Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми хубава кафе машина


Recommended Posts

Видях в един офис една машина на Gaggia - страшно кафе правеше, но не мога да намеря къде се продават в Пловдив. Освен в технополис и техномаркет където само ефтини боклуци видях някой има ли идея кой е "правилният" магазин в Пловдив за кафе машини? Искам нещо хубаво с което да си правя кафе в къщи а не някоя професионална машина метър на метър голяма...

 

Идеята да си взема машина която да мели кафето на момента много ми харесва само че не ми харесва цената - такива са от 1000 кинта нагоре. Верно кеф цена няма ама чак пък толкова :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Много ми хареса една кафе машина в един офис. Втора ръка Saeco. Пълен автомат малка компактна и страшно кафе правеше. Има две фирми който знам че се занимават с внос на такива машини.Едната е на 6 септември срещу младежка. А другата е срещу магазина на фирма CONRAD след Герджика. МОдел не мога да кажа. НО пича каза че си взел по нов модел за в тях но небил толкова доволен.

Link to comment
Share on other sites

Това което бях видял в онзи офис беше нещо такова

 

Saeco не съм ги виждал в действие но гледам сайта им е свестен и правят само кафе машини а не всичко от маратонки до самолети... 80лв ми се струва много ниско но ако е втора ръка е ок. Аз до към 200-300 съм навит да дам, но 1000 си е чиста проба изхвърляне.

 

Предлагаха ми такава Saeco за 80 лв. Никога няма да си простя, че не я взех.... :angry1

 

Всъщност за кой модел на Saeco става дума? Аз като им разгледах сайта те не са 1 или 2...

Link to comment
Share on other sites

Аз последно правих голямо проучване за кафе-машини и автомати във връзка с подарък за сватба и крайния резултат от изследването ме доведе до магазина на http://www.janservice.com - купих от там и хората си я ползват със здраве и до ден днешен в Швейцария. Хубавото при тях е, че могат да ти предложат и втора употреба на по-изгодни цени и ако нещо се развали, резервните части пак са при тях. Обслужването е добро, хората са любезни - отговарят на всякакви тъпи въпроси на неспециалисти като менр например.

 

УСПЕХ!

Link to comment
Share on other sites

Всъщност за кой модел на Saeco става дума? Аз като им разгледах сайта те не са 1 или 2...

 

Е, ще те излъжа за точен модел, но мелеше кафето на момента и правеше чудесен каймак.

Link to comment
Share on other sites

Е, ще те излъжа за точен модел, но мелеше кафето на момента и правеше чудесен каймак.

 

И това за 80лв? Да не е за 800? Хубава такава машина пълен автомат е към 1000 - 1500лв доколкото знам аз ...

Link to comment
Share on other sites

И това за 80лв? Да не е за 800? Хубава такава машина пълен автомат е към 1000 - 1500лв доколкото знам аз ...

 

80 ще е било. Миналата седмица минах през KEV и попитах за еспрессо машини. Имат една оставена за персонала - пълен автомат, но не се продава. Казаха че от време на време се появявали такива машини за по 200 250 лева, но на момента изчезвали. За марка не попитах.

С много търсене може и да намериш такава машина на цени под 200 300 лева, но по хипермаркетите под 1000 лева няма.

 

Medion/Saeco 380 leva.

Link to comment
Share on other sites

Аз преди гледах и в щатите как вървят подобни машини и са от $500 до над $1000 - ей виж:

 

http://appliances.pricegrabber.com/coffee-...9/search=gaggia

 

http://appliances.pricegrabber.com/coffee-...0/search=gaggia

 

Още не съм се разходил до магазина но ще мина да видя и все пак ако някой знае Gaggia къде се продава в Пловдив ще се радвам да каже :)

Link to comment
Share on other sites

Ако в някой офис има такава машина веднага ще отида да питам дали имат свободни места за работа .

Иначе са много скъпи тея .

А , с такъв кеф и желание искам да пия всяка сутрин яко кафе ... я препоръчайте хубава машина и да не е от голямо значение марката .

п.п. ДядоМраз на теб сега покрай празниците явно ти върви бизнеса и 700 лева май не са трудност за теб ама и аз да бях така .

:)

Link to comment
Share on other sites

Магазина за много добри кафемашини се намира на Васил Априлов - 15 метра вдясно от офиса на М-тел. Мераклиите да се подготвят с 4-цифрени суми

 

ЕДИТ: Говорим за професионалната зона

Link to comment
Share on other sites

Ами именно това е магазина на Жан Сервиз, за когото говоря и аз, ама що никой не ме чува? Какво като съм нова? :cry

 

Има и не много скъпи, като за домашна употреба, ама същото качество!

Link to comment
Share on other sites

Ако в някой офис има такава машина веднага ще отида да питам дали имат свободни места за работа .

 

Ех не знаех че така се търсят кадри :) Ако си програмист казвай да взимам такава машина че да привлека кадърните момци че в Пловдив не останаха кадри - всичко избега за София....

 

 

 

Магазина за много добри кафемашини се намира на Васил Априлов - 15 метра вдясно от офиса на М-тел. Мераклиите да се подготвят с 4-цифрени суми

 

ЕДИТ: Говорим за професионалната зона

 

Не искам професионална де. Аз за в къщи си търся нещо. Под професионална имаш предвид от големите които водата я дърпат направо с маркуч а не да се налива резервоарче нали? И не искам професионална защото просто нямам толкова място а пия по 3-4 кафета на ден максимум а и повече от това не е много здравословно... досега от кафе не ми се е случвало да ми се разтреперят ръцете но съм виждал приятел на който му се е случвало и той доста се беше притеснил тогава, виж аз от 8 кафета изпити едно след друго съм успявал сериозно да се дрогирам и да почне да ми се вие свят после главата ме боля, повръщах... пълна програма :)

 

 

Ами именно това е магазина на Жан Сервиз, за когото говоря и аз, ама що никой не ме чува? Какво като съм нова? :cry

 

Има и не много скъпи, като за домашна употреба, ама същото качество!

 

Aaaa от първият път те чух даже написах че мисля да ида следващата седмица до там като ми остане време и да разгледам какво имат хората. Мерси още 1 път за информацията.

Link to comment
Share on other sites

Вземи си Делонги от твоя ценови диапазон и няма да сбърсаш.

 

Определено ще сбърса :D !!! Делонги не са специализирани в този вид техника! А за този ценови диапазон може да се купи доста свястна кафе-машина за маняци!

Отиди в магазина, за който ти споменах, кажи какво търсиш - там са спецове и ще ти помогнат, а не само да ти вземат парите, пък продавачките са симпатични - може и кафенце да те почерпят :)

 

А някой пробвал ли е вече новите кафе-машини Неспресо? Чух от чужбина, че кафето било класи над стандартното еспресо! Дали е вярно?

Link to comment
Share on other sites

Не съм програмист , обаче е важното да има хубаво кафе .

То ако кафето е уникат от София ще идват при теб , с малко реклама в началото .

Аз без кафе сутрин , обед и вечер не мога ... по някога и по-често пия .

:ghost

Link to comment
Share on other sites

Отиди в магазина, за който ти споменах, кажи какво търсиш - там са спецове и ще ти помогнат, а не само да ти вземат парите, пък продавачките са симпатични - може и кафенце да те почерпят :)

 

Е сега определено ме амбицира да посетя магазина :D

Link to comment
Share on other sites

И аз така съм чувал, даже че кафето е по-важно от машината :) В момента пия Pellini - взимам си го от Билла и страшно ми харесва. Леко цената като на металните кутии на Illy ама пък и 2те са готини :)

Link to comment
Share on other sites

И аз така съм чувал, даже че кафето е по-важно от машината :) В момента пия Pellini - взимам си го от Билла и страшно ми харесва. Леко цената като на металните кутии на Illy ама пък и 2те са готини :)

 

Най-доброто кафе е това което си направиш по свой вкус. Предпочитам да взимам насипно са в съотношение - Френско ( за горчивина ) 200 гр , Еспресо 200 гр. ( за добър каймак ) + 100 грама някаква арабика за аромат.

Link to comment
Share on other sites

Аз обичам да ми е 100% арабика и то от най-не-горчивата. Предпочитам кафето да ми е ароматно и вкусно и по възможност изобщо да не е горчиво... въпрос на вкус нали знаеш (казало кучето и си облизало.......) :)

Link to comment
Share on other sites

От всички еспресо видове, които съм пила, докато работих по заведенията, т.е. които се предлагат на БГ пазара, включително и миксовете от насипните все нещо леко ми нагарча, колкото и захар да сложа. А мразя да ми горчи! Но има един тънък момент със захарта, когато вече не пиеш кафе със захар, а захар с кафе, и нейсе - отказах еспресото. Но не се отказах от каймака!

Преди доста време минах на нес - по-ароматно е, не горчи. Подариха ми уред за фрапе, с който като му набримча един каймак догоре в чаена чаша, слагам му и лъжичка какао за разкош и денят придобива едни много пухкави измерения... :wub: После никой и нищо не може да ме ядоса до обяд... :)

Link to comment
Share on other sites

<offtopic>

Хехехехе явно си от моята партия :) Само че аз освен сладко обичам да го пия с мляко или сметана, а не чисто кафе...

 

На един приятел жена му е химичка и тя ме светна че всъщност захарта се разтваря до 2кг захар в 1 литър вода и че спокойно мога да слагам колкото си искам докато чашата буквално не прелее - с малко повече постоянство и тя се разтваря.

 

Но верно има си кафета които каквото и да ги правиш си горчат и това е. Пробвай това Pellini и ще видиш какво говоря (само дето цената му е към 18лв за 250гр). Също така напоследък аз го пия с акациев мед не със захар - хем по-здравословно хем е и по-ароматно така (+ че около мен се изпонатръшкаха от настинки и миналата и тази година всички само аз не съм настивал или хващал грип а ваксини не съм си слагал от 2-3 години насам).

 

Иначе и аз в един момент бях минал на нес, само че онези пакетчета капучиното с ванилия на нестле, но наскоро почна да да ми омръзва.

</offtopic>

 

<on-topic>

Та по въпроса с магазини за кафе - друг освен този със симпатичните продавачки на В.Априлов до М-Тел няма ли? На мен един познат ми каза да мина през Деком но доколкото знам те с такава техника не се занимават... Питам просто колкото да имам база за сравнение... аз вчера не успях да мина през магазина но до ден-два ще мина лично и ще споделя там какво съм си харесал :)

</on-topic>

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...