Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Международния канал е орязан от много време. Това 40/40 е в историята, що се касае оттатък границите на родината ни.

Убеден ли си?

 

Сваляне на съвсем "пресен" торент, само с един сийдър и няколко пиъра.

При това всички са от Чужденеция . . .

 

2011_12_16_01.jpg 2011_12_16_02.jpg 2011_12_16_03.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Казвам как са нещата при мен. Тъй като не живея постоянно на адреса на който е Кулбокса, ще направя подобен експеримент когато имам възможност. Ще се радвам да постигна твоите скорости.

Link to comment
Share on other sites

Показанията са и въпрос на хардуерни особености. Специално ъплоудът със спийдтест е малко "изчислен", за разлика от даунлоуда. Ако наблюдавате реалния трафик през мрежовата си карта, ще видите за какво говоря. Иначе с нов лаптоп с добър процесор и графика ми дава по-добър ъплоуд на същата връзка в сравнение с абсолютно по един и същи начин вързана десктоп машина. Тя пък ми дава по-добър пинг, вероятно от 64-битовия Windows. Не винаги "разликата" идва от предоставяната услуга...

 

1653417765.png1653418571.png

1653421276.png 1653422353.png

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Убеден ли си?

 

Сваляне на съвсем "пресен" торент, само с един сийдър и няколко пиъра.

При това всички са от Чужденеция . . .

 

2011_12_16_01.jpg 2011_12_16_02.jpg 2011_12_16_03.jpg

 

добре е :tongue

 

Всичко е както трябва. Просто не ви ли хрумва че не всички в чужбина могат да качват с 3-4 MB и нагоре.По скайп съм пращал на хора от Филипините ,и скороста е не повече от 50 кб.Не си мислете че като имате 40 мега бита ,ще можете да сваляте от всяка точка на света с максимума на връзката.Има супер зле ISP-та ...all arround the world.Плюс т'ва незнам к'во гледате тоя измислен speedtest ...оня ден на съседчето му показваше 150 мега бита dwnload ,а той е със 100 мега битова ланка :lol: .

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Нали е много популярно да се дават резултати и току що направих няколко теста:

 

1653857777.png 1653861241.png 1653866815.png 1653869503.png 1653870756.png 1653872084.png 1653873510.png 1653874879.png 1653881671.png

 

 

Тестовете към София са към 3-те различни сървъра.

Link to comment
Share on other sites

Нали е много популярно да се дават резултати и току що направих няколко теста:

 

1653857777.png 1653861241.png 1653866815.png 1653869503.png 1653870756.png 1653872084.png 1653873510.png 1653874879.png 1653881671.png

 

 

Тестовете към София са към 3-те различни сървъра.

Еми така е!За едни високи резултати,а за други не!Ето и моите резултати.

1653976614.png1653979735.png1653982782.png1653986373.png

Разликата е ОЧЕВАДНА!!!!

Edited by Gyumishev
Link to comment
Share on other sites

Аз съм обикновен потребител и не се ползвам с някакви привилегии. Явно машината ми е по - бърза ;). На премиум тарифа съм.

И каква ти е машината?!!
Link to comment
Share on other sites

Аз на тея работи с машината вярвам само ако всички резултати са ниски... Не може примерно както е при мен до Пловдив и София да имам по 80мбит/с ъп и далн... следователно машината може ! а до Париж и Лондон ъпа да го няма :)

Link to comment
Share on other sites

Аз на тея работи с машината вярвам само ако всички резултати са ниски... Не може примерно както е при мен до Пловдив и София да имам по 80мбит/с ъп и далн... следователно машината може ! а до Париж и Лондон ъпа да го няма :)

Спиийдтест е последното нещо което ти дава реално измерение за скоростта. Толкова много фактори има, че не може грам да му се вярва. Да не говорим пък за флаш-а. Не забравяй, че скоростта зависи от най - бавния линк по цялата мрежа. Може ти и отсрещната страна да имате супер висока скорост, но трафика ти да мине през някой бавен сегмент от мрежата. Някои антивирусни също създават проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Хелоооу, някой видя ли изобщо, че netrootbg е на премиум тарифа?И продължавате да се оплаквате...

Плюс това и тия 80Мб са локални, няма как да имаш външен над 40....без да плащаш....

Link to comment
Share on other sites

Аз имах предвид че щом до една точка е възможно да се докарат многото мегабити означава че машината покрива хардуеарните изисквания за добър резултат от теста...

Иначе ясно че са ала бала тези тестове но все пак разликите са прекалено големи от едни до други юзери..

Link to comment
Share on other sites

А имате ли го този проблем с телевизията? Когато дълго време не е пускан приемника (2-3 дена) и като го включа и ми тава един надпис Tivia и се зареждат 5 точки под него и като стигне до петата и така си остава да си мига само тя. И трябва да рестартирам поне 4-5-6 пъти всичко докато се закачи и да тръгне? Или има някаква последователност, кое след кое трябва да се включва след рестарта, че е супер дразнещо, не ми стигат 30 минути докато зацепи?

Link to comment
Share on other sites

Хмм, странно.Аз по принцип не ги изключвам, че ме дразни първоначалното волуме.По принцип това е първоначалното зареждане, т.е. след спиране на тока е вероятно да се случва.

Link to comment
Share on other sites

Хмм, странно.Аз по принцип не ги изключвам, че ме дразни първоначалното волуме.По принцип това е първоначалното зареждане, т.е. след спиране на тока е вероятно да се случва.

 

Ако не го изключиш до 24 часа или не размърдаш каналите го режат от там май за да не върви рейтинг на програмата на която си го оставил предполагам.

Аз го спирам, но единия ТВ се гледа доста по-рядко и ако е имало токов удар или не знам как но приемника доста пъти го намирам да се е включил сам и да си стои на надписа tiviq с мигаща пета точка под него и тогава започват главоболията.

Edited by bibiiip
Link to comment
Share on other sites

При мен само при първоначалното включване се получи този момент. От съпорта ми казаха да изгася от ток-а, да изчакам половин минута и тогава да го включа. След това не съм го имал този проблем никога.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ако не го изключиш до 24 часа или не размърдаш каналите го режат от там май за да не върви рейтинг на програмата на която си го оставил предполагам.

Аз го спирам, но единия ТВ се гледа доста по-рядко и ако е имало токов удар или не знам как но приемника доста пъти го намирам да се е включил сам и да си стои на надписа tiviq с мигаща пета точка под него и тогава започват главоболията.

Не.Моите не съм ги спирал от месеци и работят.

Вероятно е било от токов удар.

Link to comment
Share on other sites

@cordier а някакво мнение за несиметричния download/upload при някой клиенти? ( включително и при мен ).

 

Имате ли някакъв сайт/фтп където може да се тестват скоростите?

Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем. Понякога дистанционното просто блокира и каквито и копчета да се натискат нищо не се случва. Този ефект продължава 5-10 секунди след което заработва пак. Това се случва по 10-тина пъти на вечер и е меко казано неприятно. Някой да знае от къде може да е проблема ?

Link to comment
Share on other sites

@cordier а някакво мнение за несиметричния download/upload при някой клиенти? ( включително и при мен ).

 

Имате ли някакъв сайт/фтп където може да се тестват скоростите?

 

 

По-скоро питай какво става с ноемврийските промоции :D

Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем. Понякога дистанционното просто блокира и каквито и копчета да се натискат нищо не се случва. Този ефект продължава 5-10 секунди след което заработва пак. Това се случва по 10-тина пъти на вечер и е меко казано неприятно. Някой да знае от къде може да е проблема ?

Това се случва и при мен, но много рядко.Да кажем три или четири пъти седмично.

Link to comment
Share on other sites

Батериите на дистанцинното са за смяна. :rolleyes:

 

Нямам навика да пиша по форуми и да занимавам хората с глупости, без да съм проверил такива елементарни неща. Батериите са сменени и са ОК.

 

Забравих да спомена, че другия телевизор е със по-стария модел приемник(без usb, hdmi и т.н) и при него този ефект го няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...