Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми хубава кафе машина


Recommended Posts

<offtopic>

Аз спортувам и задължително го пия с мед като имаш предвид, че пия кафе САМО сутрин, но изяждам по 1 литър мед за една седмица, или по-скоро "изпивам". Жив доктор не съм виждала, освен на маса... :beerchug

 

Май както я караме скоро ще минем на ЛС...

<offtopic>

 

<ontopic>

Аз като намеря магазин, който ме удовлетворява като стока и обслужване, единственото което сравнявам с другите магазини са цените на едни и същи предлагани модели. Някои модели от този магазин мижеш да откриеш и в големите хипермаркети. Изборът откъде да купиш си е твой!

<ontopic>

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply
<offtopic>

Май както я караме скоро ще минем на ЛС...

<offtopic>

 

Ееее попари ми надеждите... аз за посещения на разменни начала и дегустация на кафета бях почнал да си мисля то само за ЛС ставало дума... :P :P :P

 

 

 

<ontopic>

Аз като намеря магазин, който ме удовлетворява като стока и обслужване, единственото което сравнявам с другите магазини са цените на едни и същи предлагани модели. Някои модели от този магазин мижеш да откриеш и в големите хипермаркети. Изборът откъде да купиш си е твой!

<ontopic>

 

Съгласен съм и аз обичам да правя - затова и питах за други магазини че да се уверя колко по-правилен е този :) Добре е да има база за сравнение но като гледам щом никой не споменава друг магазин явно тези да изтрепали конкуренцията...

Link to comment
Share on other sites

Аз като намеря магазин, който ме удовлетворява като стока и обслужване, единственото което сравнявам с другите магазини са цените на едни и същи предлагани модели. Някои модели от този магазин мижеш да откриеш и в големите хипермаркети. Изборът откъде да купиш си е твой!

 

Както съветвах познатите си, когато работех в магазин за техника:

"Ела при нас, получи компетентна информация, а си го купи, откъдето е най-евтино!"

В големите вериги има голямо текучество на персонал. Съответно той е некомпетентен, нелюбезен и т.н. Има магазини, в които продавачите работят от 10+ години. За това време са опознали перфектно техниката. При все това, цената в големите магазини е по-ниска...

Link to comment
Share on other sites

Както съветвах познатите си, когато работех в магазин за техника:

"Ела при нас, получи компетентна информация, а си го купи, откъдето е най-евтино!"

В големите вериги има голямо текучество на персонал. Съответно той е некомпетентен, нелюбезен и т.н. Има магазини, в които продавачите работят от 10+ години. За това време са опознали перфектно техниката. При все това, цената в големите магазини е по-ниска...

 

офтопик: мн добре казано :)

офтопик2: абе к'во е т'ва кафе което пиете с един черпак захар или 3 лъжици мед :) ? Кафето е кафе, когато се пие без захар :)

топик: мисля, че и в складовете на ТСМ до митницата имаше доста модели с някакви козметични дефекти.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е до магазин. Аз скоро чух лафа "консултант в технополист, бивш работник на бензиностанция допреди месец" и много ми хареса :) Иначе във фирми продаващи компютри много често съм бил свидетел да препоръчват техника която поддържат на склад в момента, 2 месеца по-късно да обясняват на друг клиент как въпросния принтер или монитор всъщност изобщо не е хубав и е ефтин но не си струва парите (като 2 месеца по-рано са го хвалили колко е хубав а че е ефтин е просто още 1 бонус). Затова съм стигнал до извода че човек трябва да мисли самостоятелно със собствената си глава и да не се връзва на всичките приказки които му говорят. Виждал съм и определяне на цена гледайки в тавана и правейки 2 кръгчета в стаята ужким да гледа ценовата листа защото не звучало сериозно да изтърсиш моментално колко струва...

 

Както и да е - някой ако има впечатления от конкретни модели кафе машини ще се радвам да сподели :)

 

 

 

офтопик2: абе к'во е т'ва кафе което пиете с един черпак захар или 3 лъжици мед :) ? Кафето е кафе, когато се пие без захар :)

 

Всеки си има вкус (нали знаеш за лафа с кучето?) :) Аз не пия кафе както неведнъж съм казвал на приятели. Чисто кафе не ми е приятно и това е. Аз го разреждам 1:1 с мляко даже млякото малко в повече. Не го пия за да се събудя или нещо - в тая насока не ми действа особено добре - fresh от портокал ме "вдига на крак" много по-добре от 1 кафе. Освен ако е горчиво - тогава само от гадния вкус сигурно ще се разбудя колкото и да съм заспал.

 

топик: мисля, че и в складовете на ТСМ до митницата имаше доста модели с някакви козметични дефекти.

 

Да ама там обикновено някакви ефтинии карат а аз търся да взема нещо което ще го ползвам с години и да не се разправям с глупости. Сегашната ми машина е Delonghi и почна да пропуска вода през копчетата за включване и на 1-2 пъти ме хвана леко ток от там. Аз предпочитам да я подаря на някой и той да си я оправя а аз да си взема нова и хубава, хем като я погледна ще ме радва - както един приятел преди години си взе един ултра голям и скъп монитор сони и после викаше "да ама като седна да работя и видя че пише Сони и ми става едно такова хубаво". Кеф цена няма нали знаеш :)

Link to comment
Share on other sites

абе к'во е т'ва кафе което пиете с един черпак захар или 3 лъжици мед :) ? Кафето е кафе, когато се пие без захар :)

топик: мисля, че и в складовете на ТСМ до митницата имаше доста модели с някакви козметични дефекти.

 

И моя вкус е близо до твоя - млякото, сметаната, захарта - развалят вкуса на кафето :) - но всеки си има вкус. За мен истинското кафе е горчивото кафе.

За ТСМ-а имат кафе автомати марка TCM на цени от 200 250 лева, но доколкото разбрах изчезват в мига в който се появят :D и случаен човек трудно може да се добере до такъв. Имах възможността да видя такъв с дисплей и така нататък, но за съжаление нямах възможността да опитам какво кафе прави. А и си е друго сам да си дозираш кафето :D

Link to comment
Share on other sites

А и си е друго сам да си дозираш кафето :D

 

Че тези автоматичните и те имат настройки за дозатора. А и друг си е аромата на прясно смляно кафе, друг е като престои. Остана да намеря правилната марка зърна ако реша такава да си взимам... то рибата още в морето аз за тигана говоря...

Link to comment
Share on other sites

Ееее попари ми надеждите... аз за посещения на разменни начала и дегустация на кафета бях почнал да си мисля то само за ЛС ставало дума... :P :P :P

 

Няма лошо да си го мислиш ;) . Аз съм малко по-старомодна и почвам отдалече пък, знам ли :confused ... Може да се изненадам... Все пак Коледа идва - друго си е да си пишеш с Дядо Мраз :) и той да ти ОТГОВАРЯ!!! Дали да не ти пиша писмото за подаръците под елхата? :rolleyes:

 

Аз не пия кафе както неведнъж съм казвал на приятели

 

Почвам да се чудя за какво ти е кафе-машина...

Link to comment
Share on other sites

оо тук се заформи нещо :) Айде, пък ще разправяте после как е минала "дегустацията" ;)

 

Иначе за кафемашина - "Brown" е марката за мен.

Link to comment
Share on other sites

Все пак Коледа идва - друго си е да си пишеш с Дядо Мраз :) и той да ти ОТГОВАРЯ!!!

 

Това ми напомни на великия лаф на Стойка от Биг Брадър 1 - тогава като изтърси че винаги си била говорила с телевизора ама за първи път той и бил отговарял :)

 

 

Аз не пия кафе както неведнъж съм казвал на приятели

 

Почвам да се чудя за какво ти е кафе-машина...

 

Ами казах че не пия кафе защото слагам сметана и захар (или мед) в кафето а според общоприетото мнение на закоравелите пиячи на кафе - това вече не е кафе а някаква друга течност и кафето е кафе само когато е чисто. А за хубаво капучино (или кафе със сметана) е добре и кафе машината да е хубава отделно "консуматива" да е на ниво...

Link to comment
Share on other sites

Аз като напълно незапознат с този тип машини по какво да позная, че дадена машина е добра? И има ли добри такива, за домашна употреба(нищо специално), до 200лв?

Link to comment
Share on other sites

Аз като напълно незапознат с този тип машини по какво да позная, че дадена машина е добра? И има ли добри такива, за домашна употреба(нищо специално), до 200лв?

 

За домашно ползване и за по-малко може да си намериш. Ако имаш път към Кауфланд в Тракия, отдела за техниката ДОМО (отделен магазин), мини да ти покажа една страшна машинка за 139лв. Ползвам я вече 4-ти месец, прави страшно кафе с 1 пръст каймак отгоре.

Link to comment
Share on other sites

Както се казва "..... кафето трябва да е черно като нощта, горещо като ада и горчиво като живота..." :D ,

но по темата : в службата ползват много типове машинки за кафе и засега само една издържа проверката на времето ( т.е. още работи и прави умопомрачително кафе с хубав каймак ) .На машиката пише TChibo ,като марката кафе купувана е от ТСМ и работи повече от 4 години( от толкова съм на работа там). През това време доста други марки минаха и заминаха с различен успех в правенето на кафе и времето за което бяха в работоспособно състояние. За жалост не съм виждал такава иначе щях да си взема за вкъщи.

Но давайте препоръки ,че покрай 13 заплата и аз мисля да се изненадам с експресо машинка :)

Link to comment
Share on other sites

kolioeng, бъркаш лафа:

 

кафето трябва да е черно като ноща, горещо като ада и сладко като любовта. Турците са го казали а както знаеш същите хора са привърженици на баклавата и какви ли не други сладкотии :)

Link to comment
Share on other sites

Аз обичам да ми е 100% арабика и то от най-не-горчивата. Предпочитам кафето да ми е ароматно и вкусно и по възможност изобщо да не е горчиво... въпрос на вкус нали знаеш (казало кучето и си облизало.......) :)

кат прочетох тва и ахнах но ...

 

...Аз не пия кафе както неведнъж съм казвал на приятели. Чисто кафе не ми е приятно и това е. Аз го разреждам 1:1 с мляко даже млякото малко в повече...

... тва ме просветли изцяло по въпроса :)

арабиката е ароматно, силно наситено на минерали, кисело кафе с дребни зрънца - ако го пиеш чисто майка ти жална на стомаха :D

 

по темата мога да споделя че в "сан марко" има прилични кафе машини на необикновенни цени :wir

Link to comment
Share on other sites

кат прочетох тва и ахнах но ...

 

... тва ме просветли изцяло по въпроса :)

арабиката е ароматно, силно наситено на минерали, кисело кафе с дребни зрънца - ако го пиеш чисто майка ти жална на стомаха :D

 

Да не бъркаш робустата с арабиката? Робустата са горчивите, арабиката са ароматните... За стомаха - моя е биволски направо - пробвал съм да изям сутрин на гладно половин глава лук с малко сирене и маслини че инак не мога да го прекарам и противно на очакванията не паднах да се превивам нито след 30 минути нито след 2 часа само ми се ядеше нещо сладко и след 3ч. опуках шоколада който си спечелих от баса :) Та в този ред на мисли - 1 кафе няма да го усетя просто не ми е приятно да пия кафето чисто.

 

 

по темата мога да споделя че в "сан марко" има прилични кафе машини на необикновенни цени :wir

 

Това към ЖК Тракия на Асеновградско шосе ли беше този магазин или до Лаута близо до Метро? Не мога да се сетя в момента...

Link to comment
Share on other sites

Да не бъркаш робустата с арабиката? Робустата са горчивите, арабиката са ароматните... За стомаха - моя е биволски направо - пробвал съм да изям сутрин на гладно половин глава лук с малко сирене и маслини че инак не мога да го прекарам и противно на очакванията не паднах да се превивам нито след 30 минути нито след 2 часа само ми се ядеше нещо сладко и след 3ч. опуках шоколада който си спечелих от баса :) Та в този ред на мисли - 1 кафе няма да го усетя просто не ми е приятно да пия кафето чисто.

Това към ЖК Тракия на Асеновградско шосе ли беше този магазин или до Лаута близо до Метро? Не мога да се сетя в момента...

лаута, след аонсу у лево като идваш от светофарите на локото стадиона :)

и не бъркам кафетата - арабиката не е горчиво кафе по принцип, кисело е ;) горчивите кафета са обикновенно тези които се ползват за пълнеж и присъстват неизменно във всеки един продукт чиято идея е да се правят извлеци тези толкова популярни nipples :D

Link to comment
Share on other sites

Има един магазин дето е много сериозен, аз моята Плевенка оттам съм я взел преди 6 години. Та магазина е до М-тела на Васил Априлов срещу полицията точно.

Link to comment
Share on other sites

Да дам и моя коментар.В офиса имаме DeLonghi EC400.Това е възможно най-тъпата кафе машина която съм виждал.Цедката е и мн зле,кафето хич го няма, да не говорим, че уж я занесаха на ремонт и като че ли стана по-зле :)

Link to comment
Share on other sites

Каква е тази "Плевенка"? Не съм наясно с жаргона та ми стана любопитно.

 

pcworm: аз съм с някакво делонги в момента и не е лошо кафето а тази вашата ужким е 15 бара налягане и изглежда по-добре от моята но никога не се знае.

 

Аз преди бях с една Solac и освен че бръмчеше доста силно докато правеше кафето други забележки нямах. Нея съм харизал на майка ми и тя още си прави кафе вече над 10 години с нея...

 

 

А намерих я моята - ето такава е:

 

i_09007654.jpg

DELONGHI BAR-14CD /CREMA DISK/

Link to comment
Share on other sites

Каква е тази "Плевенка"? Не съм наясно с жаргона та ми стана любопитно.

 

pcworm: аз съм с някакво делонги в момента и не е лошо кафето а тази вашата ужким е 15 бара налягане и изглежда по-добре от моята но никога не се знае.

 

Аз преди бях с една Solac и освен че бръмчеше доста силно докато правеше кафето други забележки нямах. Нея съм харизал на майка ми и тя още си прави кафе вече над 10 години с нея...

А намерих я моята - ето такава е:

 

DELONGHI BAR-14CD /CREMA DISK/

 

Наща е подобна, но копчетата неса отстрани а посредата където е надписа има една врътка.Пил съм не повече от 40тина кафета от нея, но пак казвам неми хареса.Друг е въпроса че на нея се правят поне по 10-15 кафета на ден :)

Link to comment
Share on other sites

markata e ROVENTA unikalno kfe s kaimak pravi,cena 325lv i e izbraha za ma6ina na godinata za 2006.i kafeto ne e ot zna4enie

 

Я пусни тука кой модел, снимка нещо да видим де...

 

Аз последно на Saeco се спрях и тъй като очаквам едни извънредни парички като нищо ще си направя коледен подарък тази машинка:

 

10001553.jpg

 

или евентуално тази:

 

10000243.jpg

 

Имам още малко време да си помисля :)

Link to comment
Share on other sites

Тъйкато марковите машинки не са ми по джоба :( , се спрях на Rohnson ,от Метро. Като позагрее ( като светне зеленката лампа ,още 2 мин) прави страшно кафе с 2 пръста каймак. За евтин модел е супер. На другите с хубавите машинки ( особено на Дядо Мраз за Saeco-то) мога само благородно да завиждам :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Тъйкато марковите машинки не са ми по джоба :( , се спрях на Rohnson ,от Метро. Като позагрее ( като светне зеленката лампа ,още 2 мин) прави страшно кафе с 2 пръста каймак. За евтин модел е супер. На другите с хубавите машинки ( особено на Дядо Мраз за Saeco-то) мога само благородно да завиждам :bgrin:

 

Задръж - още съм със старото Delonghi което е от същия ценови клас като твоята при това ми е подарък даже :) Иначе бях си взел преди 10-тина години една Solac и още работи като пушка.

 

Между другото от любопитство ама някой виждал ли е подобна машина:

 

i_09020829.jpg

 

-18 BAR НАЛЯГАНЕ НА ПОМПАТА

-2 ЦЕДКИ С КРЕМАДИСК

-ВЪЗМОЖНОСТ ЗА РАБОТА С ПРЕСОВАНО КАФЕ

-КАПУЧИНО СИСТЕМА

-РЕГУЛАЦИЯ ЗА ДЪЛЖИНАТА НА КАФЕТО

-МЯСТО ЗА СЪХРАНЕНИЕ И СУШЕНЕ НА ЧАШИТЕ

 

Това е според сайта на Техномаркет

 

Чудя се дали тези 18 бара налягане са наистина толкова или е печатна грешка защото дори най-хубавите машини са с по 15 бара...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...