Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми хубава кафе машина


Recommended Posts

Кафе Елит или Нова бразилия нито искам да го пия нито да чувам за него даже. Виж първата снимка и ще разбереш какво кафе смятам да слагам :)

 

13079487ln8.jpg

 

Това всъщност е 2рото кафе - първото го изпих донякъде и установих че съм прекалил със захарта та го допълних с още малко кафе :)

 

85923412zl0.jpg

73778851ci0.jpg

 

 

За да се види какъв каймак прави го пуснах с една прозрачна чашка:

 

26123078wg3.jpg

42098411if0.jpg

 

 

PS: Не знам вижда ли се ясно от картинките, но на екранчето чашката се пълни и като стигне до горе спира да пуска кафе - т.е. има си индикация докъде е стигнал процеса по правенето на кафето. Много съм накефен.... ааа да и стойката се вдига и сваля с електромоторче като е достатъчно леееко да я побутнеш нагоре и се вдига или ако я побутнеш надолу се сваля (това отпред в средата). Гъзарийка си е, нищо особено обаче ми прави голям кеф :)

 

 

 

 

 

 

 

@djadomraz

имам инфо ( не специално за този модел/марка, а като цяло ), че тези с електрониката се цакат много по-често от тези с механиката,а и много по-трудно се намират резервни части.За цените им... предполагам се подразбира, че също са доста по-дебели.

 

Ами и на мен така ми казваха но проучих - марката Saeco е от сериозните, взех го от Жан Сервиз а както подсказва името - те се занимават повече с поддръжка на такава техника така че мога да разчитам на тях. Има си гаранция и всичко. Ще видим какво ще стане, момчето ми обясни всичко, поддръжката е пределно проста и ясна. И на "здравите" механични машини всичко пак зависи до марка и модел. По-предното ми делонги му се проби казана, горяха му нагревателие и какво ли още не. Изобщо мизерия отвсякъде...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Блажен да си , аз като опитам такова кафе и изпадам в някакъв транс или нещо от сорта ... голям почитател съм на хубавото кафе от много време на сам .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

За човек, който разчита на кафетата да го държат буден по цяла нощ, мога да разбера, ама след определена цена нататък вече ми се струва леко множко :D .

Да не забравяме, че все пак тая машина просто прави кафе :bgrin: .

За тази цена аз бих очаквал следното Поне:

 

1. да има будилник и часовник, с аларма, радио може и да няма

2. да има вградено осветление за да можеш да я намериш и в тъмното за да си вземеш готовото кафе, с детектор за движение, да светне когато се приближаваш.

3. да има механизъм някакъв за автоматично миене и плакнене на чашата

4. сама да сипва захарта и да я дозира спрямо програмирани настройки и спрямо момента от деня :)

5. да се свързва с интернет и да може чрез PC по мрежата да се програмира какво да прави. Ланкарта е задължителна. Айде, суич може и да няма.

6. контрол над качеството на кафето е задължителен! На база това, да показва диагностични съобщения за да не се набутвам от същия магазин.

7. На база предното, ще е добре сама да поръчва кафето през интернет по защитен (SSL) канал от онлайн магазин по избор.

 

Въздържам се от коментари, сама да ми сервира кафето или да ходи до магазина за такова.

 

Та ако има гореизброените поне, за мен цената е вече реална :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

За човек, който разчита на кафетата да го държат буден по цяла нощ, мога да разбера, ама след определена цена нататък вече ми се струва леко множко :D .

Да не забравяме, че все пак тая машина просто прави кафе :bgrin: .

За тази цена аз бих очаквал следното Поне:

 

1. да има будилник и часовник, с аларма, радио може и да няма

2. да има вградено осветление за да можеш да я намериш и в тъмното за да си вземеш готовото кафе, с детектор за движение, да светне когато се приближаваш.

3. да има механизъм някакъв за автоматично миене и плакнене на чашата

4. сама да сипва захарта и да я дозира спрямо програмирани настройки и спрямо момента от деня :)

5. да се свързва с интернет и да може чрез PC по мрежата да се програмира какво да прави. Ланкарта е задължителна. Айде, суич може и да няма.

6. контрол над качеството на кафето е задължителен! На база това, да показва диагностични съобщения за да не се набутвам от същия магазин.

7. На база предното, ще е добре сама да поръчва кафето през интернет по защитен (SSL) канал от онлайн магазин по избор.

 

Въздържам се от коментари, сама да ми сервира кафето или да ходи до магазина за такова.

 

Та ако има гореизброените поне, за мен цената е вече реална :bgrin:

Забрави най-важното. Сутрин като ти направи кафето, да ти врътне/направи и една свирка :)

Link to comment
Share on other sites

....................

Та ако има гореизброените поне, за мен цената е вече реална :bgrin:

А да извлича от кафето като вторичен продукт - злато, не щеш ли? :lol:

 

Ники, кога ще ни черпиш с Теди по едно от новата машина? :punk

Link to comment
Share on other sites

Абе дядомраз, тази машина да няма wireless и да сваля рецепти за кафе от нета и да има AI с което да ти разказва вицове докато чакаш да стане готово?

В такива случаи започвам да се радвам, че не успях да стана програмист - всички сте изперкали :-)

Link to comment
Share on other sites

1. да има будилник и часовник, с аларма, радио може и да няма

 

Часовник има, будилник май не... въпреки че не се рових много по менютата... Но пък мога да я програмирам кога да се включва и изключва за е подгрята когато ми трябва а през останалото време да не хаби ток за да поддръжа водата гореща и готова за ползване.

 

 

2. да има вградено осветление за да можеш да я намериш и в тъмното за да си вземеш готовото кафе, с детектор за движение, да светне когато се приближаваш.

 

Е то екранчето свети, верно обемен датчик няма за да светне по-силно като се приближа - ще им пиша сега 1 писмо :)

 

3. да има механизъм някакъв за автоматично миене и плакнене на чашата

 

Е те тва го няма :)

 

4. сама да сипва захарта и да я дозира спрямо програмирани настройки и спрямо момента от деня :)

 

И това го няма но пък аз предпочитам да слагам мед а не захар...

 

 

 

5. да се свързва с интернет и да може чрез PC по мрежата да се програмира какво да прави. Ланкарта е задължителна. Айде, суич може и да няма.

 

:) Ами то си има цяло PDA вътре, като нищо има и ОС :)

 

 

6. контрол над качеството на кафето е задължителен! На база това, да показва диагностични съобщения за да не се набутвам от същия магазин.

 

7. На база предното, ще е добре сама да поръчва кафето през интернет по защитен (SSL) канал от онлайн магазин по избор.

 

Въздържам се от коментари, сама да ми сервира кафето или да ходи до магазина за такова.

 

Та ако има гореизброените поне, за мен цената е вече реална :bgrin:

 

Виж ей тези последните, особено с ходенето до магазина за да купува кафе вървят с желанието и на Sothbiss за свирките обаче цената се променя доста и го има варианта само на дългосрочен "лизинг" при това с доста висока лихва... :lol:

 

 

Ники, кога ще ни черпиш с Теди по едно от новата машина? :punk

 

Той теди не пие кафе, но по случая може да пропие :) Ще измислим нещо тези дни, но ме чака яко бачкане този уикенд та ще е началото на другата седмица ...

Link to comment
Share on other sites

За човек, който разчита на кафетата да го държат буден по цяла нощ, мога да разбера, ама след определена цена нататък вече ми се струва леко множко :D .

Да не забравяме, че все пак тая машина просто прави кафе :bgrin: .

За тази цена аз бих очаквал следното Поне:

 

1. да има будилник и часовник, с аларма, радио може и да няма

2. да има вградено осветление за да можеш да я намериш и в тъмното за да си вземеш готовото кафе, с детектор за движение, да светне когато се приближаваш.

3. да има механизъм някакъв за автоматично миене и плакнене на чашата

4. сама да сипва захарта и да я дозира спрямо програмирани настройки и спрямо момента от деня :)

5. да се свързва с интернет и да може чрез PC по мрежата да се програмира какво да прави. Ланкарта е задължителна. Айде, суич може и да няма.

6. контрол над качеството на кафето е задължителен! На база това, да показва диагностични съобщения за да не се набутвам от същия магазин.

7. На база предното, ще е добре сама да поръчва кафето през интернет по защитен (SSL) канал от онлайн магазин по избор.

 

Въздържам се от коментари, сама да ми сервира кафето или да ходи до магазина за такова.

 

Та ако има гореизброените поне, за мен цената е вече реална :bgrin:

 

 

Забрави най-важното. Сутрин като ти направи кафето, да ти врътне/направи и една свирка :)

 

И след всичко това, трябва да го поднесе сама и да ти каже :

 

- Да ти е сладко, Boss !

При това с усмивка задължително ! :)

Link to comment
Share on other sites

А да извлича от кафето като вторичен продукт - злато, не щеш ли? :lol:

..

Всички точки от резюмето ми са напълно реалистично реализируеми, с изключение на може би предпоследното ;) .

Така че това със златото нещо не го схванах..

 

Та ако имаше поне микропроцесорно управление, с рам и мрежа, съвсем друго щеше да е положението и парите щяха да си заслужават (дали.. щото тогава пък ще се разчита на драйвера). Един диск с драйвери, и програмно осигуряване, и компютъра да я управлява. Тогава и автмоатичното поръчване на кафе ще става чрез компа, а в машината просто ще има dumb хардуер, нужен за загряване на водата (един реотан) малко механика да мие чашата, да смесва с кафето, евентуално да го мели, няколко вентила и т.н.

И цялата машинария може да стане даже по-евтина!

 

И след всичко това, трябва да го поднася сама и да ти казва :

 

- Да ти е сладко, Boss !

При това с усмивка задължително ! :)

Тя тази екстра обикновено се постига по друг много много по-скъп начин :)

Link to comment
Share on other sites

Алооооооо, я се освестете - това не е имагинерната тема за локумите с парите. Той човека сега я мисли 8 месеца, пък не дай си боже да има още екстри, отиде та се не види... А някои чакаме вече бая... :blush: Гледам и други се гласят за хубавото кафе, ама моля, тука си има ред - на опашкатаааа, ааа :angry: ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък мойто си го правя в кафеварка и един от нета като дойде до нас ме питаше как съм направил толкова хубаво кафе , но и аз не знам ... с обич се прави хубаво кафе .

п.п. Но от добра машина и с обич става невероятно просто .

п.п.п. Еми мразе аз съм нощен човек , към 3 мога да намина към вас за една чашка .

п.п.п.п. Да не се стряскаш само ... идвам за по кафе и не ям хора .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Алооооооо, я се освестете - това не е имагинерната тема за локумите с парите. Той човека сега я мисли 8 месеца, пък не дай си боже да има още екстри, отиде та се не види... А някои чакаме вече бая... :blush: Гледам и други се гласят за хубавото кафе, ама моля, тука си има ред - на опашкатаааа, ааа :angry: ;) :lol:

 

Мда... бях обещал преди месеци и не съм забравил.... това всъщност не пречи да ми дойдете на гости и 2мата пък после ще сервирам по ред на номерата :)

 

Теди, ако решиш да пропиеш кафе - чувствай се поканен :) То аз щях да идвам да гледам големия монитор но май ще е другата седмица по някое време... определено обаче искам да го видя!

 

Та ако имаше поне микропроцесорно управление, с рам и мрежа, съвсем друго щеше да е положението и парите щяха да си заслужават (дали.. щото тогава пък ще се разчита на драйвера). Един диск с драйвери, и програмно осигуряване, и компютъра да я управлява. Тогава и автмоатичното поръчване на кафе ще става чрез компа, а в машината просто ще има dumb хардуер, нужен за загряване на водата (един реотан) малко механика да мие чашата, да смесва с кафето, евентуално да го мели, няколко вентила и т.н.

 

То и аз си мислех - е какво толкова - велосипед като велосипед, каквото и да го правиш над 1000лв няма как да стане освен ако не е надута цената... само че професионалните бегачи се оказа че в щатите (където са по-евтини даже) почват от $5000-6000 а един познат ми показа неговия с който е участвал на Tour de France и който струва $18,000 - на мен ми изглеждаше като нормално колело преди да се опитам да го вдигна и се оказа че е толкова лек че мога с 1 пръст да го вдигна... :)

Link to comment
Share on other sites

Дет Мороз, трябва сега и в темата за изфукването да пишеш след тази покупка ;) Малко тумбеста като R2-D2 ми прилича, ама важното е да си върши работата качествено и безпроблемно. Ай честито. А ако си като мен да се кефиш на новите джиджавки, търсени и купени с желание те разбирам напълно защо избра тая с тъч скрийна.

Между другото не си казал как реагира половинката на новината за цената.

Link to comment
Share on other sites

Дет Мороз, трябва сега и в темата за изфукването да пишеш след тази покупка ;) Малко тумбеста като R2-D2 ми прилича, ама важното е да си върши работата качествено и безпроблемно. Ай честито. А ако си като мен да се кефиш на новите джиджавки, търсени и купени с желание те разбирам напълно защо избра тая с тъч скрийна.

 

:D

 

Между другото не си казал как реагира половинката на новината за цената.

 

Как да реагира - свикнала ми е вече... пък и получи и тя подарък така че е happy също :)

Link to comment
Share on other sites

Тихо ся. :bgrin:

Ако е като мен, половинката едва ли е запозната с точната цена :D . По-скоро с някакъв незнаен процент от нея.

Link to comment
Share on other sites

Тихо ся. :bgrin:

Ако е като мен, половинката едва ли е запозната с точната цена :D . По-скоро с някакъв незнаен процент от нея.

 

Абе не че е питала колко точно е, то е ясно горе-долу колко струва както и да гледаме - просто по вида на цялата машинка не може да бъде нито 500 нито 600лв тъй че работата е ясна общо взето...

Link to comment
Share on other sites

Еее... Тая машина сейлоните ли я доставиха? Сега Дядо Мраз си го представям с тая машина кат някъв турбо гъзар с някви гъзарски очила, направо някъв тип от бъдещето xD.

Иначе браво за машината, яка е. Жалко, че не пия кафе и не мога да оценя на 100% придобивката ти.

Link to comment
Share on other sites

Еее... Тая машина сейлоните ли я доставиха? Сега Дядо Мраз си го представям с тая машина кат някъв турбо гъзар с някви гъзарски очила, направо някъв тип от бъдещето xD.

Иначе браво за машината, яка е. Жалко, че не пия кафе и не мога да оценя на 100% придобивката ти.

Именно, човек трябва да може да я оцени, защото за мен ако я видя, никога не бих казал, че струва повече от ... примерно 600 лв :). Щото все пак имах отпреди някакви представи, че има скъпи такива, ама баш толкова.. :wacko:

 

Иначе честито и от мен! Не си се похвалил :P

Link to comment
Share on other sites

Еее... Тая машина сейлоните ли я доставиха? Сега Дядо Мраз си го представям с тая машина кат някъв турбо гъзар с някви гъзарски очила, направо някъв тип от бъдещето xD.

Иначе браво за машината, яка е. Жалко, че не пия кафе и не мога да оценя на 100% придобивката ти.

 

Хехе че аз от край време съм турбо гъзар :) Този израз обаче за пръв път го чух от един приятел миналата година като ходих до щатите и понеже в последния момент взехме билети и нямаше билети за 2ра класа и изненадващо за 1ва имаше... и моя приятел тогава по този повод каза че съм щял да бъда турбо гъзар щом пътувам 1ва класа... оттогава си мечтая да работя на стол като този в самолета (имаше и масажор този стол даже при това доста приятен за разлика от неприятните столове в технополис които съм пробвал)

 

Именно, човек трябва да може да я оцени, защото за мен ако я видя, никога не бих казал, че струва повече от ... примерно 600 лв :). Щото все пак имах отпреди някакви представи, че има скъпи такива, ама баш толкова.. :wacko:

 

 

Ееее деее ... стига вече с цената сте ме дъвкали... знам че се изхвърлих леко ама пък кеф цена няма пък и тъкмо взех едни дето ги чаках от толкова много време и се ядосвах че не идват и т.н. пък и отдавна не съм си взимал нищо особено (само едно фото ама то за няма и $200) преди няколко месеца... полага се малко на човек да се поглези за да може да се радва на живота, то ако само работа работа и много мислене за какво да си харчи парите и за какво не - така се убива кефа и желанието за работа пък... отделно че то не може всичко да е планирано и нагласено отвсякъде - само като си помисля за подобен живот ми иде да си тегля куршума...

Link to comment
Share on other sites

Ееее деее ... стига вече с цената сте ме дъвкали... знам че се изхвърлих леко ама пък кеф цена няма пък и тъкмо взех едни дето ги чаках от толкова много време и се ядосвах че не идват и т.н. пък и отдавна не съм си взимал нищо особено (само едно фото ама то за няма и $200) преди няколко месеца... полага се малко на човек да се поглези за да може да се радва на живота, то ако само работа работа и много мислене за какво да си харчи парите и за какво не - така се убива кефа и желанието за работа пък... отделно че то не може всичко да е планирано и нагласено отвсякъде - само като си помисля за подобен живот ми иде да си тегля куршума...

 

Тъй... тъй ! Тя крастата трябва да се чеше ! Ама вярно си много смел та да святкаш булката за точната цена на подобен род покупки.

Link to comment
Share on other sites

ако някога се оженя и си купя машина за 1500лв и кажа на жена ми най-вероятно това ще е последният момент от съвместното ни жителство :D иначе е яка машинката ама като обърна 1500лв в кафетата които ще пия на различни места ми излиза че мога около 5-6 години да обикалям и да пия кафета навсякъде :D

Link to comment
Share on other sites

То затова се почва една политика на убеждаване, колко е необходим точно този модел, че другите за нищо не ставата, че видиш ли това има една фукнция повече, която аз без нея не мога и само нея ще ползвам, това е идеалното отношение цена качество и т.н и т.н.

Също го има и хода с купуване на някакъв подарък и за половинката,( тя моята жена опитва да иска на същата равностойност нещо за нея, ама...) че видиш ли и тя да има нещо за нея.

Link to comment
Share on other sites

Вървя си аз днес и мяркам дядо ти Мраз на отсрещния тротоар....върви някак странно, стъпва отвисоко с вдигната глава....чудя се аз каква ли ще е тая промяна в него, а то - заради новата машинка било. :lol:

 

П.П. А моята половинка с никаква машина, пък било тя и хипер-супер-мега за ХХХХ лева не мога да я впечатля...виж ако й купя още една къща, сигурно ще й обърне внимание. :laughing:

 

П.П.П. @tedy, ти кафе може и да не пиеш...ама дай да отидем на гости у дядо Мраз и да си поиграем с тъчскрийн дисплея, пък дано бъгнем софтуера на машинката му и вместо кафе да почне да прави чай, че да не му е пълно щастието... :devil

Link to comment
Share on other sites

Най-хубавото кафе, което съм пила досега, е от ей такава кафемашина:

lavazza_blue_home_machine.jpg

Работи с такива капсули:

blue1.jpg

Машината ти се доставя безплатно, ако се съгласиш да купуваш капсули за определена сума всеки месец - примерно в нашия офис сумата е 200 лв. Не е изгодно за дома, но пък за фирма е просто супер решение.

Link to comment
Share on other sites

ако някога се оженя и си купя машина за 1500лв и кажа на жена ми най-вероятно това ще е последният момент от съвместното ни жителство :D иначе е яка машинката ама като обърна 1500лв в кафетата които ще пия на различни места ми излиза че мога около 5-6 години да обикалям и да пия кафета навсякъде :D

 

Васко, бъдещата ти жена сигурно ще похарчи тази сума за далеч по-големи щуротии, от които дори ти няма да имаш полза ;) :lol: А за машината, ако мрънка, ще е до първото изпито кафе от нея :D и после ще пробва да я носи на всички други места, за които се сетиш... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...