Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Quote

Защо не си сложиш ДНС-ите на Куулбокс като първи и втори, а след тях да наредиш тези на Cloudflare?

Защото те техните DNS-и си работят, въпроса беше, че нерядко се бавеха. Аз ако ги сложа като първи, те ще си работят, но няма да усетя нищо от 3-4-тия, че то докато се стигне до тях, пак ще има забавяния (и то по принцип за да се стигне, трябва първите да не работят).

Link to comment
Share on other sites

Аз на няколко пъти съм имал проблеми, при които DNS-ите тотално са умирали. Мислех, че и твоите са от такова естество, но ако е само забавяне, със сигурност няма да помогне.

Може да пробваш да добавиш локален DNS сървър. PiHole имаше възможност за такова. Recursive DNS Server. И прайвъсито се подобрява.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, w00x said:

Не виждам да се споменава капацитет в това мнение. Коментира се само надеждност.

 

Трябва ли задължително да се споменава всяко нещо, което е "is a must"?

Cooolbox пускаха 100 Mb/s още през 2012-а, а другите много по-късно.

Кой би ползвал IPTV на 10-15-20 Mb/s връзка? Ти би ли карал със 140 км/ч по селски път?

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Трябва ли задължително да се споменава всяко нещо, което е "is a must"?

Cooolbox пускаха 100 Mb/s още през 2012-а, а другите много по-късно.

Кой би ползвал IPTV на 10-15-20 Mb/s връзка? Ти би ли карал със 140 км/ч по селски път?

 

Аз коментирам конкретното мнение и това, което пише в него.

Нямам идея в какъв филм влезна пак с останалите детайли.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Убеден съм. :) 


Ти може да си убеден и че не е било сън, когато си правил тройка с Джесика Алба и Меган Фокс, но това не го прави по-малко смешно. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Ти може да си убеден и че не е било сън, когато си правил тройка с Джесика Алба и Меган Фокс, но това не го прави по-малко смешно. 

 

Аз не съм твърдял такова нещо, да не си го сънувал ти?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

 

Аз не съм твърдял такова нещо, да не си го сънувал ти?


 Ти нашта телевизия не си виждал, но ей го на...  

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


 Ти нашта телевизия не си виждал, но ей го на...  

 

Това ти го твърдиш.

Помолиха ме да не коментирам по темата, затова просто спри и приеми, че съм прав.

Няма какво да ти се обяснявам така или иначе. Не си капацитет по отношение на качеството на дигитален сигнал.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Аз коментирам конкретното мнение и това, което пише в него.

Нямам идея в какъв филм влезна пак с останалите детайли.

 

19 hours ago, plameni said:

Доживяхме времена, в които за качествена услуга, вече не е задължително IPTV да идва от ISP.

Преди пет години нямаше алтернатива и се стискаха зъби, но преди три години вече можеше да се избере друг доставчик със стабилна връзка и достатъчно капацитет за безпроблемно ползване на качествена IPTV от различен доставчик.

 

Обясних ти контекста, но ти навлезе в детайлите 

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Преди пет години нямаше алтернатива и се стискаха зъби, но преди три години вече можеше да се избере друг доставчик със стабилна връзка и достатъчно капацитет за безпроблемно ползване на качествена IPTV от различен доставчик.

 

Обясних ти контекста, но ти навлезе в детайлите 

 

И аз се съгласих с теб.

 

12 hours ago, w00x said:

Иначе съм съгласен с това, че разделянето на услугите е чудесно като възможност.

 

Не съм сигурен защо продължаваш да вадиш аргументи срещу нещо, което аз не съм оспорвал или изобщо споменавал.

 

Имаше твърдение, което съдържаше определена информация. Аз коментирах това конкретно твърдение и информацията в него. Това е.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

 

Това ти го твърдиш.

Помолиха ме да не коментирам по темата, затова просто спри и приеми, че съм прав.

Няма какво да ти се обяснявам така или иначе. Не си капацитет по отношение на качеството на дигитален сигнал.


Мен също и НЕ СИ прав. И ПАК настъпваш мотиката. Ще ми обяснява той на мене как ми работи телевизията, към която имам 5 акаунта с 5 бокса, с 5 различни нета, единият в Лондон, не броя като разнасям боксове по морето и където си поискам. Дали се усещаш колко мега тъпанаристично и дебилистично е това? Вероятно не. 
 

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам да съм ти казвал как работи твоята телевизия, но нарцисизмът няма как да ти позволи да приемеш, че нещо не се отнася за теб. Някъде да съм те споменал? Не.


Аз споделях собствените си впечатления, на което все още имам право.

Пък ти си ползвай и 50 бокса в 40 държави ако искаш, няма да ти казвам през къде ми е.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Имаше твърдение, което съдържаше определена информация. Аз коментирах това конкретно твърдение и информацията в него. Това е.

 

С аргумент:

21 hours ago, w00x said:

За последните 3 години Куулбокс не са прекъсвали. Може да съм имал 10 минути проблем сумарно с ДНС-а. Телевизията не е спирала изобщо.

 

Но не каза нищо за:

4 hours ago, plameni said:

Да не забравяме, че Cooolbox дълго време имаха проблеми в някои квартали. Доста страници има изписани тук по този въпрос, а още повече имаше и в ликвидирания им форум.

 

освен:  

12 hours ago, w00x said:

Явно са чакали biodesign да се махне, за да си стабилизират мрежата.

 

Не ми се иска да вярвам, че точно това е истината :lol:

 

Off-topic:

Когато модераторите си коригирате мненията и заличавате части от тях, има ли начин да се появява информация, че са редактирани?

Link to comment
Share on other sites

Quote

Направих демо за няколко дни на телевизията, която се споменава неколкократно из темите от теб, Виден, сега biodesign, и честно казано не съм сигурен какво сте се прехласнали толкова.


Тука какво пише бе!!!!! Ти си или пълен наглец или ненормален! Пак ли не те разбрахме??? Млъкни венъж поне, преди да си се насрал тотално, защото съм в състояние,  в което не си контролирам нервите и ще стане много грозно! 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

 

С аргумент:

 

Но не каза нищо за:

 

освен:  

 

Не ми се иска да вярвам, че точно това е истината :lol:

 

Off-topic:

Когато модераторите си коригирате мненията и заличавате части от тях, има ли начин да се появява информация, че са редактирани?

 

Ами като цяло не е нужно да казвам нещо за: ***, защото нямаше нищо общо с моя коментар. :)

 

Не мисля, че има начин.

 

Just now, RaptoR said:


Тука какво пише бе!!!!! Ти си или пълен наглец или ненормален! Пак ли не сте разбрахме??? Млъкни защото съм в състояние,  в което не си контролирам нервите и ще стане много грозно! 

 

Най-вероятно и двете. Но за сметка на това причинно-следствена ми връзка тече в пъти по-добре от твоята.

 

Споменавам те, за да уточня за какво става въпрос. Не коментирам твоят опит в частност.

 

Млъкни ти като не си в настроение, да не съм те молил да репликираш? Че и да заплашваш?

Не съм длъжен да се грижа за твоето психическо здраве, Видене.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Ами като цяло не е нужно да казвам нещо за: ***, защото нямаше нищо общо с моя коментар. :)

 

Тогава коментарът ти звучи точно като заяждане - "Ти се махна и вече три години нямаме проблеми"

:lol:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

 

Тогава коментарът ти звучи точно като заяждане - "Ти се махна и вече три години нямаме проблеми"

:lol:

 

Това беше шега... Не случайно беше написано след останалото.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

Това беше шега... Не случайно беше написано след останалото.

 

Не, не... Говоря за първия ти пост след този на @biodesign:

21 hours ago, w00x said:

За последните 3 години Куулбокс не са прекъсвали. Може да съм имал 10 минути проблем сумарно с ДНС-а. Телевизията не е спирала изобщо.

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, plameni said:

Cooolbox пускаха 100 Mb/s още през 2012-а, а другите много по-късно.

100 мегабита и на горе съществуваха доста преди 2012-та :))

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, w00x said:

Най-вероятно и двете. Но за сметка на това причинно-следствена ми връзка тече в пъти по-добре от твоята.

 

Споменавам те, за да уточня за какво става въпрос. Не коментирам твоят опит в частност.


Ясно е вече - ненормален си. Причинно следствената ти връзка е фантастика в главата ти. Всички вече го видяха. Това че си гледал някакво си иптв няма нищо общо с друго иптв, което ползвам примерно аз. Така споменаването ми има две опции за тълкуване - ползвал си точно това иптв, което ползвам аз ИЛИ си се осрал и ПАК си се объркал в приказките. КАКТО ВИНАГИ. И естествено аз на неверни глупости реагирам мигновено. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ARPAnet said:

100 мегабита и на горе съществуваха доста преди 2012-та :))

 

Тарифи за домашни потребители на интернет в Пловдив?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, plameni said:

 

Не, не... Говоря за първия ти пост след този на @biodesign:

 

 

А, ясно. Имаш предвид, че написаното от мен звучи като "откакто те няма, няма проблеми".

Не, не беше написано с такава идея. Просто направих съпоставката с периода, който той сам спомена, за да е по-точно сравнението. Преди това също съм нямал проблеми, но не беше това целта ми.

 

 

7 minutes ago, RaptoR said:


Ясно е вече - ненормален си. Причинно следствената ти връзка е фантастика в главата ти. Всички вече го видяха. Това че си гледал някакво си иптв няма нищо общо с друго иптв, което ползвам примерно аз. Така споменаването ми има две опции за тълкуване - ползвал си точно това иптв, което ползвам аз ИЛИ си се осрал и ПАК си се объркал в приказките. КАКТО ВИНАГИ. И естествено аз на неверни глупости реагирам мигновено. 

 

На 99% съм сигурен, че съм пробвал същото IPTV, което и ти.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, plameni said:

Off-topic:

Когато модераторите си коригирате мненията и заличавате части от тях, има ли начин да се появява информация, че са редактирани?

По тяхно желание само. Има една опция, но трябва да се маркира при всяка редакция.

Edited by netrootbg
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...