Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми хубава кафе машина


Recommended Posts

Djadomraz, ти още ли не си я купил тази кафе-машина?! Нали беше подарък за Нова година?! Аз мислих, че вече черпиш и реших, че си ме пропуснал, а ти още не си я купил?! А това все пак е кафе-машина и тя ще трябва да прави 2-3 кафета на ден, нали? Не търсиш някаква супер машина, дето да умее и други работи (да пере, да простира, да глади, да чисти, св**ки да прави.... ;) :lol: ) щото няма да доживея и ще ме е яд много, ако тамън умра и ти си я купиш пък аз едно кафенце да не опитам :D :lol: :laughing: :lol:

 

А как ли си си избрал жена? Май тя теб е избрала ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply
Djadomraz, ти още ли не си я купил тази кафе-машина?! Нали беше подарък за Нова година?!

 

Ами не е лесно да си риба както казва един приятел :) То не се губи де - машината си е подарък от мен за мен, така че рано или късно ще я взема остава да се наканя да се разходя до там в подходящия ден в подходящото време, а не в 11:30 вечерта както обикновено става :)

 

Аз мислих, че вече черпиш и реших, че си ме пропуснал, а ти още не си я купил?! А това все пак е кафе-машина и тя ще трябва да прави 2-3 кафета на ден, нали? Не търсиш някаква супер машина, дето да умее и други работи (да пере, да простира, да глади, да чисти, св**ки да прави.... ;) :lol: ) щото няма да доживея и ще ме е яд много, ако тамън умра и ти си я купиш пък аз едно кафенце да не опитам :D :lol: :laughing: :lol:

 

Ааа спокойно... ти недей да правиш планове за умирГане скоро а пък аз обещавам че ще гледам да се организирам в най-скоро време и да си я взема и ще те поканя на 1 кафе

 

А как ли си си избрал жена? Май тя теб е избрала ;)

 

Брех как позна :) А сега и ако се сетиш къде сме се запознавали с нея :) (само ще ти кажа - не е като в добрите стари времена да съм си я спечелил на покер)

Link to comment
Share on other sites

Дали случайно можеш да ми дадеш нещо телефон, web site или други координати че така до сградата на Чайка малко общо понятие - не искам да се въртя там около чайка като глуха кучка и да ги търся на сляпо ...

PS: Аз още не съм си взел машинката, въпреки че съм я харесал вече, пусти мързел ... по-скоро пуста му работа все до никое време бачкам после половината ден спя и докато се оправя те нормалните магазини вземат че затворят :(

 

тел: 032/631768 vivatel: 0878948885

намира се от дясно на зградата, има една бариера.Влизаш навътре около 100тина метра и завиваш на ляво и след 10метра спираш.То си има табелки още там където е бариерата със стрелка :) за посоката.

Link to comment
Share on other sites

Не търсиш някаква супер машина, дето да умее и други работи (да пере, да простира, да глади, да чисти, св**ки да прави.... ;) :lol: )

 

и аз могад а взема една такава ако намериш :lol: ако може и мусака да прави ще си взема даже 2 една за в нас и една за вилата

Link to comment
Share on other sites

Тотално офтопик:

Абе ква е тая цака с мусаката дето сички я търсят? Само аз ли не знам? Кат каже някое момиче "мога да правя мусака" и е оженено вече. Пфу.

 

едит: млад съм още.

Link to comment
Share on other sites

DaToNik, не позна - нищо общо с кафето няма ;)

 

 

 

 

тел: 032/631768 vivatel: 0878948885

намира се от дясно на зградата, има една бариера.Влизаш навътре около 100тина метра и завиваш на ляво и след 10метра спираш.То си има табелки още там където е бариерата със стрелка :) за посоката.

 

Абе хубаво че не тръгнах да ги търся - така както си го написал имаше да обикалям там и да се чудя къде е и след 30тина минути да се откажа... Аз все пак съм си заплюл машинката на Saeco но не пречи да огледам какво имат и там пък ако има нещо чак толкова атрактивно може да си помисля (въпреки че техника на старо не съм взимал и не мисля че е добра идея, но ако ми остане време идната седмица ще се разходя)

 

DaToNik, като взема машината бъди сигурна че ще си първия човек от форума който ще научи за придобивката ми... аз очаквам да е някъде този месец, ако пак не ми вържат тенекия едни американци а другите спрат да ми дават чак толкова зор да са им готови нещата ако може за вчера, в най-лошия случай за тази вечер...

 

 

 

 

Тотално офтопик:

Абе ква е тая цака с мусаката дето сички я търсят? Само аз ли не знам? Кат каже някое момиче "мога да правя мусака" и е оженено вече. Пфу.

 

Ааааа нищо не разбираш ти... Мусаката rulez :) Друго си е като има кой да ти сготви мусака или пък зелеви сърми :lol:

Link to comment
Share on other sites

Еее... зелевите сърми са си класика!! А ако се сложи и малко бекон вътре ..... малии..- малиии. ! Ама ти за кво си търсиш кафемашина ?Нали си имаш най - многофункционалната бяла техника (съпруга) ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Хехе :) gado, въпроса е принципен... и все пак нали знаеш защо на вълка врата му е дебел :) пък и без подходяща техника работата не става затова и си трябва хубава кафе машина... откъде тръгнахме къде стигнахме...... :)

Link to comment
Share on other sites

След още четири месеца ще се наложи да прекръстваш темата, за да сме всички ОН :lol:

Дано скоро да я купиш, преди да излязат и новите модели, че тогава пак ще е чуденка голяма. На път съм да пусна залагания за това кога ще я купиш :lol: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

След още четири месеца ще се наложи да прекръстваш темата, за да сме всички ОН :lol:

 

Не разбрах - какво значи "ОН" ?

 

Дано скоро да я купиш, преди да излязат и новите модели, че тогава пак ще е чуденка голяма. На път съм да пусна залагания за това кога ще я купиш :lol: :laughing:

 

И тъй като ще направя някого по-богат аз съответно мога да бъда подкупен леко хем ще си избия част от цената на машината - пускай залаганията част по-скоро че да знам какво да правя.

 

Колкото до новите модели - хората които ме познават знаят що за маниак съм и че за техника когато давам пари гледам да взема ако не най-най-доброто то нещо разумно скъпо но близо до "върха" :) Тъй че излезнат ли новите модели изобщо няма какво да се чудя - тях ще взимам. Ако имаш информация свързана с това казвай да знам дали да изчакам още месец-два и направо новите да взимам ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

То е по-скоро за темата с хвалбите но като гледам как още малко ще се сбият там реших тук да пиша, че най-накрая капарирах машинката и утре ще я имам. Става дума за тази:

 

10000243.jpg

 

Всъщност колебая се между тази и мааалко по-евтиния модел:

 

10001553.jpg

 

ПС: картинките са линкове към сайта на saeco с описание коя какво представлява... ако някой моде да даде акъл - сега му е времето :)

 

Тази с touch screen display-a е с 300 кинта по-скъпа от другата (т.е. кам 1400лв е а долната е кам 1100)... Казвайте според вас струва ли си или не?

Link to comment
Share on other sites

Взимай втората. Трябва ти кафе машина, не бордови компютър :3. С тея 300 лева толкова алкохол/бензин може да си купиш :]...

Link to comment
Share on other sites

Взимай втората. Трябва ти кафе машина, не бордови компютър :3. С тея 300 лева толкова алкохол/бензин може да си купиш :]...

 

Да ама първата показвала на екрана по-културно разни съобщения... пък и гъзарията че ще цъкам по екрана някак страшно ме привлича. Ако трябва да съм реалист и една машинка за 400-500лв без мелачки и без разни екстри пак ще ми прави кафе :)

 

И все пак ще взема в предвид твоето мнение. Утре имам уговорка да ги сложат 2те една до друга и да реша коя точно ще взема след като поцъкам малко на едната и на другата.

Link to comment
Share on other sites

Като знам каква ти е професията съм 100% сигурен коя ще избереш ;). Залагам на първата. Тази с touch screen-а.

Link to comment
Share on other sites

Ден първи :

Видях в един офис една машина на Gaggia - страшно кафе правеше, но не мога да намеря къде се продават в Пловдив. Освен в технополис и техномаркет където само ефтини боклуци видях някой има ли идея кой е "правилният" магазин в Пловдив за кафе машини? Искам нещо хубаво с което да си правя кафе в къщи а не някоя професионална машина метър на метър голяма...

 

Идеята да си взема машина която да мели кафето на момента много ми харесва само че не ми харесва цената - такива са от 1000 кинта нагоре. Верно кеф цена няма ама чак пък толкова :)

 

Ден предпоследен :

Да ама първата показвала на екрана по-културно разни съобщения... пък и гъзарията че ще цъкам по екрана някак страшно ме привлича. Ако трябва да съм реалист и една машинка за 400-500лв без мелачки и без разни екстри пак ще ми прави кафе :)

 

И все пак ще взема в предвид твоето мнение. Утре имам уговорка да ги сложат 2те една до друга и да реша коя точно ще взема след като поцъкам малко на едната и на другата.

 

Ти си нечовек бе майна ! :lol: По мои груби сметки 8 МЕСЕЦА :blink: и се каниш на тая пущина !

Почти съм готов да се обзаложа, че ще им намериш някви кусури и отново ще минеш в режим стенбай. :)

Link to comment
Share on other sites

Ти си нечовек бе майна ! :lol: По мои груби сметки 8 МЕСЕЦА :blink: и се каниш на тая пущина !

Почти съм готов да се обзаложа, че ще им намериш някви кусури и отново ще минеш в режим стенбай. :)

 

Ами не е точно така... не си взел под внимание няколко факта:

 

1. зор нямах

2. имам си кафе машина и съм що-годе доволен от нея

3. имам и други разходи а парите не ги рина с лопатата

4. първоначално изобщо се чудех ДАЛИ да взема изобщо такава, после коя от 10тината модела подобни

5. това което ме накара да отида днес до магазина отново беше че един приятел имат у тях кафе машина saeco и кафето което направи буквално ме размаза

6. най-накрая успях да си взема кинтите от един клиент дето ме мота малко повече от времето за което "се чудя" и пак не съм взел даже всичките които трябваше да взема но все пак даде малко и реших че е крайно време.

 

И както в другата тема за премахването на парите - четеш много избирателно... я погледни отново ей този момент:

 

най-накрая капарирах машинката и утре ще я имам

 

Определено утре ще взема една от 2те машини, коя точно остава загадка. Днес съм им оставил 1к утре ще доплатя още 100 или 400 лева - ще видим коя ще ми хареса повече.

 

Отделно че цените не са мръднали особено така че какво да и се чудя повече. Верно по законите на Мърфи - 2-3 месеца след като си я взема ще излезе по-нов и по-хубав модел, но вече претръпнах... А и има и по-хубав модел - 2000 и кусур лева е... и май плюса е че тече направо капучино а това на мен не ми трябва - предпочитам да си налея студено мляко - хем така направо за пиене става а не да се чака половин час да изстине.

 

 

 

 

Като знам каква ти е професията съм 100% сигурен коя ще избереш ;). Залагам на първата. Тази с touch screen-а.

 

Абе натам вървят работите общо взето защото освен това обичам като е гарга да е рошава. Можеше да мина и с машинка за 300-400лв но пък кеф цена няма... Другия момент е че най-сетне взеха че ми дадоха кинтите дето трябваше да ги взема горе-долу миналата година по това време...

Link to comment
Share on other sites

И както в другата тема за премахването на парите - четеш много избирателно... я погледни отново ей този момент:

 

Моите уважения но ме бъркаш с някой друг ! Аз, че съм тъп.... тъп съм ! Но оная тема ми е над възможностите :) Просто е прекалено тъпа за да пиша каквото и да било там.

Link to comment
Share on other sites

Моите уважения но ме бъркаш с някой друг ! Аз, че съм тъп.... тъп съм ! Но оная тема ми е над възможностите :) Просто е прекалено тъпа за да пиша каквото и да било там.

 

Ъъъъъъъъ верно ... sorry... аз колко съм отвеян не е истина... :) Ще те черпя 1 кафе за извинение :D

Link to comment
Share on other sites

А , какъв точно е модела на кафе машината на приятелят ти ... защото и аз искам кафето да ме размазва и на последък все съм недоволен от кафето в нас .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

А , какъв точно е модела на кафе машината на приятелят ти ... защото и аз искам кафето да ме размазва и на последък все съм недоволен от кафето в нас .

:laughing:

 

Saeco Gran Crema De Luxe

 

NEW_718415_7.jpg

 

Той каза че преди 2 години от технополис я е взимал за 600лв или нещо такова.

 

 

 

 

Най-добре иди в това магазинче на ул. Васил Априлов (срещу Полицията; точно до офиса на Мтел) - там ще ти покажат всякакви

Link to comment
Share on other sites

Ей, най-накрая! Няма емотикон за въздишка на облекчение! И аз съм за втората с тъч-скийна, щото повече ме кефи и .... ще дойда да си натисна веднъж и аз екранчето да се покефя :P А аргумента ми е, че като ще даваш пари, дай повече за по-голям кеф, щото той цена няма - 300 лв нищо не са в процентно съотношение спрямо цената. Скъпа машина, дано си заслужава! И гледай да не я зареждаш с кафе "Елит" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...