Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Менюто с инфото за програмата днес е толкова тегаво, че заби както никога досега и без рестарт на устройството, нямаше как де се излезе от него. 

Ама наистина, вземете го оправете или го разкарайте като опция. 

Link to comment
Share on other sites

Интересното е, че и при мен снощи за кратко бяха без звук споменатите канали.

Link to comment
Share on other sites

Менюто с инфото за програмата днес е толкова тегаво, че заби както никога досега и без рестарт на устройството, нямаше как де се излезе от него. 

Ама наистина, вземете го оправете или го разкарайте като опция. 

 

Здравейте @vkirov,

 

Ще бъде ли възможно да се свържете със сътрудниците ни на номер 0700 45 0 45, които могат да Ви помогнат да отстраните проблема ?

Link to comment
Share on other sites

Не ровете за подредбата на Favorite листата с канали. Опцията си я има и става активна по следния начин:

Избирате Info бутон, след което ви излиза листата с канали отляво и превю отдясно. Оттам ИЗГЛЕД /червен бутон/ и променяте от СПИСЪК С ИНФО, на СПИСЪК. След промяната, синият бутон става активен и по стандартния начин се подреждат каналите.

Има бъг, по който може да поработите. При маркиране на канал за преместване, без значение дали във фаворитната листа и с цел да не се превъртат всички канали един по един, докато се стигне до избраната позиция, може да се ходи по листата с бутон PageUp/Down, но при използване на този бутон и прехвърляне на страниците по 14 канала, се получава въпросният бъг. Някой от каналите, които са на края на списъка, се разместват, незнайно защо. Пример - City ми е на 88, след което избирам канал 99, тръгвам да го местя назад, към 20 позиция /примерно/ и изведнъж City отива на 102 позиция.

 

Обърнете внимание на още нещо - изравнете звука на каналите! Някои канали са с осезаемо по-нисък звук от други и при превключване от такъв с по-нисък към друг с нормален, никак не е приятно, особено, ако до теб има спящ човек...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Обърнете внимание на още нещо - изравнете звука на каналите! Някои канали са с осезаемо по-нисък звук от други и при превключване от такъв с по-нисък към друг с нормален, никак не е приятно, особено, ако до теб има спящ човек...

Мислиш ли, че това е задължение на оператора? Дали изобщо има право да модифицира сигнала?

Link to comment
Share on other sites

След като го има като опция на разни приемници, не мисля, че е проблем. Всеки оператор е желателно да го прави, с цел по-малко клиенти да недоволстват и псуват. Това не е модифициране, в смисъл на подмяна или скриване на нещо, а просто изравняване. Каналите се получават от даден източник, посредством някакъв вид приемник, като в повечето има възможност за настройка на силата на звука. За модифициране, по-скоро приемам как се смачква резолюцията на даден канал, с цел пестене на капацитет, следователно омазване на качеството.

 

И още нещо - оправете си имената на Film+, защото не излъчване Film+ и Film+HD, а съответно F+ и F+HD. Каналът Film+ го има само в SD вариант и само в мрежата на Булсатком. Също така пак ви обръщам внимание за името на Cinemax 2HD - сложете space между X и 2.

 

Планета Фолк нещо я е хванала липсата, незнайно защо?

Звукът на DMSat присецква през някакви секунди и проблемът е при вас. Сорсът е 16Е. Там е без проблеми, също при Булсатком, които го свалят от 16Е е наред, а при вас прекъсва.

EPG на една част от каналите е тъпо въведено с повторения.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Приемниците са крайни устройства и го правят след декодиране на сигнала. Това, което предлагаш е модифициране на сигнала (декодиране -> изравняване на звука -> кодиране) и не знам дали някой разпространител има право да го прави.

Какъв ще е критерият за изравняване?

Ако гледам музикален канал или филм, откъде накъде някой ще решава да ми променя тихите и силните пасажи?

 

Не знам как точно си представяш едновременната обработка за изравняване на звука на над 140 канала.

Да не споменавам някои пишман "телевизии", които не могат да си регулират както трябва звука в рамките на едно "живо предаване"... 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

А как се излъчват аналоговите канали на операторите? Там минават през боксове и си регулират звука и там ли "модифицират" сигнала?
Как на Близу звукът на каналите е изравнен? Същите канали при Кулбокс са ад! Пускат каналите на монитор и гледат нивата. Никак не е трудно, стига някой да иска да го направи, разбира се.

Пробвай да гледаш филм по MovieStar и да смениш на ПОТВ или BTV и това в просъница в 23ч. Ефектът е яки псувни по адрес на оператора и дадения канал. Звукът на BNT2 на ефирната е с нормални нива, в същото време при Кулбокс е с нисък звук. И при гледане на BNT2 и превключване на BNT1, се получава едно подскачане, защото някой не си е свършил работата.

Не става въпрос за изравняване на нивата в реално време! Може да се прави веднъж месечно. Ще отнема по час някъде.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

А как се излъчват аналоговите канали на операторите? Там минават през боксове и си регулират звука и там ли "модифицират" сигнала?

 

Отговори си сам какъв е сорса и как става аналогов...

Link to comment
Share on other sites

Отговори си сам какъв е сорса и как става аналогов...

 

Няма нужда да си отговарям. Дал съм пример. Може ли да се регулира - може.

Както и да е.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Може ли да се регулира - може.

 

С модифициране на сорса ли става - с модифициране...

Държа на оригиналния сигнал.

На който му е проблем - има начин да се оправи...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да се спрат глупавите претенции в тази тема :)

 

И аз искам да спреш да акаш във всички теми, но чудото нестана и по коледа, така че... :D

Link to comment
Share on other sites

И още нещо - оправете си имената на Film+, защото не излъчване Film+ и Film+HD, а съответно F+ и F+HD. Каналът Film+ го има само в SD вариант и само в мрежата на Булсатком.

 

Защо трябва да ги преименуват, след като разпространителят им ги е кръстил точно така.

При всяка промяна в логото ли трябва да го правят?

Service name     : FILMPLUSHD
Service provider : BULSATCOM
Service type     : digital television
Service name     : Film+
Service provider : Bulsatcom
Service type     : digital television

Film_Plus_HD.png

 

Film_Plus.png

Link to comment
Share on other sites

Щото ако се напънеш поне малко, спреш да се заяждаш, както и да защитаваш Кулбокс и провериш, ще разбереш, че това са 2 различни канала. Ако "разпространителят" ги беше пуснал ко Service001? Така ли да се казва каналът? И за сведение, щото си много голям разбирач, същият този разпространител, 6 месеца и отгоре, излъчваше News7, под името BBT, а в началото беше официален ъплинк, по спомен. Като на теб оставям да обясниш, защо, аджеба, другите оператори веднага смениха името с новото, без да гледат как идва от разпространителя. И тук полемиките с теб приключиха. Със здраве.

Link to comment
Share on other sites

@Lucky Luciano, относно различното ниво на звук при излъчваните от нас канали, информираме Ви, че политиката на CooolBox е да не ограничава своите клиенти по никакъв начин, като предоставя всички излъчвани програми по начина, по който ги получаваме от доставчиците ни, без да правим компресия, модификация или нещо друго, което да доведе до загуба на качеството на картината или звука им.

В момента тече проверка по сигнала Ви за канал VH1 Classic.

Направили сме корекция в изписването Cinemax 2 HD, която ще се отрази след рестарт на Set-Top-Box устройството.

 

ПП : Проблема с канал VH1 Classic е отстранен :)

Edited by jay
Link to comment
Share on other sites

Не знам за политиката Ви, но или е съвпадение или сте пипнали нещо, защото звукът на MovieStar и BNT2 е коригиран.

Мерси за VH1 Classic!

Обмислете варианта са замяна на MTV с MTV Hits, защото MTV от доста време е всичко друго, но не и музикален канал. В същото време MTV Hits е не лош канал. Също така проучете възможността за пускане на HD версията на Eurosport 2, както и канал Auto Motor und Sport.

Link to comment
Share on other sites

@jay каква може да е причината за "напомпен" запис на сигнал? Самия формат ли товари толкова - mpg?

Идеята е следната: по BoxTV върви предаване NextTV. Човек който взима запис на предаването от апаратната направо в raw формат казва, че при него файла е 1/2 от този който аз записвам през приемника. Говорим за 8ч запис, при мен е 27GB, при него 13GB.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...