Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми хубава кафе машина


Recommended Posts

абе незнам ама машината която ми донесоха за кафенето (професионална е ) прави най-невероятното кафе което някога съм пил , дори на 2ра преварка кафето пак е добро

 

 

а по темата

в технополиса ония ден имаше изложени 5-6 машини на 1 рафт , цените бяха от сорта на 300-400лв ма не помна марките понеже само погледнах защото бързах

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply
абе незнам ама машината която ми донесоха за кафенето (професионална е ) прави най-невероятното кафе което някога съм пил , дори на 2ра преварка кафето пак е добро

а по темата

в технополиса ония ден имаше изложени 5-6 машини на 1 рафт , цените бяха от сорта на 300-400лв ма не помна марките понеже само погледнах защото бързах

 

 

Eeee професионалните са друга работа. Всичко професионално е много по-различно и дори като показатели да е същото е значително по-добре и здраво изработено за да може да издържи на сериозно натоварване а не да си правиш примерно 10 кафета за целия ден :) Какво ли обяснявам като че ли не ти е ясно ама нека да се покажа и аз тука колко съм сведущ по въпросите все пак :P

 

Но тъй или иначе за професионална машина нямам място просто та този клас ги изключвам при търсенето. Те че са хубави хубави са ама са и огромни :) А онези които съм харесал гъдела е че мелят кафето на момента. Хората обясниха че тя си помни настройките и после само слагам чашата, натискам 1 копче и кафето почва да тече след малко - ей така обичам да работи техниката : след първоначалните настройки после най-малоумно с 1 пръстче да натисна бутона и да свърши останалото без да ме занимава с глупости :)

 

zlobil, тия машини ако пак ходиш натам и на теб също ти е интересно - моля те попитай ги дали сайта им е верен или е печатна грешка щото тези 3 бара налягане отгоре ме съмняват сериозно а дори машини за над 1500лв са по 15 бара... това само ако ходиш скоро натам де, аз ако намеря време ще ида тия дни че така ме е загризало любопитството да го видя и това наживо...

 

Ех пусто - преди да взема нещо особено някоя глезотия обичам подробно да съм проверил всичко и да преценя кое точно да си взема, че после много ме е яд да съм можел за някой и друг леф отгоре да си взема нещо още по-добро ама от тъпотия или щото не са ми казали че може... и после другото си е вечно мое (или поне не си струва загубата да го продавам и да взимам ново) и страшно ме е яд. Ей онзи фотоапарат (заради който ми лепнаха 20% warn че видиш ли само с 5лв съм свалил цената - не знаех, сериозно ама карай)... и понеже не го проучих хубаво ами се доверих на канон после как ме дразнеше тъпото копче за режима ... свикнах вече ама можеше да си спестя емоциите и да взема другия модел...

Link to comment
Share on other sites

Такава машинария се намира рядко.Преди време изтървах една такава на битака в Димитровград.Иначе прави много хубаво кафе.Сега като я видях пак ме хвана яд. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Задръж - още съм със старото Delonghi което е от същия ценови клас като твоята при това ми е подарък даже :) Иначе бях си взел преди 10-тина години една Solac и още работи като пушка.

 

Между другото от любопитство ама някой виждал ли е подобна машина:

Това е според сайта на Техномаркет

 

Чудя се дали тези 18 бара налягане са наистина толкова или е печатна грешка защото дори най-хубавите машини са с по 15 бара...

не си взимай такава: в службата имах ме такава ,скапа се на 2-ия месец ,иначе правеше не лошо кафе и наистина е 18 бара.Вярно ,че се правеха 40-50 кафета дневно ,но уж се води полупрофесионална, а протече

Link to comment
Share on other sites

ето с т'ва чудо се прави баси кафето.

 

 

E че това е по-стар модел на едната от тези дето съм харесал аз де. Май за коледа няма да ме бъде че кинтите докато се задействат да ми ги преведат е дълга и широка но в крайна сметка точно онази с touch screen display-а ще си взема че като е гарга да е рошава :)

 

kolioeng, тази колкото и да е полупрофесионална 50 кафета на ден са си цифра. Излиза че горе-долу на 10 минути е правила кафе таз машинка - на просто сте и стопили лагерите ми не знам и аз :) И ако отчетем че сте ги правили едно след друго сутрин и по обед вероятно е работила поне час нон-стоп... При моето натоварване горе-долу толкова кафета ще успее да ги "навърти" за малко под 2 години :)

Link to comment
Share on other sites

вчера в задния двор на единия ни магазин намерих някаква много странна машина за кафе , мисля че е хубава , мели кафето автоматично преди да го направи и има много копчета , довечера ще я снимам , оставил съм я в сервиза да ми кажат колко ще и е ремонта от там момчетата казаха че е добра машинка , дядо мраз следобед ще отида да я взема ако изобщо става за нещо ме черпиш 1 бутилки джони и е твоя :D

Link to comment
Share on other sites

вчера в задния двор на единия ни магазин намерих някаква много странна машина за кафе , мисля че е хубава , мели кафето автоматично преди да го направи и има много копчета , довечера ще я снимам , оставил съм я в сервиза да ми кажат колко ще и е ремонта от там момчетата казаха че е добра машинка , дядо мраз следобед ще отида да я взема ако изобщо става за нещо ме черпиш 1 бутилки джони и е твоя :D

Извинявам се за офтопика, ама не мога да се сдържа да не го кажа: "Еййй....дядо ти Мраз пак намаза....вместо той да раздава подаръците от торбата, Васко пак го уреди с хубава машинка! :woot " :D

Link to comment
Share on other sites

вчера в задния двор на единия ни магазин намерих някаква много странна машина за кафе , мисля че е хубава , мели кафето автоматично преди да го направи и има много копчета , довечера ще я снимам , оставил съм я в сервиза да ми кажат колко ще и е ремонта от там момчетата казаха че е добра машинка , дядо мраз следобед ще отида да я взема ако изобщо става за нещо ме черпиш 1 бутилки джони и е твоя :D

 

С най-голямо удоволствие. Аз Чичо Джак предпочитам ама ако искаш Джони - Джони да е :)

Link to comment
Share on other sites

днеска майсторите не работеха като минах , утре подробности , машиата е подобна на тази от поста на pcworm поне на външен вид на мене ми прилича

Link to comment
Share on other sites

Както се казва "..... кафето трябва да е черно като нощта, горещо като ада и горчиво като живота..." :D ,

но по темата : в службата ползват много типове машинки за кафе и засега само една издържа проверката на времето ( т.е. още работи и прави умопомрачително кафе с хубав каймак ) .На машиката пише TChibo ,като марката кафе купувана е от ТСМ и работи повече от 4 години( от толкова съм на работа там). През това време доста други марки минаха и заминаха с различен успех в правенето на кафе и времето за което бяха в работоспособно състояние. За жалост не съм виждал такава иначе щях да си взема за вкъщи.

Но давайте препоръки ,че покрай 13 заплата и аз мисля да се изненадам с експресо машинка :)

Аз мисля, че марката за такива машинки ( за офиса ) е една и тя е Saeco :D . http://espressobg.com/?p=productPreview&id=1 Кафето е уникално, издържат много по-голямо натоварване, отколкото преполагат производителите, а и имат вид. Според мен в този клас машини можем да говорим за Saeco и останалите :)

 

SAECO ! В този клас машини са просто недостижими. Правят страхотно кафе, издържат на големи натоварвания и изглеждат добре. Според мен можем да говорим за SAECO и останалите :) http://espressobg.com/?p=productPreview&id=1

Link to comment
Share on other sites

Saeco ! Това е Машината ! Правят перфектно кафе, издържат на големи натоварвания и изглеждат добре. Що се отнася до цената, ако нови са 1000 - 1500, според мен, за да е читава такава машина 2ра ръка, не би трябвало да струва по-малко от 400 - 500 лв. :) http://espressobg.com/?p=productPreview&id=1

Link to comment
Share on other sites

Сега за празниците ще пиша на дядо коледа / дядо мраз дори и лично на джуджетата да ми пратят една такава .

Link to comment
Share on other sites

Saeco ! Това е Машината ! Правят перфектно кафе, издържат на големи натоварвания и изглеждат добре. Що се отнася до цената, ако нови са 1000 - 1500, според мен, за да е читава такава машина 2ра ръка, не би трябвало да струва по-малко от 400 - 500 лв. :) http://espressobg.com/?p=productPreview&id=1

 

Като стана дума за цени да осведомя тука заинтересованите. Тази която си показал на линка е стари модел. Новите модели ги виж на сайта на Saeco и ето офертата която ми дадоха от магазина:

 

-- тези се водят по-ефтините модели, човека ме посъветва да избера серията Talea

Odea Go: 715лв

Odea Giro: 779лв

Odea Giro Plus: 835лв

 

-- средната серия автоматични машини

Talea Giro: 929лв ----- за тази казаха че няма LCD дисплей и индикацията не е толкова ясна- т.е. ако има проблем няма да е ясно какъв е точно (примерно дали е свършила водата или вече няма кафе или трябва да се почисти контейнера с отпадъците, докато другата го показва)

Talea Ring: 1089лв ----- тази я видях на живо там и горещо ми я препоръчаха те

Talea Touch: 1339лв ----- тази съм си харесал аз защото е с голям touch screen дисплей :)

 

-- тези скъпата серия според тях били по-грозни нещо според човека с който говорех (нещо стърчало и имало ръб докато другата серия не била така, иначе имали повече екстри)

Primea Ring: 1545лв

Primea Touch Plus: 1999лв

Link to comment
Share on other sites

лоша новина , машината за нищо не става :(

 

Карай :) Аз освен от онзи договор който ми изскочи намерих още няколко извънредни та мога без много да се замисля и Primea-та да си позволя но просто ще ме гризе съвестта да съм дал толкова пари за да си правя 2-3 кафета на ден :)

Link to comment
Share on other sites

дай ми парите които си приготвил за машина и идвай в заведението ми в крумово да ти правя всеки ден кафенце :D

 

Хехе :) Кефа цена няма :) Искам си я у дома! Това си ми е коледния подарък от мен за мен :)

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за цени да осведомя тука заинтересованите. Тази която си показал на линка е стари модел. Новите модели ги виж на сайта на Saeco и ето офертата която ми дадоха от магазина:

 

Не само, че са по-грозни, но и са пълни с бъгове, защото са нови модели, а и са направени от некачествена пластмаса. Според мен по-добрият избор са Royal i Magic - много изпитани в практиката. Дето има една приказка : Oldies but goldies :), затова съм показал по-стариа модел.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Има много голямо разнообразие на кафе нашини в склада на Жар Сервиз, който се намира на 6ти септември до... абе зад една висока зграда на която пише "Чайка" ( близо до на Ванко хотела )

Link to comment
Share on other sites

Има много голямо разнообразие на кафе нашини в склада на Жар Сервиз, който се намира на 6ти септември до... абе зад една висока зграда на която пише "Чайка" ( близо до на Ванко хотела )

 

Дали случайно можеш да ми дадеш нещо телефон, web site или други координати че така до сградата на Чайка малко общо понятие - не искам да се въртя там около чайка като глуха кучка и да ги търся на сляпо ...

 

 

 

PS: Аз още не съм си взел машинката, въпреки че съм я харесал вече, пусти мързел ... по-скоро пуста му работа все до никое време бачкам после половината ден спя и докато се оправя те нормалните магазини вземат че затворят :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...