on other sites

Последно дилемата ми е между Toyota Corolla и Mitsubishi Lancer.

 

Исках днес да гледам обаче то пък официален празник... Греда... Между другото къде е на Mitsubishi магазина? Последно там където си мислех се оказаха Хондите :)

 

Lancer-a определено е красив, но и Corolla-та не пада по-долу. Аз преди да мина през магазина на Toyota си мислех за друга Corolla, а всъщност става дума за тази: http://www.toyota.com/corolla/photo-gallery.html

 

Honda Accord е по-висок клас кола (ако не се бъркам), и ако има такава с много екстри за под 40,000лв това направо ще ме хвърли в размисъл.

 

Явно понеделника ще се обикаля...

Link to comment
Share on other sites

Балкан Стар се намират на пътя към София (като тръгнеш към КАТ и продължиш надолу към магистралата... малко преди нея има един разклон за въпросното село - там са Балкан Стар и Hyundai).

 

Пловдив: Балкан Стар Аутомотив - Пловдив

 

Комплекс Балкан Стар

с.Радиново, обл.Пловдив, 4202

 

Телефон: (032) 654 613, 654 614

Факс: (032) 654 628, 654 629

 

На 654 614 е дилъра, от който я взех аз. Казва се Илия Тодоров и е много приятен тип. Мобилният му е 088 756 1844.

 

Иначе Corolla поне за мен определено не може да се сравнява с Lancer, който дори в най-ниското ниво на оборудване си има всички системи за стабилност и пр., а при Toyota-та се водят екстри. Отделно за същите пари при Lancer-a получаваш доста по-мощен автомобил, по-голямо вътрешно пространство и още куп неща. Качвах се в Corolla-та преди да си купя Lancer-a и ми беше тесничко (в Yaris-a ми беше по-широко) и като цяло имаш усещането, че се возиш в една напълно обикновена кола - не те грабва с нищо. Докато Lancer-a ще ти предложи спортен дух. Окачването е твърдичко и това се усеща, но колата се залепва за пътя при високи скорости. Отделно 18" джанти отварят много. Аудиосистемата Rockford Fosgate многократно е поставяна в класациите на 10-те най-добри озвучения за автомобил. Имаш си и гъзарска Bluetooth система за гласов контрол, сензори за дъжд, смрачаване и куп други неща. А ако предпочетеш варианта с автоматичната CVT кутия, то кефа е два пъти повече, тъй като освен стандартния режим имаш и спортен, който се управлява посредством лостчета зад волана (можеш и от скоростния лост, както стандартните типтроници). Абе мога да я хваля до утре, но наистина е най-добре да идеш да тестваш всички автомобили и която ти хареса да си вземеш нея.

 

 

При Хонда нещата стоят иначе - Civic-a, но дизел е невероятен автомобил. Вътре е много широко, интериора е страхотен, колата е с яка визия, много е пъргава и адски стабилна, но цената й е мноооого висока. Бензиновия вариант със повечко екстри идва около 2-3 хиляди над Lancer-a, но като характеристики е зад него, а и като цяло екстрите му са наполовина спрямо конкурента му. Другите минуси са, че е старичък модел и сервиза им е на друга планета.

Accord има под 40 000 лв. с разни промоции, но сам можеш да се досетиш какво ще ти предложат на тази цена... Новият Accord също би трябвало да се появи скоро, но доколкото разбрах цените му почват от 50 000 лв.

Link to comment
Share on other sites

Аз само да добавя че търся по-скоро семейна кола отколкото спортна... но безстепенната автоматична скоростна кутия определено мисля че е предимство (спрямо автоматичната но със скорости на Тойота)... Ще помисля още малко. Трябва да седна и в Лансера и евентуално в някоя Хонда утре.

Link to comment
Share on other sites

alfa 147 ... mnogo e dobra . Eto ceni i specifikaciq http://alfaromeo.bg/?go=info&p=147

 

Ще ме извиняваш ама колегата май не търси чак спортна кола а по-скоро семейна.Все пак 147 е в ниският клас и според мен не отговаря много на търсеното....

 

Иначе за мен Лансарът е ще е най-добрият избор.Невиждам защо трябва да има чудене.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...