Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

При мен сутринта нямаше ТВ, но след рестарт на CPE си тръгна, тоест вероятно още през нощта е възстановена, но е трябвало рестарт. Така и не разбрах за ъпдейта на приемника по никое време?!

 

Бихте ли ни написали в лично съобщение MAC адреса на приемника, за да направим проверка?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И при мен снощи по същото време спря всичко. Даже изобщо не съм им звънял, тъй като имаше светкавици и вероятно някъде нещо при тях е дало фира. Само заради това не съм им звънял, иначе за последните 2 седмици имах към 7-8 спирания...

 

Здравейте,

 

Бихме искали да направим проверка на услугата по повод прекъсванията, за които споменавате. Моля да ни изпратите трите имена на титуляра и телефон за връзка в лично съобщение.

Link to comment
Share on other sites

Сега всичко е наред, така че няма смисъл. Ако започне да спира пак, ще ви информирам. Най-вероятно е било от профилактиките.

Link to comment
Share on other sites

Ти по-добре ги информирай, защото всички устройства си имат логове и ще видят за какво иде реч точно. Да не стане така, че да ти тръгнало захранване на някое от тях и точно по празниците да изтряска нацяло.

Link to comment
Share on other sites

Oт 29 април до 2 май 2016 предстои безплатен отворен уикенд за каналите от пакет "Diema Extra". Всички почитатели на спорта ще имат възможност да гледат цели четири дни безплатно спортно съдържание в HD качество. Вижте повече тук => http://bit.ly/1TysKev

Link to comment
Share on other sites

Днес случайно видях това:
 
Cooolbox_IPTV_web_01.jpg Cooolbox_IPTV_web_02.jpg Cooolbox_IPTV_web_03.jpg
 
Май скоро ще има новости   ;)
 
EDIT:
@Lucky Luciano, може би е следствие на ъпдейта, за който беше писал?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Да де, ама през тяхната версия на фирма е наред и си вади апповете. През официалната на Infomir е това, което си показал ти. Аз ползвам официалната на украинците, защото шрифта на Кулбокс не ме кефи. Според оператора, ъпдейт не е имало. Единият ми бокс прави странни рестарти и това, което видях е на него. Вероятно му сгъва захранването, но сега тествам с друго.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Поведението на бокса, което сте ни описали не е нормално. Препоръчваме ви да направите рестарт, за да направим проверка на логовете.

Link to comment
Share on other sites

Да де, но и при мен проблемът е същият. Тоест няма връзка с фирмуеъра, а по-скоро се дъни портала нещо, защото зарежда не това, което трябва, а дефолтните команди.

Да не правите тестове? Оправете го, защото през браузъра на бокса, се стига до... вие си знаете.

 

И още нещо - ъпдейт определено е имало, защото при качване на Infomir фирмуеър, вашето лого се затрива и при старт приемникът вади логото на Инфомир, което стои до екран Loading. Сега, още с включването на бокса, директно вади логото Кулбокс. Това без моя намеса. Тоест нещо е качено.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @Lucky Luciano, 

От наша страна ъпдейт не е правен. Би следвало, ако е имало нетипично поведение при бокса с нашия софтуер, след рестарт той да работи коректно. По повод поведението на боксовете със софтуер на Infomir предпочитаме да се въздържаме от отговори, защото софтуерът не е наш.

Относно Первый канал в HD - многократно сме имали комуникация с праводържателя, но към момента няма права за излъчване в HD формат за България.

Link to comment
Share on other sites

Ей това е интересна новина:

Изкушавам се дали да не си пусна бизнес тарифа...

 

От вчера в България стартира новата бизнес услуга "cooolOffice", с която клиентите получават интернет достъп със скорост до 1 Gbps. Услугата е без аналог на българския пазар. 1 Gbps означава интернет със скорост от 1000 Mbps или 90 пъти повече от средната скорост на Интернета в България* и 178 пъти по-висока от средната скорост в света**.

С цена 69 лв. на месец тази изключителна в световен мащаб скорост на връзката става достъпна и за малкия и среден бизнес. CooolOffice се предлага от високотехнологичната телекомуникационна компания Cooolbox, която се нарежда сред първите в света, предлагащи достъпна гигабитова услуга. В компанията вярват, че това напълно ще промени начина, по който бизнесът в страната ползва Интернет. По данни на НСИ 91% от фирмите в България имат достъп до Интернет, но по-голямата част от тях ползват предимно скорости до 100 Mbps.

 

 

 

От гигабитовата услуга могат да се възползват бизнес клиенти на територията на Пловдив, София и Велико Търново. Вместо да предлагат поредната пакетна услуга, от компанията възприемат нов подход, като дават възможност на клиента сам да моделира това, което ползва. Към интернет достъпа могат да се добавят различни допълнителни услуги. Най-атрактиваната от тях е IP телефония с включени 3000 минути, които важат дори и към мобилни мрежи в България, освен към фиксирани и Зона 1.

 

Услугата се предоставя през мрежа от най-ново поколение, изградена по технологията Direct Fiber To The Home (FTTH), при която всеки клиент разполага с отделно оптично влакно от техническия център директно до своя офис. Това, че оптичното влакно не е споделено с никой друг, осигурява максимално качествена, сигурна и безпроблемна връзка.

 

Гига бързият интернет позволява симетрични скорости на сваляне и качване с до 1000 Mbps и дава възможност на компаниите да развиват по-успешно дейността си и да повишават конкурентоспособността си.

 

Ето какво може да бъде направено със скорост от 1 Gbps:

 

• Възползване от пълния потенциал на облачните технологии. Всеки офис вече ползва услуги като Dropbox, Google Drive или онлайн CRM системи, за да се оптимизира работата на техниката и служителите. Гигабитовата скорост позволява незабавен достъп до информацията в "облака" и мигновено автоматично записване на работата в клауда. Ако е необходимо да се прави онлайн back up на хард диска и информацията да се качи в облачна услуга, това ще може да бъде свършено в рамките на работния ден и няма да повлияе негативно върху продуктивността на служителите. Например, качването на 1TB със скорост от 1Gbps ще отнеме само 2 часа и 13 мин. Ако средната скорост на качване е 15 Mbps, същото би отнело 6 дни и 4 часа.

 

• Стрийминг на видеа, филми и ТВ предавания. Гигабитовата скорост позволява стриймване на видео съдържание с 4К HD резолюция, както и Blu-ray видео, без закъснения или буфериране.

 

• Все повече устройства са свързани към Интернет в офиса - компютри и лаптопи, таблети, смартфони, телевизори. В днешно време дори броят на устройствата превишава броя на хората в офиса, защото всеки ползва по няколко. Едновременното браузване понижава драстично скоростта на зареждане, но гигабитовата скорост е поне 10 пъти по-висока и всичко зарежда бързо.

 

• Провеждане на конферентни видео връзки и уебинари. Високата скорост ще преобрази начина на комуникация с колеги и клиенти от цял свят. Служителите могат да ползват едновременно услуги като Google Hangouts, FaceТime и Skype, като се запази високо качеството на видео-връзката и липсват честите прекъсвания на разговорите или "замръзване" на картината, породени най-вече от недостатъчна скорост.

 

• Качване и сваляне на файлове, снимки и видеа за секунди. В днешно време повечето смартфони имат камери, които правят снимки и видеа с висока резолюция. Колкото по-високо е качеството на файловете, толкова по-големи са те. Качването на тези файлове в социалните мрежи, приложенията за управление на проекти или клауда може да отнеме от няколколко минути до часове, в зависимост от размера. Компаниите често оставят качването на големи файлове през нощта, за да не натоварват връзката през работния ден. Случва се дори служителите да го правят отвкъщи. Със симетрична скорост до 1Gbps служителите вече могат да качват файлове със същата скорост, с която свалят.

 

• Виртуална реалност (VR). Високата скорост предоставя неограничени възможности за приложение на VR в бизнеса - обучение на служители, симулационни среди, създаване на 3D модели, дори терапии за ефективно лечение на психични проблеми и фобии.

 

Широките възможности, които предоставя гигабитовата скорост, ще стимулират иновативните компании и отключат потенциала за създаването на нови продукти, услуги и приложения, които до този момент не са били възможни поради ограниченията в капацитета.

 

За Cooolbox

 

Cooolbox е високотехнологична телекомуникационна компания, която оперира в градовете София, Пловдив и Велико Търново.

 

Наследник е на ITD Network - един от първите и най-големи доставчици на международен Интернет в страната, с повече от 18 години опит в разработването на интегрирани телекомуникационни решения. Компанията разполага с изградена мрежа за пренос на данни от най-ново поколение, която е 100% оптична, по технологията Direct Fiber To The Home.

 

Услугите, които предлага, са оптичен интернет, IP телевизия, IP телефония и градска оптична свързаност. Те са предназначени за домашни, бизнес клиенти и оператори.

 

Мисията на компанията е да предоставя бърза, сигурна и стабилна интернет връзка, за да бъдат отключени потенциалът и свободата, които предлага Интернет.

 

Визията на Cooolbox е да повишава качеството на живот в градовете, в които оперира, и да ги направи по-привлекателни.

 

Link to comment
Share on other sites

Щастливи сме да споделим, че стартира официално нашата нова бизнес услуга “cooolOffice”. С нея клиентите ни ще разполагат в своя офис със симетрични интернет скорости до 1 Gbps (1000 Mbps).

 
Вижте повече за новостите тук >>> https://www.cooolbox.bg/blog/gigabit-internet-za-biznes-klientite-na-cooolbox
Link to comment
Share on other sites

А колко отнема на тези "търговски" да се свържат с бизнес клиентите, защото днес в началото на деня говорих с момчето от телефона за поддръжката, а той ми каза, че някой ще се свърже с мен, за да ми каже условията и други неща, които ме интересуват. Никой не се е свързал с мен все още.

Link to comment
Share on other sites

@w00x, наш търговски представител ще се свърже с вас в най-кратки срокове.

 

Относно въпроса за гигабитови скорости за домашни кленти ще се въздържим от отговор на този етап. Ще бъде изненада :)

Link to comment
Share on other sites

Чакаме отзиви ;)

 

Имам и аз едно леко странно питане: живея в комплекс от затворен тип. Кабелите са пуснати предварително (мрежа/кабелна ТВ). Ваш суич се намира в табло на приземен етаж, а аз съм на ет.1 Възможно ли е ваши техници да пуснат още един кабел, защото аз нямам необходимото "оборудване" :) ? Искам да имам втора точка.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

 

Щастливи сме да споделим, че стартира официално нашата нова бизнес услуга “cooolOffice”. С нея клиентите ни ще разполагат в своя офис със симетрични интернет скорости до 1 Gbps (1000 Mbps).

 
Вижте повече за новостите тук >>> https://www.cooolbox.bg/blog/gigabit-internet-za-biznes-klientite-na-cooolbox

 

 

Скороста споделена ли е с някой ? Колеги са били включени вчера и вместо оптика са им пуснали лан ? Влакното стигало до сградата и от там от 24 портов суич до клиентите ?

Ако е така ,ще си оттегля заявката за подновяване на договора която дадох ?

Link to comment
Share on other sites

Това за кой район? Или в сградата няма възможност/разрешение да се теглят влакна или е в зона, където Кутията ползват мрежа на N3 и последните не могат да осигурят достатъчно влакна.

Link to comment
Share on other sites

Скороста споделена ли е с някой ? Колеги са били включени вчера и вместо оптика са им пуснали лан ? Влакното стигало до сградата и от там от 24 портов суич до клиентите ?

Ако е така ,ще си оттегля заявката за подновяване на договора която дадох ?

 

Здравейте,

 

Можем да гарантираме, че дори и няколко потребителя (на един суич) да решат да изполват услугата си максимално в един и същ момент, няма да имат проблем. Бихте ли ни изпратили в лично съобщение име на титуляр и адрес на ползване на услугата, за да направим проверка.

Edited by JoyDay
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...