Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

А ти сващаш ли? Че за едни е една и съща услуга и да не би при тях да НЯМА нов гигабитов порт?

Попитах за новата услуга.

Старото устройство е 100 Mbps и няма как да ти даде 1Gbps към твоята мрежа.

Схващаш ли вече?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има нещо сбъркано в теб. Ако прочетеш постовете му ,сам ще си отговориш какъв е. Н3 те отрязаха с оправдание,само да не си им абонат,Гаров се видя в чудо,сега Кулбокс са под ножа. Замисли се за dark fiber,но и там нещо няма да ти хареса.

Link to comment
Share on other sites

Аз за коя говоря, тъп ли си, или на такъв се правиш?

 

НОВАТА гигабитова услуга за 25лв.!!!

 

ТОЧКА

Чукча не читатель, Чукча — писатель....

 

Защото не е само рутер, а е комбинирано устройство!

Пак да попитам:

Като си на новата тройна услуга, как точно си представяш, че може да ползваш  интернет, телевизия и телефон без тяхното устройство?

На гигабитовата услуга имаш само медия конвертор, като е възможно от самото начало да е бил гигабитов (зависи кога е пусната услугата), но да е шейпнат на 100 Mbps.

Схващаш ли?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Сега какво излиза? Цялото това писане и плескане е заради 5 лв вдигане на цената. Някои хора отиват на кафе и 5 лв доникъде не им стигат. Стига и с това "не ми е за 5 лв", защото явно проблема е точно там. Проблема винаги е в парите....другото е просто причина да се заобиколи този проблем :)

Link to comment
Share on other sites

Ако някой се чувства излъган, измамен, изигран, надхитрен, подмамен, подведен, прецакан, прекаран, обиден, низвергнат и т.н.,
има поне три институции, които да сезира:

Комисия за защита на потребителите

Комисия за регулиране на съобщенията

Арменски поп

Упсс... последната инстанция май вече не приема жалби онлайн, но не се отчайвайте, пробвайте офлайн...

Link to comment
Share on other sites

Точно така, сам го каза Чукча......

 

1111111.png

 

Чукча не читатель, Чукча — писатель....
 


На гигабитовата услуга имаш само медия конвертор, като е възможно от самото начало да е бил гигабитов (зависи кога е пусната услугата), но да е шейпнат на 100 Mbps.

Схващаш ли?

Link to comment
Share on other sites

Напълно е възможно да си безнадежден случай, но аз не се отчайвам и затова пак ще опитам:
 

Само за интернет - имаш медия конвертор.
За тройната услуга получаваш ново устройство


Плюс това, не всеки иска да им ползва тяхното устройство.


За кое устройство ставаше въпрос?

Link to comment
Share on other sites

Ако аз съм безнадежден, то ти вече не знам какъв си.... Какво ми изопачаваш думите, или си смени дилъра, или не се заяждай!

Първо пееше, че потребителите само на интернет - нищо не им сменяли.... сега се зачекна за това, че не съм "искал" устройството им.

Понеже виждам колко бавен си - ще ти помогна..... Кой ги е карал да изибрат комбинирано устройство!

Казах, че някои потребители НЕ ПОЛЗВАТ и не биха искали да ползват техния рутер, макар и комбиниран, кое не разбра?!?!?

Напълно е възможно да си безнадежден случай, но аз не се отчайвам и затова пак ще опитам:
 



За кое устройство ставаше въпрос?

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не става дума 5-те лева. Става въпрос, че се вдига САМО едната цена и никой не дава логично обяснение от 2 седмици, а само се шикалкави, което е несериозно, но пък е обичайно за Кулбокс. Всичко в тази компания става бавно, бавно, та бавно, след много, ама много писане... за всяко нещо! Ежемесечно плащам на Кулбокс над 100лв. и тея пет лева отгоре са ми смешни. Дразни ме, ама много ме дразни отношението или по-точно липсата на такова, неадектватното, но пък удобно подминаване на въпросите и проблема, който сами създават. Все ми е тая ако ще и 40лв. да направят услугата, но да го обосноват и да кажат вдигаме тази цена, защото това и това, не вдигаме другата, защото това и това. А те удоообно мълчат. Но премълчаването на даден проблем, никога, ама никога не е решение на последния.

Жалбата ми е безинтересна, защото знам какво ще стане и вероятно само ще отнесат глоба, а аз ще си загубя няколко часа време, за да я оформя и т.н.

Факт е, че загубиха двама абонати /вече защото и вторите, на които ги бях препоръчал се отказаха, защото хората си правят сметка за парите, искаха добра услуга и им бях обяснил, че дали ще дават едни пари на Близу или с няколко отгоре, но ще имат оптика е по-добре, ама тея няколко, с новата врътка минаха 10 и се отказаха/, а са на път да изгубят и моя нов абонамент /заради неадекватното поведение/, за който на тях им е през някъде, разбира се, щото са "велики" и за Кулбокс не е проблем да загубят абонат. Те парите ги вадят с лекота и фирмата се развива от само себе си.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Сега какво излиза? Цялото това писане и плескане е заради 5 лв вдигане на цената. Някои хора отиват на кафе и 5 лв доникъде не им стигат. Стига и с това "не ми е за 5 лв", защото явно проблема е точно там. Проблема винаги е в парите....другото е просто причина да се заобиколи този проблем :)

Стига глупости и заяждане.

 

8лв ми е PS Plus абонамента на месец. Тия 5лв дали не мога да ги оползотворя там? Като не е за 5-те лв, защо цената на услугата не е същата тогава?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ако аз съм безнадежден, то ти вече не знам какъв си.... Какво ми изопачаваш думите, или си смени дилъра, или не се заяждай!

Някаква параноя те е обхванала... Може и да е начална фаза на нещо друго...

Само те цитирам и думичка не съм изопачил.

Ето ти твоя пост, целия:

 

viiiper_device.png

 

Можеш ли да посочиш кои твои думи съм изопачил?

 

Казах, че някои потребители НЕ ПОЛЗВАТ и не биха искали да ползват техния рутер, макар и комбиниран, кое не разбра?!?!?

Когато казваш, че някои не искат да ползват техния рутер, очеИЗвАдно става въпрос за новата тройна услуга, защото няма друга услуга, която да се предлага с рутер.

Старата тройна услуга също се предлагаше с комбинирано устройство, но то освен че е 100 Mbps, е и без достъпни рутиращи функции за крайния потребител.

 

Дотук разбра ли написаното?

 

Кой ги е карал да изибрат комбинирано устройство!

tedy вече разви в дълбочина темата за очакванията на Обикновения Домашен Потребител.

Препрочети постовете му от последните няколко страници и има шанс да намериш отговор на въпроса.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Някаква параноя те е обхванала... Може и да е начална фаза на нещо друго...

Само те цитирам и думичка не съм изопачил.

Ето ти твоя пост, целия:

 

viiiper_device.png

 

Можеш ли да посочиш кои твои думи съм изопачил?

 

Когато казваш, че някои не искат да ползват техния рутер, очеИЗвАдно става въпрос за новата тройна услуга, защото няма друга услуга, която да се предлага с рутер.

Старата тройна услуга също се предлагаше с комбинирано устройство, но то освен че е 100 Mbps, е и без достъпни рутиращи функции за крайния потребител.

 

Дотук разбра ли написаното?

 

tedy вече разви в дълбочина темата за очакванията на Обикновения Домашен Потребител.

Препрочети постовете му от последните няколко страници и има шанс да намериш отговор на въпроса.

 

Аре бегай ве смешник! Ходи на някоя друга циркова арена. Ти ми излезе с довода, че дават допълнително устройство рутер - за него казах че не го искам, а и не само аз - и да - то е комбинирано такова. Паляк с паляка ти!

Link to comment
Share on other sites

Или фазата е доста напреднала, или ограничения в капацитета не ти позволяват да схванеш, че няма друг начин за ползване на новата тройна услуга.


И как точно ще ползваш услугите без тяхното устройство?!?


За какво ми е техния рутер, като мога да си ползвам моя,. който е в пъти по-добър? 
Не говоря за медията.

 

Не ми изопачавай думите. Написах устройство, ти го нарече рутер.

Link to comment
Share on other sites

Понеже има рапорт за тази тема, а по стечение на обстоятелствата от известно време не влизам често във форума и нямам никакво време да чета кой какво е натворил...ще прехвърля този рапорт на някой от колегите, пък когато го обработи - тогава.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко, а и още веднъж преди 3 дни, се случи за 2-3 минути да няма интернет. Не се отваряше нищо. 2 пъти за 7 дни.

Рядко си позволявам да правя сравнения публично, но на другия ми нет, за толкова години, значително по-рядко съм засичал подобни дребни прекъсвания.

Може би съм в началото и съм по-чувствителен на тази тема, и всичко ми прави впечатление. Да, заради високите скорости вероятно "трябва да си мълча", но в "края на деня" май по-важното е стабилността на нета. Дано са инцидентни. Човек никога не трябва да има адски големи очаквания и изисквания, дори за 25 лв, все пак.

Link to comment
Share on other sites

Не, човек винаги трябва да има очаквания, за това, което плаща. Звънни им и ще си оправят проблема, защото явно има такъв. Ще ти проследят услугата, има си мониторинг и ще видят кога нещо се чупи и ще го оправят. В това нямат никакви проблеми. Но трябва да им се каже. Гледат си назад и ще хванат кога, какво е създало проблем.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко, а и още веднъж преди 3 дни, се случи за 2-3 минути да няма интернет. Не се отваряше нищо. 2 пъти за 7 дни.

Рядко си позволявам да правя сравнения публично, но на другия ми нет, за толкова години, значително по-рядко съм засичал подобни дребни прекъсвания.

Може би съм в началото и съм по-чувствителен на тази тема, и всичко ми прави впечатление. Да, заради високите скорости вероятно "трябва да си мълча", но в "края на деня" май по-важното е стабилността на нета. Дано са инцидентни. Човек никога не трябва да има адски големи очаквания и изисквания, дори за 25 лв, все пак.

 

@tedy, моля да ми напишете трите имена на титуляра и телефон за връзка в лично съобщение, за да направим проверка.

Link to comment
Share on other sites

Дано не е прозвучало много като антиреклама :) . 2 минути не е проблем, предния път се случи в около 2 през нощта :) . Тогава изчезна май само външния за 2 мин. Т.е. не е било проблем конкретно до мен.

JoyDay, оценявам. Засега както казах, вероятно съм доста чувствителен и стоя доста време пред ПЦ, но пак, това не е проблем, и както пак повтарям, тия първоначални наблюдения не могат да са особен критерий. Ако се случва пак или по-често, ще пиша.

Защото още отпреди имам "навик" да не ползвам невлизащите в никакви планове 0700 номера освен при крайна необходимост, макар че от 1 година вече намерих начин да ми струват по 1/4 от стотинката на минута :Р .

За очакванията, това не е гарантирана услуга за 100-200 лв на месец, това имах предвид.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Дано не е прозвучало много като антиреклама :) . 2 минути не е проблем, предния път се случи в около 2 през нощта :) . Тогава изчезна май само външния за 2 мин. Т.е. не е било проблем конкретно до мен.

JoyDay, оценявам. Засега както казах, вероятно съм доста чувствителен и стоя доста време пред ПЦ, но пак, това не е проблем, и както пак повтарям, тия първоначални наблюдения не могат да са особен критерий. Ако се случва пак или по-често, ще пиша.

Защото още отпреди имам "навик" да не ползвам невлизащите в никакви планове 0700 номера освен при крайна необходимост, макар че от 1 година вече намерих начин да ми струват по 1/4 от стотинката на минута :Р .

За очакванията, това не е гарантирана услуга за 100-200 лв на месец, това имах предвид.

 

@tedy, ние винаги държим да правим проверка в такива случаи, защото е добре да има позицията и на двете страни. Възможно е подобно прекъсване да бъде причинено както от доставчика, така и от клиентското оборудване. Ако проблемът е бил в нас, желаем да потърсим причината, защото подобни проблеми са изключения при нас, а не практика. Ако прецените, пишете ми на лично :)

Link to comment
Share on other sites

В момента TimeShift не бачка при мен на никой канал. Изписва "Файла не съществува....."

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...